Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
 Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap 
Autor Mesaj
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
Da o dovada ca federatia nu exista. Sa fi dat OSIM-ul un document oficial unei fantome?
Ia uite aici:
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AwMzg3OTc*



:))
Dle Popescu...nu existati...si nici sorti de izbanda nu o sa aveti...sunteti prea mic intr-un razboi asa de mare...

...de ceva timp doar povesti legi...si va vedeti la CN...CM...si cand colo...ioc...doar visati frumos....


20 Noi 2012, 22:45
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
razvan ulmeanu scrie:
Concret domnu' ....... ce ai facut?

Chiar nu stii? Am infiintat federatia de pescuit sportiv. Si ma ocup sa-i asigur sursele de finantare in asa fel ca pescarii sportivi sa iasa din pozitia de donatori pentru smecherii care pana acum i-au fraierit. Suficient? :?:
Incearca sa descarci si link-ul acesta>\:
https://dl.transfer.ro/ORASTIE3-transfe ... 07.mpg?t=1


Doar cu numele...ca identitate legala...ioc...ia zi ca nu e asa,,,,


20 Noi 2012, 22:48
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
Da o dovada ca federatia nu exista. Sa fi dat OSIM-ul un document oficial unei fantome?
Ia uite aici:
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AwMzg3OTc*

Dovada: in pescuitul de competitie la crap nu existi. Si asa o sa ramana.
Pentru ca nu te vrea nimeni.
Daca o sa reusesti ceva o sa pescuiesti impreuna cu acele cluburi fantoma...sau mai bine zis cluburi clone.

_________________
Baricada Carp Club


20 Noi 2012, 22:52
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Răzvan Ulmeanu, nu mă interesează performanța sportivă și nici nu țin să fiu nu știu ce campion. Vezi, de asta nu s-a putut constitui federația pentru că s-a încercat să fie făcută de către sportivii implicați în competiții. Sunt convins că odată o să-mi dai dreptate pentru aceste afirmații. Pentru a conduce o federație nu-ți trebuie talent, ci minte.
Cât privește clonele de care vorbești, verifică CIS-urile acestora și postează și CIS-ul clubului Baricada carp, dacă îl ai la îndemână. Ia și verifică:
http://frpsc.ro/act-constitutiv/
Este vreunul fără CIS?


21 Noi 2012, 09:15
Profil

Membru din: 09 Feb 2011, 19:36
Mesaje: 2
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
asa din ce cunoasteti :D
exista o conventie a cluburilor din provincie ? :roll:

ce promisiuni au primit cei de la Iași ,Buzau ,Cluj si chiar Piatra Neamț 8-)


21 Noi 2012, 09:26
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Costel NESU scrie:
asa din ce cunoasteti :D
exista o conventie a cluburilor din provincie ? :roll:

ce promisiuni au primit cei de la Iași ,Buzau ,Cluj si chiar Piatra Neamț 8-)

Nu mă interesează nici o convenție a cluburilor din provincie. Și ca să te convingi că nu glumesc te asigur că acele cluburi din Iași, Buzău și Piatra Neamț nu pot aspira la federație întrucât nu au CIS-uri. Se poate verifica foarte simplu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu știu dacă clubul din Cluj si-a obținut CIS-ul întrucât nu l-au transmis către federație și în lipsa lui cererea de afiliere nu poate fi aprobată.


21 Noi 2012, 09:37
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
Costel NESU scrie:
asa din ce cunoasteti :D
exista o conventie a cluburilor din provincie ? :roll:

ce promisiuni au primit cei de la Iași ,Buzau ,Cluj si chiar Piatra Neamț 8-)

Nu mă interesează nici o convenție a cluburilor din provincie. Și ca să te convingi că nu glumesc te asigur că acele cluburi din Iași, Buzău și Piatra Neamț nu pot aspira la federație întrucât nu au CIS-uri. Se poate verifica foarte simplu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu știu dacă clubul din Cluj si-a obținut CIS-ul întrucât nu l-au transmis către federație și în lipsa lui cererea de afiliere nu poate fi aprobată.




Popescule vorbesti de interese aprobari CIS-uri,in ce calitate?cine esti ?

Daca tot nu te interezeaza nimic si tu conduci pescuitul sportiv de performanta in Romania ,ce mai vrei de la pescari,cluburi.....etc
Esti cumva in campanie de colectare a noi membri?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 11:01
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Nu sunt în nici o campanie. Dar ar trebui să știi că, dacă vor să facă performanță și să participe la competiții oficiale, cluburile trebuie să se afilieze la federație. După cum am precizat, doar cluburile cu CIS pot face acest lucru, dar noi nu putem să le obligăm.
Mă gândeam că totuși ai înțeles că sunt președintele federației. Nu vreau nimic de la pescari, cluburi, etc., ci am considerat necesar ca cei interesați să fie în cunoștință de cauză. Atât și nimic mai mult! Ai ceva împotrivă? Pot fi banat dacă spun prostii.


21 Noi 2012, 11:23
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
Nu sunt în nici o campanie. Dar ar trebui să știi că, dacă vor să facă performanță și să participe la competiții oficiale, cluburile trebuie să se afilieze la federație. După cum am precizat, doar cluburile cu CIS pot face acest lucru, dar noi nu putem să le obligăm.
Mă gândeam că totuși ai înțeles că sunt președintele federației. Nu vreau nimic de la pescari, cluburi, etc., ci am considerat necesar ca cei interesați să fie în cunoștință de cauză. Atât și nimic mai mult! Ai ceva împotrivă? Pot fi banat dacă spun prostii.


Am inteles DOAR cluburile cu CIS pot adera la Federatia ta FARA CIS...gata nu trebuie sa ne mai dai detalii...


21 Noi 2012, 12:06
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
Nu sunt în nici o campanie. Dar ar trebui să știi că, dacă vor să facă performanță și să participe la competiții oficiale, cluburile trebuie să se afilieze la federație. După cum am precizat, doar cluburile cu CIS pot face acest lucru, dar noi nu putem să le obligăm.
Mă gândeam că totuși ai înțeles că sunt președintele federației. Nu vreau nimic de la pescari, cluburi, etc., ci am considerat necesar ca cei interesați să fie în cunoștință de cauză. Atât și nimic mai mult! Ai ceva împotrivă? Pot fi banat dacă spun prostii.




De banat este cel mai usor lucru, dar nu face parte din politica siteului.
Intrebarea este atata timp cat soliciti cluburile sa aiba CIS,tu ai?
Tu si Federatia ta aveti toate avisezele necesare pt desfasurarea activitati?
Nu cumva incerci sa atragi acest segment de sport intr-o lume imaginara a ta dupa care speri tu sa o transformi in realitate?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 12:53
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
CIS-ul este un document pe care ANST este obligată să ni-l deie. Și o să ni-l deie, întrucât litigiul nostru cu ANST a luat altă turnură. Ceva legat de interzicerea dreptului la liberă asociere. Și cu asta nu te joci. Și încă odată, nu vreau să conving pe nimeni. Cluburile trebuie să conștientizeze singure unde le este locul. Atât și nimic mai mult. E o chestiune care ține de inteligență. Dacă și după ce le-a făcut AGVPS anul acesta, rămân în poziția de sclav, ori sunt masochiste ori n-au nimic în țeastă. Dacă ai altă explicație, aș fi curios să o aflu.


21 Noi 2012, 13:56
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Vezi tu cum sta treaba tu nu ai dar ceri altora ca in baza celor eliberate pt ei sa obti si tu.
Nu merge.
Asa cum tu spui ca tre sa til deie si eu imi doresc acelasi lucru,acum vom vedea cine il va obtine.
Dar pana atunci dupa cum vezi eu nu intoxic lumea pescuitului prin diverse dezinformari si tampeni pt a obtine dreptul legal de a reprezenta pescuitul sportiv in Romania.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 14:05
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
popescu stefan scrie:
CIS-ul este un document pe care ANST este obligată să ni-l deie. Și o să ni-l deie, întrucât litigiul nostru cu ANST a luat altă turnură. Ceva legat de interzicerea dreptului la liberă asociere. Și cu asta nu te joci. Și încă odată, nu vreau să conving pe nimeni. Cluburile trebuie să conștientizeze singure unde le este locul. Atât și nimic mai mult. E o chestiune care ține de inteligență. Dacă și după ce le-a făcut AGVPS anul acesta, rămân în poziția de sclav, ori sunt masochiste ori n-au nimic în țeastă. Dacă ai altă explicație, aș fi curios să o aflu.



Ok nu mai vor la AGVPS.
De ce sa te aleaga pe tine?
Tu nu exsisti.
Tu nu ai forme legale ca sa ne poti reprezenta.
Nu prezinti incredere sa fi mandatat ca si conducatorul acestor oameni.
Nu faci parte din aceasta lume.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 14:09
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Care este intoxicația?
PS Dreptul de a organiza competițiile oficiale este conferit de lege federației sportive, nicidecum altcuiva.
Legea 69/2000
...............................
Art. 24
(1) Recunoasterea unei structuri sportive, in sensul prezentei legi, se dovedeste prin Certificatul de identitate sportiva, eliberat in conditiile prezentei legi.
(2) Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.
............................................
Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
a) elaboreaza strategia nationala de dezvoltare a ramurii de sport si controleaza aplicarea acesteia de catre membrii afiliati;
b) organizeaza, conduc, controleaza si supravegheaza activitatile si competitiile sportive oficiale la nivel national, in baza statutelor si regulamentelor adoptate;
PS Eu chiar conduc această structură. Visătorul în acest caz ești din păcate tu însuți. Când o să-ți dai seama, ne vedem la o bere. Apropo, AGVPS ce forme legale are? :lol: :lol: :lol: :lol:


21 Noi 2012, 14:12
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Mai draga ne-ai omorat cu legile astea copiate dupa net,
toate astea intra in aplicare atunci cand va exista o federatie cu drepturi depline,nu una care asteapta CIS-uri si altele in curs de infiintare..........smd.



Dupa parerea mea daca ar trebui sa iti multumim pentru ceva,singurul lucru ar fi ca ne-ai predat cateva cursuri de cultura generala in materie de drept civil si putin penal daca stam sa judecam dupa amenintarile tale.

Altceva eu sincer nu vad.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 14:18
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Adunarea Generala a Federatiei de Pescuit-Crap
Nu-i nimic că nu vezi, deși lucrurile sunt evidente.


21 Noi 2012, 14:20
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle