Raspunde la subiect  [ 88 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014. 
Autor Mesaj

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Cum ai petrecut sarbatorile ?


in familie cu oua rosii si fata-n iarba :) , am varsat un strop de vin in iarba pentru pomenirea federatiei , asa se face pentru cei plecati dintre noi , nu ?? :lol: :lol:

te-am pomenit cand am desfacut Jidveiul ;)


23 Apr 2014, 13:11
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ai pomenit decat mortii ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tataie maine instanta poate da o decizie surprinzatoare pentru multi dar asta ar complica mai mult lucrurile .
Cand AV a acceptat functia la FRPS am crezut ca dispar toate contrazicerile si pescarii vor merge pe drumul legal deschis de dl Popescu . Mai deschid aceasta pagina de dragul tau ca tare patimas mai esti . Sambata ma duc pe Facau poate prind cativa carasi pentru o saramura la fata locului .

Eu cred ca daca dorim cu adevarat sa facem FRPS sa functioneze pescarii vor avea de castigat .
Parerea ta care este ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


23 Apr 2014, 22:25
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Eu cred ca daca dorim cu adevarat sa facem FRPS sa functioneze pescarii vor avea de castigat .


in primul rand , ca frps sa functioneze trebuie sa dispara dobitocul de la conducerea ei , in al doi-lea rand , util si logic este ca fiecare disciplina sa-si gestioneze si managerieze activitatea sportiva printr-o structura juridica proprie

asta raspunzandu-ti la modul serios , dar cum totul este o mare caterinca si batjocura hai sa pastram acelasi registru ca si pana acum

Buhac Constantin scrie:
Cand AV a acceptat functia la FRPS am crezut ca dispar toate contrazicerile si pescarii vor merge pe drumul legal deschis de dl Popescu


se pare ca AV si-a cam pierdut capacitatea de influenta asupra maselor , in special dupa hotararea luata referitor la popescu ;)


23 Apr 2014, 23:29
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Tataie conducerea FRPS se afla in sala de judecata la ora asta . Indiferent de hotararile ce vor fi luate pescuitul va avea de suferit .
Revenind la ce spui mai sus ;
- Presedintele poate fi schimbat de cei afiliati . [ daca se afiliau aveau drept de vot ]
Gestiune proprie are la ora actuala fiecare disciplina .Daca vrei cu structura juridica proprie se schimba macazul . Ministerul nu poate baga cascaval separat pentru 7-8 discipline . Dar tot asa de bine timpul a demonstrat ca nu avem PESCARI capabili sa faca documentatii pentru a atrage bani inafara decat sa faca un BVC si sa informeze cotizantii cat trebuie sa plateasca pentru a face marea performanta .
La ora actuala nu ducem lipsa de influenta , comunicarea si garantarea unor programe care sa atraga pescarii de competitie lipsesc .
Norocul nostru este ca pestii nu ne pot spune cat de profesionisti suntem !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


24 Apr 2014, 10:35
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Tataie conducerea FRPS se afla in sala de judecata la ora asta . Indiferent de hotararile ce vor fi luate pescuitul va avea de suferit .



ramane de vazut

Buhac Constantin scrie:
- Presedintele poate fi schimbat de cei afiliati . [ daca se afiliau aveau drept de vot ]


nu este asa , studiaza statutul federatiei

Buhac Constantin scrie:
Ministerul nu poate baga cascaval separat pentru 7-8 discipline .


oricum nu va baga bani in pescuit , sunt sporturi cu mult mai mare popularitate care au buget O ( zero )

Buhac Constantin scrie:
Norocul nostru este ca pestii nu ne pot spune cat de profesionisti suntem !


daca te referi la pescari , profesionalismul este demonstrat prin rezultatele obtinute fara existenta si ajutorul federatiei , daca te referi la profesionalismul federatiei .... trecem iar la capitolul caterinca , s-a dovedit din plin anul trecut cu cat profesionalism si nonsalanta s-a mintit si batut joc

acum revenind la oile noastre , aud ca si-a cam luat gargara mitomanul si azi in instanta ??? nu ca ar fi prima data ... :lol:


24 Apr 2014, 17:27
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Tataie suspansul continua pana pe 22.05 .2-14 .
Tataie ce zici daca Cluburile adera la FRPS si isi aleg pentru Crap o conducere din X membrii care sa faca un sediu in Bucuresti cu un subcont al FRPS de care sa raspunda . Atunci daca guvernul aloca o suma pentru pescuit felia crapistilor sa intre in subcontul FRPS pe langa alte surse de venit.

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


24 Apr 2014, 19:43
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Tataie suspansul continua pana pe 22.05 .2-14 .



Costica nu ai inteles un lucru , ceea ce continua nu este suspans ci o manea ordinara compusa de un imbecil , iar acest lucru ma lasa absolut rece , eu am ales sa traiesc impreuna cu familia intr-o tara civilizata unde sa duc o viata decenta si linistita iar pescuitul pentru mine nu a fost decat un hobby , pentru voi si in special pentru pachidermul popescu este o potentiala sursa de venit

asa ca , luptati-va in continuare cu morile de vant ;) ;) ;) eu doar ma amuz


25 Apr 2014, 00:16
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Tataie ,Tataie nu stiu ce sa mai zic dar totusi intreb ;
-Daca ne mutam si noi UK avem sanse sa ducem o viata decenta si sa facem o federatie de pescuit care sa ne asigure sursa de venit ?
Tataie cum poti spune ca a fost decat un hobby vrei cumva sa anunti retragerea chiar acum cand ai acces la multe informatii si toate noutatile aparute in domeniu ? Chiar daca toata lumea se bazeaza pe tineret eu cred ca avem nevoie si de CAMPIONI cu experienta .
Tataie tu te amuzi si eu asteptam sa ne vedem la Alba pentru stabilirea detaliilor Campionatului National care trebuie organizat foarte bine .
Eu te rog sa lasi putin de la tine si sa dai o mana de ajutor FRPS inclusiv domnului Presente care de altfel te simpatizeaza foarte .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


25 Apr 2014, 07:49
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Datorita faptului ca majoritatea pescarilor inscrisi la concursul de la Greaca ce se va desfasura saptamana viitoare sunt legitimati la FRPS biroul executiv a stabilit ca acest concurs sa conteze ca prima etapa a C.N. 2014 .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


28 Apr 2014, 11:23
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Datorita faptului ca majoritatea pescarilor inscrisi la concursul de la Greaca ce se va desfasura saptamana viitoare sunt legitimati la FRPS biroul executiv a stabilit ca acest concurs sa conteze ca prima etapa a C.N. 2014 .



in calitate de ce faci tu anuntul asta ???


28 Apr 2014, 19:54
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Tataie am facut anuntul in calitate de membru al FRPS si concurent la concursul de la Greaca . Am fost si eu intrebat telefonic la fel cum au fost intrebati si toti ceilalti concurenti membri ai FRPS . Eu nu tin neaparat sa fie considerat concursul ca fiind prima etapa a C.N. dar ma supun la dorinta majoritatii covarsitoare . Eu personal nici nu stiu daca voi putea ajunge la acest concurs dar ma bazez pe coechipierii care au foarte multa experienta la concursurile desfasurate pe lacul Greaca care de altfel nici nu stiu cum arata .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


28 Apr 2014, 21:57
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Mai avem putin si incepe prima etapa .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


03 Mai 2014, 21:26
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Costica , a cam luat-o idolul tau pe drumul pierzaniei :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:


14 Mai 2014, 22:58
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Recursul va stabili hotararea definitiva

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


16 Mai 2014, 09:53
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Recursul va stabili hotararea definitiva


Corect !!!!! si suma care va trebui platita de cocina federala ca si cheltuieli de judecata creste ! :D :D :D

cumparati de acum arpacas ca la vara se scumpeste si o sa ingropati federatia lui balamuc fara coliva :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


16 Mai 2014, 17:23
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Nu poate dispare o Federatie asa usor . Tataie pe zi ce trece numar numarul membrilor creste .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


17 Mai 2014, 17:55
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Buhac Constantin scrie:
Tataie pe zi ce trece numar numarul membrilor creste .


esti foarte convingator , poate-mi pui o vorba buna sa ma ia si pe mine popescu de ....membru :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , dar fara sa foloseasca mana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


17 Mai 2014, 19:29
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
:lol: :lol: :lol:
mai ales ca ai si place sa o ia in bot!
a se vedea marile realizari ale federalului.....

_________________
Baricada Carp Club


17 Mai 2014, 20:25
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Tataie daca toti membrii ar avea ocazia sa dea mana cu SEFU cand ar mai avea timp pentru restul problemelor ?
Toate cererile au fost aprobate in urma formularelor primite si avizate favorabil .
Crezi ca toti fotbalistii au dat mana cu dl Presedinte Mircea Sandu ?


R.U de unde cunoasteti dumneavoastra ce placeri are dl Presedinte daca nu va aprobat cererea de a deveni membru FRPS ? Strugurii sunt acri ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


17 Mai 2014, 23:22
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT LA CRAP 2014.
Strugurii nu sunt acri!
Sunt buni imbuteliati si cu vechime mare!
Legat de FRPS....stii vorba....de morti numai de bine! :lol:

_________________
Baricada Carp Club


18 Mai 2014, 01:21
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 88 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle