Raspunde la subiect  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 info 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj info
cine ma ajuta cu o informatie despre lacul bunget adik este populat cu ciortani sau cu crapi adevarati?
si cam la ce merge cel mai bine.


31 Mar 2011, 01:13
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2011, 08:04
Mesaje: 9
Mesaj Re: info
Buna dimineata colega !
Ma bucur foarte mult ca ai spart gheata logandu-te prima si am cu cine discuta despre pescuit .Sotul meu nu prea vrea sa ma invete prea multe findca sunt mai norocoasa decet el .Ma priveste cu un aer de superior cand este vorba despre pescuit .Dar despre toate astea poate o sa avem ocazia sa ne cunoastem in vara asta si sa schimbam mai multe impresii .
Despre Bunget iti pot spune ca este o balta frumoasa cu pesti vigurosi si bataiosi captura noastra in 2010 a fost un crap de 8,6 Kg prins la plastice cu momitor pe care il incarcam cu mamaliga .
Despre locatie este superba si bine amenajata dovada ca s-a ales pentru desfasurarea Campionatului National de pescuit la Crap din cate citesc si eu cand am timp . Despre patron numai cuvinte de lauda si pe deasupra este si foarte simpatic !


31 Mar 2011, 08:37
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Buna dimineata . Mabucur sa vad k nu sant singura femeie de pe forum .Sper si eu sa ne cunoastem deoarece nu prea am prietene care sa iubeasca asa de mult pescuitul la crap asa ca mine,an general toate se axeaza pe sala ,pe salon de frumusete,pe spa,asa k nu prea vor sa vina sa piarda noptile pe lacuri.Multumesc pentru informatie vreau sa ma duc la un concurs acuma pe 7-10 aprilie si vroiam sa stiu la ce sa ma astept.


31 Mar 2011, 09:04
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2011, 08:04
Mesaje: 9
Mesaj Re: info
Iti urez Fir intins !
Voi face tot posibilul sa vin pana la Bunget sa te cunosc impreuna cu sotul ori cu un coleg de servici daca ne lasa seful care este si el pescar .
Sala,salonul ,spa le dau pentru o iesire in natura mai ales langa alesul inimi la o partida de pescuit unde pot respira un aer curat si nu filtrat prin aparatele de aer conditionat .Cate nu poti face la o partida de pescuit acum cand pescarii sunt dotati cu ultimile echipamente de pescuit si campare ?
Natura este viata dar trebuie sa o respectam si sa nu lasam in urma noastra ceva ce ar putea deranja pe cei ce vor pescui a doua zi dupa ce noi plecam de pe balta .
Dupa Bunget mai ai planificat ceva ?


31 Mar 2011, 15:36
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Da mai avem o anscriere la darvari an luna iulie pana atunci cred ca vom mai fi la sibiu la sacel apoi pe la brasov la doripesco si mai vedem.Ce vreau eu sa spun este ca noi mergem an fiecare an la doripesco bv la cupa sot si sotie dak va intereseaza gasiti mai multe inf pe doripesco bv.
Va las si nr meu de tel poate ne auzim pe sambata la un tel sa ne antalnim pe balta.


31 Mar 2011, 17:30
Profil

Membru din: 06 Feb 2011, 10:56
Mesaje: 31
Mesaj Re: info
pescarita bn scrie:
... avem o anscriere la darvari an luna iulie... la sibiu la sacel ... la brasov la doripesco si mai vedem.... la doripesco bv la cupa sot si sotie...

... :roll: unde lucrati de aveti atita Co :shock: :lol: ....


31 Mar 2011, 21:57
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Pe unde pot si io , mai cu ziua ,mai cu ora important e ca iese co... :lol: :lol: ;)


01 Apr 2011, 01:21
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2011, 08:04
Mesaje: 9
Mesaj Re: info
La Darvari nu am fost la pescuit dar din cate am inteles acolo sunt pesti mai rari si foarte mari .De Doripesco pot spune ca doamna Roxana a dat lectii de administrare multor barbati care sunt patroni de balti ma refer la densitatea pestelui .La Doripesco inconvenientul pentru mine care imbin utilul cu placutul este digul prea strimt ,nu exista o salcie pentru umbra ,imi place cand este multa iarba sa stau desculta .Oricum la doripesco nu vom mai fi prietene pe perioada concursului :lol: :lol: :lol: :lol: glumesc !

Iti urez inca o data Fir intins la Bunget unde te voi vizita !


01 Apr 2011, 08:16
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Este adevarat ca este digul stramt si sant doar pietre dar este frumos este densitate de peste si nu te plicisesti. Am anteles gluma si cred ca vom fi prietene an continuare ,chiar si dac santem rivale an concurs.Poate ne mai si ajutam cu un sfat o bila etc ;) ;) ;)
OK pai atunci mersi sper sa fie firul antins nu gluma. pup :P


01 Apr 2011, 10:39
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2011, 08:04
Mesaje: 9
Mesaj Re: info
Noi iesim sambata la Rosia si duminica la Magura 9 .


01 Apr 2011, 12:20
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Va doresc fir antins si timp frumos ! ;)


01 Apr 2011, 12:30
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mar 2011, 23:00
Mesaje: 62
Localitate: Hunedoara
Mesaj Re: info
Fir intins si un weekend minunat !!!

_________________
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .


01 Apr 2011, 20:41
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2011, 08:04
Mesaje: 9
Mesaj Re: info
Domnul Dan va multumim la fel si felicitari pentru salonta de pe avatar !
Cate kg a avut si unde a fost capturata ?


01 Apr 2011, 21:07
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mar 2011, 23:00
Mesaje: 62
Localitate: Hunedoara
Mesaj Re: info
E recordul meu personal pana acum , sper sa-l depasesc anul asta . Am prins-o la Palici in Serbia anul trecut si a avut 19,400 kg. E o balta superba la Palici cu multi pesti peste 20 de kg. si foarte multi peste 10 ...... Taxa este de 35 de euro de vineri pana duminica iar balta e absolut superba . E in mijlocul padurii , e putin mai micuta , genul englezesc dar foarte bine ingrijita si cu o densitate mare de peste . E o balta unde merg pescarii sa-si bata recordurile . E un fel de Paradis ....

_________________
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .


01 Apr 2011, 21:54
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Foarte frumos ;) felicitari!


02 Apr 2011, 12:12
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mar 2011, 23:00
Mesaje: 62
Localitate: Hunedoara
Mesaj Re: info
Multumesc frumos ! Va doresc si voua astfel de capturi , cat mai multe si fire zbuciumate !!!

_________________
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .


02 Apr 2011, 19:22
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Am si eu o captura aproape la fel da mare k a ta doar ca este de pe darvari o puteti vedea aici dak doriti.Si sper sa fie cat mai multe deoare ce este o senzatie foarte frumoasa cand simti cum se zbate , cum vrea sa scape :P , ..... eset minunat ;)
http://www.crapmania.ro/forum/viewtopic.php?f=17&t=9144


02 Apr 2011, 20:16
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mar 2011, 23:00
Mesaje: 62
Localitate: Hunedoara
Mesaj Re: info
Foarte frumos ! Super ! Extraordinar ! Felicitari !!!!! Ma bucur sa vad ca sunteti atat de indragostite de pescuit . Deci anul asta trecem bariera de 20 ???

_________________
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .


02 Apr 2011, 20:45
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mar 2011, 23:00
Mesaje: 62
Localitate: Hunedoara
Mesaj Re: info
Pe crapmania nu ma mai pot autentifica , probabil a fost sters contul meu acum un an sau doi si nu mai intru decat foarte rar acum . Din fericire sunt foarte multe forumuri , timp sa avem .

_________________
Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii .


02 Apr 2011, 20:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mar 2011, 18:31
Mesaje: 57
Mesaj Re: info
Mda multumesc si sa speram k vor fi nu unul peste 20 ci mai multi atat pentru noi cat si pentru ceilati pescari, iubitori ai acestui sport C&R. ;)


03 Apr 2011, 22:33
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle