Raspunde la subiect  [ 16 mesaje ] 
 cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan 
Autor Mesaj

Membru din: 03 Feb 2013, 07:43
Mesaje: 22
Mesaj cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
..........mesaj editat de către autor !!!


12 Iul 2013, 06:59
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
cine sa-i manance din palma ... primul ar fi -''vanatorul" ,vesnicul futangiu al pescuitului ,apoi tot felul de reinventati frustrati din fosta ograda a apcrului .

cand nu are Popescu mana intinsa ...il mananca pe Buhac de C.U.R!!!!!!

_________________
Baricada Carp Club


12 Iul 2013, 16:17
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
lume rea


14 Iul 2013, 21:24
Profil

Membru din: 08 Feb 2012, 17:22
Mesaje: 48
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Cristi Y scrie:
lume rea



da !uite aici model de rautate :roll:


care sunt COLEGII MEI care au facut acele acuze ???? sper ca nu faci referire la infantilul de Buhac !!!

Buhac decat sa vorbeasca prostii , impropriu spus vorbeasca , corect spus este sa mugeasca , mai bine povesteste cati saci de rafie de peste a carat la porbagaj de la Hobaia pt consum propriu ...probabil satul de ceafa la gratar si fata-n iarba

_________________
La tăţi ni-i greu şi nu mă cert cu un prost că mă bate cu experienţa !; membru SCI


15 Iul 2013, 07:54
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Domnul Cristi daca aveti ceva de rezolvat cu dl. Presedinte nu ma mai amestecati si pe mine . Pana pe 31 August am in contract cateva obiective de rezolvat .
Am observat ca sunt diagnosticat de dumneavoastra dar continuati sa faceti referire la numele meu .
Daca doriti sa va povestesc de sacii de rafie carati cu peste de la Hobaia va pot spune foarte multe si iar cred ca va suparati ;
1 . Eu plateam la vremea respectiva 3.000.000 [ trei milioane lei ] pentru 12 ore de pescuit si puteam retine 10 kg de peste .Daca stateam 24 de ore puteam retine 20 kg de peste .

2 . Tu ca membru APCR aveai dreptul sa pescuiesti cu 1.000.000 [ un milion lei ] 24 de ore si ELIBERAI fara numar,fara numar ,dar asta nu este treaba mea .

Concluzia mea este ca de cand a lasat balta pe mana APCR - ului a scazut foarte mult pretrul pestelui la livrare dar in schimb nu a ramas nici o comanda neonorata .

Ziceai ca nu ma pricep sa tin o lanseta in mana si acum spui ca faceam recorduri cu saci de rafie . Chiar asa de bun sunt incat am reusit sa chelesc Hobaia singur sub administrarea APCR-ului .

Daca vrei iti pot spune cate o poveste de la Sarulesti si Darvari

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


15 Iul 2013, 08:39
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
raspunsul i-i era destinat lui Dan Constantin care nu i-mi parea a ma vedea ca frustrat de cate ori am ajuns la service pentru intretinerea masinii , dar in fine , oamenii au multe fetze ...


Buhac Constantin scrie:
ELIBERAI fara numar,fara numar ,dar asta nu este treaba mea .


se vede ca vorbesti in necunostinta de cauza , am si vorbit intr-o emisiune despre ADEVARATII pescari C&R care au taria de a elibera un peste atunci cand nu sunt vazuti de nimeni , ascunsi in cea mai indepartata japsa in delta

Buhac Constantin scrie:
. Tu ca membru APCR aveai dreptul sa pescuiesti cu 1.000.000


eu aveam dreptul sa nu platesc nimic la Hobaia ;)

Buhac Constantin scrie:
Daca vrei iti pot spune cate o poveste de la Sarulesti si Darvari


uite o poveste de la Sarulesti . In 1996 pescuiam la Sarulesti , CU BON , luat de la gara de la Gipo . Intr-una din partide in spatele meu a oprit un VW Jetta , era Raduta pe care la ora aia nu-l cunosteam , a vazut ca eliberez pestii pe care i-i prind si m-a intrebat de ce fac asta pt ca am dreptul conform bonului sa retin 10 kg de peste , i-am raspuns ca ma intereseaza doar sa prind nu si sa retin , m-a intrebat daca stiu unde este bratul Corata ( zona interzisa pe atunci la pescuit ) si mi-a semnat personal bonul sa pot pescui in zona aia
am stat doua zile cu permisiunea lui Raduta si am avut primul crao over 20 din viata , la boilies scopex Sensas care le aveam de la Marius Cocarla de la Arrow .
am bonul original dar nu reusesc sa i-l atasez , poate ma ajuta cineva


15 Iul 2013, 09:46
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
uite si bonul


Fisiere atasate:
BON.jpg
BON.jpg [ 95.63 KiB | Vizualizat de 12402 ori ]
15 Iul 2013, 10:06
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Tataie jos palaria pentru tot ce ai facut pentru pescuit atata timp cat ai fost in stand cat si inafara . Eu totusi sunt nedumerit de ce tocmai tu care ai unul dintre cele mai mari palmarese si cunosti ce costuri inseamna organizarea unor calificari si participarea la C.M nu esti de acord cu FRPS . Mai mult in conducerea FRPS am avut onoarea sa cunosc un domn Marius Grasu care vorbea foarte frumos despre tine . Daca doresti spune-mi si mie 5 puncte referitor la Federatie care sunt gresite . Vorba ta LUMINEAZA-MA .
Poate ai dreptate si eu din cauza diagnosticului nu am capacitatea sa vad realitatea . Daca din 5 puncte ai dreptate la 3 ma duc la doctor

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


15 Iul 2013, 22:02
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Tataie pe autorizatie este taiat crap si caras tu pescuiai la rapitor ?
Nici acum nu ai semnat-o ca ai luat la cunostinta .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


15 Iul 2013, 22:09
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Felicitări Costica !
cu noii subalterni succesul pescuitului competitional este garantat ...sa-i f..uti legal :lol: :lol: :lol:

trei stiluri diferite de pescuit la crap ,o noua generatie :lol: sub o singura umbrela !....ce putea-i sa-ți doresti mai mult ?......

_________________
Baricada Carp Club


16 Iul 2013, 08:24
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
@ buhac

Buhac Constantin scrie:
Daca doresti spune-mi si mie 5 puncte referitor la Federatie care sunt gresite .



nici unul dintre puncte nu sunt gresite , nici nu am sustinut vreodata asa ceva , ba din contra , doar o organizatie de felul asta poate aduce disciplina si ordine in acest fenomen si poate marginaliza mismasurile financiare . Am facut sport de performanta si stiu ce inseamna importanta unei entitati juridice care sa iti apere si reprezinte interesele .
problema care o am este acest " nea fane " care in primul schimb de replici care l-a avut cu mine mi-a spus ca pot sa ma sterg la fund cu toate trofeele mele ca nu sunt recunoscute de nimeni , dar ca sa nu particularizez opinia, relantia ne diplomata care a avut-o si inca o are fata de niste oameni care au muncit si si-au sacrificat timp , bani pentru un ideal , indiferent care era structura organizatorica atunci

incercati sa ma acuzati de potlogarii , eu sunt un om foarte corect , nu stiu daca exista cineva care sa aiba ceva concret de spus de mine , excluzand supozitiile , iar in conceptul meu a fura la un concurs este ca si cum ti-ai cumpara singur o cupa si te-ai premia

popescu a gresit mult prin modul de abordare a pescarilor , daca o facea cu putina diplomatie azi era pe cai mari , as fi fost primul care i-as fi sustinut proiectul iar cei care l-ar fi contestat este clar ca ar fi fost cei care nu agreau disciplina

Buhac Constantin scrie:
Tataie pe autorizatie este taiat crap si caras tu pescuiai la rapitor ?


daca te uiti bine pe bon vei vedea ca este vorba acolo unde este taiat de costul pestelui care i-l poti retine peste cele 10 kg permise prin achitarea taxei . am circa 60 de bonuri din aceea perioada , deasemenea am toate permisele de pescuit si bonurile incepand de la varsta de 8 ani pana in prezent

asta ca sa intelegi ca sunt adeptul respectarii regulilor


Fisiere atasate:
P2 (2).jpg
P2 (2).jpg [ 93.66 KiB | Vizualizat de 12329 ori ]
P3.jpg
P3.jpg [ 65.85 KiB | Vizualizat de 12329 ori ]
P2 (1).jpg
P2 (1).jpg [ 83.11 KiB | Vizualizat de 12329 ori ]
16 Iul 2013, 16:17
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Nu am ce sa mai spun despre colectia de bonuri si permise .Unicat
Ma bucur foarte mult pentru cuvintele spuse de Federatie
Nu poate fi nimeni perfect dar dl Fane a dat la o parte toate " incurajarile primite " si a lasat poarta deschisa pentru toata lumea
A facut singur ce nu a facut multa lume la un loc
Culmea este ca nu se amesteca peste nici o disciplina
Sa bata Steaua !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


16 Iul 2013, 20:52
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Buhac Constantin scrie:
A facut singur ce nu a facut multa lume la un loc [/quote

aici ai dreptate si asa cum am mai spus putea sa fructifice ceea ce a facut doar abordand un pic de diplomatie , sunt mai mult decat convins ca toata lumea astepta aparitia acestei federatii si toti s-ar fi alaturat ei lucru care ar fi spulberat agvps-ul intr-o clipa
dar iaca ca a izvorat numai invrajbire si ura , folositoare la ce ???



[b]
Buhac Constantin scrie:
Sa bata Steaua !
[/b]
sa bata ca sunt cei mai buni ;)


16 Iul 2013, 21:17
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
Cristi Y scrie:
Buhac Constantin scrie:
A facut singur ce nu a facut multa lume la un loc [/quote

aici ai dreptate si asa cum am mai spus putea sa fructifice ceea ce a facut doar abordand un pic de diplomatie , sunt mai mult decat convins ca toata lumea astepta aparitia acestei federatii si toti s-ar fi alaturat ei lucru care ar fi spulberat agvps-ul intr-o clipa
dar iaca ca a izvorat numai invrajbire si ura , folositoare la ce ???

Domnule Mitrea,
Cunoașteți mult mai bine decât mine pescuitul sportiv, cel puțin la proba de pescuit sportiv la crap, unde ați activat și, așa cum spuneți, ați avut și ceva rezultate. Poate am fost prea dur când am folosit expresia că vă puteți șterge cu ele pe undeva, dar, ca sportiv de performanță, știți că ele nu au valoare decât sentimentală în lipsa unei recunoașteri oficiale.
La fel de bine știți că toate tentativele de organizare a pescuitului sportiv s-au lovit de interesele mai mult sau mai puțin materiale care domină pescuitul sportiv. Știți la fel de bine ca mine (iar o să-mi iau ceva apelative) că sunt foarte multe persoane care nu au ce căuta în pescuitul sportiv.
Nu văd pe cine am învrăjbit și de unde izvorăște ura. Un om normal pune înainte rațiunea, nu pasiunea.
Oricum, federația este o certitudine, iar ordinea și disciplina de care vorbeați va fi instaurată. Cred că este mai mult decât necesară o igienizare a pescuitului sportiv.
PS AGVPSR a fost deja spulberată de Șelaru și slugile lui din Calea Moșilor. Să zică Doamne ajută dacă nu înfundă pușcăria la câte măgării a făcut până acum. Așa informat cum te știu, ia vezi cine este acum proprietarul imobilului din calea Moșilor nr. 128 și cum a intrat în posesia lui. :lol: :lol: :lol:


17 Iul 2013, 08:23
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
F.R.de Pescuit scrie:
Cunoașteți mult mai bine decât mine pescuitul sportiv, cel puțin la proba de pescuit sportiv la crap, unde ați activat și, așa cum spuneți, ați avut și ceva rezultate. Poate am fost prea dur când am folosit expresia că vă puteți șterge cu ele pe undeva, dar, ca sportiv de performanță, știți că ele nu au valoare decât sentimentală în lipsa unei recunoașteri oficiale.


din punctul meu de vedere rezultatele obtinute nu au decat valoare sentimentala , probabil ca sistemul organizatoric din acele vremuri nu era cel mai bun dar problema mea era activitatea in stand si ceea ce aveam de facut am facut cat am putut de bine , recunoasterea trofeelor sunt in mare parte emise de agvps si cateva de FIPS , institutii care in acel moment organizau competitiile la care facem referire


F.R.de Pescuit scrie:
Știți la fel de bine ca mine (iar o să-mi iau ceva apelative) că sunt foarte multe persoane care nu au ce căuta în pescuitul sportiv.


da

F.R.de Pescuit scrie:
Nu văd pe cine am învrăjbit și de unde izvorăște ura. Un om normal pune înainte rațiunea, nu pasiunea.


daca luam in calcul doar ratiunea in defavoarea pasiunii nu cheltuiam mii de euro si alocam sutele de zile petrecute pe balta familiei


F.R.de Pescuit scrie:
informat cum te știu, ia vezi cine este acum proprietarul imobilului din calea Moșilor nr. 128 și cum a intrat în posesia lui.


cunosc foarte bine potlogariile lui selaru , stiu si cine este proprietarul imobilului susmentionat , stiu si pt ce a folosit ca si garantie si mai stiu si ce fonduri au fost substituite avand ca ax de jonglare imobilul din Mosilor ... si mai stiu si altele


17 Iul 2013, 16:33
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: cine îi mănâncă din palmă lui Popescu Stefan
dar cu ce ma afecteaza pe mine cine este proprietarul acelui imobil ???? si de ce trebuie sa ma intereseze ???

acea cladire i-mi ofera nostalgia locului unde mergeam ( prima data in 1977 ) sa i-mi vizez permisul de pescuit , i-mi aminesc si acum emotia care o traiam cand coboram pe holul de la subsol unde erau ghiseele asociatiilor de pescuit , Diana , Acvila , Lunca , Sitarul , etc..

macar ca agvps imi ofera aceasta nostalgie si mi-a oferit posibilitatea (prin inscrierea la CM organizat de FIPS ) sa particip la competitii de mare anvergura, am dreptul sa le acord incredere in fata unei federatii care prin vocea lui popescu , singurul lucru concret care la facut pentru mine ca pescar a fost sa ma indrume de a-mi aruca la gunoi munca si satisfactiile ultimilor 10 ani


17 Iul 2013, 18:40
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 16 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle