Raspunde la subiect  [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia 
Autor Mesaj

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
au disparut subit justitiarii federali !!! :roll: :roll: :roll:

va tratati de ficat puisorilor ?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

v-a tras-o don' presedinte :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


08 Aug 2013, 21:23
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Cristi Y scrie:
Buhac Constantin scrie:
Dreptate si Adevar au votat Romanii dar acum nu se prea mai aude de ei .Dca nu ar fi Nuty sa ne mai prezinte cate un frumos costum de baie am uita de D.A .


aici ai dreptate !!! de asta eu am preferat sa traiesc intr-o tara in care sa fiu reprezentat de Queen Elizabeth nu de un marinar stilat si o superba blonda

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


10 Aug 2013, 19:25
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
m-ai plagiat !!!! :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:


10 Aug 2013, 23:09
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: E la moda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Aug 2013, 06:34
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Tataie don ' presedinte nu a tras-o la nimeni pentru ca nu are cum . In statutul FRPS scrie clar ca Presedintele nu poate lua decizii singur . Amanare acestui concurs a fost decat anuntata de Presedinte in urma consultarii tuturor capitanilor de la cele 21 de echipe inscrise . Propunerea de amanare a venit din Banat si a fost votata de majoritatea capitanilor .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Aug 2013, 06:47
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Buhac Constantin scrie:
Propunerea de amanare a venit din Banat si a fost votata de majoritatea capitanilor .



...asta e cea mai tare!!! Adică vrei să spui că cei din Banat au alergie la cele 15-18 grade ce se anunțau noaptea? Dacă e adevărat ce spui, atunci înseamnă că avem cei mai tari pescari de crap in Banat!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mă da unde dracu sunt toate echipamentele alea sofisticate, corturi de sute de euro, încălzitoare pentru ele, îmbrăcăminte ''state of the art'', că pe aici prim TM toți se laudă cu mega echipamente! Mai că mie îmi era rușine cu cele două rubeziene ale mele de 3000 de euro... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Miuța asta a fnpsr ar trebui numită Finala Națională de Fetițe Sensibile la Temperaturi Medii! Asta doar dacă e adevărat ce spuneți despre hotărârea concurenților de a amâna... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


11 Aug 2013, 08:48
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
@ nutzu_u,

" cea mai tare "este in Portugalia

@Costica,

ce fac băieții cu nada cumpărată ?....80 kg de grambel si 25 kg de boiles :roll: o pastreaza sau o baga la vânzare ????
tata Nitu crezi ca o poate primii înapoi ?...vorbești tu cu el?...

_________________
Baricada Carp Club


11 Aug 2013, 09:12
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Bilele punele in lada aia portocalie si acoperale cu sare mare .Grambelul vine Culita si il baga vidat la pungi de un kg la pravalie .Se vinde ca dracii pe Mihailesti si Facau il snopesc amatorii !

Bilele le luam tot la Doripesco la Cupa Anaconda .

Ai auzit ca cel mai nou membru al FRPS Aly Motaz da spectacol pe Tancabesti ? Ce pescari buni are FRPS ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Aug 2013, 10:05
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
dan _city_center scrie:
@ nutzu_u,

" cea mai tare "este in Portugalia



...rabdare și tutun! ;)


Apropo, in Italia la mondialele pe cluburi când i-am zis lui Mateoli ca noua federație ne dă în judecată că am îndrăznit să mergem acolo, omului i-a picat falca. M-a intrebat simplu: Ce fel de federație e aia de dă in judecată pescarii? Așa că poți să iți formezi o părere despre cum gândește omul.

Cât despre Portugalia crede-mă, e un vis frumos a lotului FRPS care anu ăsta pot merge doar ca spectatori. OOOOO, am uitat, firma la care a făcut rezervarea Popescu e sigilată!!! :o

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


11 Aug 2013, 21:38
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
nutzu_z scrie:
Cât despre Portugalia crede-mă, e un vis frumos a lotului FRPS care anu ăsta pot merge doar ca spectatori. OOOOO, am uitat, firma la care a făcut rezervarea Popescu e sigilată!!!


nu vor merge nici ca spectatori , facem un pariu ??? lotul frps oricum nu va merge , raspunsul cips este mai mult decat clar , acum sa vedem ce se intampla cu promisiunea facuta cum ca suporterii vor fi platiti de federatie indiferent de ce lot va merge :roll: :roll:
nu mai este decat o luna ...
nea fane a zis ca i-mi inchide gura si mi-a trimis o FACTURA PROFORMA !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de la Doripesco
abureala specifica :lol: :lol: :lol: :lol:
pot sa ma duc si eu maine sa iau o factura proforma de la Benthley , asta nu inseamna ca sunt si posesor de Benhtley !!!!
daca esti asa bazat cum vrei sa pari dovedeste ca ai platit factura aia mai nenica !!!! lasa abureala asta de doi lei cu care pacalesti doi trei papagali frustrati care cotcodacesc pe aici
pana una alta nu ai facut nimic concret decat minciuni si o federatie cu geneze dubioase , dar timpul le rezolva pe toate , vei vedea ...


Fisiere atasate:
factura.JPG
factura.JPG [ 55.11 KiB | Vizualizat de 11242 ori ]
12 Aug 2013, 07:01
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
cu siguranta Mateoli stie ca tot ce inseamna pescuit competitional in Romania este suportat de pescari, iar AGVPS ,sigura asociatie comunista aflata in pragul dizolvarii ,sta la mila acestora .

si crede-ma:
"cea mai tare" chiar se afla in Portugalia ...

_________________
Baricada Carp Club


12 Aug 2013, 07:05
Profil

Membru din: 02 Aug 2013, 16:43
Mesaje: 60
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Dane, uite niște stiri pentru tine. In afară organizațiile naționale din Italia, Olanda și Anglia nici o alta organizație, fie ea federație sau asociație nu au oferit bugete pentru deplasările la mondiale sau europene. In câteva cazuri fericite au achitat taxa de participare dar acest lucru a fost făcut și de agvps. Anul acesta managerul echipei Angliei recunoaște că în 2012 au fost ''under budget'' iar pentru deplasarea in Polonia va fi mai mult ca sigur la fel. De ce? ECONOMIA IN REGRES. Și tu vii și îmi servești prostii cu fonduri de la FRPS??? Pe ce lume trăiți fraților?

Ah, informațiile pe care ți le dau sunt direct de la majoritatea căpitanilor de echipe de la Mondialul pe Cluburi din Italia pe care din curiozitate i-am întrebat cum merge treaba pe la ei.

_________________
Sabău Săvinel-- păgubit de Fane Popescu


13 Aug 2013, 00:43
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Tataie factura proforma poate avea un termen de plata .Daca era platita ii zice decat factura . Dai cate o sticla de vin pentru fiecare suporter care va face deplasarea in Portugalia ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


13 Aug 2013, 09:34
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Buhac Constantin scrie:
Tataie factura proforma poate avea un termen de plata .Daca era platita ii zice decat factura


cu toate ca pe factura proforma nu este trecut nici o data scadenta , este adevarat ce spui , ca poate fi platita

dar cat timp este doar emisa nu inseamna nimic ...

hai Costica ce dracu , ne duelam in abureli ???


13 Aug 2013, 17:55
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Cum nu inseamna nimic ? Nu a avut loc nici o discutie intre reprezentantii firmelor . De ce nu a fost trecut la cumparator Liga ori X,Y,Z ? Mie imi arde de abureala cand sunt in concediu ? Lasa-ne sa ne pregatim de Portugalia !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


13 Aug 2013, 18:29
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
nutzu_z scrie:
Dane, uite niște stiri pentru tine. In afară organizațiile naționale din Italia, Olanda și Anglia nici o alta organizație, fie ea federație sau asociație nu au oferit bugete pentru deplasările la mondiale sau europene. In câteva cazuri fericite au achitat taxa de participare dar acest lucru a fost făcut și de agvps. Anul acesta managerul echipei Angliei recunoaște că în 2012 au fost ''under budget'' iar pentru deplasarea in Polonia va fi mai mult ca sigur la fel. De ce? ECONOMIA IN REGRES. Și tu vii și îmi servești prostii cu fonduri de la FRPS??? Pe ce lume trăiți fraților?

Ah, informațiile pe care ți le dau sunt direct de la majoritatea căpitanilor de echipe de la Mondialul pe Cluburi din Italia pe care din curiozitate i-am întrebat cum merge treaba pe la ei.



in putinele mele legaturi pe care le am in domeniul acesta stiu sigur ca loturile Spaniei si Greciei participa la CM Crap prin federatii ,iar participarea la calificari ,etape nationale,este gratuita indiferent de numarul pescarilor.

la stationar,este adevarat , nu stiu cum este.

_________________
Baricada Carp Club


13 Aug 2013, 18:48
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
CS Ovidus are deja rezervarile facute la un hotel in Portugalia + ca au un antrenament gratis obtinut de cei de la AGVPS.

ps: sursa este direct din cadrul AGVPS.


13 Aug 2013, 21:25
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:26
Mesaje: 166
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
Maxx1979 scrie:
.......au un antrenament gratis obtinut de cei de la AGVPS.

ps: sursa este direct din cadrul AGVPS.



un permis de pescuit pe durata unui an in Portugalia costa 7 euro (doua lansete in actiune + insotitor obligatoriu) si se poate retine tot pestele prins,

_________________
Baricada Carp Club


14 Aug 2013, 05:37
Profil

Membru din: 10 Iul 2013, 22:01
Mesaje: 223
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
[quote="Buhac Constantin"]Cum nu inseamna nimic ? quote]


ai dreptate , inseamna ceva , o mare abureala

asa cum am mai spus , orice companie iti da o factura proforma pentru achizitionarea unui produs sau a unor servicii , factura care evident o primesti in urma unor discutii , dar care nu certifica faptul ca beneficiezi de bunurile specificate in factura decat in urma platii

pregatire placuta pentru Portugalia :lol: :lol: :lol:


14 Aug 2013, 10:59
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Excursie pentru membrii FRPS la C.M. - Portugalia
A disparut Agentia , avem probleme mari . AJUTOR !










1

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


14 Aug 2013, 18:09
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 155 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle