Raspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 Peris 2012 
Autor Mesaj

Membru din: 18 Oct 2011, 21:07
Mesaje: 7
Mesaj Peris 2012
Podisorul(balta mica) se redeschide anul acesta cu populari noi de crap. Dl. Ing. Albastroiu a anuntat ca populeaza cu 250-300buc de crap de peste 10kg. Asteptam si conditiile (una este stiuta...numai C&R)


02 Ian 2012, 19:35
Profil

Membru din: 12 Mar 2011, 12:56
Mesaje: 106
Mesaj Re: Peris 2012
peste 150 buc de peste 10 kg au luat in decembrie drumul Magurii 9 :!: de unde tot se scot acesti pesti?


02 Ian 2012, 19:41
Profil

Membru din: 18 Oct 2011, 21:07
Mesaje: 7
Mesaj Re: Peris 2012
esti sigur?


02 Ian 2012, 20:17
Profil

Membru din: 15 Feb 2011, 14:57
Mesaje: 17
Mesaj Re: Peris 2012
Salut Marian,

Vestea redeschiderii lacului mic de la Peris in sistem exclusiv c&r este foarte buna.
Nu stiu daca urmareste acest site, ca i-as transmite o incurajare:)
Dar acelasi lucru mi l-a spus si mine anul trecut iarna, si nu s-a intamplat nimic.
Toate bune.


02 Ian 2012, 21:29
Profil

Membru din: 18 Oct 2011, 21:07
Mesaje: 7
Mesaj Re: Peris 2012
In iarna asta (daca se poate numi iarna), am vb. de mai multe ori cu Dl. Albastroiu si cred ca acest lucru se va intampla. Am inteles ca se va pescui doar de pe un singur mal, cu masina lasata in parcare si probabil cu rezervari facute din timp...la pret inca se mai lucreaza ;)....


03 Ian 2012, 20:44
Profil

Membru din: 08 Ian 2012, 04:59
Mesaje: 3
Mesaj Re: Peris 2012
Eu iti recomand sa nu vorbesti asa des cu Dnul. Albastroiu pt ca daca va imprieteniti si o sa te acuze ca ai furat peste de la el !! :oops: :oops: :oops: . Sau fa o incercare, nu te mai duce la balta lui 3-4 luni si vorbim dupa !! :D :D


08 Ian 2012, 05:05
Profil

Membru din: 18 Oct 2011, 21:07
Mesaje: 7
Mesaj Re: Peris 2012
Esti rautacios...ma cunosc cu dl.ing. Albastroiu de aprox. 3 ani si nu am avut astfel de surprize...
A avut destule probleme in trecut, incat sa sufle si in iaurt...


09 Ian 2012, 20:44
Profil

Membru din: 31 Ian 2011, 17:01
Mesaje: 272
Mesaj Re: Peris 2012
radu martinescu scrie:
peste 150 buc de peste 10 kg au luat in decembrie drumul Magurii 9 :!: de unde tot se scot acesti pesti?



La Magura 9 n-a ajuns asa ceva .....NU stiu de unde aveti aceasta informatie :?: :?: :?:


09 Ian 2012, 21:14
Profil

Membru din: 08 Ian 2012, 04:59
Mesaje: 3
Mesaj Re: Peris 2012
sandu marian scrie:
Esti rautacios...ma cunosc cu dl.ing. Albastroiu de aprox. 3 ani si nu am avut astfel de surprize...
A avut destule probleme in trecut, incat sa sufle si in iaurt...





si coco de la Carpdiscount se cunostea cu el de 5 ani si tot la acuzat ca a furat peste de la el :oops: :oops: ....nu am nimic cu nimeni , dar ai grija :shock: !! nu am dc sa fiu rautacios ;)
ps; pot sa-ti mai dau nu stiu cate exemple... nu incerca sa-i iei apararea pt ca cunosc nu stiu cati pescari, care pot confirma acest lucru , mai bine sa previna acest lucru cei care vor sa calce pragu balti lui ! :idea: Cred ca acum incearca prin diverse metode sa mai aduca niste pescarii pe balta lui !
nu ma intereseaza sa intru in polemici cu tine...eu am vrut sa-ti deschid ochii...pt ca eu nu mai calc pe acolo !



a, era sa uit ..Ce mai face peste ala al lui de 25-28 kg ? :lol: :lol: , dupa ce acuza oamenii , mai este si mincinos ! :oops: :oops: :oops:


10 Ian 2012, 01:07
Profil

Membru din: 18 Oct 2011, 21:07
Mesaje: 7
Mesaj Re: Peris 2012
Podisor era o balta foarte buna care tinea exemplare frumoase, pescarii care au pescuit acolo pot sa confirme, cat despre Ing. Albastroiu, eu personal nu am avut astfel de probleme, cred ca este un om cu care te poti intelege.
Un lucru il stiu sigur, ca isi apara munca de o viata...
Faptul ca aceasta balta va redevenii ce era odinioara, cred ca este o veste buna pentru toti pescarii....
Legat de persoanele care au fost acuzate de furt, imi pare rau, dar nu este treaba mea...fiecare sa-si rezolve singur problemele.


10 Ian 2012, 21:18
Profil

Membru din: 18 Ian 2012, 15:56
Mesaje: 5
Mesaj Re: Peris 2012
Lacul Peris isi deschide portile in acest an cu o noua imagine pe internet http://www.lacul-peris.ro/ si anunta doua populari in luna aceasta pe podisor 1 si podisor 2 .
-26-27 martie 2012 balta Podisor 2 va fi populata cu 4 tone de crap si cteno de 1.5-2 kg bucata si 10 tone de caras.
-31 martie 2012 balta Podisor 1 va fi populata cu 250 bucati de crap mai mare de 10 kg !!!

Fire intinse !!!


21 Mar 2012, 21:59
Profil

Membru din: 18 Ian 2012, 15:56
Mesaje: 5
Mesaj Re: Peris 2012
Podisor 1 si Podisor 2 au fost populate cu :
-Podisor 1 - 250 bucati de crap mai mare de 10 kg
-Podisor 2 - 4 tone de crap si cteno de 1.5-2 kg bucata si 10 tone de caras

Au fost postate cateva poze de la populari pe site http://www.lacul-peris.ro/galerie-foto/


Fire intinse !


03 Apr 2012, 21:11
Profil

Membru din: 14 Ian 2012, 17:31
Mesaje: 6
Mesaj Re: Peris 2012
Multumim tuturor pescarilor clienti si ne-clienti care ne urmaresc activitatea. Este trist cand ne situam pe pozitii divergente, noi nu suntem dusmanii nimanui, ci doar intretinem o afacere care ne sustine financiar pe noi si pe angajatii nostri. Nu ne permitem sa inselam pe nimeni deoarece de aici nu se poate strange taraba si pleca spre alte meleaguri pentru a insela pe altii. La Peris se face piscicultura cu profesionalism (!), caci anul calendaristic are 12 luni, si nu doar 5-6 luni de pescuit sportiv. De bine, de rau, supravietuim si, speram noi, cu demnitate. Pe cei ce nu cred in popularile noastre ii invitam sa vizualizeze si alte filmulete in care se vad detalii noi de constructii sau materiale si personaje noi (dovezi ale momentului filmarii!!). Ne pare rau ca nu creste pestele ca Fat -Frumos "intr-un an cat altii in zece", dar avem mandria sa aratam ce avem pentru ca nu la multe ferme se poate vedea tot pestele deodata, asa cum se practica la noi! Pacat ca se intineaza bucuria crescatorilor cu carcoteala unora care din lipsa de cunostinta arunca vorbe grele. Daca nu intelegeti ca noi nu putem exista unii fara altii, atunci poate vom renunta, dar cred ca pierdem toti. Din batrani se spune hotul stiga "hotii" si s-ar putea ca acele persoane care calomniaza sa nu fie prea corecte.
Cu speranta ca ne veti credita macar cu incredere, daca nu si cu respect , va dorim succes la pescuit oriunde va veti afla!

Peris Team

PS - Aceste link-uri va directioneaza spre filmuletele cu popularile din data de 1 aprilie 2012, din Podisor 1 (balta mica). Pentru sceptici, in primul filmulet (primul link) se spune si data realizarii: 1 aprilie 2012.

http://www.youtube.com/watch?v=iV33vtG2 ... AAAAAAADAA

http://www.youtube.com/watch?v=X_x67-B- ... AAAAAAACAA

http://www.youtube.com/watch?v=6jNn-bAh ... AAAAAAABAA

http://www.youtube.com/watch?v=3_Qu8v0y ... AAAAAAAAAA

Detalii si pe www.lacul-peris.ro

Fir intins!


08 Apr 2012, 14:28
Profil

Membru din: 14 Ian 2012, 17:31
Mesaje: 6
Mesaj Re: Peris 2012
radu martinescu scrie:
peste 150 buc de peste 10 kg au luat in decembrie drumul Magurii 9 :!: de unde tot se scot acesti pesti?



Tin sa va spun ca ati fost dezinformat! Complet! Cei care arunca astfel de zvonuri sunt persoane in necunostiinta de cauza, drept urmare va invit sa vizionati filmuletele-dovada ale popularii Podisor 1 in data de 1 aprilie 2012. Si ca sa va inlaturati dvs personal aceste dubii, ar fi trebuit sa veniti la fata locului (au fost anunturi pe toate forumurile de specialitate) sa vedeti cu ochii proprii crapii! De oameni care vorbesc fara niciun temei e lumea / balta plina...!


08 Apr 2012, 14:40
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: Peris 2012
câţi crapi de peste 15kg mai există în lac ? 8-)
dl Albăstroiu sustine la ştiri că în lac s-ar afla câteva exemplare de record mondial ,adevărate comori cum spune domnia sa 8-)


08 Apr 2012, 14:44
Profil

Membru din: 14 Ian 2012, 17:31
Mesaje: 6
Mesaj Re: Peris 2012
alex coman scrie:
Eu iti recomand sa nu vorbesti asa des cu Dnul. Albastroiu pt ca daca va imprieteniti si o sa te acuze ca ai furat peste de la el !! :oops: :oops: :oops: . Sau fa o incercare, nu te mai duce la balta lui 3-4 luni si vorbim dupa !! :D :D


Inca de cand a fost initiata aceasta 'ramura' a pescuitului, C&R, la Peris s-a practicat cu profesionalism! Din cate stiti (asta daca sunteti intr-adevar pescar de C&R), popularile facute in Podisor 1 valoreaza extrem de mult, mai ales prin durata lunga de timp! Un crap ajunge la 10 kg in 8-10 ani, faceti si dvs calculul in cat timp ajunge la 18-20 kg. Cata munca si cati bani se investesc in hranirea si pastrarea sanatatii acestor pesti!! De aceea, accesul pe aceasta balta a fost permis strict pe baza de recomandari, motivele sunt lesne de inteles. Insa cu toate precautiile, tot am fost furati, gasind pestele in portbagajul faptasilor! Si atunci este normal sa fim sceptici, cine nu ar pofti la o asemenea captura??? Insa de la o atitudine rezervata pana la acuzatii directe, cum spuneti dvs ca au fost facute de Dn. Albastroiu, este cale foarte lunga!!! Zvonuri este foarte usor sa arunci, probabil ca dvs vi s-a spus indirect ca asta a afirmat Dn. Albastroiu despre dvs! Alegeti sa credeti ce vreti.
Si ca sa va revizuiti afirmatiile, v-am invita sa fiti administrator timp de un an la o balta de asemenea popularitate cum este Perisul, si sa va vedem cum gestionati furturile anuale enorme de peste (atat productia pt comercializare, cat si capturile care ar trebui sa ramana an de an la locul lor, in conditiile unui C&R profesionist) si comportamentul ofensiv al oamenilor ca dvs, plus toate barfele nefondate.
Podisor 1 este o balta de elita pentru concursuri & pescari profesionisti, fiecare crap bagat in ea este luat bucata cu bucata, deparazitat, dezinfectat si numarat.
Si ca incheiere...la ce va referiti ''Sau fa o incercare, nu te mai duce la balta lui 3-4 luni si vorbim dupa !! "??

Peris Team


08 Apr 2012, 15:01
Profil

Membru din: 18 Ian 2012, 15:56
Mesaje: 5
Mesaj Re: Peris 2012
Au mai fost adaugate cateva filmari de la popularea din luna curenta in care apar mai bine crapii mari http://www.lacul-peris.ro/galerie-video-2/


08 Apr 2012, 18:52
Profil

Membru din: 18 Ian 2012, 15:56
Mesaje: 5
Mesaj Re: Peris 2012
Incepand cu anul 2012, ferma piscicola Peris, jud Ilfov, inaugureaza “Ziua portilor deschise” pe iazul Podisor 1, iaz cu regim C&R.
Prin aceasta se intelege pescuitul fara taxa pentru pescarii de C&R pentru o partida de 48 ore incepand de vineri 15 iunie 2012 pana duminica 17 iunie 2012.
Doritorii se pot inscrie la nr de tel 0744 64 64 63 deoarece numarul de echipe este limitat la 8, intrucat pescuitul de face doar pe malul drept.Repartizarea pe standuri se face in ordinea inscrierii.
Nu este permis accesul altor persoane pe iaz cu alte scopuri decat pescuitul.


04 Iun 2012, 20:32
Profil

Membru din: 09 Dec 2011, 14:16
Mesaje: 5
Mesaj Re: Peris 2012
iong_carp scrie:
Incepand cu anul 2012, ferma piscicola Peris, jud Ilfov, inaugureaza “Ziua portilor deschise” pe iazul Podisor 1, iaz cu regim C&R.
Prin aceasta se intelege pescuitul fara taxa pentru pescarii de C&R pentru o partida de 48 ore incepand de vineri 15 iunie 2012 pana duminica 17 iunie 2012.
Doritorii se pot inscrie la nr de tel 0744 64 64 63 deoarece numarul de echipe este limitat la 8, intrucat pescuitul de face doar pe malul drept.Repartizarea pe standuri se face in ordinea inscrierii.
Nu este permis accesul altor persoane pe iaz cu alte scopuri decat pescuitul.


Mai precis :doresc sa stiu si eu cati crapi de peste 10 kg sunt acum in incinta de C&R ,pentru ca se stie ca acum doi ani ,cei mai mari pesti au fost vanduti spre alta incinta.Eu veneam acum 3-4 ani pe peris tocmai din aceasta cauza.Acum eu cu partenerul meu am vrea sa venim la o partida de placere si chiar dorim sa stim aceste aspecte.


06 Iun 2012, 09:23
Profil
MEMBRU
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 18:11
Mesaje: 128
Mesaj Re: Peris 2012
4 spre 5 :lol:
imi cer scuze dar nu m-am putut abtine!

razvan, nu vezi ca scrie clar : ''Nu este permis accesul altor persoane pe iaz cu alte scopuri decat pescuitul.''


06 Iun 2012, 18:15
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle