Raspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
 echipament de pescuit, practic-calitate- 
Autor Mesaj

Membru din: 31 Ian 2011, 12:18
Mesaje: 191
Mesaj echipament de pescuit, practic-calitate-
supun atentiei subiectul legat de campare si anume ce cort -pat-scaun ..etc va face partida de pescuit mai placuta si mai relaxanta?

personal eu am in dotare doua corturi
JRC-Quad 2 Man Continental de care sunt foarte multumit desi le folosesc cu insistenta de vreo 4 ani

la capitolul paturi stam si dormim pe Laser Fish Deluxe care deasemenea sunt si ele de vreo 5 ani dar arata f bine nu s-au strimbat deloc desi au fost folosite si astea mai bine de 25 de zile pe an plus la nu stiu cite imprumuturi :D

scaun doar unul ,au fost trei si am reusit marea performanta de a face praf unul,dar asta este o alta poveste
scaunul este tot JRC Colon Chair

echipament care in urma cu ceva ani costa in jur de 600lei cortul,patul in jur de 250lei iar scaunul 200lei pretruri de acum :lol:


21 Feb 2011, 19:38
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
Pentru partide scurte folosesc un cort mic, usor de montat si usor de carat. Senzor navigator.
Pentru partide lungi folosesc prin amabilitatea cetateanului de etnie turka Boraaburlak un cort Safari: podea cusuta, 4 ferestre plus ventilatie in tavan, material foarte gros, usor de montat, dar destul de greu de carat.
Legat de pat scaun, cred ca Nash face legea, dar la niste preturi destul de piperate.
Oricum sunt de parere ca fara un ansamblu cort, pat, scaun sac de dormit, toate de calitate, nu e indicat sa pescuiesti mai mult de 12 ore.

_________________
Baricada Carp Club


21 Feb 2011, 20:09
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
in special pescarii cu problema la spate :lol: :lol:

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


21 Feb 2011, 20:46
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 15:43
Mesaje: 110
Localitate: bucuresti
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
razvan ulmeanu scrie:
Oricum sunt de parere ca fara un ansamblu cort, pat, scaun sac de dormit, toate de calitate, nu e indicat sa pescuiesti mai mult de 12 ore.

domnul Ulmeanu,la ce dracu va trebuiesc patul,cortul,sacul de dormit,indiferent de calitate pentru o partida de 12h?

_________________
Ovidius Constanta


21 Feb 2011, 20:54
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
buna intrebare , va felicit dl badarcea , ma intrebeam si eu de ce am ales pe dansul ca partener :lol: :lol:

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


21 Feb 2011, 20:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
saceanu valentin scrie:
supun atentiei subiectul legat de campare si anume ce cort -pat-scaun ..etc va face partida de pescuit mai placuta si mai relaxanta?

personal eu am in dotare doua corturi
JRC-Quad 2 Man Continental de care sunt foarte multumit desi le folosesc cu insistenta de vreo 4 ani

la capitolul paturi stam si dormim pe Laser Fish Deluxe care deasemenea sunt si ele de vreo 5 ani dar arata f bine nu s-au strimbat deloc desi au fost folosite si astea mai bine de 25 de zile pe an plus la nu stiu cite imprumuturi :D

scaun doar unul ,au fost trei si am reusit marea performanta de a face praf unul,dar asta este o alta poveste
scaunul este tot JRC Colon Chair

echipament care in urma cu ceva ani costa in jur de 600lei cortul,patul in jur de 250lei iar scaunul 200lei pretruri de acum :lol:


lasand glumele la o parte :
eu folosesc si la partide scurte si la partide lungi , cortul safari , intreadevar a greu de carat si din punctul meu de vedere imposibil de asamblat singur.
dar in doi maxim 5 minute dureaza cu veranda cu tot asamblare , avantajele sunt destule : inaltime peste 220cm , interior 320X320 , material gros , e calduros iarna si racoare vara , plus nu intra ganganii in el 8-) ai loc pentru 2 paturi bagaje 2 scaune si masa etc

ca sac am un sac de dormit de la ultimate care folosesc de 3 ani abuziv (apr 30 de weekenduri pe ani) dar zici ca e nou , cred ca le am spalat de 20 ori .

pat,hmmm da anul asta trebuie sa schimb patul....

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


21 Feb 2011, 21:09
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
Personal folosesc pentru toate partidele pat de mijloc,cu saltea de apa ca doar merg la peste,incalzire centrala,cabina de dusi :lol: :lol: :lol: :lol: .............si toate cele,mai nou am si cort dar nu stiu ce marca este l-am castigat la cupa ierni anul trecut,vreau ca anul asta sa il folosesc,nu la dormit binenteles pe post de adapost pt nada,masa mestesugarului.........,mai am un pat si ceva scaune pt afara care nu stiu ce marca sunt pt ca le-am primit cadou de la fratemiu,dar destul de solide daca de 3-4 ani reusesc sa tina 120kg,carne macra :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Feb 2011, 21:11
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: echipament de pescuit, practic-calitate-
Eu folosesc cort mic Anaconda ( 2 min montatul ), scaun no name ( singurul care a rezistat la kg mele ), pat din Carrefour ( il schimb anul asta, e pe vine de departe), ca si cort mare folosesc cortul unui prieten ( care are rulota si nu e Jubi)...si ma gandeam sa mai schimb si eu cortul mare ( adica sa il imprumut de la altcineva )....Jubi intelegi aluzia????

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


21 Feb 2011, 22:27
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 8 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle