Raspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 
 intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?.. 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
De vreo 20 de ani, Neculai Selaru este cel care goneste si ocheste tot ce misca prin paduri, pe cimpii si in aer si momeste tot ce misca in apele romanesti. Indiferent cine a fost la guvernare, Neculai Selaru a avut grija sa ramina in fruntea Asociatiei Generale a Vinatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania (AGVPS).

daca maine a-ti avea ocazia sa -l intilniti fata in fata pentru o clipa ce a-ti avea sa-i spuneti?..din postura de pescar... pescar de competitie?

_________________
Baricada Carp Club


24 Ian 2012, 23:54
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
buna ziua... :lol:

_________________
Milionar excentric


24 Ian 2012, 23:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
e prea mult de scris :lol:


25 Ian 2012, 17:01
Profil

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Cum se schimba garda politica, Selaru devenea nervos si descoperea brusc cite un jaf regizat de cei plecati si urma imediat demascarea, numai ca sa intre in gratiile noilor stapini. De coltii lui Selaru nu a scapat, dupa parasirea postului, nici unul dintre ministrii care s-au perindat la sefia Mediului, de la Aurel Constantin Ilie, Ioan Oltean sau Romica Tomescu la Sulfina Barbu.


Nici fostul premier Adrian Nastase nu a scapat de muscaturi. Aceasta tactica a dat roade tot timpul si, astfel, Selaru a ramas sforarul-sef al AGVPS, indiferent ca a fost presedinte executiv sau director general al asociatiei.

Saptamina trecuta, Selaru a facut o noua victima, in persoana presedintelui de onoare al AGVPS, guvernatorul BNR, Mugur Isarescu. Fara sa banuiasca nimic, Isarescu s-a trezit ca bate vintul prin casieria asociatiei, ca taxele si impozitele neachitate catre stat depasesc 100.000 de euro, iar salariile angajatilor sint intirziate. Mai mult, guvernatorul BNR a descoperit cu stupoare ca sediul central al AGVPS, de pe Calea Mosilor din Bucuresti, a fost gajat de Selaru la o banca comerciala pentru un credit de 50.000 de lei.

Lucrat pe la spate de Selaru, Isarescu s-a trezit pus in fata mai multor probleme si calcule care nu ies. Nu se stie cum a facut Neculai Selaru de s-au volatilizat cam 90 de milioane de lei din casieria AGVPS si cum au disparut crescatoriile de iepuri si fazani. Si nimeni nu are habar cum s-au topit spatiile pe care asociatia le detinea in municipiile resedinte de judet si in Capitala. Poate ca Mugur Isarescu are chef de un trofeu baban si, astfel, Selaru va fi prins in capcana unor controale financiare. Ca altfel un singur animal mai misca prin preajma vinatorilor: risul. Dar nu e risul lor!


25 Ian 2012, 21:16
Profil

Membru din: 12 Mar 2011, 12:56
Mesaje: 106
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
robert pena scrie:
Cum se schimba garda politica, Selaru devenea nervos si descoperea brusc cite un jaf regizat de cei plecati si urma imediat demascarea, numai ca sa intre in gratiile noilor stapini. De coltii lui Selaru nu a scapat, dupa parasirea postului, nici unul dintre ministrii care s-au perindat la sefia Mediului, de la Aurel Constantin Ilie, Ioan Oltean sau Romica Tomescu la Sulfina Barbu.


Nici fostul premier Adrian Nastase nu a scapat de muscaturi. Aceasta tactica a dat roade tot timpul si, astfel, Selaru a ramas sforarul-sef al AGVPS, indiferent ca a fost presedinte executiv sau director general al asociatiei.

Saptamina trecuta, Selaru a facut o noua victima, in persoana presedintelui de onoare al AGVPS, guvernatorul BNR, Mugur Isarescu. Fara sa banuiasca nimic, Isarescu s-a trezit ca bate vintul prin casieria asociatiei, ca taxele si impozitele neachitate catre stat depasesc 100.000 de euro, iar salariile angajatilor sint intirziate. Mai mult, guvernatorul BNR a descoperit cu stupoare ca sediul central al AGVPS, de pe Calea Mosilor din Bucuresti, a fost gajat de Selaru la o banca comerciala pentru un credit de 50.000 de lei.

Lucrat pe la spate de Selaru, Isarescu s-a trezit pus in fata mai multor probleme si calcule care nu ies. Nu se stie cum a facut Neculai Selaru de s-au volatilizat cam 90 de milioane de lei din casieria AGVPS si cum au disparut crescatoriile de iepuri si fazani. Si nimeni nu are habar cum s-au topit spatiile pe care asociatia le detinea in municipiile resedinte de judet si in Capitala. Poate ca Mugur Isarescu are chef de un trofeu baban si, astfel, Selaru va fi prins in capcana unor controale financiare. Ca altfel un singur animal mai misca prin preajma vinatorilor: risul. Dar nu e risul lor!



:shock: :o :shock: :o posibil ca federalul Popescu sa nu stie cite ceva :roll: :o :shock:


25 Ian 2012, 22:35
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Știu mai multe decât crezi și o pot dovedi cu documente. În fapt sunt singurul care din 2006 s-a luat la trântă cu un sistem pe care l-a transformat într-o șandrama. Care când se va dărâma, va face declanșa o avalanșă care îi va duce la vale. Nu mai este mult. Teapa depășește cu mult milionul de euroi. Ce nu știu mulți este că în 2008 AGVPSR s-a dizolvat. Atunci au dispărut multe, inclusiv raportul lichidatorului. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Și sediul nu este gajat la o bancă, ci chiar lui Șelaru, care a împrumutat AGVPSR cu 70.000 euro pentru a plăti salariile angajaților. Ăștia cică conduc pescuitu sportiv din România și se găsesc un alde Orhei care aburește pescarii obligâdu-i să gireze o gașcă de escroci, printre care riscă să se numere și el.

http://www.mfinante.ro/infocodfiscal.html


26 Ian 2012, 09:27
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
http://www.mfinante.ro/pjuridice.html
Introduceți codul fiscal 2351547 și vedeți minunea!


26 Ian 2012, 09:38
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Cât despre CM, mai este de așteptat puțintel. Cine credea că pe strada federației se fac glume, se înșală.
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AwMjc3NzI5


26 Ian 2012, 09:55
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
domn Președinte ,
dar o întrebare,doua. ...un set :D ... pentru Selaru aveți ?...

_________________
Baricada Carp Club


26 Ian 2012, 12:52
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Bineînțeles.
1. Poate să arate autorizația ANTS privind organizarea Campionatului Mondial de către AGVPSR la Corbu II?
2. Poate să arate Certificatul de Identitate Sportivă și Autorizația de funcționare a AGVPSR?


26 Ian 2012, 14:01
Profil

Membru din: 03 Iun 2011, 20:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
popescu stefan scrie:
Bineînțeles.
1. Poate să arate autorizația ANTS privind organizarea Campionatului Mondial de către AGVPSR la Corbu II?
2. Poate să arate Certificatul de Identitate Sportivă și Autorizația de funcționare a AGVPSR?


Domnule Popescu - vad ca sunteti foarte activ pe toate forumurile de pescuit. Vad ca ati trecut de la "copy/paste" la propozitii si fraze.
Dar sa lasam asta. Doresc sa va intreb:
Dumneavostra stiti ca?
Campionatul national de pescuit la crap - organizat de AGVPS la Corbu este de fapt o "braila" si nu o competite sportiva? (din aceasta cauza nu le trebuie CIS)?
Campionatul Mondial de pescuit la crap - organizat de AGVPS la Corbu este de fapt o "braila" si nu o competitie sportiva? CIPS/FIPS este un fel de asociatie a unor oameni si nu o federatie sportiva?
Campionatul National de pescuit la crap organizat de APCR este o "braila" si nu o competite sportiva?

Daca stii aceste lucruri ce naiba ne tot freci pe toate forumurile cu Federatia de la Alba - care se doreste a fi o federatie sportiva?
Parerea mea este ca trebuie sa termini treaba care ai inceput-o, dupa aia sa incepi sa organizezi competiti sportive si de abia atunci sa vii pe aceste forumuri si sa postezi, sa incerci sa atragi pescarii (poate atunci pescarii or sa vina sa participe la competitii sportive si nu la "braile").
Tu in acest moment nu le oferi nimc si vrei sa vina la Federatie?


26 Ian 2012, 16:23
Profil

Membru din: 03 Iun 2011, 20:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Nea Popescule - nu raspunzi la ce te-am intrebat?
Sunt corecte afirmatiile mele?


28 Ian 2012, 15:50
Profil

Membru din: 03 Iun 2011, 20:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Nenea....nenea Popescule, ai amabilitatea si raspunde-mi si mie la intrebari - ca tot vad ca raspunzi pe alte topicuri si aici ..nu.
Deranjeaza intrebarile mele?


30 Ian 2012, 22:20
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Domnule Muraru,
Nu v-am răspuns la întrebări întrucât le-am considerat puerile. Numai un copil își poate închipui că un campionat mondial este o brăilă și nu o competiție sportivă oficială. Faptul că faceți afirmația că CIPS este o adunătură dovedește faptul că habar nu aveți ce este CIPS-ul. Dacă doriți o dezbatere serioasă, puneți întrebări serioase.
Pentru faptul că AGVPSR, APCR, ALRC și alții se erijajă în organizatori de competiții, aceștia vor răspunde în fața legii.


31 Ian 2012, 09:06
Profil

Membru din: 03 Iun 2011, 20:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
popescu stefan scrie:
Domnule Muraru,
Nu v-am răspuns la întrebări întrucât le-am considerat puerile. Numai un copil își poate închipui că un campionat mondial este o brăilă și nu o competiție sportivă oficială. Faptul că faceți afirmația că CIPS este o adunătură dovedește faptul că habar nu aveți ce este CIPS-ul. Dacă doriți o dezbatere serioasă, puneți întrebări serioase.
Pentru faptul că AGVPSR, APCR, ALRC și alții se erijajă în organizatori de competiții, aceștia vor răspunde în fața legii.


Daca nu raspundeti celor care nu au habar (cum sunt eu), celor care pun intrebari "puerile" atunci cui ?
Daca vi se par atat de simple de ce nu raspundeti simplu cu DA sau NU?

In continuare astept raspunsuri de la dumneavostra (raspunsuri simple DA, sau NU). Nu doresc sa imi dati copy/paste din legi pentru ca nu am nici dispozitia si nici timpul necesar sa le stuidiez/citesc.


01 Feb 2012, 01:42
Profil

Membru din: 03 Feb 2012, 16:12
Mesaje: 17
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
da mai lasati-l frate in pace pe dilimanul asta ca daca-i bagat in seama rage de dimineata pana seara cu legile si cu federatia lui.
nici macar n-are cis, da-l intereseaza daca are agvpsu.
melita stricata ca popescu asta eu n-am mai vazut :shock:


03 Feb 2012, 17:12
Profil

Membru din: 03 Iun 2011, 20:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intrebare pentru Neculai Selaru (AGVPS) ?..
Asa Domnule Popescu..umblati cu cioara vopsita la pescari.
http://www.pvtv.ro/pescuit/campionatul- ... ricol.html

Cu ce sunteti mai presus de AGVPS?
Nici macar nu ati avut bunavointa sa raspundeti raspicat si clar la intrebarile mele (simplu cu DA sau NU).


Din ce am citit eu in raspunsul ANST ...cam la toate intrebarile mele raspunsul este DA. Federatia este ca un copil in curtea scolii care se roaga de alti copii sa fie bagat si el intr-o echipa sa joace fotbal.


Iti mai zic odata: vino cand ai ceva de oferit pescarilor...nu asa cu copy/paste din legi.


04 Feb 2012, 12:33
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 17 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle