Raspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Urmatorul
 concurs educativ: ce am gresit? 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Frumoase si educative istorii.
Tot in scop educativ cred ca se incadreaza :un concurs individual 48 ore in care in loc sa imi vad de pescuit am inceput sa colind standurile vecine la povesti...un vin, o palinca ...a urmat o betie crunta de 12 ore,putinii pesti prinsi scapati la mincioc...locul din clasament cred ca se banuieste .
Daca regret...nu :mrgreen: , nu a fost asa de mare miza dar distractia a fost de zile mari .
Zicala: nu bei nu prinzi...eu zic ca trebe lucrat la ea :lol:

_________________
http://www.alinpitters.ro/


03 Feb 2011, 11:34
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Are o explicatie asta : cred ca facea parte din stategie sa-i imbatatzi pe restu concurentilor :lol:
numar litri/numar concurenti/zile mahmureala = iase premiul :roll:

_________________
http://www.alinpitters.ro/


03 Feb 2011, 17:15
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2011, 14:45
Mesaje: 60
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
cornelserbu scrie:
alin chiorean scrie:
Zicala: nu bei nu prinzi...eu zic ca trebe lucrat la ea :lol:


ba io zic ca-i buna...in toamna lu' 2009 cand am castigat openu' de la darvari, ala cu masina, la mine in stand s-au baut 14 litri de J&B, iar jumatate a fost sigur a mea... :lol: :lol: :lol:

trebuie sa bei incet, putin cate putin si diluat un pic cu cola...pestele vine singur :lol:

Exact ca dipul, putin cate putin, dar de calitate.

_________________
Dă-i unui om un pește si el va avea ce mânca o zi; învață-l sa pescuiască și el va sta pe marginea bălții și va bea bere toata viața.


04 Feb 2011, 23:22
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Cum am pierdut primul podium

Era in 2008 la Cupa Cupelor Hobaia
Am facut echipa cu Cristi si Vladut si era pentru fiecare din noi, primul concurs de anvergura la care participam.
Dupa cum vedeti, la acea data eram singura echipa no name din sectorul C.

Sector C

C1 – GABI NEAMTU si SORIN IONESCU ( CARP ZONE 3 ) 367 kg locul 3
C2 – DAN MITRANESCU si MIREA FLORIN 474 kg - locul 2
C3 – BOSCU NINEL si IONUT RAMA ( CASA ILFOVEANA 1 ) 126 kg
C4 – ANDREI IONITA CRISTI IONITA si VLAD MIHAI ( CARP NATION ) 323 kg
C5 – VALI MARTOIU si DOCHITA CIPRIAN ( ENERGY 1 ) 116 kg
C6 – CHILAFU MARIAN si BOGDAN BUZATU ( APS OLTENIA 2 ) 22 kg
C7 – COSMA GHEORGHE si S RADU 30 kg
C8 – DANIEL DUMITRESCU si BEBE MOISE 278 kg
C9 – MIHAI STANESCU si GABI TOMULESCU ( BARBOS CT ) 74 kg
C10 – TUTOMIR OVIDIU si DORIN TUTIU 142 kg
C11 – MIRCEA GHERAN si PREDUS MIHAI ( SENZOR ) 664 kg - locul 1

Dupa ce a vazut cu cine am picat pe sector Cristi a zis cu o maxima dezamagire in glas...bahh aici pe sectorul asta lipseste Tata Nitu si era careu de asi. ce cautam noi aici? Eram cu totii demoralizati si nici nu ne venea sa desfacem arsenalul (care era monstruos incluzand generator, frigider, laptop cu placa tv, antena - era cm de fotbal) cat despre pescuit....dupa ce ca eram inconjurati de nume sonore am picat si in mijlocul lor, oarecum inchisi si din stanga si din dreapta.
Singura alinare/speranta era faptul ca Mircea Gheran ne promisese ca ne sprijina si ne da el nada pentru ten. Mircea s-a tinut de cuvant...spre surprinderea noastra insa, nada nu continea nici un element minune; ba dimpotriva era cat se poate de simpla: spartura de porumb, spartura de grau si grau, si faina de porumb. Ceva lapte Tata Nitu si saculeti solubili. Nu aroma nu indulcitor nu atract...nici un fel de porumb super-mega preparat si dospit 5 ani la lumina lumarii ...nimic. Recunosc ca imi era greu sa cred dar isi prepara nada lui sub ochii nostri intocmai cum ne spusese. Bazandu-ne pe experienta lui am plecat catre standul nostru cu avant si am preparat nada pentru prima nadire.
Instructiunile erau clare..naditi si voi 10 bulgari si vedeti care e treaba...apoi la fiecare lanseta incercati ala aroma la carlig. Eu (Mircea) voi incerca alte 4. Cand trage la una din arome ne auzim prin statie si bagam 3 lanste pe aroma respectiva, si cu una ne jucam. Atentie zice Mircea...e posibil ca din ora in ora sa fie nevoie sa schimbam aroma sa nu mai raspunda la capsuna si o luam de la capat.
Zis si facut...nadim 10 bulgari...bem 10 beri...si asteptam. Lui Mircea ii tragea pe miere. Noua pe nimic. Pana se face seara aflam ca Mircea Tengo are aproape 100Kg si noi aproape nimic. Incepem sa ne intrebam ce se intampla...aflam ca Mircea a nadit minim 100 bulgari noi ramasesem la 10 :)). Asta a fost greseala 1. Ma apuc repede sa pregatesc transa de nada pentru o nadire mult mai masiva, contra-timp fiindca se apropia ora limita pentru nadire. Cristi si Vladut ma intreaba contrariati de ce fac alta pentru ca mai avem o gramada..nu pot recunoaste in fata lor insa, eu stiu de ce...in capsomania mea nu am respectat indicatiile, am vrut sa adaug ceva de la mine, sa imbunatatesc nada...am pus canepa si pelete :)) - greseala 2; asa ca arunc repede nada prin iarba uscata si le zic ca am varsat-o din greseala si ca mai bine fac alta :))
Noaptea e o mare bucurie din 2 motive temperatura a ajuns la 24 de grade..era racoare dupa cele 39 de grade din timpul zilei...si cel mai important incepem sa prindem...si prindem pana dimineata ne situam incredibil la jumatatea clasamentului pe sector.
Incepem sa bunghim cum sta treaba si nu mai facem greseli de nada, si prindem si cu ce arome trebuie sa dam...dar se ivesc 2 probleme noi...scapam pesti si nada e pe terminate. monturile-greseala 3- monturile erau monturi de incepatori si nu prea intelegeam noi ce mare smecherie ca firul de par e mai lung? tre sa fie lipita boaba de tija pentru ten? da? pai ok...da firul de mai multe ori dupa ac si gata....asa am pescuit tot concursul. Ma duc in Bucuresti dupa nada si gasesc si niste boabe de porumb conservate..verzi cu aroma de anason. Urmeaza o noapte nebuna si istovitoare...prindem peste 22 de teni pana dimineata si scapam cel putin 10. boabele verzi de anason "au rupt norma" in noaptea aia. Suntem terminati de oboseala si nu am respectat nici un program de somn. Incepe sa vina lumea prin standul nostru sa vada cine sunt baietii care ameninta locul 3 pe sector...ne simtim bine si doar pentru atat. dar pentru scurt timp..oboseala incepe sa ne copleseasca. Urmeaza o noapte decisiva..o noapte in care desi cu multiple intepaturi de la renumitul paianjen de Hobaia, cu ambii genunchi umflati (merci V.Martoiu pt Diclac) ne juram ca vom face tot posibilul sa iesim pe locul 3....adica sa respectam programul ...noaptea schimbam lansetele din ora in ora. Determinarea noastra pare de nestramutat...pana cand o furtuna de vara face ca totul sa se cufunde in liniste..in racoare..in miros de ploiae si fan...somn de voie.....e dimineata. lansetele sunt incurcate...scoatem 2 teni. Ne rugam ca si ceilalti sa fi fost rapusi de vraja furtunii de peste noapte. Iau binoclul si ma uit catre cei cu care luptam direct Soare si raposatul Gabi Neamtu.....aveau peste 10 saci la apa..s-a terminat. Am pierdut locul 3...dar am vazut pentru prima oara ce inseamna sa fi epuizat fizic la pescuit...si priviti clasamentul..noi am avut 323kg...Tengo a avut 600! A fost un pescuit de care mereu imi voi aminti cu placere si o partida in care am invatat multe.

_________________
Milionar excentric


05 Feb 2011, 00:42
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
vine vine :D :D

_________________
Milionar excentric


05 Feb 2011, 01:17
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 19:32
Mesaje: 72
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Crapmania 2009. Eram in echipa cu nea Victor Serbu si Dan City Center. Captura concursului a fost de 17,5 kg. In ultima dimineata de concurs, imediat dupa cantarul de dimineata am scos un crap mare, eram pe Ponton 4. Crapul avea o ,,gogoasa'' iesita undeva pe burta in partea laterala. Cum l-am vazut am zis ca e captura si sa anuntam arbitrii. Nea Victor cu Dan, da de unde, are maxim 15 kg, nu chemam arbitrii, il cantarim imediat dupa fluierul final. Trecusera vreo 3-4 ore de cand lam prins pana la final, intre timp Dan il si mulgea sa vada daca caca Tecni Spyce :) . Vin arbitrii la final ne cantaresc pestele : 17,4 kg catarit dupa 3-4 ore dupa ce l-am prins si captura concursului era 17,5. Ma gandesc ca, crapul nostru si muls si in 3-4 ore a dat cel putin 100 de gr :mrgreen:


05 Feb 2011, 02:55
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
dan pop-coman scrie:
Crapmania 2009. Eram in echipa cu nea Victor Serbu si Dan City Center. Captura concursului a fost de 17,5 kg. In ultima dimineata de concurs, imediat dupa cantarul de dimineata am scos un crap mare, eram pe Ponton 4. Crapul avea o ,,gogoasa'' iesita undeva pe burta in partea laterala. Cum l-am vazut am zis ca e captura si sa anuntam arbitrii. Nea Victor cu Dan, da de unde, are maxim 15 kg, nu chemam arbitrii, il cantarim imediat dupa fluierul final. Trecusera vreo 3-4 ore de cand lam prins pana la final, intre timp Dan il si mulgea sa vada daca caca Tecni Spyce :) . Vin arbitrii la final ne cantaresc pestele : 17,4 kg catarit dupa 3-4 ore dupa ce l-am prins si captura concursului era 17,5. Ma gandesc ca, crapul nostru si muls si in 3-4 ore a dat cel putin 100 de gr :mrgreen:



Stiu eu eram pe ponton 2 si trageam pesti peste firele de inalta tensiune :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


05 Feb 2011, 11:04
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 19:32
Mesaje: 72
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Da :)


05 Feb 2011, 14:40
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 19:32
Mesaje: 72
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
O poza de la acel concurs nea Cornele. Pana sa-l cunosc pe nea Victor si pe matale tot timpul va confundam desi nu prea semanati :lol:

Imagine


05 Feb 2011, 16:37
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
dan pop-coman scrie:
Crapmania 2009. Eram in echipa cu nea Victor Serbu si Dan City Center. Captura concursului a fost de 17,5 kg. In ultima dimineata de concurs, imediat dupa cantarul de dimineata am scos un crap mare, eram pe Ponton 4. Crapul avea o ,,gogoasa'' iesita undeva pe burta in partea laterala. Cum l-am vazut am zis ca e captura si sa anuntam arbitrii. Nea Victor cu Dan, da de unde, are maxim 15 kg, nu chemam arbitrii, il cantarim imediat dupa fluierul final. Trecusera vreo 3-4 ore de cand lam prins pana la final, intre timp Dan il si mulgea sa vada daca caca Tecni Spyce :) . Vin arbitrii la final ne cantaresc pestele : 17,4 kg catarit dupa 3-4 ore dupa ce l-am prins si captura concursului era 17,5. Ma gandesc ca, crapul nostru si muls si in 3-4 ore a dat cel putin 100 de gr :mrgreen:


Am crezut ca noi suntem singurii fraieri, La Cupa Ardealul noi am cantarit pestele doar seara si am pierdut captura la 50 grame,macar ne-am bucurat pentru cel in favoarea caruia am pierdut-o ca ne era amic bun.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


05 Feb 2011, 21:05
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
O groapa memorabila...


Ponton 1 --- Tancabesti 2009 - Boilesmania

In echipa cu Cristi si Vladut (Memo) cei cu care in urma cu un an, la acelasi concurs Boilesmania, reuseam un frumos loc III pe balta....

De aceasta data insa se cantareau doar cei mai mari 8 pesti ai fiecarei echipe.
La Open 2009, atat noi cat si alte echipe au prins fffff bine pe porumb, si pesti mari peste 15 kg, Tata Nitu reusind aproximativ 800-900kg. Acum insa, e Boilesmania deci numai pe bile.
Iau hotarerea de a concepe niste bile de porumb, solubile, cu diametrul de 30mm. Dupa chinuri indelungate, impreuna cu Cristi si Vladut, identificam reteta astfel incat sa putem lega spartura de porumb in cantitate de 50% in mix ,,,si va asigur ca nu a fost usor....dar, cu ceva munca reusim sa producem vreo 25 de kg de bile de spartura de porumb cu diametrul 30mm. A doua zi, facem si 2 tevi PVC in cobre.

Tragerea la sorti...Ponton 1..eram increzatori, nu e un loc de peste mare, dar sanse avem. La rapa in fata noastra Vali Bonto, in stanga la Ponton 0 baietii de la Craiova, Mircea si Victor. In dreapta pe pontonul 2 era Iohhan.

Nu testasem inca bilele de 30 cu cobra din PVC asa ca din prima arunc 3 bile...Ma sterg la ochi si le zic astora sa se uite putin...nu imi venea sa cred aruncam cu cobra pana in micul plaur din fata..adica in stanga rapei. Eram incantati ca "se duc" asa departe...si dai tata..incepe sa sune telefonul..baietii de pe ponton 0..."bai tati cu ce arunci nene? marfa vreau si eu cobra din aia"...e si dai si mai muulttt :)) pana ne-am dat seama ca terminasem prima lada de bile...vreo 12 kg:))))))))))))))

Eeeee acu hai sa aruncam si lanseteleeee... :)))) upssss nu ajungem pana acolo :))) nu-i nimic schimbam firele...degeaba..aruncam cum cel putin 20 de metri pana in patul de 12 kg de bile :(

Ne suna Vali Bonto dupa vreo 20 de ore...bai copii ce ati luat? un drac cu coarne nea'Vali asta am luat. Ba baieti eu am luat vreo 3 bucati..toti dinspre stanga spre plaurul in care dati si voi...si toti pestii mei "caca" spartura voastra. Incepem sa ne enervam si mai tare...nada e buna...noi "e" prosti. Mergem la cantar la Iohann...sacii de pastrare plini de spartura :)))

Resemnare...dar cel putin avem cobra smechera si nadim TAAAREEEEEEEEEE!!!!!

_________________
Milionar excentric


06 Mar 2011, 00:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Salutare,

Am patit-o la ultima partida de pescuit pe Tancabesti de anul trecut. M-am pregatit eu cu vreo 50 de kg de porumb preparat, spartura de boiles, pelete, arome si tot ce mai aveam in arsenal tinand cont ca era ultima partida declarata pe 2010 si doream sa scap de ele, data partidei 24.09.2010 - 26.09.2010

Am ajuns pe balta joi spre vineri la ora 02.00 AM, locul fiind Scaldatoarea, un loc renumit pentru dulapi dar si pentru agatatura, am aruncat lansetele si m-am culcat. Dimineata, m-am trezit cu noaptea in cap si am inceput sa nadesc cu racheta in zonele unde presupuneam ca am aruncat si monturile. (Eroare nr. 1)

Vineri dimineata pe la 08.00 a aparut si prietenul/coechipierul meu Razvan cu un prieten comun si ne-am apucat de nadire la greu, luand o barca de la Parfene sa ne fie mai usor si am nadit pe un arc de 40-50 de metri la o distanta de 90-100 de metri de mal. Am pregatit si bulgari...dar ce nu am facut pentru a avea o partida de vis cu multe poze si capturi

Din pacate timp de 36-40 de ore nu am avut nicio trasatura cu toate ca am efectuat fel de fel de modificari ale monturilor, distantelor etc. (Eroare nr. 2)

Dupa toata perioada aceasta mi-a venit ideea sa plantam doua lansete, zis si facut. Mai aveam ceva porumb preparat cred ca 1-2 kg, l-am imbarcat pe prietenul meu Razvan si am plantat prima lanseta la 90 de metri de mal, in stanga spre Gorgan.

Pana sa asez lanseta pe rod pod am simtit o smucitura nu foarte puternica, am dat vina pe asezarea plumbului/firului pe substrat. Am asezat-o pe rodpod si pana sa dau dumul la baitrunner, alta smucitura, de data aceasta violenta. (Eroare nr. 3)

Doresc sa mentionez ca din momentul plantarii pana la asezarea lansetei nu au trecut mai mult de 45 de secunde. Nici la aceasta smucitura nu am reactionat, creierul meu refuzand sa creada ca poti avea o trasatura in mai putin 10-15 secunde de la plantarea monturii. Parca eram pe replay (Eroare nr 4) cu incetinitorul; am dat drumul la baitrunner si bineinteles….un beep prelung. De data aceasta am ridicat lanseta si am intepat (nu stiu daca mai era nevoie...) lanseta s-a incovoiat cum nu o mai facuse pana atunci si a inceput drilul.

De mentionat ca firul era de 0,31 Prowess si imi era oarecum frica sa trag foarte puternic de peste (Eroare nr 5). Am obosit dupa o jumatate de ora de du-te vino si i-am plasat lanseta lui Razvan.

Razvan a mai tras si el cam 20 de minute fara sa il apropie mai mult de 40-50 de metri de mal, venindu-i idea sa se suie in barca cu prietenul nostru pe post de vaslas (Eroare nr 6). A fost ceva incredibil sa vezi, cum prietenul nostru care era la rame, trage spre mai iar somnul ii trage in larg – credeam ca sunt povesti pescaresti dar am vazut cu ochii mei.

Bineinteles ca dupa inca un sfert de ora in care eu ma uitam cu ochii in larg dupa ei, firul a cedat eu ramanad cu buza umflata dar si cu adrenalina inca doua ore in vene, tremurand din toate incheieturile.de parca aveam Parkinson.

Dupa toata tevatura aceasta, la vreo 5-6 ore sambata spre duminica noaptea pe 25.09.2010-26.09.2010. a inceput sa traga crapul avand 9 prezentari la saltea de over 10….o noapte frumoasa dar nedormita si cu multe erori la care aveam sa ma gandesc.

Un aspect deloc de negljat si hilar in acelasi timp, la 09.00 duminica dimineata un bip prelung la bateria de lansete a lui Razvan care erau pozitionate dupa salcie aruncate spre Parcare/Pompe.

Chiar daca erau sculele lui si el era mai aproape, m-am napustit si am intepat (s-a dat la o parte din fata nebunului, ce era sa faca saracul, ca il luam pe sus cu totul) aveam ochii injectati de nesomn si probabil aratam fioros.

Bineinteles era tot somn, nu stiu daca acelasi dar simteam cum smuceste cu violenta. Eu am spus ca il vom scoate de data aceasta, fara sa il las sa se suie in barca cu toate ca ma ruga de aporoximativ 15 minute, parca eram posedat chiar nu stiu ce am avut (Eroare nr 7). Nu stiu daca repetitia unei erori se poate considera o greseala noua dar….:(.

Bineinteles ca dupa insistentele lui de aproape 25 de minute am cedat, tarziu nenica.. tarziu, deoarece somnul tragea exact catre locul in care il pierdusem si pe primul, probabil o agatatura destul de mare la 35-40 metri de mal. Din cauza mea Razvan si-a rupt lanseta in 3 bucati deoarece nu a dat drumul franei (Eroare nr 8) culmea reusise sa-l scoata la suprafata si am pierdut si aceasta captura.


Concluzii:

• Nada folosita – Boiles Squid Octopus & Black Peper de 20 si 26 mm diametru. Porumb si grau fiert in zeama proprie cu adaos de pelete squid and octopus si spartura de boiles de toate felurile. Probabil ar fi trebuit sa schimb boiles-ul dar nu aveam altceva imi place sa fiu consecvent unui singur singure nade.

• Cu toate ca sunt adeptul nadirii concentrate de data asta mi-am calcat pe principii si am balacit apa foarte mult cu nada aruncata, ceea ce a dus la aparitia somnului/somnilor pe vad..deci, canci crap.

• In total cam 55 de kilograme de nada. Enorm de mult, daca ma pot exprima in felul acesta, era pescuit de placere la liber, nu stiu ce a fost in capul meu.

• Am fost total nepregatit pentru un somn de talia celui cu care ma luptasem firul nu imi dadea increderea necesara de a-l ridica de pe substrat, cu toate ca am reusit de vreo doua ori.

• Trebuia sa ne suim in barca mult mai repede nu sa asteptam 45 de minute pana sa ne dam seama ca nu avem cum sa il aducem la mal.

• Am dat in timpul drilului si de agatatura dar si de peruci de fir pe care nu stiu cum, dar la recuperarea firului ramas in apa le-am adus la mal, imi pare rau ca nu le-am fotografiat parerea mea ca adunat erau peste 300 de metri de fir de mai multe feluri.

• Nu am intrebat pe nimeni cum sa abordez un peste de talia somnului si nu m-am interesat de particularitatile locului in care pescuiam, cu toate ca am prieteni care mai pescuisera pe Scaldatoare si ar fi putut sa-mi dea multe detalii.

• Tinand cont ca pescuiam in agatatura firul principal trebuia sa fie de cel putin 0,40mm dar deh sunt foarte
increzator pe puterile mele, ce sa intreb eu pe altii.


Probabil lista erorilor ar putea continua…dar o las asa :)

Cu stima,
Vlad

PS: Atasez si niste fotografii la unele se vede chiar coama somnului :( . Pozele cu crapi sunt de Duminica dimineata pastrati la saci de cu noaptea.


Fisiere atasate:
DSC07441.JPG
DSC07441.JPG [ 152.06 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07437.JPG
DSC07437.JPG [ 150.38 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07436.JPG
DSC07436.JPG [ 169.33 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]

_________________
there's no glory without balls
07 Mar 2011, 13:37
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Poze:


Fisiere atasate:
DSC07487.JPG
DSC07487.JPG [ 169.02 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07464.JPG
DSC07464.JPG [ 145.57 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07461.JPG
DSC07461.JPG [ 133.15 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]

_________________
there's no glory without balls
07 Mar 2011, 13:39
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Poze din nou


Fisiere atasate:
DSC07629.JPG
DSC07629.JPG [ 153.99 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07495.JPG
DSC07495.JPG [ 153.03 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]
DSC07491.JPG
DSC07491.JPG [ 158.78 KiB | Vizualizat de 10583 ori ]

_________________
there's no glory without balls
07 Mar 2011, 13:40
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Tot poze


Fisiere atasate:
DSC07706.JPG
DSC07706.JPG [ 180.11 KiB | Vizualizat de 10600 ori ]
DSC07633.JPG
DSC07633.JPG [ 139.92 KiB | Vizualizat de 10600 ori ]
DSC07692.JPG
DSC07692.JPG [ 144.7 KiB | Vizualizat de 10600 ori ]

_________________
there's no glory without balls
07 Mar 2011, 13:42
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Frumoasa istoria !
Si orcum frumoasa partida.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


10 Mar 2011, 23:24
Profil

Membru din: 25 Apr 2011, 09:55
Mesaje: 9
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Un frumos concurs de pescuit Tocile-2010 unde am cunoscut niste oameni exceptionali,tov de suferinta :D si distracti sper amici for life.dar sa incep enumerarea greselilor care m-au facut sa ratez podiumul:
-1)- nu pleca singur de acasa,mai ales la concursuri,coechipierul meu isi rupe piciorul si ma lasa cu ochii in soare cu 2 zile inainte de concurs.Aveam timp suficient sa gasesc inlocuitor dar increderea prea mare si infumurarea ma face sa merg singur.
-2)-verifica cu lista in mina echipamentul altfel uiti ca mine mulineta de spod acasa si ptr nadire grea trebuie sa apelezi la inamici :mrgreen:
-3)-nu minca in timpul zilei daca ai probleme ca mine(adormi in picioare,genul de somn greu de tii se face rau)mai ales daca ti se pune la nas gulas facut de un mare maestru al ceaunului Ghiti Ghiusan,cunoscatorii stiu de ce si vei dormi somn greu incit daca nu te prinde susnumitul rupi rodpodul cu bete cu tot in momentul in care iti trage.
-4)-nu lua cu tine dip de calitate extra(a se citi palinca)fiindca nu vei mai scapa de nobila rasa a pescarilor dornici sa se impartaseasca din el dar cu ochii dupa mosmoadele folosite mai ales ca tu prinzi si restu .....
-5)-fa-ti rost de undeva de pistol de electrosocuri,foarte util mai ales pe vreme de noapte cind strigi dupa ajutor la mincioc si esti auzit de la cabana aflata la 100 de metrii dar de tov de stand ba,somnul e greu mai ales in concursuri :lol:
-6)-ia lectii de ucidere de la Bin Laden,daca cumva esti plecat cu ceva chemari de-ale naturii sa nu puna nime mina pe bete mai ales ca pestii vor parca in alte locuri numa in minciog nu si exact atunci trag cind tu esti preocupat de o nasire :mrgreen:
-7)-nu-ti umili tovarasii la table chiar de de ai fuleul lung si viteza pe masura statia de la senzori se inchide singura si.... pina iti dai seama pierzi ceva trasaturi ;)
-8)-baga in trusa un calculator de uz personal si verifica calculele fisei de pontaj,arbitrii sunt si ei oameni si supusi greselii si te vei trezi pe un loc codas desi erai in preajma podiumului
Nu faceti ca mine sa nu o patiti ca mine desi la capitolul voie buna si prieteni intotdeauna ai de cistigat din asemenea intilniri pe malul baltii cu beldia in mina.Cu respect


25 Apr 2011, 11:59
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Batrane din istoria asta :D ma faci sa cred ca vorba cu "Cine nu are batrani sa-si cumpere" e numai pe jumatatate adevarata :))

Concluziile mele... la Trophy trebuie sa imi iau un scut anti-aparat electrosocuri ca sa pot dormi linistit, sa te tin nemancat :)) si sa dau interdictie la dip de prune in stand :))

_________________
Milionar excentric


12 Mai 2011, 11:11
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
Avand in vedere ca pana la data de 30 martie nu au fost expuse suficiente istorisiri pentru a putea alege un castigator, concursul se prelungeste pana la data de 30 iulie 2011, iar premiul se suplimenteaza cu o lanseta HAKUYO MTX 14, pe langa cele 10kg de bile carping!

_________________
Milionar excentric


12 Mai 2011, 12:40
Profil

Membru din: 25 Apr 2011, 09:55
Mesaje: 9
Mesaj Re: concurs educativ: ce am gresit?
:lol: :lol: :lol: :lol: Numa-i unu nu iti ajunge Andrei iar noul dip va face istorie are 14 ani-vechime si daca se zbirleste e tot margele.Aviz amatorilor :mrgreen:


13 Mai 2011, 21:48
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle