Raspunde la subiect  [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 intalnire "Momentul 0" 
Autor Mesaj

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj intalnire "Momentul 0"
Intalnire preliminara in vederea constituirii unei structuri comune in pescuitul la crap.
Sambata 17-03-2012 ora 14:00 la Tancabesti

Sunt invitati sa participe reprezentantii tuturor cluburilor de pescuit la crap din tara, constituite sau in curs de constituire.
Ordinea de zi:
Informare asupra demersurilor juridice necesare constituirii
Propuneri pentru formarea unui comitet de initiativa ce ar urma sa definitiveze demersurile, cu desemnarea exacta a atributilor.
Stabilirea unei formule de reprezentativitate si de drept de vot.
Schitarea unui buget necesar actiunilor de constituire.

Intreaga intalnire va fi inregistrata si difuzata in rezumat la radio Renegade pentru o trasparenta maxima
Toti reprezentanti vor putea sa-si expuna punctele de vedere, prin alocarea unor timpi de interventie egali.

Va rog sa va manifestati intentia de participare in acest topic. Pentru eventuale comentarii si discutii la aceasta tema propun deschiderea unui topic separat.


07 Mar 2012, 13:19
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
cine sunt initiatori? :?: :?: :?: :?:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


07 Mar 2012, 16:28
Profil

Membru din: 28 Feb 2012, 13:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Popescu


07 Mar 2012, 19:46
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Tibi,

Pentru mine ar fi mai bine pe 23. Daca ramane pe 17 o sa-l rog pe Dan sa vina el, daca e ok.

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


07 Mar 2012, 20:05
Profil YIM WWW

Membru din: 28 Feb 2012, 13:36
Mesaje: 31
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Pe 23 nu poate Popescu ca este invitat la cips


07 Mar 2012, 20:09
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 08 Feb 2011, 22:19
Mesaje: 61
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Cred ca pe 23 este mai bine .
17 este in zi de targ avp .


07 Mar 2012, 20:36
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
david nicu scrie:
cine sunt initiatori? :?: :?: :?: :?:


Toti cei care s-au manifestat pozitiv pentru aceasta intalnire.
Sunt multi si nu are rost sa dau lista. Dar din partea BCC este Razvan Ulmeanu. (este cel care a vorbit in numele baricada si a fost pro aceasta intalinire)


08 Mar 2012, 12:30
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
@ Vali Vesa
@ victor Oana

Trebuie sa vedem daca pe 23 e liber acolo, si daca da, si e mai convenabila data, o punem pe 23


08 Mar 2012, 12:33
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Până la urmă cine participă? După cum este formulată invitația, președinții de cluburi sau reprezentanții acestora. Și ce se vrea? Ceva materiale de lucru (statute, strategii) există spre știință sau este ceva de genul văzut, plăcut, băut? Pariez că nu se va alege nimic din această întâlnire. Cine se prinde? :lol: :lol: :lol: :lol:


08 Mar 2012, 12:36
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
popescu stefan scrie:
Până la urmă cine participă? După cum este formulată invitația, președinții de cluburi sau reprezentanții acestora. Și ce se vrea? Ceva materiale de lucru (statute, strategii) există spre știință sau este ceva de genul văzut, plăcut, băut? Pariez că nu se va alege nimic din această întâlnire. Cine se prinde? :lol: :lol: :lol: :lol:


E posibil sa nu se aleaga nimic. Dar daca nu incercam sigur nu se alege. Asa avem o sansa.
Ce se vrea? am mai scris. discutarea posibilitatii constituirii unei structuri unice comune pentru toti pescarii de crap. Pentru proiecte de statut, strategii si altele e prematur. Se vrea o discutie preliminara pentru a vedea daca se pot depasii niste piedici pe care nu are rost sa le enumar.
Daca doresti sa participi in calitate de presedinte club, esti binevenit.


08 Mar 2012, 12:57
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Nu sunt președinte de club, ci de federație. Măcar așa o ordine de zi cât de cât ar trebui să existe. Pe crapmania am postat câteva considerente cu privire la acest demers. Este un punct de plecare. Pentru documentare nu ar strica să prezentați și legea sportului si og 26/2000. Cel puțin acolo sunt lucruri clare. Dar, rămân la părerea mea; unii vor plânge după banii cheltuiți. E prea subțire invitația și formulată destul de vag. Cred că nu vor fi mai mult de 10 participanți oficiali, fără galerie.
PS V-aș indica un proiect de buget. Pentru constituirea FRPS s-au cheltuit deja 200 milioane de lei. Poți să întrebi și de unde au provenit. :lol: :lol:


08 Mar 2012, 13:05
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Nu ai citit bine. Vezi ca e si o ordine de zi. Si e prins si bugetul acolo.
De participat poti participa in ce calitate vrei.
Iti multumesc pentru ideeile de pe celalat site, dar nu e inca nevoie de ele. E doar o intalnire de analizat posibilitati, nu una de constituire.


08 Mar 2012, 13:12
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
tibi_m scrie:
@ Vali Vesa
@ victor Oana

Trebuie sa vedem daca pe 23 e liber acolo, si daca da, si e mai convenabila data, o punem pe 23

A fost doar o propunere, trebuie sa confirme si ceilalti care, in direct, au spus DA. Din pacate vad ca daca vorbim concret de intalnire... E cam liniste :cry:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


08 Mar 2012, 13:32
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
tibi_m scrie:
Nu ai citit bine. Vezi ca e si o ordine de zi. Si e prins si bugetul acolo.
De participat poti participa in ce calitate vrei.
Iti multumesc pentru ideeile de pe celalat site, dar nu e inca nevoie de ele. E doar o intalnire de analizat posibilitati, nu una de constituire.

Ai idee câte cluburi de pescuit sportiv sunt în România și ce înseamnă să-i aduni din toată țara? De obicei se trimit invitații personalizate, nu se fac convocări pe forumuri. Sunt ineficiente.
Mulțumesc de invitație, dar nu pot să particip la șezători.

PS Vali Vesa, vrei să retragi clubul din APCR? Nu este o concurență neloială sau crezi că APCR va fi dizolvat?


08 Mar 2012, 13:37
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
popescu stefan scrie:
tibi_m scrie:
Nu ai citit bine. Vezi ca e si o ordine de zi. Si e prins si bugetul acolo.
De participat poti participa in ce calitate vrei.
Iti multumesc pentru ideeile de pe celalat site, dar nu e inca nevoie de ele. E doar o intalnire de analizat posibilitati, nu una de constituire.

Ai idee câte cluburi de pescuit sportiv sunt în România și ce înseamnă să-i aduni din toată țara? De obicei se trimit invitații personalizate, nu se fac convocări pe forumuri. Sunt ineficiente.
Mulțumesc de invitație, dar nu pot să particip la șezători.

PS Vali Vesa, vrei să retragi clubul din APCR? Nu este o concurență neloială sau crezi că APCR va fi dizolvat?


Cum bine ai remarcat este o sezatoare deci nu era nevoie de invitatii personalizate.
Pacat ca nu participi la sezatorii, ai fi avut prilejul sa cunosti pescari de crap si altfel decat de la televizor. Ai fi avut ocazia sa stai de vorba fata in fata cu oameni cu care ai conversat doar pe forumuri acolo unde de ani de zile te adresezi cluburilor din tara si nu in note oficiale trimise acestora.
Iti multumesc inca odata pentru interesul acordat initiativelor noastre.


08 Mar 2012, 13:49
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Eu am făcut invitații scrise pentru discuții și au venit 3 cluburi. Așa că o spun din experiență, nu după ureche. Interesul pentru asemenea chestiuni este minim. O să te convingi singur. Cluburile din România care se ocupă de pescuitul sportiv sunt doar niște biete asocieri de prieteni. Până să dobândească atributul de structuri sportive autentice, va mai curge multă apă pe Dunăre.


08 Mar 2012, 14:03
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
tibi_m scrie:
david nicu scrie:
cine sunt initiatori? :?: :?: :?: :?:


Toti cei care s-au manifestat pozitiv pentru aceasta intalnire.
Sunt multi si nu are rost sa dau lista. Dar din partea BCC este Razvan Ulmeanu. (este cel care a vorbit in numele baricada si a fost pro aceasta intalinire)



Nu mai inteles,nu am vrut sa stiu cine vine din partea clubului Baricada.
Am vrut sa stiu cine sunt initiatori,dar daca nu are rost de ce sa ne mai prezentam.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


09 Mar 2012, 09:23
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
popescu stefan scrie:
Eu am făcut invitații scrise pentru discuții și au venit 3 cluburi. Așa că o spun din experiență, nu după ureche. Interesul pentru asemenea chestiuni este minim. O să te convingi singur. Cluburile din România care se ocupă de pescuitul sportiv sunt doar niște biete asocieri de prieteni. Până să dobândească atributul de structuri sportive autentice, va mai curge multă apă pe Dunăre.



In ce calitate te asteptai sa ai o prezenta maxima la invitatia facuta de tine?chiar si in scris

_________________
BARICADA CRAP CLUB


09 Mar 2012, 09:30
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
Calitatea mea o cunoști. Ce nu cunoști tu, este faptul că în pescuitul sportiv așa zisele cluburi (cu excepția câtorva) sunt niște caricaturi, care vor dispărea încet, încet din peisaj. Dacă tu îți închipui că pescuitul sportiv se poate practica în actualul sistem, te înșeli amarnic. Atâta timp cât se va continua în actualul sistem în care pescarii sportivi să țină în viață niște șmecheri care fac bani grei din taxele lor, pescuitul la crap nu are nici o șansă. Apropo, te-ai prins că în spatele acestei convocări stă Andrei Vlădeanu? Te-ai întrebat și de ce? Știe că APCR va fi dizolvată și își pregătește aterizarea încercând să mai prostească odată niște oameni, cred eu, de bună credință.
Asta e. Domnia și prostia se plătesc.
PS Punem pariu că la convocare avocatul va fi d.na Angelica, verișoara lui Andrei Vlădeanu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


09 Mar 2012, 09:43
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: intalnire "Momentul 0"
treba cu calitatea este treaba ta,daca Vladeanu este initiatorul asa cum spui tu ,atunci la intilnire am sa merg chiar eu pt ca asa este corect.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


09 Mar 2012, 09:50
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle