Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
 Arma secreta a Lumii impotriva lotului Romaniei la CM 2011 ! 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Raspuns cu citat
Mesaj Arma secreta a Lumii impotriva lotului Romaniei la CM 2011 !
Salutare natiune,

Acu ca m-am linistit si cu World Carp Clasicu asta ( apropo ..n-am prins nici un peste si Nitu n-a vrut sa imi dea otira grambel sa prind si eu vreo 3 pesti.. ) pot sa revin la subiectul Campionatul Mondial.
Dupa indelungi strafulgerari de sinapse ( a nu se confunda cu snapsu, pentru cei mai putin avansati), si rastalmaciri de vorbe si pariuri, dupa incercari zadarnice de a gasi o explicatie pentru esecul marelui lot din generatia urmatoare Stai ca Trec, pardon Startrek, am realizat totusi ca problema nu a reprezentat-o o lipsa a lotului, ci mai degraba un mare plus al acestuia= fix arma secreta despre care va vorbeam...sa nu credeti ca poezia mea de mai jos este dedicata marelui voiajor Valpe, pe care il stimez macar pentru semnaturile lui haioase si pentru ca este singurul care inca mai scrie si citeste despre performantele Romaniei la acest campionat mondial ... si nici marelui ostas al partidului agevepesist Bentu, plimbaretz de fel si mare moftangiu basca spertzar din partea asociatiei. Nu ! cititi si ganditi...

M-am tot gandit si razgandit
Ce dracu oare le-a lipsit
Romanilor de se facura
Din nou de mare...AVen' gura

Pai sa o luam de la 'nceput:
Antrenament si bani avura
Momeli la suprapret 'nc'o tura
Echipament de balamuc
De sponsor mare si avut.
Autocar, avion, parala
si tzoale alese pentru gala.

Ce le lipsea?!?...ce le lipsea?!???
Nimic mai draga forumist
Ce nu avura ei in tara
In campionatul cu pacat
Va spun tot eu :
Slanina de la oala !!!

Io zic acu dupa'ndelung oftat
Ca arma celorlalti cu noi
Nu fu nici zig nici rig ci mai degraba
Un sef de sat uns mare sef de stat.

Daca ghiciti la cine ma refer
si care-i piaza rea din ecuatie
va rog transmiteti lu mon'cher
sa-mi faca o fela....e !

...al vostru, din toate colturile patriei...curatmurdar ;)

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


20 Sep 2011, 23:28
Raporteaza acest mesaj
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Arma secreta a Lumii impotriva lotului Romaniei la CM 20
Doooomnu Pangica..pai daca Vladeanu si cu Stanila au bagat vastu in banii Apcrului si matale te-ai suparat pa ei din cauza asta de ce nu te confesezi si p'aci pa la noi? si stie tot poporu ca nu matale ai facut gaura....cand s-o descoperi... hai ca esti baiat destept ce dracu' ;)

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


21 Sep 2011, 16:28
Raporteaza acest mesaj
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Arma secreta a Lumii impotriva lotului Romaniei la CM 20
Dupa cum va spuneam, stimabilul se confeseaza, ceva nu a mers...pacat ca nu ne spui si noua mai multe VAL:


Am sa mai fac si eu niste precizari ... dar mai spre toamna , dupa raportarea bugetului . Pina atunci nu am ce discuta - am vazut , am fost acolo , astept socoteli puse pe hartie .
Ca o singura idee - suntem departe ca organizare de ceea ce inseamna pescuitul mare , la competitii mondiale .
Am avut ceva idei chiar si soferul meu de pe duba a fost pus la punct cind spunea de unde e mai ieftin si mai bine ... deh omul sarac cu banii se organizeaza si stie mai bine ca noi toti , dar mi s-a spus ca pe linie sportiva pot vorbi ce vreau dar pe linie de organizare fac ce imi spune seful delegatiei . Asta am si facut . In schimb PE GARLA - 08.00 - 19.00 PM , sau mai tirziu , nu l-am vazut vreodata sa ma intrebe daca am mincat ceva ????
Succes .

_________________
http://forum.4tuning.ro/109-masina-mea de-curse-Roary/278534-977-dac.html


Sus

Val
Subiectul mesajului: Re: Statul APCRScris: Mie Sep 21, 2011 5:48 pm



Membru din: Mie Mai 05, 2010 8:49 pm
Mesaje: 667
Contrapartida vizavi de echipa noastra nationala - la fel de bogata ca numar de pescari ( sau "bagatori de seama" ca mine ) , cu Africa de Sud . Stateam mereu ori pe balta ori la cortul unde se tineau sedintele capitanilor . Dar in FIECARE ZI , la ora 13.00 - venea microbuzul echipei RSA cu toti "observatorii" de pe garla - ramineau numai pescarii de pe standuri activi si toti astia veniti cu microbuzul MINCAU la linia de autoservire - orice dadea D-zeu ! la linie , la rind . Du Preez , din cite mi s-a spus are bani pentru 2 vieti - minca fix de acolo si nu conta daca ii place sau nu - era in program .
Cit timp mancau astia , un alt baiat , pesemne sofer , lua 6 meniuri intr-o cutie de carton si le plasa la pescarii de pe stand . Cind se intorcea el - pleca delegatia inapoi pe sectoare ... Impresionant ... Si atentie , astia din RSA nu erau niste capriori , persoane la peste 40 ani TOATE ! Unii trecuti chiar de 60 ani .

Dar STIAU ORGANIZARE si chiar aveau fetze de campioni mondiali . Va spun sincer nu ii ajungem nici in 20 ani .... NU ma credeti poate , dar o sa ii vedeti si voi la anul ... si vorbim dupa . Astia au schimbat monturile de fund pe alea de zig-rig in 20 minute - noua ne-a luat 36 ore si asa nu stiam daca facem bine ...

_________________
http://forum.4tuning.ro/109-masina-mea de-curse-Roary/278534-977-dac.html

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


22 Sep 2011, 08:01
Raporteaza acest mesaj
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 3 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 45 vizitatori


Puteti scrie subiecte noi in acest forum
Puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle