Raspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
 Fir monofilament si inaintas 
Autor Mesaj
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
carpmaster scrie:
Maxx1979 scrie:
razvan ulmeanu scrie:
@ Maxx Dyesel,
sigur nu le confunzi? :lol:


daca este cea din poza maine dimineata ma duc la primarie sa imi depun cererea de divortz.... :lol: :lol: :lol:


pai , vezi ca e cel mai tare nu cea mai buna


pai daca e asa...eu spun pas...

ps: si eu care credeam ca sunt cel mai bun...cel putin asa mi-a spus sotia....hmmm...deci am fost mintit.... :cry:


23 Feb 2011, 22:09
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
Maxx1979 scrie:
razvan ulmeanu scrie:
@ Maxx Dyesel,
sigur nu le confunzi? :lol:


daca este cea din poza maine dimineata ma duc la primarie sa imi depun cererea de divortz.... :lol: :lol: :lol:


Vroiam sa te acuz de tradare, dar daca esti insurat atunci ramai cu sor-mea!
:mrgreen:

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


24 Feb 2011, 01:51
Profil

Membru din: 12 Feb 2011, 16:13
Mesaje: 72
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
Teddy,te-ai bagat la Tancabesti sau pt. Chiroiu te intereseaza mono.??

_________________
www.jaluzeleverticale.eu
CS CARP ZONE


25 Feb 2011, 00:13
Profil

Membru din: 06 Mar 2011, 18:03
Mesaje: 11
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
un inaintas bun este vigilante de la garner foarte bine impletit si conic pe care il folosesc anul acesta, berkley si tuff_line :D si ele foarte ok dupa parerea mea si monofilament p_line cx premium moss green


18 Mar 2011, 21:08
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
inferno scrie:
un inaintas bun este vigilante de la garner foarte bine impletit si conic pe care il folosesc anul acesta, berkley si tuff_line :D si ele foarte ok dupa parerea mea si monofilament p_line cx premium moss green

Pline cx premium moss green este un fir super rezistent.
Am folosit 0.30 si am fost extraordinar de multumit de calitatile lui!

_________________
Baricada Carp Club


18 Mar 2011, 21:20
Profil
MEMBRU
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 18:11
Mesaje: 128
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
am inceput cu Sufix Ballistic (25, 35 lb) dar am renuntat pentru ca imi pareau foarte moi si se desparteau fibrele una de cealalta (nu stiu cat de clar ma fac inteles).
am trecut apoi la FL (nu retin exact denumirea) dar stiu ca nu am avut ce sa-i reprosez atat doar ca era foarte foarte rigid
urmatoare incercare a fost folosirea in paralel Tuff-line si Berkley Whiplash ambele foarte bune cu un avantaj pe Tuff line datorita pretului.
dupa primul concurs cu Nicu pe tancabesti am pescuit cu cele Trabucco conice carora iar nu le-am gasit dezavantaj in afara de pret si de faptul ca le masuram din ochii pentru a taia de la diametrul dorit iar in lansari partea finala, fiind 0.45 0.5 era foarte groasa si rigida si-mi mai aluneca de pe deget :)) (nici experienta nu prea am)
la reconamdarile lui Razvan am trecut pe P-line Fluoroclear la care am si ramas (pret, calitate, imi poti cumpara 2 role in functie de firul de pe tambur sau de stilul de pescuit...)

offtopic: cati dintre voi intampinati probleme la lansat atunci cand folositi un inaintas textil dar de o lungime putin mai mare decat recomandata (10-12-15m) la pescuitul cu naditoare? nu de putine ori cand lansam auzeam si simteam ca ceva nu a mers cum trebuie si la recuperare textilul era peruca... pana la urma am renuntat la lungimea asta dar era utila pe balti unde aveai trasaturi dese pentru a evita eventualele probleme aparute in drilul de langa mal (apa foarte mica si pestii parca innebuneau iar eu vroiam sa fiu sigur ca daca a intrat pe textil din momentul ala eu detin controlul)


19 Mar 2011, 11:06
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2011, 20:16
Mesaje: 297
Mesaj Re: Fir monofilament si inaintas
Madalin007 scrie:
Teddy,te-ai bagat la Tancabesti sau pt. Chiroiu te intereseaza mono.??



Pentru Tancabesti ;)
Dupa doua sezoane pe Chiroiu, nu mai trebuie sa cer sfaturi pentru firele folosite aici. Am folosit CarpExpert Fluo 0.4 , 1 sezon, fara nici o problema,un fir foarte bun in conditiile de acolo. Al doilea sezon am avut Trabuco (nu stiu ce model, e de la Misu, un fir bleu), extraordinar, am dat in agatatura chiar si cu 0.28 si s-a comportat bine. Chiar si la castingul Overten am dat mai bine cu firul asta decat cu cel nou de la Dan. Pe sfarsitul sezonului am pus un Gamakatsu G-Line de 0.4, un fir foarte prost dupa parerea mea, prea sarmos si cu o memorie foarte mare, chiar si dupa ce sta in apa firul ramane ondulat. Acum am niste fire de la Awashima pe care le voi testa,mai am vechii tamburi cu Trabuco-pentru inceputul de sezon, si bineinteles voi lua Pline Fluoroclear, astept sa le fac o vizita la baieti cand este Expo.

_________________
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester SUPERBAITS


19 Mar 2011, 12:07
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle