Raspunde la subiect  [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul
 Lotul National 
Autor Mesaj
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Lotul National
Cum ati vedea Lotul National de pescuit la crap daca ati fi selectionerul acesteia, ma intereseaza parerea oamenilor care cunosc acest fenomen mai bine, cum ar fi: Victor Oana, Nea Maty, Jubileu,Andrei Vladeanu,Vladut Mateianu, Vali Vesa, Dan Mitranescu, Gabi Sandu, Dan City Center, George Iorga, Gabi Tomulescu, Razvan Ulmeanu....Va rog sa precizati 10 pescari aleatoriu plus managerul lotului.

Exemplu ( parerea mea ):

1.Dan Mitranescu
2.Nelu Capitanu
3.Vasile Ivan
4.Florin Mirea
5.Gabi Tomulescu
6.Sorin Ionescu
7.Cosmin Tudor
8.Nicolae Marin
9.Silviu Florescu
10.Emil Paraschiv

Manager Gabi Sandu


11 Feb 2012, 22:11
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Lotul National
@maxx
...credeam ca te referi la Lotul National, nu la o selectionata a Bucurestiului ;) :D...
ps. Eu ma incadrez la...


11 Feb 2012, 23:47
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Lotul National
Max esti VARZA compnoentii Lotului National trebuie sa fie membrii F.R.P.S.
Membrii Lotului National trebuie sa se gandeasca la Romania nu la prietenii si alte obligatii.

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


12 Feb 2012, 00:07
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Lotul National
viorel dulamita scrie:
@maxx
...credeam ca te referi la Lotul National, nu la o selectionata a Bucurestiului ;) :D...
ps. Eu ma incadrez la...


Nea Vio...am scris acolo EXEMPLU...va rog sa puneti lista dumneavoastra.


12 Feb 2012, 00:09
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Lotul National
Buhac Constantin scrie:
Max esti VARZA compnoentii Lotului National trebuie sa fie membrii F.R.P.S.
Membrii Lotului National trebuie sa se gandeasca la Romania nu la prietenii si alte obligatii.


Nea Costica...era un exemplu...lista matale unde este?


12 Feb 2012, 00:10
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Lotul National
Lista este in drum spre C I P S

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


12 Feb 2012, 00:21
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
Buhac Constantin scrie:
Lista este in drum spre C I P S

Vezi ca e cod portocaliu, sa nu se inzapezeasca. A plecat cu trenul groazei?

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 00:24
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Maxx1979 scrie:
Buhac Constantin scrie:
Max esti VARZA compnoentii Lotului National trebuie sa fie membrii F.R.P.S.
Membrii Lotului National trebuie sa se gandeasca la Romania nu la prietenii si alte obligatii.


Nea Costica...era un exemplu...lista matale unde este?

Cand va aparea lista d.lui Buhac, aceea va fi si ultima. Dl. Buhac este oficial sportiv si raspunde tocmai de sectiunea crap in cadrul comisiei de competitii a federatiei. Oricum exercitiul este de interes, intrucat federatia si-a propus sa recunoasca rezultatele sportivilor de pana acum, daca altii s-au limitat doar sa le evalueze buzunarele nu si meritele sportive.


12 Feb 2012, 00:43
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Lotul National
In situatia in care CM se va desfasura pe Corbu:
1. Barbu Marius
2. Dragan Bogdan
3. Dudila Ciprian
4. Gheran Mircea
5. Ivan Vasile
6. Mirea Florin
7. Mitranescu Dan
8. Nitu Ioan
9. Rudeanu Sorin
10Tomulescu Gabi
Manager: VLADEANU ANDREI


12 Feb 2012, 00:47
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Domnule Dulamita,
Vedeti ca aveti aceeasi calitate ca Dl. Buhac, adica oficial al federatiei. Din cate stiu, faceti parte din lotul federal de arbitri. In aceasta pozitie, cred ca ar fi deontologic sa nu va pronuntati la subiect pentru a nu fi suspectat de favoritisme. :) :)
Oricum, veti fi unul din participantii la acest Campionat Mondial in calitate de arbitru federal.


12 Feb 2012, 00:54
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Lotul National
Domnule Popescu.
Interesul organizatorului CM, esta acela de a "alinia" cel mai bun lot de pescari, ca de, "jucam" acasa ;) si ar fi rusinos sa dam aurul altui lot :D . Consider ca suntem la virsta la care, sa intelegem si ceea ce "zic" pescarii, sa gindim constructiv in interes national . Sunt situatii in care trebuie sa impacam si capra si varza, in obtinerea unui succes sigur.


12 Feb 2012, 01:10
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
viorel dulamita scrie:
Domnule Popescu.
Interesul organizatorului CM, esta acela de a "alinia" cel mai bun lot de pescari, ca de, "jucam" acasa ;) si ar fi rusinos sa dam aurul altui lot :D . Consider ca suntem la virsta la care, sa intelegem si ceea ce "zic" pescarii, sa gindim constructiv in interes national . Sunt situatii in care trebuie sa impacam si capra si varza, in obtinerea unui succes sigur.

O sa fie cam greu sa ne luam dupa pescari. Unii fac tot ce pot ca sa blocheze functionarea federatiei, altii ne injura,etc.
Ar fi jenant pentru noi sa ''luam'' aurul, ca tot ne acuza europenii ca suntem hoti si tigani. Eventual sa-l castigam, cinstit. Oricum, principiul olimpic este sa invinga cel mai bun. Sper sa fie lotul Romaniei.


12 Feb 2012, 01:14
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
... Oricum, principiul olimpic este sa invinga cel mai bun. Sper sa fie lotul Romaniei.

Bunul Dumnezeu sa ne ajute !


12 Feb 2012, 01:26
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
viorel dulamita scrie:
Domnule Popescu.
Interesul organizatorului CM, esta acela de a "alinia" cel mai bun lot de pescari, ca de, "jucam" acasa ;) si ar fi rusinos sa dam aurul altui lot :D . Consider ca suntem la virsta la care, sa intelegem si ceea ce "zic" pescarii, sa gindim constructiv in interes national . Sunt situatii in care trebuie sa impacam si capra si varza, in obtinerea unui succes sigur.

O sa fie cam greu sa ne luam dupa pescari. Unii fac tot ce pot ca sa blocheze functionarea federatiei, altii ne injura,etc.
Ar fi jenant pentru noi sa ''luam'' aurul, ca tot ne acuza europenii ca suntem hoti si tigani. Eventual sa-l castigam, cinstit. Oricum, principiul olimpic este sa invinga cel mai bun. Sper sa fie lotul Romaniei.

ce lot faceti dvs domnule popescu?poate o sa faceti u n lot de pescuit la copca la campionatele mondiale de la polul sud...eu v-am spus ca pun pariu ca nu o sa organizati nimic si nu o sa faceti nici un lot....mai lasati-ne cu aberatiile,ca ati intors toata lumea pescarilor cu susul in jos...daca tot faceti loturi si organizati campionate mondiale am si eu doua intrebari?
pe ce criterii o sa faceti selectia lotului national la crap?
unde o sa organizati campionatul mondial?(locatia)


12 Feb 2012, 02:59
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Lotul National
D-le Florian nu trebuie sa deveniti nervos doar pentru simplu fapt ca cineva face un Lot .
Pe ce faceti pariu ?
Locatia va fi Sarulesti .
Criterii :
1,80 inaltime
Sa aiba masina de teren
Conturi grase

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


12 Feb 2012, 08:14
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Costică,
Nu fi rău cu interlocutorul. Transparența este un atribut al federației, așa cum a fost tot timpul.
Criteriile sunt simple; sportivii trebuie să fie legitimați de un club sportiv afiliat federației și legitimați de federație. Nu este lipsit de importanță să se știe, că pescarii sportivi nu pot fi obligați să facă parte din lot. Este o opțiune pe care trebuie să o ia fiecare din cei care vor fi convocați. Colectivul tehnic ce se va ocupa de selecționarea și de pregătirea lotului, are libertate deplină pentru constituirea acestuia.


12 Feb 2012, 10:05
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2011, 10:29
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
Dom' Popescu mai era o intrebare pusa de Florian. Ati uitat sa raspundeti la ea sau nu stiti raspunsul?

popescu stefan scrie:
Costică,
Nu fi rău cu interlocutorul. Transparența este un atribut al federației, așa cum a fost tot timpul.
Criteriile sunt simple; sportivii trebuie să fie legitimați de un club sportiv afiliat federației și legitimați de federație. Nu este lipsit de importanță să se știe, că pescarii sportivi nu pot fi obligați să facă parte din lot. Este o opțiune pe care trebuie să o ia fiecare din cei care vor fi convocați. Colectivul tehnic ce se va ocupa de selecționarea și de pregătirea lotului, are libertate deplină pentru constituirea acestuia.


12 Feb 2012, 10:51
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
A răspuns dl. Buhac. Pe Sărulești. Am depus documentația în vederea obținerii autorizației la ANST.


12 Feb 2012, 11:11
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2011, 10:29
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
Raspunsul domnului Buhac l-am tratat asa cum a si fost intentionat sa fie, adica la misto.
popescu stefan scrie:
A răspuns dl. Buhac. Pe Sărulești. Am depus documentația în vederea obținerii autorizației la ANST.


12 Feb 2012, 11:38
Profil

Membru din: 28 Dec 2011, 21:51
Mesaje: 41
Mesaj Re: Lotul National
lot romania ...:)

marius barbu echipa 1 - dan mitranescu - vasile ivan
dan mitranescu echipa 2 - sorin rudeanu - gabi tomulescu
sorin rudeanu
gabi tomulescu echipa 3 - marius barbu - sorin ionescu
claudiu lucaks
sorin ionescu
vasile ivan
emil paraschiv
bogdan dragan
tata nitu

manager gabi sandu

cred ca am avea o sansa cu lotul asta ... ;)


12 Feb 2012, 13:32
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle