Raspunde la subiect  [ 112 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
 Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
destept nu sunt altfel nu imi pierdeam timpul pe forumuri, poate putin perspicace :) eu inteleg ca pescuitul este singurul invingator, dar si el la randu-i putea avea o soarta mai buna. Spre exemplu, ca tot s-a bagat si DL. Popescu in discutie ( pentru care nu am inca porecla dar gasim), era bine daca Romania avea deja o federatie care sa ajute efectiv pescarii si rezultatele acestora, sustinandu-i atat financiar cat si sportiv, scoli de pescuit, workshopuri, festival, ziua pescarului etc etc ... in schimb cei 7-8 ani au stat in "robie"dupa bunul plac al buzunarului unuia sau altuia. Eheee ce frumos era...

Apropos Dle Popescu, ca tot va bagara-ti in topicu meu ... am si eu o intrebare logica la Dvs: sunteti constient ca fara sprijinul pescarilor care au un nume, in toate stilurile de pescuit, cluburi etc..federatia legal constituita nu are nici o sansa ci va ramane in picioare doar la nivel birocratic? Personal sunt de parere ca ideea Dvs.( Federatia) e buna, dar ca nu stiti sa va exprimati iar prin asta mai mult stricati decat faceti bine.

Nenea Val, daca stau bine si ma gandesc mai sunt vreo 2 baieti care au pus umarul neconditionat pana acum si au si scos bani din buzunar pentru pescari, din pacate nu-i mai vezi pe forumuri...deoarece, asemenea tie, au fost folositi drept stergar mai apoi...Pacat ca se intampla asta, dar cateodata cred ca asta ne e soarta. Fenomenul Pescuit da inainte precum spui, dar cantitativ si prea putin calitativ.

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


04 Dec 2011, 21:53
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
...daca asteptai un alt raspuns de la mine inchid eu dialogul, pentru ca

oricine si oricat ar castiga
ori ca e firma, om sau chiar mata ( matale da nu rimeaza)
castigul nu-i deloc real.
ci mai degraba e superficial !

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


04 Dec 2011, 22:07
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Val, daca se poate mai am si eu o curiozitate...ce a zis Mattioli cand v-ati dus cu cadourile la el si daca nu e cu banat daca stiti cat a incasat Dl Bentu de la Apcr anul asta?

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


04 Dec 2011, 22:18
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
ok ..am inteles. Spune-mi te rog ai beneficiat de protocol pe perioada CM ...si daca nu...din ce cauza? Stiai ca la sedinta de la Sinaia trebuia sa aiba loc un "puci' in urma caruia You Know Who trebuia "scoborat" din scaunul de presedinte?...si ca nu a avut loc deoarece Dl Vali Vesa nu are ouale atat de mari cat ai crede pentru un marinar?

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


04 Dec 2011, 22:43
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
cina ti-a platit-o delegatia sau ai folosit fonduri proprii?...de fapt nu mai are relevanta...ai fost singurul care a avut acest "tratament''?
Val, daca nu esti atat de atasat de Apcr precum pare din exterior de ce ai fost primul care a sarit ca ars la aflarea deciziei Corbu?...nu cred ca esti persoana care sa se gandeasca la cei 3000 cheltuiti se vor intoarce de 10 ori, tocmai de asta te intreb ...
De ce il sustii pe You Know Who, desi 80 % dintre pescari considera ca acest personaj a facut cel mai mult rau pescuitului de crap din Romania ?

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


04 Dec 2011, 23:14
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
OK, continuam cu un alt subiect discutat si pe un topic alaturat.

Un alfel de Wikipedia.com

CuratSutra - Pozitia Capra

Descrierea pozitiei capra din Curat Sutra:
Femeia se aseaza mai intai in genunchi, apoi se apleaca in fata, sprijinindu-se pe coate. Barbatul se aseaza in genunchi in spatele ei pentru a o penetra.

Clitorisul femeii este deosebit de stimulat in pozitia capra;
Barbatul are libertate de miscare si poate regla el unghiul de penetrare si pozitia, precum si modul de penetrare;
Excitatia vizuala este destul de mare pentru barbat, deoarece vede foarte bine organele genitale ale femeii;
Penetrarea poate fi cat de profunda isi doresc cei doi parteneri in aceasta pozitie din Kama Sutra;
Barbatul isi poate controla orgasmul foarte usor si, prin urmare, actul sexual poate dura mai mult decat de obicei atunci cand se folosesete pozitia capra;
In pozitia capra ambii parteneri sunt relaxati;

Dezavantaje ale pozitiei capra din Kama Sutra:

Cei doi parteneri nu se pot privi ochi in ochi si, prin urmare in aceasta pozitie din Kama Sutra, este nevoie de un mare grad de intimitate si de o comunicare foarte buna intre ei;
Efortul este numai al barbatului, femeia nu are prea mult control asupra pozitiei;
Pozitia capra poate fi dureroasa pentru femeie la inceput, cand are loc penetrarea, dar cu timpul aceasta se obisnuieste.

*a nu se intelege gresit, nu am nimic cu membrii clubului Green Lake, cu foarte multi dintre ei sunt si prieten. Problema este la varf :twisted:

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 02:44
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
curatmurdar scrie:
ok ..am inteles. Spune-mi te rog ai beneficiat de protocol pe perioada CM ...si daca nu...din ce cauza? Stiai ca la sedinta de la Sinaia trebuia sa aiba loc un "puci' in urma caruia You Know Who trebuia "scoborat" din scaunul de presedinte?...si ca nu a avut loc deoarece Dl Vali Vesa nu are ouale atat de mari cat ai crede pentru un marinar?


Mi-a raspuns Dl Vesa pe privat...mi-a zis ca nu e asa...facem un sondaj -ca e la moda- sa vedem ce parere are lumea? :roll:

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 03:06
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
curatmurdar scrie:
Apropos Dle Popescu, ca tot va bagara-ti in topicu meu ... am si eu o intrebare logica la Dvs: sunteti constient ca fara sprijinul pescarilor care au un nume, in toate stilurile de pescuit, cluburi etc..federatia legal constituita nu are nici o sansa ci va ramane in picioare doar la nivel birocratic? Personal sunt de parere ca ideea Dvs.( Federatia) e buna, dar ca nu stiti sa va exprimati iar prin asta mai mult stricati decat faceti bine.


Departe de mine să-ți stric topic-ul, este foarte interesant (ca de altfel toate postările care poartă această semnătură), dar îți răspund punctual, pentru a lămuri câteva aspecte strict administrative.
1. Federația nu este o asociație de pescari sportivi, ci o structură federativă în a cărei componență intră Cluburile sportive.
2. Relația pescarului sportiv se stabilește cu clubul sportiv, nu cu federația.
3. Federația are, printre alte atribuții, selecționarea loturilor reprezentative și asigurarea participării la competițiile oficiale interne și externe.
În mod evident și, respectând un principiu constituțional, afilierea la federație se face la solicitarea cluburilor sportive, nu a pescarilor în mod individual. Federația nu poate face decât să admită, sau nu, afilierea cluburilor sportive. Aici este buba care deranjază cluburile sportive, întrucât federația le cere dovada că au posibilitățile financiare să susțină participarea sportivilor la competițiile oficiale.
În ceea ce privește sprijinul pescarilor sportivi care au un nume, este tot o chestiune de opțiune. Aceștia pot sau nu să intre într-o relație contractuală cu un club sportiv. Cu drepturi și obligații. Vremea când pescuitul sportiv se făcea cu banii din buzunarul pescarilor sportivi sper că a trecut. Dacă ei preferă să fie sponsori neoficiali ai cluburilor sportive e treaba lor. Dar în federație vor fi respectate regulile sportive. Cele care până acum au lipsit.
PS În legătură cu exprimarea, am o singură observație. Nu m-am adresat pescarilor sportivi, ci conducătorilor de cluburi prin postările mele. Conform proverbului, Bate șaua să pricepă iapa. Se pare că unii nu au priceput, iar cei care au priceput au realizat că le-a zburat păsărica din mână.
Atât. Mulțumesc.


05 Dec 2011, 09:03
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Dle Popescu,

De azi inainte va voi spune 'Escu-lap, deoarece baza dumneavoastra de plecare este una medicala, de vindecare etc.
O singura chestiune tin sa va precizez: aveti o masina de curse abtzipilduita bine, dar nu aveti pilot pentru ea. Pentru proprietarii masinii in continuare este o pierdere.
Dle 'Escu-lap ce va mana in lupta?..in afara de scopul nobil bineinteles...

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 10:19
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Val,
În federație nu intră nici APCR, nici ALRC, ci cluburile sportive. Deci un club, un vot. Simplu și eficient.
Cât privește oamenii de afară cărora va trebui să le explici câte ceva, nu va mai fi cazul. Am făcut-o eu. Și AGVPSR nu va organiza CM pe Corbu.


Ultima oara modificat de popescu stefan pe 05 Dec 2011, 10:28, modificat 1 data in total.



05 Dec 2011, 10:22
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
[quote="curatmurdar"]Dle Popescu,

De azi inainte va voi spune 'Escu-lap, deoarece baza dumneavoastra de plecare este una medicala, de vindecare etc.
O singura chestiune tin sa va precizez: aveti o masina de curse abtzipilduita bine, dar nu aveti pilot pentru ea. Pentru proprietarii masinii in continuare este o pierdere.
Dle 'Escu-lap ce va mana in lupta?..in afara de scopul nobil bineinteles...[/quote]

Este un lucru pe care multă lume nu și-l explică. De ce nu faci săpături?
PS Mașina de care vorbiți are abțibilduri, are și pilot. Singurul lucru care mai trebuie făcut este să se urce pasagerii. Sunt așteptați să o facă. Bineînțeles, dacă și vor. Cei care nu o fac riscă să piardă trenul și ar fi păcat.
PPS Escu-lap ar putea să însemne și Escu-lap top. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


05 Dec 2011, 10:27
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
VAL
Eu din exterior asa vad ca ai o problema cu Agvps si indeosebi cu Musiu Bentu ( cel mai mare spagar al pescuitului din Romania, cum l-am denumit de la inceputuri, adica de 1 an si 1 luna in urma).
Tot din exterior, la prima privire, delegarea organizarii CM unei firme cu potential mare- financial si logistic presupun, mi se pare o alegere buna, in detrimentul APCR ( care este reprezentat in acest moment la nivel decizional si operational de catre 2 persoane: You know who + Cap de Bour- vezi decizii luate fara consultarea cluburilor membre, actiuni in judecata Federatia lui Escu-lap etc etc).
Din fericire pentru asociatia semi-privata Agvps acesta situatie i-a picat din cer ca o manusa alba sau o bula de aer incarcata cu oxigen. Din nefericire pentru tine( la nivel de pus obrazul si eventual financial, desi nu cred ca asta doare dupa cum te stiu ;) ) printre altii, varianta Apcr a CM este 90% una pierzatoare deoarece Lord Voldemort si adjunctul sau nu admit sa isi miste hoitul fara un profit.
Am recitit ce am scris pana acum si concluzionez ca e mai bine te aliezi la Federatie :D

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 10:46
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
popescu stefan scrie:
Val,
În federație nu intră nici APCR, nici ALRC, ci cluburile sportive. Deci un club, un vot. Simplu și eficient.
Cât privește oamenii de afară cărora va trebui să le explici câte ceva, nu va mai fi cazul. Am făcut-o eu. Și AGVPSR nu va organiza CM pe Corbu.


Spuneti ca sunteti de partea pescarilor. Din aceste 2 fraze deduc ca nu e asa. Sunteti incapatanat si pierdeti din vedere esentialul. Daca as fi Mafalda as zice ca v-ati nascut sub semnul zodiei Berbec.
...Dar unde il va organiza? :D

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 10:52
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
popescu stefan scrie:
curatmurdar scrie:
Dle Popescu,

De azi inainte va voi spune 'Escu-lap, deoarece baza dumneavoastra de plecare este una medicala, de vindecare etc.
O singura chestiune tin sa va precizez: aveti o masina de curse abtzipilduita bine, dar nu aveti pilot pentru ea. Pentru proprietarii masinii in continuare este o pierdere.
Dle 'Escu-lap ce va mana in lupta?..in afara de scopul nobil bineinteles...[/quote]

Este un lucru pe care multă lume nu și-l explică. De ce nu faci săpături?
PS Mașina de care vorbiți are abțibilduri, are și pilot. Singurul lucru care mai trebuie făcut este să se urce pasagerii. Sunt așteptați să o facă. Bineînțeles, dacă și vor. Cei care nu o fac riscă să piardă trenul și ar fi păcat.
PPS Escu-lap ar putea să însemne și Escu-lap top. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Tocmai ce va spuneam... din cauza zodiei dumneavoastra, pierdeti din vedere esentialul si detaliile : o masina de curse nu are pasageri si doar fani si sustinatori in tribune, o echipa tehnica buna in spate si mai multi antrenori, directori si patron/i... si nu ma intelegeti gresit, sunt 101% Pro Federatie, dar abordarea diplomatica si bine gandita trebuie sa primeze.
Pe scurt Dle Escu-Lap: nu dati cu batzu in balta ci mai degraba cu o linie fina de 0.10 si carlig de 16, eventual folositi o rubeziana si pescuiti la punct fix, nadirea se va face concentrat, eficienta maxima garantata. Inainte insa de a merge la balta...consultati pescarii ca sa vedeti care balta merge in aceasta perioada, care sunt locurile fierbinti etc , asta asigura succesul partidei in proportie de 80 %, restul tine de finetea si valoarea pescarului ;)

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 11:08
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Mă văd silit să te contrazic; sunt în zodia Fecioarei, nu berbec. Cât privește diplomația, cred că vremea ei a trecut. Părerea mea este că suntem deja în fața unui fapt împlinit. Diplomația nu a avut efect, fiind aplicată anterior constituirii federației, când orice club sportiv a fost invitat, era binevenit la constituire și avea drepturi depline. Mă refer la acele cluburi sportive cu acte în regulă, întrucât cred că nu știi că jumătate din cluburile de pe piață nu sunt înregistrate în registrul sportiv, deci nu pot să se afilieze federației.Din păcate s-a mers pe stilul smuls, pe românește fă-o tu afiliaz-o la CIPS și după aceea, ca un gest de mărinimie, venim noi și ne afiliem ca să dăm greutate federației. Greutatea federației era dacă toate cluburile de pescuit sportiv veneau la constituire și se înființa o federație puternică, menită să închidă gura tuturor. Din păcate (părerea mea) au primat interesele personale în fața celor de interes general, asta numai în detrimentul pescuitului sportiv. Spun asta având în vedere precedentul din anul 2008, când federația care avusese deja adunarea constitutivă a fost băgată la sertar.
Cât privește federația pe care plastic ai asemănat-o cu o mașină de curse, are tot cei trebuie. O simplă vizionare a site-ului federației te va convinge de acest lucru. Are comisii tehnice, juridice, de competiții, etc.
Federația nu are timp de pierdut. Următorul pas pe care federația îl va face, după rezolvarea ultimelor probleme administrative, este să publice calendarul competițional și să invite cluburile membre să-și înscrie echipele de competiții pe fiecare probă sportivă. O să rămâi surprins când o să constați că pescuitul sportiv la crap este o câtime a activității federației. Trenul se va pune în mișcare în primăvară. Cine nu va fi urcat în el, va rămâne pe peron. Indiferent cum îl cheamă. Sportul se face pe teren, nu în tribună. Plec de la principiul că sunt pline cimitirele de oameni de neînlocuit.

PS Când merg la pescuit prefer să consult un solunar. Pescarul are un păcat primordial; fiecare are impresia că adevărul este un bun personal. Îți dai seama câte adevăruri ar trebui analizate? Din cauza aceasta federația a pierdut 20 de ani, greu de recuperat. Prin comparație faceți o paraleă cu Ungaria. O să rămâneți surprins câte se puteau face în 20 de ani.


05 Dec 2011, 11:28
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Val scrie:
Sa stii ca deznodamintul asta in care lucrurile s-au schimbat fundamental , acum pare ca o chestie cool . Lumea sau o parte a lumii spune acum bine ca am schimbat pe Vladeanu si APCR-ul . Dar in viata sa stii ca nimeni nu iti da un mar sa nu vrea inapoi macar o portocala ...Sigur ca intre timp merele costa mai scump decit portocalele .... Generozitatea asta extinsa mie nu imi place .
Peste ceva vreme o sa vedeti ca decizia din toamna asta a asociatiei generale implica mai multe decit unii pricep acum . S-a ridicat strocul peste ce putem noi ca pescari .....Dar ma rog , nu e treaba mea , decit asa la o sueta cu tine. Vorbim vorbe .


Suntem oricum departe ca natie sa putem face ceva maret din pacate, dar din fericire nu mai avem nimic important de pierdut asa ca marita impartite sanse in mai multe locuri, niciodata nu sti de unde iese iepurele sau pe unde fuge.
Ne plangem ca am fost asupriti tot timpul in istorie. Asupritii in general sunt niste oameni slabi, altfel asupream noi pe altii. Problema generala e una mare si de unde pleaca totul: Lenea

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 11:39
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Subscriu. Într-o țară de leneși (și aș completa și cu hoți mulți), cineva care face ceva normal, este catalogat ca nebun.


05 Dec 2011, 11:42
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Apropo de imagine in strainatate...si 1 Decembrie -- ziua Nationala a Romaniei...

Le-am urat celor ce tot urlau La Multi Ani in stanga si in dreapta ...ca macar de Ziua Nationala sa se simta iubiti de tara lor asa cum noi o iubim pe ea... Evident ca nu cred ca au simtit vreo furnicatura de afectiune iar mandria de a fi roman incepe sa fie doar o chestie pur declarativa.

Nu stiu daca suntem o tara de lenesi, de dezinteresati, de paria, de hoti sau pur si simplu suntem intr-o situatie fara iesire, intr-un cerc vicios.

Scriu randurile astea aiurea pe acest topic pentru ca de curand am simtit o mare durere in suflet, cand aflat peste hotare(in Munchen), am intalnit un chitarist neamt care dadea un spectacol intr-o piata publica. Destul de bun...mai eram cu cativa amici si ne-am apropiat cu gandul sa il ascultam si sa il recompensam cu cateva monede...cand ne-am apropiat neamtul zice: "Where are u from?" Am zis mandri in cor: ROMANIA!. El a zis: ooo...this is mine, and this is mine, please don't touch!

Nu am fost suficient de baut incat sa-i fut 2 picioare in gura, pentru ca in momentul ala am simtit o ura si o dezamagire fara margini...tot ce am putut sa fac pentru a pleca totusi cu capul sus din multimea de turisti aflata acolo..care amutisera..a fost sa-i spun: "You should stick on singing because you make very stupid jokes!" si sa-i intorc spatele impreuna cu amicii mei. Nu stiu daca a fost o coincidenta sau nu ..dar jumatate din turistii care il aplaudau cu cateva minute inainte au plecat si ei odata cu noi.

E trist si e mare pacat dar asa suntem vazuti afara...si nu sunt vorbe e un exemplu concret pe care eu l-am simtit direct :(

_________________
Milionar excentric


05 Dec 2011, 12:22
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Multumesc pentru sinceritate. Iti doresc tatil kaçamağınız in the land of the Turks. Eu o sa-mi continuu periplul prin Romania- The Land of Jokes. Te mai astept pe pagina mea de aici unde dialogul nu este restrictionat.

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 13:23
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Curat-Murdar ... spalarea la fata partea II
Dooomnu Ionitaaaa, pai tata eu cand plec pe afara nu fac imprudente d'astea sa zic ca sunt roman. Eu in afara tarii sunt ori Ungur ori Oltean...asa ii bag in ceata si nimeni nu stie de unde sa ma ia sau pe cine sa injure cu exceptia ungurilor :lol:

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


05 Dec 2011, 13:27
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 112 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle