Raspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Am descoperit astazi in magazin la Dan un sac solubil de maxima calitate, cu o textura foarte fina, rapid solubil si cu un nod deosebit de mic. Sacul are diametrul de 40 mm si intra la fix pe tubul de la Korda.
Pretul : 20 ron pentru 5 metri. :shock:
Poze:
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

_________________
Baricada Carp Club


28 Apr 2011, 13:30
Profil

Membru din: 03 Feb 2011, 15:05
Mesaje: 90
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
arata super ca si calitate , la dimensiuni mai mari nu se vand si evident un pret mai convenabil? Pentru ca altfel e cam acelasi lucru cu cel micromesh de la gardner care este la 80 lei 20 m la Bigfish


28 Apr 2011, 14:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 23:54
Mesaje: 122
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
super....calitate la un pret decent

_________________
Urdarea Ion Valentin
CS CARP ZONE
***Vice-campion national 2011***
0768895826


28 Apr 2011, 14:59
Profil

Membru din: 03 Feb 2011, 15:05
Mesaje: 90
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
La role mai lungi de 5 m nu se vand?


28 Apr 2011, 15:31
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Nu stiu sa iti spun pentru ca nu am intrebat.
Poate intra Dan si ne lamureste el.
Oricum il invit sa ne scrie despre noutatile din magazin. ;)

_________________
Baricada Carp Club


28 Apr 2011, 22:40
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 23:54
Mesaje: 122
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
sa vedeti noile mulinete hakuyo...incredibil

_________________
Urdarea Ion Valentin
CS CARP ZONE
***Vice-campion national 2011***
0768895826


28 Apr 2011, 23:08
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
jonny_23 scrie:
sa vedeti noile mulinete hakuyo...incredibil


Ce inseama noi?
Mai noi de 1 luna?

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


28 Apr 2011, 23:41
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
razvan ulmeanu scrie:
Nu stiu sa iti spun pentru ca nu am intrebat.
Poate intra Dan si ne lamureste el.
Oricum il invit sa ne scrie despre noutatile din magazin. ;)


Multumesc Razvan pentru promovarea acestui produs si pentru faptul ca este o apreciere neconditionata.

Acest model de plasa solubila l-am ales din intreaga gama oferita de producatorii de profil .
Totodata este cel mai scump produs din toate mostrele pe care le-am studiat in toamna trecuta cand am recomandat celor de la Hakuyo sa aduca pe piata din Romania acest PVA.
Daca la alte articole de pescuit numai timpul poate sa le afiseze calitatile in cazul de fata am fost sigur ca plasa PVA HAKUYO o sa fie apreciata imediat de pescarii de la noi.
Cel mai mic pret pentru o plasa PVA combinat cu prima calitate a acestui produs este o realizare si o multumire pentru mine care completeaza lista inceputa cu lansetele MTX.

Pot sa mai recomand din produsele HAKUYO :

http://danmitranescu.ro/98-502/SWINGERE ... HAKUYO.php
Swingere care vor veni si cu cap MK2

http://danmitranescu.ro/97-506/AVERTIZO ... HAKUYO.php

Cand am vazut produsul am intrebat de cateva ori daca nu este gresit pretul:
http://danmitranescu.ro/107-496/PICHETI ... 180-cm.php

...si nu in ultimul rand mulineta pe care ales-o dupa tot ce consider eu ca este mai util , dar in acelasi timp simplu si trainic :
http://danmitranescu.ro/82-507/MULINETE ... D-6000.php


In cateva zile , dupa mansa de calificari , am sa scot si plumbii vopsiti electrostatic , de culoare verde inchis mat , in toate gramajele uzuale . De la 70g la 130g ,vor avea sistem "autoantepare" si vor fi culisanti ( cu tija si cu varnisi ) sau cu vartej.
Cu preturi intre 2,5 si 3 lei si o vopsea de cea mai buna calitate doresc ca acest plumb sa fie un alt "consumabil" care sa nu deranjeze buzunarul pescarilor. Chiar daca aceasta ambitie ma tine in atelier de cateva luni, astazi pot sa spun ca am pus la punct tot procesul tehnologic si sunt pe deplin multumit de calitatea plumbilor ...

Cam atat ... mai pot in seara asta ... :)

_________________
http://www.danmitranescu.ro


29 Apr 2011, 02:23
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
BIG_G scrie:
arata super ca si calitate , la dimensiuni mai mari nu se vand si evident un pret mai convenabil? Pentru ca altfel e cam acelasi lucru cu cel micromesh de la gardner care este la 80 lei 20 m la Bigfish



Nu doresc sa fac comparatii cu produse de la alte firme ... totusi rugamintea mea este sa folositi si sacul solubil de la Hakuyo ...

Ideea cu role de 20m am retinut-o si am sa o propun in viitor celor de la Hakuyo .

_________________
http://www.danmitranescu.ro


29 Apr 2011, 02:56
Profil

Membru din: 03 Feb 2011, 15:05
Mesaje: 90
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Salut Dan,

Departe de mine gandul de a-ti cere tie sa compari un produs propriu cu un altul de pe piata, nici nu ar fi fairplay, comparatiile le vor face pescarii pe balta.

Eu personal l-am folosit pe cel de la gardner pana acum care este excelent, il voi incerca si pe al tau care din pozele pe care le-am vazut arata la fel de bine ca si cel de la gardner.
Ca preferinta personala eu prefer rezervele de 20 m pentru ca erau si mai avantajoase din punct de vedere financiar decat rezervele de 5 m de pe piata si pentru ca puteam sa incarc pe tubul de la korda aproximativ 7-8 m de PVA.
Daca ne referim la pret cred ca 20 lei rezerva de 5 m este cel mai bun de pe piata si te felicit, doar rolele mari de 20 m mai ofera un pret atat de bun.
Sunt convins ca daca s-ar concretiza ideea cu role de 20 m pretul ar fi si mai avantajos , cam in jurul a 60-65 lei sau echivalentul a 3 role de 5 m (avantajul cumpararii unei cantitati mai mari).
Numai bine


29 Apr 2011, 11:07
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 17:13
Mesaje: 79
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
domnule dan mitranescu.ati testat cumva noile mulinete hakuyo,cum infasoara?seamana izbitor cu synex


30 Apr 2011, 15:05
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
mirceamrc28 scrie:
domnule dan mitranescu.ati testat cumva noile mulinete hakuyo,cum infasoara?seamana izbitor cu synex


Personal nu am testat mulinetele HAKUYO TD 6000 , dar am sa le bag " la apa " saptamana viitoare la CN .
Asa este , mulinetele le-am conceput avand ca model Okuma Axeon , mulinetele cu care am pescuit in anii trecuti.

Din cateva teste facute am vazut ca mulineta aseaza firul foarte bine datorita sistemului worm-shaft si a tamburului care are buza ezterioara conica ( pentru a compacta cat mai bine firul ) , diminuand la maxim riscul ca linia sa plece cu bucle.

Frana rapida ( cu reglaj in 180 grade ) inlocuieste baitrunner-ul foarte bine .

Eu consider ca sunt mulinete care in gama lor de pret intrec din multe puncte de vedere alte modele ...

Insa ,asa cum spuneam si cu alte ocazii , numai timpul o sa poata face din aceasta mulineta un produs rentabil si de incredere .

_________________
http://www.danmitranescu.ro


30 Apr 2011, 17:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 17:13
Mesaje: 79
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
ati testat mulinetele domnu dan?
astept raspuns!cum infasoara.cum arunca?


09 Mai 2011, 12:19
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Saculetii sunt super misto!
Senzorii cu statie la fel!
Betele mtx 14 nu mai au nevoie de nici o reclama...
Mulinetele inca nu le-am testat personal

_________________
Milionar excentric


09 Mai 2011, 12:22
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
mirceamrc28 scrie:
ati testat mulinetele domnu dan?
astept raspuns!cum infasoara.cum arunca?


Am folosit mulinetele la mansa de CN.
Standul pe care l-am avut mi-a cerut inclusiv lanseuri de peste 170m. Folosind fire de 0,20 cu HAKUYO TD6000 am reusit acest lucru ( ca si cu vechile mele Okuma pe care le-am avut in paralel ).
Mulineta aseaza firul impecabil .
Am decis sa le pastrez in primul rand pentru a le teste in conditiile grele din concursuri, dar si pentru ca sunt mai usoare si mai putin voluminoase decat vechile mele mulinete.
Singurul compromis este faptul ca fac 10-15 rotatii de manivela pe recuperare in plus atunci cand pescuiesc la distanta... ( in dril chiar nu conteaza ).

Garantez pentru seriozitatea acestui produs.

_________________
http://www.danmitranescu.ro


10 Mai 2011, 23:03
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Dan,

Spune-mi te rog, am inteles ca exista o saiba/disc (sper sa nu gresesc) care se instaleaza in tambur si care face orice mulineta sa actioneze in sistemul QD (baitrunner/frana rapida). Ma intereseaza nu pentru a inlocui sistemul baitrunner ci pentru o actionare mai rapida a franei/ambreiajului. In acest moment trebuie sa rotesc cam de 4-5 ori pana frana incepe sa dea drumul si sa actioneze ca ambreiaj.
Daca exista, m-ar interesa si pe mine sa-mi instalez acest gizmo pe niste mulinete Tica Abiss 9007 TF, astept un raspuns, multumesc frumos.

Stima,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


11 Mai 2011, 06:17
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Pana intra Dan iti zic eu Vlade.

Da, exista acea saiba care se pune in locul arcului ce se regaseste in piesa de strangere a tamburului. Daca arcul de la TICA e de aceleasi dimensiuni ca cel de la OKUMA (destul de probabil) il inlocuiesti cu o asemenea saiba pe care o gasesti la Dan. Daca e de alta dimensiune tai dintr-o teava de cupru o bucatica de aceleasi dimensiuni ca arcul tau (diametru si lungime). Frana fata isi va face treaba in maxim o singura tura in loc de 4-5 ture.

Daca ai drum prin drumul taberei diseara mai am eu 3 saibe de la Dan pe care ti le pot da.

_________________
Milionar excentric


11 Mai 2011, 10:10
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Este mai mult o bucsa decat saiba ... :) ... si nu se baga in tambur .
Aceasta se monteaza in capacul care strange tamburul inlocuind arcul.

Pentru o si mai accentuata franare se pot schimba discurile de pasla ( au elasticitate ) din interiorul tamburului cu niste SEIBI ( de data asta merge ... :) ) de acelasi diametru si grosime, din materiale mai rigide ... plastic , teflon , clingherit ...
Cu acestea frana lucreaza in 90 grade , iar numai cu bucsa in 180 grade.

P.S. Pe HAKUYO TD6000 frana rapida este deja montata. ( reglaj pana la 180 grade )

_________________
http://www.danmitranescu.ro


11 Mai 2011, 11:05
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
bucsa ...saiba....receptor perceptor tot aia :))

Nu zisesi ca se baga in tambur :o

Una peste alta este eficienta ... o alta inventie simpla marca Mitranescu care a prins foarte bine tuturor celor care au mulinete fara bait-runner!

_________________
Milionar excentric


11 Mai 2011, 11:10
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: Sac solubil Dan Mitranescu & Hakuyo
Dan, Andrei, va multumesc frumos pentru raspunsuri, o sa dau o fuga pe la magazin sau prin Dr Taberei sau pe la ambele, am inteles ca e de bine deci.... :D

_________________
there's no glory without balls


11 Mai 2011, 11:44
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle