Raspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
 BARICADA la Pescuitul la MAXim 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Ada,

Ai perfecta dreptate, din spatele monitoarelor toti suntem lei/leoaice (nu doresc discriminari :mrgreen: ). Sa simta fiecare cum este sa vorbesti in direct sa te treaca toate transpiratiile cand moderatorul iti pune tot felul de intrebari.
Mai ales ca intrebarile nu sunt regizate si sunt luate direct de pe forumul radio Renegade. Tocmai de aceea inca o data felicitari Dan CC si emisiunii Pescuit la Maxx.

Cu stima,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


21 Mar 2011, 17:59
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Draga Ada,

Eu, tu, userii acestui site, reali sau nu, putem, in cel mai bun caz, sa participam la un sondaj de opinie sau un miting. Nu suntem niste somitati in domeniu, nu ocupam vreo functie importanta in fenomen, nu suntem presedinti, directori, secretari, consilieri sau purtatori de cuvant, imparati, regi, emiri sau Dalai Lame, ce sa cautam noi la radio sa ne spunem parerea? N-ar interesa pe nimeni si n-ar face rating. Aici e doar un forum, ca d-aia se cheama forum, unde pulimea poate sa scrie ce crede, ce gandeste si ce spera referitor la diferite subiecte.
Daca pe tine te deranjeaza libertatea cuvantului si a opiniei, atunci, vorba lui Mircea Badea: ia telecomanda si schimba! Sau, incepi cu tine, du-te tu la radio sa vedem ce succes ai!

O zi superba, fie ca esti in oras sau pe balta!

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


22 Mar 2011, 12:20
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 21 Mar 2011, 17:06
Mesaje: 52
Localitate: bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
cea mai buna scrie:
Draga Ada,

Eu, tu, userii acestui site, reali sau nu, putem, in cel mai bun caz, sa participam la un sondaj de opinie sau un miting. Nu suntem niste somitati in domeniu, nu ocupam vreo functie importanta in fenomen, nu suntem presedinti, directori, secretari, consilieri sau purtatori de cuvant, imparati, regi, emiri sau Dalai Lame, ce sa cautam noi la radio sa ne spunem parerea? N-ar interesa pe nimeni si n-ar face rating. Aici e doar un forum, ca d-aia se cheama forum, unde pulimea poate sa scrie ce crede, ce gandeste si ce spera referitor la diferite subiecte.
Daca pe tine te deranjeaza libertatea cuvantului si a opiniei, atunci, vorba lui Mircea Badea: ia telecomanda si schimba! Sau, incepi cu tine, du-te tu la radio sa vedem ce succes ai!

O zi superba, fie ca esti in oras sau pe balta!


Draga "the best"

1. nu trebuie sa fii o somitate ca sa suni si sa intri in direct si sa iti exprimi parerea...sau sa pui o intrebare. Daca ai ceva de spus o faci si fara sa scrie pe fruntea ta presedinte. Ca d-aia suntem o tara de lasi, ca ii lasam pe altii sa vorbeasca iar noi ne multumim sa carcotim pe la colturi pentru ca nu suntem presedinti sau nu avem functii.
2. nu ma deranjeaza libertatea cuvantului, nici nu inteleg de unde ai presupus tu asta. Tocmai, ca promovez aceasta libertate si sustin ca daca ai ceva de spus sau intrebat intri in direct. Evident, ca nu exclud parerile exprimate pe forum, dar nu vad unde e greseala ca va invit sa vorbiti in direct.
3. aia cu "du-te tu la radio ca sa vezi ce succes ai"...e valabila. sunt la radio. Multumesc de invitatie.

Incerc sa fac abstractie de perceptia pe care o poate avea o femeie care intra pe un site de pescuit si observa cat de misogini pot fi unii, si sa iti spun ca intentia mea nu a fost sa dau cu paru' ci sa imi exprim o parere...ca tot veni vorba de libertatea cuvantului. Ce primesc eu in schimb? Pai ia sa vedem: un soi de mars afara daca nu iti place aici, nu mai veni tu sa iti dai cu parerea. (citand evident din marele intelept, intelectual, om de stiinta, whatever Mircea Badea)

Multumesc. :)

_________________
Renegade Radio
http://www.radioul.ro


22 Mar 2011, 17:38
Profil YIM WWW
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Va invit pe toti/toate la o abordare delicata/feminina a acestui topic, intrucat eu, asa misogin cum ma aflu, sunt mandru ca noi cei din Baricada avem site-ul de pescuit cu cea mai numeroasa si efervescenta prezenta feminina :D

In fond si la urma urmei, Ada cred ca nu a vrut decat sa valorifice potentialul emisiunii prin aceasta interventie aici pe forum, prin invitatia la dialog. Nu vreau sa cred ca noi pescarii putem fi depasiti in polemici de catre doua doamne :)

O primavara minunata doamnelor :D

_________________
Milionar excentric


22 Mar 2011, 17:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Doamnelor,

O repriza a doua..? se poate? :mrgreen:

Hola,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


22 Mar 2011, 18:03
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Andrei Ionita scrie:
Nu vreau sa cred ca noi pescarii putem fi depasiti in polemici de catre doua doamne :)


in locul tau n-as crede asta!
rautate si invidie ca intre muieri n-ai sa vezi nici intre cei mai mari dusmani de sex masculin! D-aia si prefer prietenii barbati.

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


22 Mar 2011, 19:57
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Huston,

requesting for a rematch :mrgreen: rautacioaselor :D

_________________
there's no glory without balls


22 Mar 2011, 20:06
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2011, 20:16
Mesaje: 297
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Tot respectul pentru ce faceti la radio doamnelor. Keep up the good work !
@The best, exista in pescuitul romanesc (si toti ii cunoastem) mult mai multi barbati ce sunt mai c..ve decat femeile. Asa ca...

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester SUPERBAITS


22 Mar 2011, 20:35
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Vlad BAT scrie:
Huston,

requesting for a rematch :mrgreen: rautacioaselor :D


nerabdatorule, cum ajung acasa iti satisfac nevoia de polemici feminine, asta intr-o exprimare f. dulce, cum ii place lui Ionita...

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


22 Mar 2011, 21:31
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Yummyyyy

_________________
Milionar excentric


22 Mar 2011, 21:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 09 Feb 2011, 11:42
Mesaje: 113
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
nu am ascultat emisiunea :oops:


22 Mar 2011, 23:52
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
ada scrie:
cea mai buna scrie:
Draga Ada,

Eu, tu, userii acestui site, reali sau nu, putem, in cel mai bun caz, sa participam la un sondaj de opinie sau un miting. Nu suntem niste somitati in domeniu, nu ocupam vreo functie importanta in fenomen, nu suntem presedinti, directori, secretari, consilieri sau purtatori de cuvant, imparati, regi, emiri sau Dalai Lame, ce sa cautam noi la radio sa ne spunem parerea? N-ar interesa pe nimeni si n-ar face rating. Aici e doar un forum, ca d-aia se cheama forum, unde pulimea poate sa scrie ce crede, ce gandeste si ce spera referitor la diferite subiecte.
Daca pe tine te deranjeaza libertatea cuvantului si a opiniei, atunci, vorba lui Mircea Badea: ia telecomanda si schimba! Sau, incepi cu tine, du-te tu la radio sa vedem ce succes ai!

O zi superba, fie ca esti in oras sau pe balta!


Draga "the best"

1. nu trebuie sa fii o somitate ca sa suni si sa intri in direct si sa iti exprimi parerea...sau sa pui o intrebare. Daca ai ceva de spus o faci si fara sa scrie pe fruntea ta presedinte. Ca d-aia suntem o tara de lasi, ca ii lasam pe altii sa vorbeasca iar noi ne multumim sa carcotim pe la colturi pentru ca nu suntem presedinti sau nu avem functii.
2. nu ma deranjeaza libertatea cuvantului, nici nu inteleg de unde ai presupus tu asta. Tocmai, ca promovez aceasta libertate si sustin ca daca ai ceva de spus sau intrebat intri in direct. Evident, ca nu exclud parerile exprimate pe forum, dar nu vad unde e greseala ca va invit sa vorbiti in direct.
3. aia cu "du-te tu la radio ca sa vezi ce succes ai"...e valabila. sunt la radio. Multumesc de invitatie.

Incerc sa fac abstractie de perceptia pe care o poate avea o femeie care intra pe un site de pescuit si observa cat de misogini pot fi unii, si sa iti spun ca intentia mea nu a fost sa dau cu paru' ci sa imi exprim o parere...ca tot veni vorba de libertatea cuvantului. Ce primesc eu in schimb? Pai ia sa vedem: un soi de mars afara daca nu iti place aici, nu mai veni tu sa iti dai cu parerea. (citand evident din marele intelept, intelectual, om de stiinta, whatever Mircea Badea)

Multumesc. :)



Draga Ada, reloaded,

Nu am nimic impotriva nimanui, ce pareri are, daca intra sau nu in direct la radio sau ca sta pe forum si scrie cate in luna si in stele, se presupune ca traim INCA intr-o tara libera, dar nu pot fi de acord cu atitudinea ta, cam sfidatoare si zeflemista pt. o nou venita pe aici, ca tot ziceai ceva de misoginism...
Faptul ca tu lucrezi la radio si iti doresti oameni in direct nu-ti da dreptul sa ne acuzi pe noi, toti ceilalti, de lasitate si impotenta verbala, daca stam la calculator pe un site de pescuit nu inseamna ca suntem niste inculti, saraci cu duhul sau lesinati de frica "on line-ului"!
Atitudinea ta de amazoana s-ar potrivi foarte bine cu caracterul lui Mircea Badea, pe care vad ca nu-l inghiti, totusi vezi ca el (ce contradictie dom'le!) are si audienta extra si nici nu plange dupa ascultatori in direct.

In stilul Andrei Ionita, iti urez toate cele dulci!

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


23 Mar 2011, 05:41
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Dragelor,

Dupa aceasta repriza eu ma declar satisfacut, totusi mai asteptam si replica Adei, dupa care va invit la reconciliere :twisted: . Am si o melodie draguta pentru voi Doamnelor.

http://www.youtube.com/watch?v=NNC0kIzM1Fo

Hola,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


23 Mar 2011, 07:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2011, 20:16
Mesaje: 297
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
O asteptam si pe Bubulina, noua venita in fenomenul radiopescarilor sa isi dea cu parerea,doar este direct implicata. :lol: :lol: :lol:

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester SUPERBAITS


23 Mar 2011, 10:10
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 21 Mar 2011, 17:06
Mesaje: 52
Localitate: bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Shakespeare (si nu e vorba de producatorul de articole de pescuit) spunea ca: "soarta unei replici nu depinde de gura ce o rosteste ci de urechea ce o asculta."
Invitatia mea onesta la drept la replica, a fost perceputa ca atitudine ostila si zeflemitoare.
Oare cine a perceput-o asa?
In emisiunea respectiva, s-au rostit nume, s-au facut acuzatii directe. Sa ofer celor ce au fost vizati dreptul la aparare, consider ca era o datorie elementara. Acest demers era un demers tocmai in spiritul libertatii de exprimare.
Se pare insa ca exista spatii in care aceasta libertate este doar partiala sau se dobandeste in urma unor stagii de initiere.
"Nou venitii" nu se bucura de aceleasi libertati.
Cat depre "caracterul de amazoana" al domnului Mircea Badea, nu ma pot pronunta, nu face parte din sfera mea de interes cultural.
Din acest punct, eu consider prelugirea conversatiei pe aceasta tema complet inutila.

_________________
Renegade Radio
http://www.radioul.ro


23 Mar 2011, 12:36
Profil YIM WWW

Membru din: 04 Feb 2011, 12:21
Mesaje: 20
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Teddy scrie:
O asteptam si pe Bubulina, noua venita in fenomenul radiopescarilor sa isi dea cu parerea,doar este direct implicata. :lol: :lol: :lol:


multumesc Teddy , chiar o sa-mi dau cu parerea :lol: :lol: :lol:


23 Mar 2011, 23:57
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
Vlad BAT scrie:
Dragelor,

Dupa aceasta repriza eu ma declar satisfacut....

...de cine, de cine, de cine :lol: :lol: :lol: ...


24 Mar 2011, 00:10
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: BARICADA la Pescuitul la MAXim
[quote="ada"]Shakespeare (si nu e vorba de producatorul de articole de pescuit) spunea ca: "soarta unei replici nu depinde de gura ce o rosteste ci de urechea ce o asculta."


Probabil Shakespeare al tau cu pescuitul o fi zis asta, citatul original William Shakespeare suna astfel: "Soarta unei glume depinde de urechea care o aude, nu de limba care o spune."

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


25 Mar 2011, 02:02
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle