Raspunde la subiect  [ 20 mesaje ] 
 un singur om vă face... 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj un singur om vă face...
cand tocmai ma linistisem si incepusem sa prin un pic de coaja pe aci pe unde sunt, ma suna un prieten drag ca e mare rascoala in tara pe forumu verilor..ca-si dau in cap ca la usa cortului Vlaguianu pe o parte si Cristinel Nonvaloare pe cealalta..

..renunt la linistea de care va spuneam si rup forumu in doua, transpir si ma c c pe mine de ras vreo 2 zile pe site-ul cu pricina.
Dupa 2 zile de belit ochii pe acolo am reusit sa trag urmatoarele concluzii, pe care le voi detalia mai jos:

1 Cristinel alias AV este un baiat tare deosebit de perspicace, cu toate acestea eu cred ca e bulagiu.
2 Costel Stanila face pe prostu si imparte alocatia Apceristilor cu Vladeanu
3 Mateiut Vlaguianu aka vladut Mateianu.. pentru cei neinitiati...am un singur mesaj: vezi cum e sa fii singurel?..fa stoc de sapun !
4 Ham Ham..vezi la semnatura!
5 Cea mai mare tzeapa luata de vre-un sponsor al CN de crap..aia cu berea ca le stalcesc denumirea.

si acum pe rand:
1. de ce cred eu ca Vladeanu e bulangiu
a) ii place foarte mult sa traga la m..ie tuturor pescarilor de crap, in special alora din Romania.
b) de obicei bulangii stau in umbra si prefera sa bage alti catei la inaintare deoarece nu au co.ie sa se certe de unii singuri.
c) pur si simplu..dupa infatisare.

2. Costelusi Slanina
a)luat la p.li de insusi tata lui, marele ganditor Vlaguianu, ptiu doamne fa trei cruci - desi eu cred ca e un circ ieftin de dragul audientelor..care ma duc la punctul 5, dupa parerea mea, la cat de tolomac este omu este posibil nici sa nu-si ia alocatia de la apcr ci sa o vireze direct in contu stapanului sau mai perspicac.
b) etape pe Tancabesti gandite de anu trecut??!!( te pomenesti ca el o fi pus si carbid la Fantanele), avbd-uri cu sanse mari in finala pe cea mai buna balta din bucuresti, minti malefice, interese de grup, parerea mea: oamenii sunt putin bolnavi, putin mai mult chiar.

3 ala a fost mesajul numa ..ca imi iesti simpatic de vreo 2 zile ..ptiu la buric sa nu de deochi

trec direct la 5 ca 4 e neimportant:
aici e aici...calcul: 19 echipe x1000 eur= 19.000 eur+ 10000 eur ( aiai cu berea)..din care se palmara 2000 deci mai ramasera vreo 8000 = 27000 + ...nu se stie- vreo 14 mii cat o sa coste real deplasarea in italia egal..egal...pai d'aia baa se agita oamenii ca au cu ce, de unde si cum sa va faca...da ce zic eu oamenii...este vorba de omu din spatele papusilor...adica Cristinel.

...Asta fratica cred ca e cel mai rau specimen de om care a existat vreodata prinpescuitul crapului prin romania, culmea e ca el va face... cam din toate poziiile si cam la orice ora vrea muschiu lui ala da jos...cu zambetul pe buze. Posibilitati de eradicare nu prea vad...decat la modul cel mai josnic: batut si plimbat sa-l arate lumea cu degetu pe balti.

am deviat...asadar cea mai mare teapa pe care si-o va lua acest mare sponsor este ca s-a imbarligat cu cine nu trebuie, pe site-ul cui nu trebuie si pe vorbele cui nu trebuia..probabil vor pica cateva capete si de la sponsoru asta in timpul anului.

Titlul topicului este cat se poate de real si invariabil deci dragi colegi de suferinta: un singur om ne face, se pare ca ne place...

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


23 Apr 2011, 00:29
Profil

Membru din: 05 Apr 2011, 11:25
Mesaje: 5
Mesaj Re: un singur om vă face...
Traim in Romania,spriritul de turma este cea ce am mostenit,mai pe sleau ,daca o s..ge unul tre sa o s..ga toti pt ca altfel nu sunt in trend.


23 Apr 2011, 18:24
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: un singur om vă face...
Mergiani Costel scrie:
Traim in Romania,spriritul de turma este cea ce am mostenit,mai pe sleau ,daca o s..ge unul tre sa o s..ga toti pt ca altfel nu sunt in trend.



CICA, cu cat o s...ge mai tare cu atat este mai in trend....... :lol:

Se poarta mai ceva ca la pitipoancele de Dorobanti... :mrgreen:

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


23 Apr 2011, 22:45
Profil WWW
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: un singur om vă face...
Ce timpuri interesante traiesc!
Barbatii vorbesc cum fac ei blow-job...

P.S: @ CuratMurdar: esti genial! 8-)

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


24 Apr 2011, 00:08
Profil

Membru din: 31 Ian 2011, 15:16
Mesaje: 43
Mesaj Re: un singur om vă face...
"prea multa incredere este nebunie,prea multa neincredere este o tragedie".

_________________
Tot ce spui, atât altora cât şi ţie, să fie adevărat – iată ceva ce nu poate fi întotdeauna sigur, deoarece poţi greşi; dar se poate şi trebuie întotdeauna să fii sigur că ceea ce spui e sincer pentru că de asta îţi poţi da seama...


24 Apr 2011, 11:39
Profil

Membru din: 31 Ian 2011, 12:18
Mesaje: 191
Mesaj Re: un singur om vă face...
@curat murdar- pe unde ai umblat? :roll:


25 Apr 2011, 00:44
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: un singur om vă face...
Hello,

@ cea mai buna
multumesc draguta..nu sunt genial doar un pic mai perspicace, in schimb tu esti cea mai buna :D , trimite-ne mai multe poze cu tine ;)

Barbatii vorbesc de blow..hmmm, pai cum dracu sa nu vorbim daca stam cu ea in gura tot timpul si cand nu stam ...stam mai mult aplecati, ca asa vrea stapanirea, da am io un feeling ca nu mai dureaza mult... ca se spune cum ca labagii termina repede si tragic. Pe astia i-a tinut un pic mai mult decat ma asteptam.

@saceanu valentin

am umblat da nebun ca m-am saturat de nebunia asta de la noi din tara, doar ca nici pe la altii nu umbla cainii cu covrigi in coada si e greu sa te adaptezi, chiar si daca esti genial, cum zice madmoasella de mai sus.

Ok ...revin cu cateva pilde zilele astea daca ma lasa sefu la calculatoru lui ca al meu s-a bulit, da pana atunci cine nu ma cunoaste si crede ca-s vreo clona.. sa guste putin din lucrarile mele:

Fisiere atasate:
vaca mulsa.jpg
vaca mulsa.jpg [ 173.85 KiB | Vizualizat de 9095 ori ]

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


28 Apr 2011, 10:23
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: un singur om vă face...
daca tot m-a lasat sefu la birou cateva ore..sa nu ma plictisesc fac surfing prin situ verilor si nepotilor si vad urmatorul mesaj:


"Va dau o veste buna ...anul 2011 este ultimul an competitional pe care intentionez sa il duc la capat . Chiar la 42 ani ... simt ca competitia in ziua de astazi inseamna mai mult decit pescuit si sincer nu snt pregatit sa duc aceasta povara . Este un obicei , cei carora le vorbesc si le spun ceva vorbe , isi taie macaroana .... la modul "gasca", te fac, te sparg , te scuip , iti dau un capac sau o flegma , samd .... . Nu dau exemple dacit ultimele postar pe privat ale stimabilului Valentin Simescu - pescar cu care la o adica eu trebuie sa stau alaturi pe o garla !!!!

"Sa nu imi mai spui mie niciodata de cand scriu pe forum val pangica
Daca vrei sa ma cunosti bine de tot eu iti indeplinesc dorinta dar o sa te doara rau , te asigur ca nu am auzit de tine si nici nu vreau sa auzi de mine , vb mult si prost dar eu te inteleg"

"Ba terminate cu in ce ma bag ca ma ia capul cu tine , tu nu intelegi ca eu nu sunt ce visezi tu , cu mine te intalnesti odata nu mai exista a 2 , iar de civilizatie nu vorbi cu mine marcele ca nu avem nimic in comun
Daca o singura data mai spui ca nu stiu in ce ma bag sau daca o data te mai bagi in seama cu mine intr-o discuti va fi ultima pentru tine , poti sa te muti in sediul militiei central"

"Bai pisatule , trageati-as la lamaie cu mesajele tale care le ai , eu unul stiu sa scriu , pisatura mica cu fund de sifon la prima abatere nici amenda nu iti da, dar tu ai deja o abatere cand mai facut hot si pentru asta sa vezi ce capace iti dau, dute si fami dosar ca iti dau capace si ca ma piss pe tine, de azi in colo sa o stii prima intalnire cu mine nu scapi de capace si de flecme ca sa stii"

( mesajele exista in casuta mea de PM - daca redactia doreste sa le vada si sa le certifice ! )

Simescu nu stie ca daca ii dau o palma - sta pe vine cu mainile la coaie , vreo 2 zile , pentru ca nu stie de unde ii vine ! Dar insista in jigniri si nu este primul . Faptul ca am decenta sa nu ii rapund agresiv decit acum , el il interpreteaza drept semn de slabiuciune si nu de de lipsa de interes fata de un tert ... foarte prost pregatit la asa amenintari ce face !

Am avut "conflicte" cu pescari seriosi - Oana si Serbu ( scuze pentru ceilalti , dar nu erati pescari de crap ) , nu m-am certat cu Buhac la modul asta , dar uite ca vine si Simescu si imi transmite greata care imi spune ca este vremea in care sa iti anunti retragerea , nu mai este lumea pe care o stiu si sa lasi pe cine o putea sa se puna cu "gasca" , sa faca ceva si pe viitor , Vladene ai treaba multa ! .
Pe masura ce le vezi pe toate ....usor - usor te indepartezi de fenomen , pentru ca "a incaput" pe mina unor ............ nici nu stiu cum sa le spun . Deunazi ma suna baiatul ala care mi-a fost coleg pe Bunget ( cred ca George il cheama ) , la concurs ....standul din dreapta si imi cerea detalii cum sa faca sa isi ia si el banii pe premiul de captura ...legal ... I-am spus nu cunosc proprietarii - descurca-te singur , ca nu e de competenta mea . Am ramas cu un gust amar - baiatul asta saracu avea nevoie de banii aia . Cit priveste banii ...il las pe Simescu sa ma judece ... pina cind nu si-o lua vreun capac sa nu auda cu o ureche , jumatate de an ......Poate ii mai spune si Bogdan Ckaba cum sta treaba ...si isi mai lasa din reactiile astea de baiat agresiv .... pe linga pescuitul crapuluil .

Oricum vestea buna nu este ca nu il bag in seama pe Simescu , ci aceea ca din 2012 , ma retrag din orice inseamna pescuit competitional la crap in Romania . Asa sa fie !
_________________
Galeria de Ufizzi .. Ahh Botticelli !!


Concluzii:
1.Bravo maestrului Pangica, si-a dat seama intr-un final ca pe situ verilor nu mai e de stat. Te improasca lumea cu sudalme si iti face zile amare chiar si pe mesageria privata. Marele adevar insa e ca in restul proclamatiei, cam are dreptate...s-a umplut fenomenul crapist de toate lichelele posibile si imposibile care au descoperit ca e o paine de mancat pe aici.
2. Partea proasta e ca majoritatea sunt "inventati"..ca e la moda cuvantul.. tot de ei. Exemple ar fi nenumarate..mi-e si frica sa ii scriu pe toti pe aici ca astia sunt in stare sa-mi dea 2 palme instant prin monitor, ..bine...acum serios vorbind pana si lotul cu cele mai mari sanse de calificare teoretice.. adica BD..in actiune cu AV, sau AV actionar in BD.. detine cateva personaje cu reale sanse de oscaruri in ceea ce priveste maiestria manipularii sa-i spunem.

Poate e cineva curios de unde am scos asta cu sansele teoretice ...pai sa le calculam:

1.avantaj organizator
2.avantaj presedinte apcr
3.avantaj comitia de arbitrii sefuita de sponsorizatul Dl Ionut
4.avantaj balti
5.avantaj finala
6.avantaj combinatori cu state vechi
7.avantaj fost presedinte cu state vechi si noi in combinatiuni la vedere.

...am uitat ceva?...mai mult ca sigur ca da ..mai adaugati voi.

Eu de pe acum, in ciuda pronosticurilor facute pe alte site-uri, le urez sedere linistita si o competitie cat mai plecuta in Italia componentilor lotului Av actionar in bd, probabil asta o vazu mai repede ca mine si domnu baboieru si tonulescu de-si parasira cluburile pentru a merge neaparat la mondiale... si eu m-as transfera la steaua daca stiu sigur ca o sa castige campionatu..( si asta e in mare voga..comparatiile cu fotbalul).

mdeea..n-am fost deloc hazos si nici spiritual ca de obicei, nu de alta da am o scarbaaaa...

inca una mai veche ...sa va tina de cald pe weekend:

Fisiere atasate:
stefanel cel mic 10.jpg
stefanel cel mic 10.jpg [ 74.31 KiB | Vizualizat de 9067 ori ]

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


29 Apr 2011, 17:20
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: un singur om vă face...
@curat-murdar
da-mi voie sa te contrazic ;)

s-a facut singur! definitiv!doar miine nu-i poimiine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Baricada Carp Club


01 Mai 2011, 22:05
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: un singur om vă face...
se retrage Val din pescuit competitional? nu cred .... are peste 20 de ultima postare pe forum ...asa si cu retragere...se retrage iar revine...

ps: sa nu se inteleaga gresit , nu am nimic de impartit cu el , si nici nu ma intereseaza daca se retrage sau nu....

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


02 Mai 2011, 16:25
Profil

Membru din: 09 Mai 2011, 11:51
Mesaje: 1
Mesaj Re: un singur om vă face...
va supun atentiei o mica problema de strategie a cuplului celebru Mateianu-Vladeanu ce poate fi considerata paranoia insa va rog sa o rumegati putin la rece.
De ce se cearta public si vehement Mateianiu cu verisorul lui drag Vladeanu? de ce s-a retras Mateianu din CN pe ultima suta? de ce il blameaza atat de tare Mateianu pe Stanila (vicepresedintele propriului sau club)? de ce toata tevarura asta se produce acum? de ce Mateianu s-a sucit in ceea ce priveste federatia si vis-a-vis de persoana lui Stefan-Popescu invitand presedintii cluburilor la dialog pe 14 mai?
Pai pentru ca este vechea strategie bad guy(vladeanu) good guy (mateianu)-nimic altceva decat un show de prost gust, o incercare disperata de a zadarnici planurile lui Stefan Popescu. Nu vreau decat sa aveti ochii deschisi si sa fiti constienti ca Mateianu NU se cearta cu Vladeanu si nici cu STANILA e doar un circ!
ATENTIE dl. Stefan Popescu si altii care inca cred in povesti cu 2 feti frumosi si zane cu coronite inflorate

Bravo baietilor din Baricada...stiu ei de ce!
your's unconditioned friend,
Bujie-Strategie


09 Mai 2011, 12:07
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: un singur om vă face...
Buna descriere a momentului.
Nu stiu daca o mai inghite cineva.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


09 Mai 2011, 12:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: un singur om vă face...
;)

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


09 Mai 2011, 13:01
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: un singur om vă face...
Si eu cred ca e doar o certa de fatada...remember Vladeanu vs Maimutoiu' acum ceva ani in urma ? :D

_________________
Milionar excentric


09 Mai 2011, 13:08
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: un singur om vă face...
ce le ar aduce asa o cearta? bujie?

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


09 Mai 2011, 13:15
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: un singur om vă face...
carpmaster scrie:
ce le ar aduce asa o cearta?



Divide et impera. (Dezbina si condu).
:mrgreen:

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


09 Mai 2011, 14:12
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: un singur om vă face...
nu cred ca e aplicabil aici , ca "divide et impera" se refera sa dezbini inamicul nu pe tine , asta mai degraba e exact cum a zis bujie "good cop , bad cop routine"

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


09 Mai 2011, 14:29
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: un singur om vă face...
mai Bora, divide et impera se aplica si in cazul acesta gandindu-ne ca fiecare are prieteni si dusmani si acum se trece la "take sides" adica dusmanul dusmanului meu este prietenul meu s.a.m.d got the point ;)

_________________
there's no glory without balls


09 Mai 2011, 14:58
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: un singur om vă face...
da , se poate...totusi as vrea sa aflu de la bujie , care crede el ca este scopul acestei manevre?

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


09 Mai 2011, 15:24
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: un singur om vă face...
dom' Bujie-Strategie da-ne dom'ne un raspuns ca, clocotim aici in suc propriu :mrgreen:

_________________
there's no glory without balls


09 Mai 2011, 15:32
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 20 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle