Raspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia 
Autor Mesaj

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
politica federala de abureala , popescu a ajuns la un stadiu paroxistic de minciuna


05 Aug 2013, 21:53
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Popescu este in stare de orice dar nu sa minta .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


05 Aug 2013, 21:58
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Buhac Constantin scrie:
Va veni si ziua cand veti regreta frazele scrise pe AICI .Rabdare !


Faceți SiteRip, printscreen-uri, fotografii sau ce mai vreți dumneavoastră la tot ce am scris eu și așteptați momentul în care o să îmi pară rău! ;)

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


05 Aug 2013, 22:16
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Nu aveti mult de asteptat .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


05 Aug 2013, 22:18
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Sunt răbdător, nu e o problemă. Oarecum simt in expresiile scrise de dv un ton de amenințare. D-le Buhac, sunteți chiar atât de încrezător în dv ca să (mă) puteți amenința?

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


05 Aug 2013, 22:23
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Eu nu amenint pe nimeni doar am spus sa aveti putina rabdare .In curand FRPS va scoate o carte unde veti putea citi totul despre pescuitul din Romania ,Cupele si Campionatele Mondiale .Dar pana atunci ma abtin sa mai comunic cu dumneavoastra cu toate ca la inceput ati pus punctul pe I. Daca ai dato cu amenintari te rog sa continui cu dl.Presedinte ca va cunoasteti . Intentionam ca maine sa facem cunostinta ca vin la Timisoara dar ........................... . Nu avem nici unul de pierdut nimic . Balacaritiva in continuare si asteptati sa faca altcineva ce trebuie sa puteti critica . Fire intinse !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


05 Aug 2013, 23:02
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Ah nu! Eu am înțeles oarecum greșit că dv mă amenințați cu frazele de mai sus (ex- o să vă pară rău) iar eu care sunt un tip pașnic din fire dar prudent, am luat-o in nume de rău. Scuzele mele! Nu este intenția mea să mă bălăcăresc cu nimeni dar nici nu pot să nu răspund cu aceeași monedă când un om ca fane îmi face renumele de rahat. Eu nu am avut nici o treabă cu el și nici nu aș fi avut dacă nu ar fi fost evenimentul Baracuda. Putea să facă 10000 de federații. Incă o dată scuze dacă interpretarea mea a fost oarecum deplasată.

Ceea ce am eu de împărțit cu fane pot să o fac într-o polemică directă cu el. Eu vin cu argumente logice, el vine cu legi. Din păcate legislația de la noi a dovedit de multe ori că are mari lacune dar la un moment dat toate acele lacune se repară iar soluțiile vin de la sine. Așa cum am zis, mie imi place să pescuiesc, să concurez. Iar asta pot să o fac și fără fane. ;)

PS- partea cu plăcerea de a concura a început să se cam piardă in ultimii doi ani, dovadă participarea mea tot mai redusă in competițiile interne tip OPEN. Deh, am ajuns si eu la momentul in care pun bunăstarea și familia mea mai presus decât alergatul pe coclauri pe la concursuri.

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


05 Aug 2013, 23:27
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Buhac Constantin scrie:
Popescu este in stare de orice dar nu sa minta .



asa cum nu a mintit cu factura de la Doripesco ???? nu ati avut argumente la minciuna ordinara emisa de " domnul tau presedinte" si evitati sa respundeti la invitatia facuta de a posta factura cu care se lauda bosorogul asta nesimtit ca a achiat balta pentru CM


05 Aug 2013, 23:51
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
nutzu_z scrie:
nutzu_z scrie:
Si continui cu o intrebare:

Cum ai gandit nea fane ca faci deplasarile? Dai fondurile cash in mana inainte de a pleca la competitii sau pescarii trebuie sa puna ei banii iar pe baza facturilor tu le decontezi dupa ce se intorc de la respectivele intreceri?



Totusi la intrebarea asta mi-ar place sa vad un raspuns, bineinteles daca binevoiesti...



...un răspuns ceva?? De ce am eu impresia ca dl președinte dorește ca procedura de deplasare și deconturile să fie făcute in prima fază pe banii pescarilor, după care să deconteze el cheltuielile in baza facturilor ce sunt aduse de pescari. Bineințeles, deconturile o să fie făcute exact ca la cupa baracuda! Am ghicit-o domn președinte??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


06 Aug 2013, 00:22
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Măi nene, tu nu ai proprietatea termenilor? Dacă federația răspunde pregătirea și participarea loturilor la competiții internaționale ce înseamnă? Nu înțelegi că pescarii sportivi sunt „sportivi” nu sponsori? Unde ai mai văzut un sport în care sportivii să scoată bani din buzunar să meargă la o competiție oficială? A, am uitat! La AGVPSR. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ia întreabă câți bani au dat sportivii care participă la prima ediție oficială din 12 august de la Doripesco!


06 Aug 2013, 08:00
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Fane, eu nu înțeleg de ce nu îți îndeplinești tu obiectivele in liniște fără a intra prin forumuri. Orice ai vrea să faci, o poți face și fără să aberezi pe forumuri.

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


06 Aug 2013, 09:02
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Nu-i treaba ta ce fac eu. Tu te bagi singur în treabă. Ce legătură ai tu cu federația și cu ce fac eu? Când o să faci tu pentru pescuitul sportiv cât am făcut eu, discutăm. Te dai mare profesor de pescuit și ai făcut și o scoală virtuală. Te-a acreditat cineva în acest sens?

PS Și ca să-ți răspund la întrebare, accesul meu pe forumuri (în lipsa altor forme de mediatizare) a fost tocmai pentru a știi toată lumea ce se întâmplă. Și ce am făcut este bine făcut, pentru că dacă era ceva ilegal, demult era treaba terminată, la ce deranj este acum în pescuitul sportiv. De ce oare am senzația (din tonul tău) că ai realizat ce mare tâmpenie ai făcut când te-ai băgat în seamă? :D
Încearcă să renunți la apelativul Fane. Așa îmi spun doar prietenii și membri familiei. Nu știu să te numeri printre ei.


06 Aug 2013, 09:50
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
F.R.de Pescuit scrie:
De ce oare am senzația (din tonul tău) că ai realizat ce mare tâmpenie ai făcut când te-ai băgat în seamă? :D
Încearcă să renunți la apelativul Fane. Așa îmi spun doar prietenii și membri familiei. Nu știu să te numeri printre ei.


Fanica, eu cand zic ca tu auzi voci, tu spui ca nu e asa. Care ton???? Unde ai auzit tu pe lumea asta ca mesajele scrise sa aiba ton. Vezi tu, tocmai aici e problema internetului. Cand se scrie un text, din cauza lipsei de tonalitate, se interpreteaza in fel si chip. Pentru a te informa corect, indiferent de cum interpretezi tu ceea ce scriu eu aici, nu mi-e teama de tine ca nu am de ce si nu o sa imi fie teama niciodata fiindca tu incerci sa controlezi un fenomen (adica pescuitul de competitie) care mie imi este optional. Nu ma constrange nimeni sa te urmez, nu o fac si nu o voi face niciodata!!

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


06 Aug 2013, 12:17
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Păi asta spuneam și eu. Nu te obligă nimeni să mă urmezi.
PS Văd că nu ai reținut că nu avem familiarisme. Fă un efort!


06 Aug 2013, 12:20
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Iarasi revii la psihoza ta cu scoala mea de pescuit virtuala iar eu ca un om milostiv fata de cei bolnavi iti reamintesc a mia oara ca pagina de net la care faci referire poarta doar un nume orientativ. Acolo mai arat unele trucuri din care lumea mai invata cate ceva. Nu e pe bani, nu castig nimic si nu am nevoie de acreditarea nimanui!!!

Noteaza-ti pe ceva ca altadata sa nu mai debitezi aceeasi tampenie!

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


06 Aug 2013, 12:20
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Tataie cine cezi ca mai scaneaza facturi ? Dl Victor Oana le purifica si cine stie ce naiba mai gaseste . Trebuie crezut pe cuvant dl Presedinte .
Oricum Presedintele plateste numai cu numerar si valoarea depasea 5.000 lei deci trebuiau scanate mai multe ! Riscul era destul de mare sa se repete vreo serie si numar .
Dar eu stau si ma intreb daca exista patron de balta in tara si strainatate sa ceara taxa pentru concursurile FRPS ? Din contra cred ca multi ar sponsoriza cu ceva sa le treaca pragul dl Presedinte FRPS !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


06 Aug 2013, 20:00
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Costica , stii la fel de bine ca si mine ca afirmatia lui popescu este o mare minciuna , nu trebuie sa continui cu justificari puerile , iti inteleg pozitia fata de el si in acelasi timp politica de sustinere care iti impune o pozitie subiectiva vis a vis de atitudinea presedintelui vostru

din nefericire pentru dreptate si adevar tot ceea ce faceti se intampla intr-o tara in care mizeriile de felul asta sunt digerabile ...


06 Aug 2013, 23:50
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Dreptate si Adevar au votat Romanii dar acum nu se prea mai aude de ei .Dca nu ar fi Nuty sa ne mai prezinte cate un frumos costum de baie am uita de D.A .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


07 Aug 2013, 07:57
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Buhac Constantin scrie:
Dreptate si Adevar au votat Romanii dar acum nu se prea mai aude de ei .Dca nu ar fi Nuty sa ne mai prezinte cate un frumos costum de baie am uita de D.A .


aici ai dreptate !!! de asta eu am preferat sa traiesc intr-o tara in care sa fiu reprezentat de Queen Elizabeth nu de un marinar hot si o curva


07 Aug 2013, 11:03
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2013, 07:56
Mesaje: 44
Localitate: bucuresti
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
petre iulian gl scrie:
Buhac Constantin scrie:
FRPS va suporta contravaloarea biletelor de avion si jumatate di pretul cazarii care va avea decat micul dejun inclus .


--------

Frate Costica nu credeam ca la varsta matale mai crezi in Mos Craciun :lol:


-------

:?: :?:

_________________
MEMBRU FONDATOR CLUBUL SPORTIV GREEN LAKE
http://4carp.ro/index.php
Imagine


08 Aug 2013, 18:54
Profil WWW
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle