Raspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
 A mai cazut un dictator!!!!! 
Autor Mesaj

Membru din: 05 Feb 2011, 11:44
Mesaje: 3
Mesaj A mai cazut un dictator!!!!!
Asa cum a inceput acum 20 de ani,caderea comunismului si a dictatorilor a cunoscut un nou episod, Mubarak unul dintre ultimii mohicani a fost invins,
baricada (poporul) a triumfat.
Ce nu au inteles acesti dictatori este ca ,lumea sa schimat,vremurile sau schimbat,nu mai putem fi asa usor pacaliti,frica nu ne mai sperie,nimic nu ne mai sperie atunci cind ne este luat dreptul la o ,viata mai buna ,la cuvint,la libertate....................smd.


12 Feb 2011, 10:16
Profil
MEMBRU
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:17
Mesaje: 21
Mesaj Re: A mai cazut un dictator!!!!!
hahahah LIBERTATE?????? PAI CARE E DIFERENTA DINTRE UN DICTATOR??? SI CONDUCEREA ARMATA A TARII??? apropo prima ,masura a fost dizolvarea parlamentului.
eu am fost in Egipt de cateva ori si am prieteni egipteni. pt ei greul acum incepe. societatea lor nu este pregatita de schimbare cat despre dictatura sa fim seriosi. Este mai dictatorial regimul lui Basescu decat al lui Mubarak.

PT Egipt anii cei mai grei acum incep.....


12 Feb 2011, 12:25
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: A mai cazut un dictator!!!!!
Da, frumos spus, cu mentiunea ca doar s-a facut un transfer de putere catre vicepresedintele Omar Suleiman, mana dreapta a lui Mubarak, general de armata si directorul serviciilor secrete egiptene. Adica o simpla schimbare de nume!
Asta cu poporul care a ales libertatea si democratia, sa fim seriosi, e pt naivi!
Sunt interese politice si economice enorme in joc pe care marii planetei nu risca sa le piarda din cauza unor idealuri adolescentine.
Revolutie regizata si dirijata in totalitate!

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


12 Feb 2011, 22:36
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 09 Feb 2011, 11:42
Mesaje: 113
Mesaj Re: A mai cazut un dictator!!!!!
Criza politică din Egipt ar putea degenera într-o criză umanitară, dacă blocajul economic actual continuă.
O mare parte a sistemului de producţie este condus de Guvern, iar sistemul este blocat. Pe termen scurt - azi, mâine, în următoarele zile - am putea avea o problemă gravă cu lipsa alimentelor, apei şi combustibilului,


14 Feb 2011, 19:07
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 4 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle