Raspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 Despre andrei vladeanu 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Despre andrei vladeanu
Ca urmare a discutiilor de pe crapmania revin aici cu detalii.
Citez din postarea lui vladeanu:
"Chestiunea asta era de notorietate si nu mai e nimic de ascuns. In actele contabile preluate de la Rosioru exista din trecut o suma de bani pe care el o imprumutase formal asociatiei. Cine are firma stie ce inseamna – imprumut asociat. Val Pangica a explicat foarte clar aceasta situatie la prima sedinta de constituire a APCR – asociatie de cluburi."
Indiferent cati bani avea de recuperat fosta conducere, in bilantul contabil depus in luna martie 2010 pentru anul 2009, in contul 5121 - casa sau in limba romana caserie erau inregistrati aproximativ 49.000 ron. In momentul preluarii contabilitatii acesti bani nu au fost preluati.
Prin urmare s-a preluat asociatia cu o gaura in caserie de 49.000 ron. Secretarul general de la vremea respectiva, Costel Stanila, mi-a furnizat bilantul contabil pentru 5 minute intr-o dimineata motivand ca are treburi urgente si nu are timp sa mi-l lase , desi eu insistasem in prealabil sa il studiez 24 de ore.
Cand i-am cerut explicatii in ceea ce priveste acest sold mi-a comunicat ca sunt bani folositi de fosta conducere si ca il va stinge(adica il va acoperi) cu facturi de la andrei vladeanu reprezentand nada in cursul anului 2010.
La sedinta din iarna 2010, cand s-a deschis subiectul Cupa Cupelor, vladeanu, in calitate de presedinte, a insistat ca se inchida acest subiect pentru ca fosta conducere are de luat banii nu de dat si cel mai bine e sa ramana asa.
Adica in loc sa se stinga datoriile catre fosta conducere cu banii lipsa din caserie, mai bine furnizam niste facturi si fosta conducere are banii de recuperat in continuare.
Ca dovada a afirmatiilor mele, este bilantul contabil depus de apcr si discursul din acea sedinta.
Continuam.....

_________________
Baricada Carp Club


19 Mai 2011, 23:25
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Curaj baieti toata lumea trebuie sa inteleaga ca pina la urma pt noi pescari de rand,pescuitul este un hoby,pt care platim cu varf si indesat si in schimbul carora cerem si noi Respect!

Respect pt bani pe care ii platim ca unii sa traiasca din ei.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


19 Mai 2011, 23:35
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Acum o sa scriu putin mai clar cele enumerate mai sus:
1. Fosta conducere incasa banii din taxe de concursuri si cotizatii fara sa emita chitante.
2. Platea in schimb furnizori, chirii, diverse inregistrand insa facturile.
3. Prin acest mecanism simplu, era nevoie de imprumuturi pentru ca asociatia nu avea bani de plati din punct de vedere contabil.
4. Pentru 49.000 ron s-au taiat chitante, dar nu s-au putut justifica unde s-au cheltuit. Adica au fost pur si simplu luati si folositi in alte scopuri.
5. Printr-un mecanism simplu, se putea compensa datoria catre fosta conducere cu suma fictiva din caserie, dca se dorea acest lucru.
6. Conform Costel Stanila, vladeanu urma sa furnizeze facturi emise ca catre firma lui catre noua apcr(asociatie de cluburi) pentru ca cei 49.000 sa figureze ca plati catre firma lui vladeanu si datoria catre fosta conducere apcr sa existe in continuare.
7. Ce a spus vladeanu la sedinta din 2010? Ca datoria exista in continuare si sa tacem din gura ca nu e bine.....

_________________
Baricada Carp Club


19 Mai 2011, 23:47
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Continuam cu:
Acelasi vladeanu a anuntat ca toate cheltuielile de arbitaj au fost incluse in bugetul de venituri si cheltuieli sub forma unor deconturi FALSE cu ajutorul echipei Planet Carp.
vladeanu:"Este vorba de deconturile anului 2009! Atunci cand organizatori de etape au fost mai multe cluburi din APCR sau din afara lui. Aceste cluburi (care se stiu si pot fi foarte usor reperate) au platit arbitrajul fara documente justificative. Eu asa am preluat presedintia asociatiei, cu anul 2009 pus la punct. A fost vorba de o tranzitie dura, pe care nu eu am facut-o."

Minciuni! S-a prezentat adunarii decontul pentru anul 2010, nu pentru anul 2009!
Arbitrii au fost in 2010 ai cluburilor si au fost platiti la negru! O sala intreaga a auzit cand vladeanu a spus asta! Iar Gabi Sandu a confirmat ca a furnizat facturi.
Pentru aducerea aminte, evitandu-se astfel alte minciuni, in 2009 a arbitrat APS-ul.

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 00:28
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Maine dimineata discutam despre caracter, intrigi, urzeli, concursuri, telefoane, amenintari. :twisted:

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 00:33
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
vladeanu:"Nu cred ca se compara cu tratamentul public pe care l-am primit si il primesc de la acest om, care – prin prisma faptului ca a ocupat functia de cenzor APCR – imi pericliteaza grav pozitia in domeniul meu de activitate. Eu traiesc si imi hranesc familia din acest domeniu – pescuitul."

Despre tratamentul tau la adresa mea o sa detaliez maine. Totusi incearca si fi barbat, ti-am mai spus! Nu te mai plange, ci asuma-ti faptele!
Acum iti pot spune doar ca domeniul tau de activitate este vanzarea de nada si articole de pescuit, in speta o societate comerciala. Domenul tau de activitate NU este sa te identifici cu mafia pescuitului si cu controlarea banilor stransi din taxe de campionat si concursuri!

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 00:54
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Nu stiu inca ce subiect sa abordez:
1. Motivele atacurilor la adresa mea
2. Detaliile atacurilor asupra membrilor Baricada
3. Intrigile de la concursurile Cupa Bucovina la crap Floreasca
4. Amenintarile de la Sarulesti si Madine
5. Incercarile de esuare a organizarii concursului Super Cupa Campionilor de pe Tancabesti
6. Cupa Romaniei 2010
7,8,9........
Are cineva vreo preferinta?

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 11:04
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 19:08
Mesaje: 94
Localitate: Pitesti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
:lol: :lol: :lol:

_________________
Daniel Ciuchendea
Vremurile noastre sunt vremea mediocrității, a lipsei de sentimente, a pasiunii pentru incultură, a lenei, a incapacității de a te apuca de treabă și a dorinței de a avea totul de-a gata.


20 Mai 2011, 11:39
Profil YIM
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 00:55
Mesaje: 590
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Poti sa incepi cu aceasta afirmatie publica care ii apartine: "ma doare-n p..la pe mine de pescari, ma intereseaza doar banii lor" ...dar la asta nu prea e nimic de comentat :))

_________________
Milionar excentric


20 Mai 2011, 11:43
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Incepe si tu de la punctul 1 si vezi unde decizi sa te opresti. ;)

LE: Cred ca toate punctele enumerate de tine sunt interesante... :roll:

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


20 Mai 2011, 13:39
Profil WWW
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Pentru aducere aminte avand in vedere postarea lui Costel Stanila prin care imi spune ca nu am solicitat documente:

Imagine

Raspunsul lui Costel Stanila:
Imagine

Raspunsul lui vladeanu:
Imagine

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:20
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
A mai existat o postarea de a lui vladeanu care raspundea ca urmare a solicitarii mele privind obtinerea decontului de venituri si cheltuieli. Postarea respectiva a fost stearsa. Suna cam asa: "stai linistit ca te cautam noi".

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:20
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
sunt multe de spus.f multe.personal eu o sa-mi fac dreptatea mea in scurt timp.in cel mai scurt timp. singur!au incercat sa ma doboare de prea multe ori acesti combinatori penali.

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:36
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Sa incepem cu punctul 1:
Motivele atacurilor la adresa mea au avut la baza implicarea mea in organizarea de concursuri. Pana sa organizez impreuna cu City si Jubileu Cupa Floreasca am considerat oportun sa il sun pe presedintele clubului din care faceam parte(Senior Crap - in speta Vladut Mateianu) sa il intreb daca e este vreo problema cu participarea mea in organizare. Acesta mi-a spus ca e ok si ca e loc pentru toata lumea.
Ce a urmat? Atacuri din partea lui vladeanu, desi in urma telefoanelor repetate din partea lui catre mine si a unor discutii avute la Sarulesti am incercat sa ai explic punctul meu de vedere. Adica: Mateianu nu mi-a zis nu, ci mi-a spus ca e loc pentru toata lumea, iar el (vladeanu)sa fie sigur ca la crapmania, boilesmania, senior trophy, open tancabesti si alte concursuri de anvergura o sa fie mereu lista inchisa.
Ce a urmat?
-au aparut caricaturi cu mine pe prima pagina crapmania
-a aparut un filmulet ostentativ cu mine pe prima pagina crapmania
http://www.youtube.com/user/senzorteam# ... MC3Npk5SKc
-am fost facut pielea pulii in o postare de alui tot pe crapmania, postare care a disparut intre timp
-am fost amenintat de catre vladeanu ca "nu mai ies din casa daca se apuca de mine si City", ca pe mine, City si Jubileu o sa ne distruga, dar "mai intai se apuca de Jubileu ca e o nuca tare, eu si City fiind seminte"
- apogeul a culminat cu atacuri la viata mea privata, negate ulterior, dupa care pe jumatate recunoscute

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:38
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Postare Costel Stanila:
"Un fost cenzor, care nu a solicitat, in timpul mandatului sau NICIODATA sa verifice documentele justificative de venituri si cheltuieli ale asociatiei, vine acum sa arunce cu noroi ca are rafuieli personale cu presedintele AV, autosuspendat temporar din functie pe perioada CN 2011. Razvan cand a renuntat la functie, cazul dintre el si AV era deja de notorietate.Razboaiele personale nu au legatura cu APCR si cu membrii acestei asociatii.Credibilitatea lui in acuzele impotriva APCR este zero barat."

Costel Stanila, cine minte acum si cine are credibilitate zero barat?
Am solicitat public(vezi mai sus postarea mea) si vezi raspunsul tau postat pe crapmania.

Iar cand ti-am solicitat bilantul in martie 2010 pentru o zi sa il studiez, mi l-ai pus la dispozitie inntr-o dimineata la ora 8. Iar la ora 8.30 trebuia sa pleci si la ceilalti cenzori sa il semneze si ei, argumentand ca trebuie sa il depui urgent.

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:48
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Costel Stanila:
"Teminati cu amenitarile nefondate deoarece calomnierea unei persoane juridice costa, chiar si in Romania."

Astept cu interes un astfel de proces de calomnie.
Putem discuta in astfel de cazuri si cu Directia Nationala Anticoruptie, Directia Generala a Vamilor si ANAF.
Le pot sesiza pe toate foarte usor. Vreti?

_________________
Baricada Carp Club


20 Mai 2011, 14:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:30
Mesaje: 741
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
In cel mai rau caz primesti o amenda al carei cuantum variaza de la 250-13000 roni. Plus ca si tu poti sa-i faci la randul tau plangere pt denuntare calomnioasa.

P.S: are balta peste...pt amenda. :mrgreen:

_________________
Libertatea omului e partea divina din el


20 Mai 2011, 15:31
Profil
MEMBRU
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:17
Mesaje: 21
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
razvan ulmeanu scrie:
Continuam cu:
Acelasi vladeanu a anuntat ca toate cheltuielile de arbitaj au fost incluse in bugetul de venituri si cheltuieli sub forma unor deconturi FALSE cu ajutorul echipei Planet Carp.
vladeanu:"Este vorba de deconturile anului 2009! Atunci cand organizatori de etape au fost mai multe cluburi din APCR sau din afara lui. Aceste cluburi (care se stiu si pot fi foarte usor reperate) au platit arbitrajul fara documente justificative. Eu asa am preluat presedintia asociatiei, cu anul 2009 pus la punct. A fost vorba de o tranzitie dura, pe care nu eu am facut-o."

Minciuni! S-a prezentat adunarii decontul pentru anul 2010, nu pentru anul 2009!
Arbitrii au fost in 2010 ai cluburilor si au fost platiti la negru! O sala intreaga a auzit cand vladeanu a spus asta! Iar Gabi Sandu a confirmat ca a furnizat facturi.
Pentru aducerea aminte, evitandu-se astfel alte minciuni, in 2009 a arbitrat APS-ul.


Asta explica de ce ei nu se supun regulamentului, la concursuri......


20 Mai 2011, 15:44
Profil

Membru din: 20 Mai 2011, 19:01
Mesaje: 3
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
Vladeanu este un pecar deosebit.Se pricepe foarte bine si la combinatii, manipulari si e artizan in evaziune fiscala.Are un talent deosebit de a exploata oamenii, dar din pacate mai sunt recruti care dupa un timp ii sesizeaza caracterul si lacomia.
Zice el:
"Cluburile organizatoare ale CN 2009 au platit arbitrajul fara acte"
Noi, Pescar4Ever, am platit APS cu factura si am predat lui Rosioru cu chitanta cota stabilita.
Rosioru nu misca nimic fara Vladeanu.S-a pus singur la colt si a fost sacrificat ca sa o duca bine in continuare "Creierul".

Rog APS sa confirme ca P4E a platit pe baza de factura si chitanta.
Rog APS sa spuna daca a incasat bani la negru si de la cine.

Cat il mai tolerati pe acest manipulator?
De ce nu spuneti tot ce stiti despre el?
Va lasati amagiti de spectacolul diferendului Mateianu-Vladeanu si nu vedeti ca acest cuplu a acaparat tot ce inseamna pescuitul la crap iar marea masa de pescari de competitie sunt doar cotizanti la un sistem competitional evazionist!

_________________
Dan Cotelici


20 Mai 2011, 19:24
Profil

Membru din: 20 Mai 2011, 19:01
Mesaje: 3
Mesaj Re: Despre andrei vladeanu
razvan ulmeanu scrie:
Costel Stanila:
"Teminati cu amenitarile nefondate deoarece calomnierea unei persoane juridice costa, chiar si in Romania."

Astept cu interes un astfel de proces de calomnie.
Putem discuta in astfel de cazuri si cu Directia Nationala Anticoruptie, Directia Generala a Vamilor si ANAF.
Le pot sesiza pe toate foarte usor. Vreti?


Pai Dle Ulmeanu, pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.

ASTA E MAREA GRESEALA FACUTA DE LIGA!

Din mila pentru Rosioru nu a escaladat furtul la autoritatile competente.
Se termina si cu APCR si cu concursurile pe bani negri ale lui Mateianu si poate sistemul era mai curat.

Imi aduc aminte, fara placere, de perioada in care toti cei care se luau de vladeanu si mateianu, intrau automat in vizorul Dvs si al partenerului Dvs de pescuit.

_________________
Dan Cotelici


20 Mai 2011, 19:33
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle