Raspunde la subiect  [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 ARBITRAJ - C.N. 2012 
Autor Mesaj

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
ANUNT IMPORTANT

Pe prima pagina a site-ului nostru a fost postat regulamentul oficial FIPS-ed de desfasurare a Campionatului Mondial de Pescuit la Crap.
Pe data de 09 mai 2012, ora 10.00, la sediul AGVPS din Calea Mosilor 128, va avea loc sedinta de instruire a celor care doresc sa faca parte din corpul de arbitraj al AGVPS.



Tabel nominal cu cei care doresc participarea la CUNCURSURILE DE ARBITRAJ - AGVPS:

1. Bogdan Ionescu
2. Elena Serban
3. Buhac Constantin
4. Teodor Dragan
5. Iulian Comanescu
6. Vasile Victor
7. Popa Dumitru
8. Panciulescu Petre
9.Vasile Mihai Dionis
10. Ionut Silivestru
11. George Tomescu
12. Vasile Podinescu
13. Gabi Calota
14. Mitica Giurea
15. Marinel Simtea
16. Vasile Mitrea
17. Marius Rus
18. Alexandru Ciocan
19. Liviu Ilie
20. Liviu Sisu
21. Dan Constantin
22.Paul Calin-Paulleta


TABEl CU STUDENTII SPECIALIZAREA PISCICULTURĂ - ACVACULTURĂ CARE DORESC SA SE INSCRIE LA ARBITRAJ:
1. Boca Traian Ciprian
2. Căciuliță Daniela
3. Juravle Andrei
4. Păduraru Andrei
5. Florea Edward Gabriel
6. Pantazica George
7. Romanescu Cristian
8. Stanila Adrian
9. Telitoiu Dragos
10. Benedek Alpar
11. Mihalache Bogdan
12. Pistol Tiberiu
13. Pop Alexandru
14. Ionită Gh. Marius Mădălin
15. Mînea M. Vlad Costel
16. Stanciu V. Maria Cristina
17. Surmeli (Sava) C. Steluta Camelia
18. Ticu V. Răzvan Narcis
19. Bărbărie Alexandru
20. Stancu Nicolae
21. Căciulan Marian
22. Ioniţă Ana Maria
23. Vărzaru Mariana Cristina
24. Rusu Florin George
25. Şerban Nicuşor
26. Dobre Ionel
27. Şerban George
28. Rotar Cătălin

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei


08 Mai 2012, 14:14
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
Diurna arbitrilor - 100 lei/24 ore concurs.
- Diurna arbitrilor sefi? - 150 lei/24 ore concurs
- Modalitate de plata - La finalul competitiei se va achita cash, la Corbu.
- Cazare - La Corbu - arbitrii vor avea la dispozitie in total 9 casute,
cu cate 2 paturi fiecare. Cei care sosesc cu o zi inainte vor fi cazati de
organizator la camping.
- Masa - Se serveste la Corbu - catering 3 mese/zi - asigurat de organizator.
- Transport (cati oameni la o masina, cati litri pe 00km)- pentru student
trimitem noi o masina la Bucuresti sa ii i ape toti iar pentru ceilalti
decontam combustibilul la o masina pentru 4 persoane.
- Cum se procedeaza in caz de rotatie arbitri care nu sunt disponibili pe
toata durata unei etape (decont transport) - Pentru 4 zile nu cred ca este
cazul, cu alte cuvinte inlocuirea arbitrilor in timpul mansei nu este
permisa, exceptie facand cazurile de forta majora care se vor analiza la
momentul producerii.


11 Mai 2012, 09:48
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
...si vad doua perechi de arbitrii:dl Costica Buhac&Dan Constantin si d=soara Elena Serban&Paulletta...fereasca Dumnezeu concurenti, sa nu respectati regulatentul ;) :D ...


11 Mai 2012, 21:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 27 Feb 2011, 18:42
Mesaje: 47
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
o sa incalc regulamentul numai sa stea Paulica langa mine in permanenta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
Viorel Calugarescu
CS Carp Zone


12 Mai 2012, 19:13
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
obligatoriu ca loturile participante sa fie primele care vor afla clasamentul !
sa nu fim nevoiti sa il gasim publicat ... inainte de a ne fi comunicat !


...mi-aduc aminte cu placere cum fugeau cu situatia clasamentului (pe ascuns) arbitrii CNului trecut avand sarcini precise pe baza de combinatie contractuala


si cum lipitori care sa speculeze momentul se vor gasi tot timpul ....dar, sa nu anticipam :lol:

_________________
Baricada Carp Club


01 Iun 2012, 19:42
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
dan _city_center scrie:
obligatoriu ca loturile participante sa fie primele care vor afla clasamentul !
sa nu fim nevoiti sa il gasim publicat ... inainte de a ne fi comunicat !


...mi-aduc aminte cu placere cum fugeau cu situatia clasamentului (pe ascuns) arbitrii CNului trecut avand sarcini precise pe baza de combinatie contractuala


si cum lipitori care sa speculeze momentul se vor gasi tot timpul ....dar, sa nu anticipam :lol:

Din punct de vedere tehnic, daca au un om care sa centralizeze si sa distribuie ulterior clasamentele, pana sa ajunga cele tiparite pe balta, cel publicat pe net va fi de mult pus la vedere ! In functie de numarul de cantariri efectuate, de fapt de durata la care se vor succeda, efortul de tiparire si distribuire a cate 54 de clasamente de sector si 54 clasamente generale, e destul de mare ! Centralizarea trebuie sa mearga snur...arbitrii sef de sector sa calculeze totalurile pe fisele de arbitraj care am inteles ca sunt modelul autocopiativ, ptr. fiecare cantar in parte...apoi datele sa ajunga la cel care le centralizeaza...aici trebuie un fisier e-xcel care sa adune sumele si sa faca clasamentul ...intai pe sectoare, apoi la general pe cluburi si la individual ...apoi e nevoie de o imprimanta laser, ca se misca mult mai rapid ca una pe jet...apoi dat fuguta cu tipizatele la fiecare echipa de pe balta ...intre timp se prea poate sa fi inceput un alt cantar, dar asta este ... :D


01 Iun 2012, 21:46
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
domnule Iorga,dumneavoastră la experienţa pe care o aveţi sunteţi implicat învr-un fel în CN -AGVPS?ori aţi fost solicitat?


01 Iun 2012, 22:37
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
C.I.S scrie:
domnule Iorga,dumneavoastră la experienţa pe care o aveţi sunteţi implicat învr-un fel în CN -AGVPS?ori aţi fost solicitat?

Pana in acest moment, nu !
Parerea mea e ca daca exista logistica necesara, oricine se poate ocupa de centralizare si mediatizare !


01 Iun 2012, 22:54
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
george scrie:
C.I.S scrie:
domnule Iorga,dumneavoastră la experienţa pe care o aveţi sunteţi implicat învr-un fel în CN -AGVPS?ori aţi fost solicitat?

Pana in acest moment, nu !
Parerea mea e ca daca exista logistica necesara, oricine se poate ocupa de centralizare si mediatizare !



cine sunt arbitri? credeţi o să fie deranj mare dacă unele cluburi participante vor avea proprii arbitrii ? ;)
şi fără martori!


02 Iun 2012, 21:05
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
C.I.S scrie:
george scrie:
C.I.S scrie:
domnule Iorga,dumneavoastră la experienţa pe care o aveţi sunteţi implicat învr-un fel în CN -AGVPS?ori aţi fost solicitat?

Pana in acest moment, nu !
Parerea mea e ca daca exista logistica necesara, oricine se poate ocupa de centralizare si mediatizare !



cine sunt arbitri? credeţi o să fie deranj mare dacă unele cluburi participante vor avea proprii arbitrii ? ;)
şi fără martori!

Arbitrii sunt dintre cei nominalizati mai sus, plus inca cativa inscrisi in ultimele zile ! La faza cu proprii arbitrii am oarece nelamuriri legate de sensul cuvantului "propriu" ... intrebati de arbitrii care sunt membrii de club sau care arbitreaza in anumite concursuri de club ?! Oricum ar fi, numarul preconizat de arbitrii e destul de mare ca sa se poata face vre-o "ghidusie" !


02 Iun 2012, 22:12
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
gata m-am convins :idea: se ştiu cluburile cu proprii arbitrii? :roll: ori nu se observă din listă? :oops: RUŞINICĂ! :oops:


03 Iun 2012, 08:06
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
cazurile recente de la Bunget şi Braşov mai nou ,ar trebui să vă pună pe gânduri :idea:


03 Iun 2012, 11:25
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
E greu sa faci vre-o manevra din moment ce nu ai toate datele la indemana . Nu e un sigur arbitru sef ci sunt 3, cate unul pe fiecare sector. Basca, nu arbitrul sef noteaza pe fise ci cei care se ocupa de cantarire. Daca ai inchis fisa individuala corect, nu mai poti scrie pe ea ulterior !
Vorbesc si eu din ce am mai auzit la unul si la altul despre cum va fi aplicat sistemul.


03 Iun 2012, 16:59
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
vioril scrie:
o sa incalc regulamentul numai sa stea Paulica langa mine in permanenta


poti sa-l incalci de cate ori vrei :D
Paulleta nu va fi implicat in ceea ce inseamna organizare sau arbitraj.


C.I.S scrie:
gata m-am convins :idea: se ştiu cluburile cu proprii arbitrii? :roll: ori nu se observă din listă? :oops: RUŞINICĂ! :oops:


esti putin depasit! lista nu mai este reala de mult .
la momentul afisarii nu eram hotarati sa participam ,acum lucrurile s-au schimbat,concuram, iar implicarea membrilor de club in activitati de organizare si arbitraj a cazut ! asa de fapt este corect si normal. ca sa fie clar.

_________________
Baricada Carp Club


03 Iun 2012, 18:18
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
gata m-am liniştit :idea: dar şi alte loturi vor proceda ca voi? :idea:concret o listă cu arbitrii există? unde se află ?


03 Iun 2012, 19:18
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
Secret de stat. Ca si altele... Prevad ca sedinta tehnica se va prelungi pana spre miezul noptii...

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


03 Iun 2012, 21:53
Profil YIM WWW

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
acum când se încearcă mazilirea lui nea Popică şi trântirea concursurilor organizate la Doripesco,vine şi Energy tare şi cu fotograf ;) , cine are interese ,Craiova?Overten?Planet Iaşi? :oops:


03 Iun 2012, 22:28
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
Intrucat am inteles ca va participa si lotul BARICADA-AVPS am decis sa NU particip ca arbitru pentru a nu exista suspiciuni.
Frumos ar fi ca cei care sunt arbitri si au legatura cu cluburile care participa sau din care fac parte ca si membri, sa NU participe la arbitraj.

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


03 Iun 2012, 23:07
Profil WWW

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
dacă apar în preajma standurilor arbitrii care sunt (sau au arbitrat în cadrul vre-un-unui club )sunt şanse mari să iasă scântei,sper că m-am făcut înţeles! :shock: :shock: ;)


05 Iun 2012, 22:33
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: ARBITRAJ - C.N. 2012
...bre d=le C.I.S, dar rau te facusi ;) :D ...ti se puse pe arbitrii :lol: ...ia zi d'omle cam cine ai dorii sa(te) arbitreze, sau cine sa fie arbitrii, ca de, cei cu ceva experienta, au mai arbitrat in concursuri si in etape de CN ;) ...


05 Iun 2012, 22:56
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 95 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle