Raspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
 Cupa de primavara Lacul 2 Bunget 
Autor Mesaj

Membru din: 07 Feb 2011, 11:35
Mesaje: 6
Raspuns cu citat
Mesaj Cupa de primavara Lacul 2 Bunget
Cateva poze si un filmulet de la concurs(nu sunt de cea mai inalta calitate dar atata pot face cu telefonul)
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Ultima oara modificat de dany_mateescu pe 10 Apr 2011, 19:04, modificat 1 data in total.



10 Apr 2011, 19:01
Raporteaza acest mesaj
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacil 2 Bunget
Multumim Dany, dar as dori si inf de ce s-a intimplat pe balta; a fost apa f rece si nu a mincat sau...


10 Apr 2011, 19:04
Raporteaza acest mesaj
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacil 2 Bunget
salut Dany,
daca nu ma insel esti baiatul cel mare a lui Maty ;) :roll:
ai participat la concursul de pe Bunget?
am vazut ca balta a mers destul de ciudat,de fapt mai mult nu a mers.
poate ne detaliezi un pic din ceea ce a insemnat acest concurs pentru tine :roll:
multumesc anticipat si urez intregii familii multa sanatate.


10 Apr 2011, 19:07
Raporteaza acest mesaj
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 11:35
Mesaje: 6
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacil 2 Bunget
In general a fost foarte frig.
In prima parte a concursului s-a prins peste si pe partea din spate(apa mica) dar odata cu racirea vremii pestele s-a retras pe apa adanca.(cabanele din fata si pontoanele de vizavi).
In general a predominat ciortanul dar s-au prins si pesti mai mari 7-8-9 Kg.
Clasamentul de sambata seara :
Imagine
Restul nu punctasera...


10 Apr 2011, 19:11
Raporteaza acest mesaj
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 11:35
Mesaje: 6
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacil 2 Bunget
Final:

STAND 1 SECTOR B VASILE IVAN - 13.53Kg
STAND 3 SECTOR B MIRCEA NEACSU - 12,62Kg
STAND 4 SECTOR B MADALIN STAN - 10.28Kg
STAND 5 SECTOR B ADRIAN SOARE - 10.13Kg
STAND 6 SECTOR B OVIDIU OANCEA - 56.36Kg (Captura 10.63Kg)
STAND 8 SECTOR B DAN MITRANESCU - 16,53Kg
STAND 9 SECTOR B ADI RADU - 8,30Kg
STAND 10 SECTOR B CARIN POPA - 10,19Kg
STAND 11 SECTOR B SILVIU DUMITRESCU - 50,73Kg
STAND 12 SECTOR B VALENTIN SIMESCU - 89,57Kg
STAND 13 SECTOR B MARIUS DRAGOMIR - 3,44Kg
STAND 14 SECTOR B MARIUS LARGEANU - 1,44Kg
STAND 15 SECTOR B SOIMU - 19,50Kg
STAND 16 SECTOR A VALI BONTO - 23,04Kg
STAND 18 SECTOR A STEFAN BABITA - 17,80Kg
STAND 19 SECTOR A DAN BADARCEA - 2,71Kg
STAND 21 SECTOR A MARIUS BARBU - 17,02Kg
STAND 23 SECTOR A DRAGOS STOICA - 19,19Kg
STAND 25 SECTOR A BISTRITA - 1,22Kg
STAND 26 SECTOR A GEORGE APOSTOL - 9,16Kg
STAND 27 SECTOR A VAL PANGICA - 27,84Kg
STAND 28 SECTOR A TATA NITU - 6,39Kg
STAND 29 SECTOR A GABI MILEA - 37,83Kg
STAND 30 SECTOR A SORIN RUDEANU - 81,18Kg


10 Apr 2011, 19:53
Raporteaza acest mesaj
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 11:35
Mesaje: 6
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacil 2 Bunget
click pe imagine:
Imagine


10 Apr 2011, 19:55
Raporteaza acest mesaj
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacul 2 Bunget
Bravo Dani ,super tare peisajul si ai si aptitudini de reporte o sa iti luam aparat foto mai performant daca iti place ce ai facut acuma. ;)

_________________
BARICADA CRAP CLUB


11 Apr 2011, 11:00
Raporteaza acest mesaj
Profil

Membru din: 31 Ian 2011, 17:01
Mesaje: 272
Raspuns cu citat
Mesaj Re: Cupa de primavara Lacul 2 Bunget
Echipa Magura 9 s-a intors cu locul 6 pe sector avand cantitatea de 17.80 kg. A fost un concurs in care din pacate locurile au fost dezechilibrate, iar standurile inghesuite (aceasta este pur si simplu parerea mea). Echipa noastra in urma tragerii la sorti a cazut in sectorul B, stand 18. Pozitionarea standului a fost fix in spatele unui schelet metalic necesar unui ponton, iar distanta malului era mai putin de 3 m, adica imposibil de lansat. Evident a trebuit sa sun organizatorul care a trimis echipa de arbitrii si cu acceptul vecinilor de stand (multumiri lui Dan Badarcea pentru intelegere), am mutat standul un pic catre ei, sa pot lansa. Am aflat de cand n-am instalat ca locurile din zona noastra au o intinsura cat cuprinde, asadar am scos tamburii cu 0.22 mm si am pregatit plumbii de 4 oz pentru lansarii catre orizont. Am inceput concursul cu un pat la 70 -80 m unde era apa de 1.5 m cu un mix de seminte, cu toate ca fusesem avertizat ca sunt "pirania" in apa care mananca tot si am tinut doua lansete 24 ore pe momitor cu tot felul de modele de porumb (natural, cu arome, plastic) si am avut un bip la 2 dimineata in primele 24 ore. Ma intrebam chiar nici "pirania"nu exista la noi in fata ??????. M-am incurajat si insist cu bile atat cat reusesam sa dau cu cobra si cu racheta Fox pt bile sa fac un pat cat de cat mult in afara. Dupa primele 24 ore multe echipe cu pescari valorosi nu punctasera, renunt la momitor, definitiv si insist pe diferite modele de monturi cu pasta, fara pasta, feeder, bila mica, cu sau fara pop-up si mai mic, in zadar. D-abia vineri dupa amiaza cand a sosit si al treilea component al echipei am uzit bip, bip si a plecat o lanseta, nu-mi venea sa cred, un comun de 4 kg si ceva. Eram uimit, parca nu ne venea sa credem. In noaptea urmatoare am mai avut o trasatura concretizata intr-un crap de 2 kg si ceva. Toate lansetele erau deja numai pe bila. Sambata de dimineata am mai intepat o "pisica" de 1 kg si un pic pana in cantar. Sambata pe la ora 12, am avut un running puternic, inteapa Catalin si mi-l preda sa ma ocup de scoaterea lui, un frumos exemplar de peste 8 kg. Ne-a mai ridicat moralul si ne dadea incredere ca strategia pe care o aplicam era cu rezultate. Din pacate dupa acest peste s-a lasat linistea pe lansetele noastre odata si cu inceperea unui vant puternic din spre muntii. Nimic si toata noaptea, liniste totala si un frig santos. Cand s-a luminat si ma uit catre munti, de unde batea vantul, acestia erau inzapeziti (o sa observati in galerie foto). Inainte de terminarea concursului in jurul orei 12, cand strangeam corturile am mai avut o trasatura materializata intr-un crap de 1 kg si ceva ! Aceasta a fost poveatea noastra pe lacul Bunget, o atmosfera frumoasa la premiera, un bors de peste excelent. Vreau sa atrag atentia organizatorilor Campionatului National, intru cat Bunget este finala acestuia ca, trebuie sa constituie sectoarele cu MARE ATENTIE si CUNOASTERE A BALTII, tinand cont de toti factori existenti (vremea de atunci, cat de mult in fluenteaza vantul, ca fiecare sector sa fie avantajat/dezavantajat la fel) !!!!. Mai multe poze gasiti in galeria foto


Fisiere atasate:
129.JPG
129.JPG [ 163.3 KiB | Vizualizat de 5118 ori ]
11 Apr 2011, 12:01
Raporteaza acest mesaj
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 8 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 30 vizitatori


Puteti scrie subiecte noi in acest forum
Puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle