Raspunde la subiect  [ 11 mesaje ] 
 Paruiala pescarilor de crap 
Autor Mesaj

Membru din: 12 Mai 2011, 22:08
Mesaje: 6
Mesaj Paruiala pescarilor de crap
Am citit si urmaresc postarile acestui forum de mult timp,dar pana acum nu am indraznit sa scriu....
Recunosc ca ideea asta imi circula de ceva timp in cap, dar incep sa o iau in serios astazi, cand constat ca ma apropii de urmatoarea editie CN2013 si nu stiu incotro s-o iau :o :o
Deci imi permit sa va adresez voua, cititorilor, rugamintea de a-mi spune ce parere aveti despre aceasta idee. Merita sa devina Federatia de la Alba Iulia reprezentantul pescarilor din Romania?Alta federatie?a cui?....
Apoi, presupunand ca ajung la concluzia ca DA ,trebuie obligatoriu ca domnul Popescu sa fie in prim plan, ar exista vreo persoana interesata sa conduca ,un comitet?
Astept, deci, un semn de la voi si va multumesc deja pentru parerea voastra de care voi tine, negresit, cont.


20 Noi 2012, 22:10
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Domnule Preda,
Aici nu este vorba de merite. Federatia s-a constituit si desi Andrei Vladeanu incearca sa o stranga de gat, va rezista. Din pacate pentru unii, o alta federatie nu se mai poate constitui, intrucat legea nu permite.
Cat priveste o persoana care sa o canduca, ma indoiesc ca poate sa existe, dintr-un motiv foarte simplu. Timp de 20 de ani nu s-a gasit vreunul care sa aiba solutia legala sa o dovedeasca. Asa ca, slabe sperante, dintr-un motiv foarte simplu. Conducerea unei federatii nu este o onoare ca se face cuiva, ci o mare responsabilitate. Iti propun sa initiezi un sondaj si sa vezi cine se ofera sa o faca. Motivul este foarte simplu. Majoritatea care au incercat cate ceva, sunt deja compromisi, intrucat au confundat organizarea pescuitului sportiv cu o afacere personala.


20 Noi 2012, 22:34
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
popescu stefan scrie:
Domnule Preda,
Aici nu este vorba de merite. Federatia s-a constituit si desi Andrei Vladeanu incearca sa o stranga de gat, va rezista. Din pacate pentru unii, o alta federatie nu se mai poate constitui, intrucat legea nu permite.
Cat priveste o persoana care sa o canduca, ma indoiesc ca poate sa existe, dintr-un motiv foarte simplu. Timp de 20 de ani nu s-a gasit vreunul care sa aiba solutia legala sa o dovedeasca. Asa ca, slabe sperante, dintr-un motiv foarte simplu. Conducerea unei federatii nu este o onoare ca se face cuiva, ci o mare responsabilitate. Iti propun sa initiezi un sondaj si sa vezi cine se ofera sa o faca. Motivul este foarte simplu. Majoritatea care au incercat cate ceva, sunt deja compromisi, intrucat au confundat organizarea pescuitului sportiv cu o afacere personala.



Pescuitul va fi condus de Federatia care va avea toate avizele necesare pt functionare,si acea pot sa va asigur ca nu va fi a lui Popescu.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


20 Noi 2012, 23:50
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Pui pariu? :lol: :lol: :lol: :lol:


21 Noi 2012, 09:10
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
FRPS este a Cluburilor membre si doar este condusa de dl Popescu .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


21 Noi 2012, 09:10
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
popescu stefan scrie:
Pui pariu? :lol: :lol: :lol: :lol:



Pariu ca ce?
tu nu ai platit premiile pescarilor la un concurs de pescuit si vrei sa imi platesti mie pariul?
Cine te garanteaza?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 13:05
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Ar fi de preferat să nu mai proferați minciuni. Premiile s-au plătit. Pariul era că vedeți o federație, alta decât cea condusă de mine. Vă țin curelele sau o dați la întors? Mă distrează faptul că vă vedeți deja câștigător. :lol: :lol: :lol: :lol:


21 Noi 2012, 13:41
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Ma tin curelele sa ce?exprimate,zi ceva?pa ce?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 13:55
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Susții în continuare că cluburile sportive nu se vor afilia la federația noastră? Dacă te înșeli aștept o masă la Capșa. Pentru mine și Costică Buhac, plătită de tine. :D


21 Noi 2012, 14:01
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Pai ce suntem la cantina sa jucam pa mese?
Pune bani jos daca tot esti asa de sigur,ce sa mai o lungim..................si vedem la final care pa care.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


21 Noi 2012, 14:12
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Paruiala pescarilor de crap
Faceti pariu pe bonuri de masa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


21 Noi 2012, 15:58
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 11 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle