Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
 un subiect mai mult decit interesant -casa de marcat 
Autor Mesaj

Membru din: 04 Feb 2011, 12:51
Mesaje: 49
Mesaj un subiect mai mult decit interesant -casa de marcat
sursa articolului, crapmania.


Val scrie:
Spun si eu ca prea multa lume ne ia de prosti si acuza numai o parte , sau alta , sau alta .....samd . Infinit ! Noi platim , dar ei au opinii ..... asta ca sa nu zic aia ca "hotii striga hotii .."

Teoretic - dragii mei colegi de pescuit , cind va duceti pe orice balta din Romania in calitate de persoana fizica si vi se percepe o taxa , trebuie OBLIGATORIU sa primiti un bon fiscal cu suma platita si cu data zilei . Platit suplimentar - alt bon fiscal .
Orice initiativa pe persoana juridica ( firma ) trebuie insotita de factura si daca suma care urmeaza a fi platita este sub 5000 ron , se poate taia chitanta cu data platii , daca suma este mai mare de 5000 ron - fie se "taie" chitante secventiale pe 2-3 zile , fie banii se vireaza prin banca . Aici nu vorbim de bon fiscal .

La orice concurs organizatorul care anunta concursul trebuie sa taie chitanta pe orice echipa inscrisa si sa anunte la fisc daca a oprit la sursa impozitul pentru castigul in bani al celor premianti , sau aceia care au castigat ceva bani trebuie sa anunte pina la data de 20 mai AC , veniturile suplimentare , samd , samd ....

Rog opinii ! Voi cum platiti ? Voua cum va place ? Isteria de astazi e OK pentru voi ? Cine e de vina , pentru plata TVA samd !!! ? Asta ne dorim ????????????????? Pentru ce - pentru orgoliile a unuia sau altuia ...???????

oana victor raspunde
NU EXISTA NICI UN CONCURS DESFASURAT LA DARVARI UNDE CONCURENTII NU AU PRIMIT CHITANTE PENTRU TAXA DE PARTICIPARE .
DACA NU AI GASIT O ALTA MODALITATE DE A-I INCHIDE GURA LUI MATEIANU SI A-L FACE SA TACA SI SA NU MAI FACA DEZVALUIRI IN CARE INCRIMINEAZA CONDUCEREA APCR,NU CRED CA ESTE CAZUL SA GENERALIZEZI ACEST OBICEI SI SA IMPROSTI CU NOROI IN TOTI PATRONII DE LACURI ,DAR LA CATA PROSTIE AI IN CAPUL TAU PLIN DE VODCA ......SI LA CATA INVERSUNARE AI IN ULTIMELE ZILE ...........AR FI CAZUL SA TE POTOLESTI .
DACA EXISTA UN SINGUR PARTICIPANT LA CONCURSURILE DESFASURATE LA DARVARI CARE NU A PRIMIT CHITANTA PENTRU TAXA DE PARTICIPARE SI POATE DOVEDI ACEST LUCRU PRIN LISTELE DE PARTICIPARE ,EU VICTOR OANA ......I-I RETURNEZ DE 10 ORI TAXA ,IAR TIE PERSONAL DE 100 ORI ,IAR DACA NU EXISTA NICI UN RECLAMANT ,ATUNCI ......TU .........VAL PANGIGA JUNIOR AI SA DISPARI DEFINITIV IMPREUNA CU CEL PE CARE-L PUPI IN popou IN FIECE CLIPA ,IAR DREPT PEDEAPSA VEI PRIMI AUTORIZATIE PUBLICA SA RETURNEZI PESTII FURATI DE LA TANCABESTI SI HOBAIA .



Va intreb eu unul care a fost la peste 50 concursuri in viata lui , pe toate baltile si nu am primit nimic ....fiscal . dar nu imi pare rau , eu credeam ca asa e bine , sa dezvoltam ceva inainte sa platim ca prostii taxe .... dar orgoliile unora nu accepta asa ceva ... Vom plati , fratilor !


_________________
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista


21 Mai 2011, 09:00
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 1 mesaj ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle