Raspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 Celula de CRIZA? 
Autor Mesaj

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Celula de CRIZA?
Pentru cunoastere.

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei


Fisiere atasate:
img625.jpg
img625.jpg [ 179.51 KiB | Vizualizat de 15791 ori ]
img626.jpg
img626.jpg [ 194.29 KiB | Vizualizat de 15791 ori ]
05 Iul 2013, 12:50
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Continuare.

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei


Fisiere atasate:
img627.jpg
img627.jpg [ 187.93 KiB | Vizualizat de 15790 ori ]
img628.jpg
img628.jpg [ 194.64 KiB | Vizualizat de 15790 ori ]
05 Iul 2013, 12:58
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Nea Fane ce sunt cu actele astea ca nu mai inteleg nimic?
Ne poti ajuta cu o explicatie ?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


05 Iul 2013, 15:26
Profil

Membru din: 08 Feb 2012, 17:22
Mesaje: 48
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Fanele ti-au dat si aia de la CIPS FIPS cu flit , ca s-au lamurit ce ...... ;) ,si tu tot incerci sa aburesti lumea pe aici cu aberatiile tale schizofrenice
Tu vrei sa conduci pescuitul recreativ/sportiv ? Ba , ..... , nu te-ai uiat la tine ,,,,,?
 Fane sa fie imediat banat ca nu ne intereseaza federatia lui
Hai eject!!!!

Mesaj modificat...admin.

_________________
La tăţi ni-i greu şi nu mă cert cu un prost că mă bate cu experienţa !; membru SCI


05 Iul 2013, 15:46
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
david nicu scrie:
Nea Fane ce sunt cu actele astea ca nu mai inteleg nimic?
Ne poti ajuta cu o explicatie ?

Bineinteles. Pentru un cititor atent se vede disperarea ce a cuprins AGVPSR. Pe de o parte cere MTS sa anuleze autorizatia de afiliere eliberata in conditiile legii federatiei, iar pe de alta parte cere MTS sa le emita autorizatie de participare la CM pentru AGVPSR. Chestia cu recunoasterea pescuitului ca sport este de tot hazul, intrucat pescuitul sportiv s-a practicat ca activitate sportiva inainte de intrarea in vigoare a Legii 69/2000. Daca nu ar fi fost recunoscut ca sport, AGVPSR nu ar fi obligata sa solicite autorizatia de participare. Ce nu stiu (sau vor sa eludeze) este ca cererea de autorizare se solicita de federatie, nu de o asociatie oarecare. Ca urmare, AGVPSR era obligata in baza prevederilor art. 94 din Lege sa se organizeze ca structura sportiva, conform legii. Asta presupunea ca AGVPSR sa separe vanatoarea de pescuitul sportiv. Ce nu se stie, dar am informat deja MTS, este ca prin decizia Curtii Constitutionale nr. 156/1999, AGVPSR trebuie sa reprezinte asociatiile de vanatori, nu de pescuit sportiv. Exista in acest sens si o Decizie irevocabila a CSJ nr. 685/1999 si una calda din 2012 prin care s-a retinut acelasi lucru, adica AGVPSR cu vanatorii, nu cu pescuitul sportiv. Mie aceste documente mi-au venit ca manusa, pentru ca voi cere insistent ca sa ni se urgenteze Autorizarea pentru CM din Portugalia, intrucat AGVPSR nu este nici macar recunoscuta ca structura sportiva, iar in cazul putin probabil sa fie recunoscuta, va trebui sa faca cerere de afiliere la FRPS, lucru pe care eu l-am comunicat AGVPSR inca din 2011. Cum ar fi sa se intample? :lol: :lol: :lol:
Se vede ca Orhei e agitat. Altfel nu ar fi facut publice aceste documente. Cred ca Selaru il va rade urgent. Daca eu am facut publice autorizatiile federatiei, este pentru ca federatia nu are nimic de ascuns. Sa vezi cand voi face publica Hotararea de dizolvare a AGVPSR din anul 2008. Poate o vede si Mugur Isarescu si o sa-l intrebe pe Selaru cum dizolva el AGVPSR fara ca adunarea generala sa stie! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Nu te distreaza chestia aia cu echipa campiona? Campioana cui? A Romaniei in niciun caz! Cred ca a venit vremea sa sesizez Parchetul si cu privire la AGVPSR si a ciracilor Selaru, Bentu, Orhei si Mugurel Ionescu. In mod sigur vor fi interogati si in dosarele AJVPS Timis si LRS, vasnicii reprezentanti ai Romaniei la doua Competitii internationale, fara ca Romania sa stie! :lol: :lol: :lol: Apropo, stii cu ce acte s-au prezentat? Cu delegatii date de AGVPSR. Probabil ca (dupa rezultate) cred ca au fost ca spectatori. :lol: :lol: :lol: Sportivi de competitie nu sunt in niciun caz.


05 Iul 2013, 16:44
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
domn colonel Orhei ,
in comunicatul de mai sus se putea scrie ca mereu AGVPS s-a prezentat la concursurile internaționale Fips Cips in urma colectarii de taxe de la pescari de competitie si ca nu a fost in stare sa organizaze nicio competitie la nivel national . tot timpul au "delegat" pe cineva cât de cât potent financiar - APCR -Liga -Rig Service.

alții cu munca si cu banii -ei cu meritele!

_________________
Baricada Carp Club


05 Iul 2013, 20:06
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Aici Dan are dreptate dar din inf mele pt anul competitional 2014 lucrurile se vor schimba in bine.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


05 Iul 2013, 20:22
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
david nicu scrie:
Aici Dan are dreptate dar din inf mele pt anul competitional 2014 lucrurile se vor schimba in bine.

Lucrurile se vor schimba in bine ...din partea cui ?


05 Iul 2013, 21:06
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
david nicu scrie:
Aici Dan are dreptate dar din inf mele pt anul competitional 2014 lucrurile se vor schimba in bine.


pai Nicusoare.acum suntem in 2013.
baga mana in buzunar AGVPSul sa scoata banii pentru ca Ovidius sa mearga in Portugalia ca sportivi?...
anul trecut au stiut sa incaseze cotizatia tarilor participante la CM-Corbu ,acum lotul Ovidius care va reprezenta ROMANIA o vor face pe banii lor!

cu ce se implica AGVPSul ca acest Campionat Mondial sa nu fie pana la urma o povara pe umerii baietilor acum in 2013?
de ce nu se da un comunicat in care se spune ca AGVPS are buget alocat , sponsori, iar sportivi nostrii nu trebuie decat sa pescuiasca la CM?

_________________
Baricada Carp Club


05 Iul 2013, 21:20
Profil

Membru din: 04 Noi 2012, 22:08
Mesaje: 37
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
sa fim seriosi :!:la fel se intampla si daca federatia ar fi fost la butoane :?:


05 Iul 2013, 22:14
Profil WWW
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Celulita de criza nu vine sa spuna ce suma de bani aloca reprezentativei brailelor pentru deplasare in Portugalia .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


06 Iul 2013, 14:12
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Baieti lasand la o parte rautatile eu cred ca putem face o lista cu doleantele noastre ale pescarilor despre cum am vrea sa se desfasoare CN de pescuit la crap care sa fie discutata in sedintele interminabile de la AGVPS purtate de catre rep cluburilor.

Pt ca Dane daca vrei sa vorb de anul asta la sedintele sus mentionate nu interesa pe nimeni aceste aspecte toti era smecheri plini de bani si au votat ca nu au nevoie de ajutorul AGVPS.
Sta dovada peocesul verbal semnat de fiecare reprezentant in parte.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


06 Iul 2013, 19:58
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
david nicu scrie:
Baieti lasand la o parte rautatile eu cred ca putem face o lista cu doleantele noastre ale pescarilor despre cum am vrea sa se desfasoare CN de pescuit la crap care sa fie discutata in sedintele interminabile de la AGVPS purtate de catre rep cluburilor.

Pt ca Dane daca vrei sa vorb de anul asta la sedintele sus mentionate nu interesa pe nimeni aceste aspecte toti era smecheri plini de bani si au votat ca nu au nevoie de ajutorul AGVPS.
Sta dovada peocesul verbal semnat de fiecare reprezentant in parte.

Este valabil daca vrei sa te faci vanator!
http://193.226.121.81/cauta/DocumentAll ... chDoc=true

Cum se pot afilia cluburile sportive la o asociatie nesportiva?


07 Iul 2013, 06:10
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
nicubaceanu scrie:
sa fim seriosi :!:la fel se intampla si daca federatia ar fi fost la butoane :?:


Nicule sa urmaresti noile Cpmunicate ale ale AGVPS ,cele de ieri sunt cele mai interesante :lol: :lol: :lol:
Felicitari Pentru rezultatul de la SOMNMANIA!!!a fost greu?ca eu nu mai am SOMN de cind suntem legali :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


10 Iul 2013, 07:03
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Buhac Constantin scrie:
ca eu nu mai am SOMN de cind suntem legali


pai ce rol indepliniti dumneavoastra in aceasta structura domnule Buhac ?


10 Iul 2013, 22:44
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Nici atata lucru nu stii ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


10 Iul 2013, 23:51
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
ei bine , nu ! lumineaza-ma !


10 Iul 2013, 23:56
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
d=le Cristi Y,
Prezenta dumneavoastra pe forum ne onoreaza, dar, conform regulamentului forumului, este necesar sa treceti pe la PREZENTARI ;)( pina atunci: Bine a-ti venit !), nu de alta ;) , dar nu as dori sa se creada ca sunteti vreo clona :D ...daca cei mai multi cunosc activitatea d=voastra in Carpfishingul Romanesc, cei mai putin initiati nu va cunosc.
Va multumesc pentru intelegere !
Stima !


11 Iul 2013, 00:11
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
Sunt membru fondator al Clubului Carp Zone care este afiliat la FRPS si incerc sa ma ocup de sectiunea Crap [catelu ] :P :P :P

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Iul 2013, 00:49
Profil

Membru din: 06 Apr 2011, 22:20
Mesaje: 9
Mesaj Re: Celula de CRIZA?
dan _city_center scrie:
david nicu scrie:
Aici Dan are dreptate dar din inf mele pt anul competitional 2014 lucrurile se vor schimba in bine.


pai Nicusoare.acum suntem in 2013.
baga mana in buzunar AGVPSul sa scoata banii pentru ca Ovidius sa mearga in Portugalia ca sportivi?...
anul trecut au stiut sa incaseze cotizatia tarilor participante la CM-Corbu ,acum lotul Ovidius care va reprezenta ROMANIA o vor face pe banii lor!

cu ce se implica AGVPSul ca acest Campionat Mondial sa nu fie pana la urma o povara pe umerii baietilor acum in 2013?
de ce nu se da un comunicat in care se spune ca AGVPS are buget alocat , sponsori, iar sportivi nostrii nu trebuie decat sa pescuiasca la CM?



lucrurile incet,incet intra in normalitate,tocmai ce s-a deschis un cont de ajutorare pentru pescarii Clubului Ovidius.initiatorul acestui proiect nimeni altul decat Val Pangica.
[ suma donata de acesta 2000euro]


16 Iul 2013, 20:39
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle