Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 9 mesaje ] 
 Poveste fara sfarsit marca No Brain 
Autor Mesaj

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Poveste fara sfarsit marca No Brain
Copy paste de pe siteul green lake - autor No Brain ( aka PI-3.14)

"lovitura de stat "

Inceputul anului 2011 a inceput foarte prost pentru club ca am asistat la o incercare de "lovitura de stat" de catre cei care aveau probleme personale cu Asociatia Pescarilor de crap din Romania . Ce nu intelegeau ei este ca rafuielile personale nu se amesteca cu clubul si decizia finala o ia majoritatea prin vot liber exprimat de membrii clubului . Cu totul ca unii "lideri contestatari" au aruncat cu fel de fel de minciuni si acuze pana la urma nu au si putut dovedii ca APCR-ul a facut rau clubului nostru . Intre APCR si AGVPS este o diferenta foarte mare ...! Singurul lucru adevarat era ca X si Y aveau ceva de impartit cu unul din conducerea APCR-ului dar erau chestii strict personale . Dupa votul de incredere dat de membrii cu o majoritate zdrobitoare am ramas mai departe alaturi de APCR . Eu zic ca o miscare inteligenta pentru noi, ca daca vrem cu adevarat sa schimbam ceva in sistem ,trebuie sa facem si noi parte din aceasta asociatie ca sa putem vota si propune unele proiecte . Pana la urma clubul nostru a fost "sponsorizat" de APCR cu 700 de euro la campionatul national doar ca suntem membrii ai acestei asociatie . In concluzie am avut de castigat . Dupa "furtuna din desert" o parte din cei care au contestat APCR-ul si/au dat demisia si o parte au fost atrasi de contestari cu diferite minciuni adresate conducerii clubului nostru si multe ,multe promisiuni ....! Pana la urma au format un nou club care putin cate putin se stinge .....! . Daca ei credeau ca este asa usor sa conduci si sa coordonezi un club la inceput cu timpul au vazut ca nu este asa usor . Au cheltuit din bani proprii o gramada de bani pt. calificari,echipamente etc etc si pana la urma sa ales praful ''.....

.............................................................................................................................................


pentru ca de aproximativ un an de zile nu mai vreau sa stiu ce se intampla cu clubul green lake , iata ca povestea nu ia sfarsit si este sustinuta in continuare de un om handicapat ( parerea mea care vine si dupa o discutie avuta cu presedintele green lake unde imi da dreptate ca No Brain chiar este un handicapat ) care altceva nu are de facut decat sa scormoneasca in rahaturi pe care tot el le face.

raspunsul meu la tot ce scriel el ( un adevarat scriitor pe care unii din prietenii lui il mai si felicita ) este ca au reusit sa pacaleasca pe saracii membrii care au ramas in continuare acolo .
peste tot pe unde ma duc ies la iveala discutii cat de capre au stat la porunca sefului lor Vladeanu , am avut cateva conversatii cu membrii de la ei in care sustin acelasi lucru si cu cat se bat cu pumnii in piept ca pescarii nu au platit nimic ei ( pescarii ) totusi au pierdut timp , bani si si au neglijat afacerile pentru combinatiile lor .

usor usor totul o sa iasa la iveala si eu sincer sunt multumit de alegerea facuta acum un an de a parasi combinatorii si nu vreau ca numele meu sa mai fie asociat cu un club care este luat in ras pe toate site-urile si din '' capre '' nu ii mai scoate.

vis-a-vis de clubul nostru eu le cer sa si vada mai departe de srl-ul lor in care incearca sa scoata cat mai multi bani de la membrii prin cotizatiile pe care le cer .. ..

P.S ..un club care se respecta nu va cere niciodata cotizatie membrilor lor ..


04 Dec 2011, 16:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
nu te supara "frate" dar nu esti pescar de crap ,de peste mare! eu m-ai am de invatat mult dar recunosc! tu esti la inceput si
daca nu sti ce semnifica indicativul de 3,14-kecske de pe rola este grav!!! spor la studiat !!


04 Dec 2011, 23:33
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
Laurentiu,
Despre ce vorbesti?
Vino cu informatii clare ca te paste cat de curand un ban!

_________________
Baricada Carp Club


04 Dec 2011, 23:42
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
laurentiu azuga scrie:
...kecske...

...cred :roll: , ca intr-o anumita limba s-ar traduce...capra ;) :lol: ...sper sa nu gresesc ;) :D ...


04 Dec 2011, 23:50
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
3,14 este doar nivelul de inteligenta al lui PI



un lucru vreau sa adaug , nu ma refer decat la conducerea GL , cu membrii care fac parte din club nu am nimic chiar daca unii
s-au dat pe aratura , pescari care ii ajutam asa cum puteam eu , au inceput sa dea dedicatii muzicale cu tenta de maidan.....


05 Dec 2011, 12:46
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
rog un moderator sa inchida acest subiect

multumesc anticipat


05 Dec 2011, 23:27
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
sa lasam rautatile :oops:de ce spun asta :idea: :arrow: staful fips-cips e zguduit din temelii in aceste zile :!: povestea cu tabloul de patrimoniu si ceasul suflat cu aur se apropie de final. cadourile se vor intoarce la Bucuresti :!: :!: :!: :idea: sa nu va mire ca CM 2012 la crap se va disputa in Slovenia :idea:
multumim Val Pangica,Costel Stanila,Teodor Bentu,Vladeanu Andrei ,pentru aceasta pata neagra ,una decisiva.
astept sa primesc ban.
de aceasta data nici Popescu de la federatie nu ne mai scoate :oops:


05 Dec 2011, 23:39
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
Eu sper că da.


06 Dec 2011, 09:37
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: Poveste fara sfarsit marca No Brain
Marian Constantin scrie:
rog un moderator sa inchida acest subiect

multumesc anticipat


06 Dec 2011, 10:11
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.   [ 9 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle