Raspunde la subiect  [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul
 Lotul National 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: Lotul National
stoica dragos scrie:
lot romania ...:)

marius barbu echipa 1 - dan mitranescu - vasile ivan
dan mitranescu echipa 2 - sorin rudeanu - gabi tomulescu
sorin rudeanu
gabi tomulescu echipa 3 - marius barbu - sorin ionescu
claudiu lucaks
sorin ionescu
vasile ivan
emil paraschiv
bogdan dragan
tata nitu

manager gabi sandu

cred ca am avea o sansa cu lotul asta ... ;)


sa fim seriosi ,ce rezultate il recomanda pe Gabi Sandu ca manager al lotului, in fata lui Tata Nitu? daca la-ai scos de pe lates, moara sau tancabesti este un mare O,a si dovedit-o anul trecut[
concursurile din zona de sud v-au intunecat orizonturile[indreptati-va atentia si catre pescarii de crap din toata tara , ve-ti ramine surprinsi placut ,nu se rezuma totul la Bucuresti si imprejurimi!


12 Feb 2012, 14:30
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Pe Gabi Sandu nu-l recomandă nimic. El nici nu este pescar sportiv, atâta timp cât cooperativa sa (Planet carp) nu este înregistrată ca structură sportivă și nu deține CIS. Eu i-am atras atenția de multă vreme asupra acestui aspect și probabil a crezut că glumesc. E o vorbă care circulă demult prin înțelepciunea populară, care zice cam așa: Domnia și prostia se plătesc. Rămâne să tragă singur concluziile. Nu știu cum se va justifica în fața membrilor. Unii chiar aveau calități.


12 Feb 2012, 16:08
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Lotul National
Popescule deja ai devenit penibil,te rog frumos schimbati atitudinea .

_________________
BARICADA CRAP CLUB


12 Feb 2012, 16:27
Profil

Membru din: 28 Dec 2011, 21:51
Mesaje: 41
Mesaj Re: Lotul National
patrick scrie:
stoica dragos scrie:
lot romania ...:)

marius barbu echipa 1 - dan mitranescu - vasile ivan
dan mitranescu echipa 2 - sorin rudeanu - gabi tomulescu
sorin rudeanu
gabi tomulescu echipa 3 - marius barbu - sorin ionescu
claudiu lucaks
sorin ionescu
vasile ivan
emil paraschiv
bogdan dragan
tata nitu

manager gabi sandu

cred ca am avea o sansa cu lotul asta ... ;)


sa fim seriosi ,ce rezultate il recomanda pe Gabi Sandu ca manager al lotului, in fata lui Tata Nitu? daca la-ai scos de pe lates, moara sau tancabesti este un mare O,a si dovedit-o anul trecut[
concursurile din zona de sud v-au intunecat orizonturile[indreptati-va atentia si catre pescarii de crap din toata tara , ve-ti ramine surprinsi placut ,nu se rezuma totul la Bucuresti si imprejurimi!


daca il urmareai la cn-urile trecute iti dadeai seama de ce l-am propus pe el ... el si cu tata nitu in spatele lotului ar face treaba buna ... si nu ma uit doar la sud sau doar la bucuresti ... asta e parerea mea despre cei mai in forma pescari din romania tinand cont de performantele de anul trecut ... nu zic ca in restul tarii nu ar fii alti pescari foarte buni ... fiecare are parerea lui ... popescule cand o sa ai performantele lui gabi sandu si ca pescar si ca manager sa ma anunti si pe mine ... deocamdata el e campion national si u esti doar un tepar de la doripesco ...


12 Feb 2012, 16:30
Profil

Membru din: 28 Dec 2011, 21:51
Mesaje: 41
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Pe Gabi Sandu nu-l recomandă nimic. El nici nu este pescar sportiv, atâta timp cât cooperativa sa (Planet carp) nu este înregistrată ca structură sportivă și nu deține CIS. Eu i-am atras atenția de multă vreme asupra acestui aspect și probabil a crezut că glumesc. E o vorbă care circulă demult prin înțelepciunea populară, care zice cam așa: Domnia și prostia se plătesc. Rămâne să tragă singur concluziile. Nu știu cum se va justifica în fața membrilor. Unii chiar aveau calități.



tu chiar ai tupeu mah tata ... intri si mai mult in penibil ... ataci si iar ataci pana o sa iti iei plata pentru acestea ... ai curaj sa vii la un concurs organizat pe o balta ( oriunde ) sa iti spui ofurile si atacurile ??? in caz ca nu ti-ai dat seama pescarii astia pe care ii ataci se intalnesc pe balta aproape in fiecare saptamana ... nu vezi ca daca dai in unul se baga ptr el mai multi .... pentru tine cine se baga tepare ???? esti curajos doar in spatele tastaturii ... nu o sa faci treaba asa asculta-ma pe mine ... cu toate legile tale si toata legalitatea ta o sa te duci la fund grav


12 Feb 2012, 16:36
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Pescarii de competiție sunt doar cei afiliați la federație. Restul pescuiesc de plăcere. Nu intră în sfera noastră de interes nimeni din afara federației. Sunt convins că 95% din pescarii care doresc să facă performanță au priceput acest lucru și se vor comporta ca atare. Deja cluburile care priceput din ce parte bate vântul au solicitat afilierea la federație. Restul pot să se producă pe forumuri.
PS Am oricând curajul să particip la o competiție. Majoritatea pescarilor sunt oameni serioși și cu IQ ridicat. Excepțiile nu fac decât să confirme regula.


12 Feb 2012, 16:45
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Lotul National
Domnul Popescu,
La aceasta ora in Romania nu exista niciun pescar sportiv. Aici ma refer la : contract sportiv , vizita medicala la zi , antrenamente facute pe o baza sportiva , antrenamente sub tutela unui antrenor autorizat , participare la cel putin o competitie chiar si cu caracter amical ...

O federatie se infiinteaza atunci cand o "adunatura" de oameni care dau din picioare si din maini pe niste reguli improvizate decid ca au interese comune si vor sa se uneasca .
De aici a plecat totul , nu invers.
In pescuit "Adunatura " aceea suntem noi astia de pe forumurile de specific.
Tot ce puteti sa ne faceti este sa ne modelati , sa ne cizelati si sa scoateti niste sportivi adevarati din noi.

Marii campioni au plecat de la miute in spatele blocului sau impartind pumni pe strada .
Credeti ca cel care l-a cooptat pe Mike Tyson in box sa dus sa ii tina predici ca nu este sportiv si ca defapt este un nimeni ?
Garantez ca in secunda doi nu mai statea in picioare si nici Tyson nu mai ajungea campion mondial .

Parerea mea este ca modul de abordare a oamenilor cu EVENTUAL POTENTIAL in pescuitul sportiv este o obligatie nescrisa in legi pe care initiatorul unei federatii trebuie sa si-o asume..

Respect initiativa dvs. , dar la cum cunosc eu fenomenul nu cred ca o sa ajugeti asa usor la pescuit sportiv DE VALOARE !!! adoptand metodele actuale.

_________________
http://www.danmitranescu.ro


12 Feb 2012, 17:11
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
Dan Mitranescu scrie:
...Parerea mea este ca modul de abordare a oamenilor cu EVENTUAL POTENTIAL in pescuitul sportiv este o obligatie nescrisa in legi pe care initiatorul unei federatii trebuie sa si-o asume..

Respect initiativa dvs. , dar la cum cunosc eu fenomenul nu cred ca o sa ajugeti asa usor la pescuit sportiv DE VALOARE !!! adoptand metodele actuale.


Bravo Dane,

Incercam de cativa ani, si au si altii, sa-i explicam faptul ca "tonul face muzica" si modul lui de abordare este total gresit. Se pare ca vorbim cu peretii. Aparent, la telefon se pare ca intelege, dar cand scrie pe forumuri uita tot. El este mintea luminata, el este unsul lui Dumnezeu, el este alpha si omega iar noi suntem gloata, simplii cetateni, sclavii de pe plantatie.

Pacat. Sincer, ideea federatiei este extraordinara. Dar modul in care vrea sa o faca si gandirea lui lasa foarte mult de dorit, asta ca sa fiu decent. Si toate astea vin din faptul ca scopul final este cu totul altul. :evil:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 17:26
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Niciodată un om de unul singur nu va reuși să facă ceva durabil. Dar tot atât de adevărat este ca fiecare să facă ce știe. Unii să pescuiască, alții să organizeze. Eu nu m-am băgat printre competitori, cum nici competitorii nu au catadicsit să se implice în constituirea federației. Acest lucru este de necontestat, pentru cine înțelege ce înseamnă o federație sportivă.
Repet pentru a nu știu câta oară; legătura sportivilor se stabilește cu cluburile, nu cu federația. Federația se va ocupa doar de cei selecționați să reprezinte România în competițiile internaționale și va știi să o facă. Dovadă faptul că azi, duminică fiind, la sediul federației s-a lucrat, pentru că nu știu dacă știe cineva că anul acesta trebuie trimise 14 loturi reprezentative la competițiile internaționale din acest an. Care trebuie echipate, pregătite, etc. Așa că, atâta timp cât pe pescari nu-i interesează acest aspect, nici reciproca nu este valabilă.
PS Vă contrazic privind ordinea priorităților. Federația s-a înființat de sus în jos, nu de jos în sus. Pe pescari i-a durut în cot de federație timp de 22 de ani. Abia după ce s-a constituit au devenit vocali și au început să se priceapă toți. Puțină decență se impune și o să le atrag atenția ori de câte ori va fi nevoie. După război mulți viteji se arată.
Vali Vesa,
Tu ești om de afaceri și pricepi ce vreau să spun. Această federație s-a făcut pe munca, timpul și banii mei. Nimeni nu s-a obosit să pună umărul pentru constituirea ei, dar acum că este făcută încep să-și dea cu presupusul nefiind nici măcar afiliați la ea. Ce va fi după? Această federație va funcționa după reguli stabilite de AG și cu respectarea legii. Cine nu vrea să și le asume, nu este obligat să facă parte din ea. Cum ar fi ca acum, după ce ți-ai terminat casa, să vin eu să mă mut în ea și să stabilesc regulile? Nu uitați că federația este persoană juridică de drept privat. Să vă intre bine în cap acest lucru.


Ultima oara modificat de popescu stefan pe 12 Feb 2012, 17:42, modificat 1 data in total.



12 Feb 2012, 17:33
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Niciodată un om de unul singur nu va reuși să facă ceva durabil. Dar tot atât de adevărat este ca fiecare să facă ce știe. Unii să pescuiască, alții să organizeze...

Bine ca recunosti. Greseala e ca un presedinte de federatie nu trebuie sa fie prezent pe forumuri. Ca sa nu mai zic de felul in care esti prezent... :( Trebuia sa-ti vezi de organizarea federatiei si nu sa polemizezi pe forumuri. Vezi ca deja lumea s-a saturat de postarile tale, vezi crapmania ;)

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 17:37
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
vali vesa scrie:
popescu stefan scrie:
Niciodată un om de unul singur nu va reuși să facă ceva durabil. Dar tot atât de adevărat este ca fiecare să facă ce știe. Unii să pescuiască, alții să organizeze...

Bine ca recunosti. Greseala e ca un presedinte de federatie nu trebuie sa fie prezent pe forumuri. Ca sa nu mai zic de felul in care esti prezent... :( Trebuia sa-ti vezi de organizarea federatiei si nu sa polemizezi pe forumuri. Vezi ca deja lumea s-a saturat de postarile tale, vezi crapmania ;)

Simt o durere în cot. Nu știu de la ce! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


12 Feb 2012, 17:42
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Simt o durere în cot. Nu știu de la ce!

QED. Pacat

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 17:47
Profil YIM WWW

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: Lotul National
Deja s-au depasit toate limitele. Ale bunului simt, ale sanatatii mentale, ale standup-comedy, si orice altceva. Daca pana acum au fost tolerate, privite cu indulgenta, injurate sau scuipate interventiile nesolicitate ale acestui individ, cred ca a venit vremea sa ne oprim. "Norocul" nostru e ca i-au picat ochii pe pescuit. Daca se apuca sa organizeze industria muzicala, asfaltarile de autostrazi, politica de sector sau operatiile de marire de sani eram noi vaduviti de maganifica lui prezenta. Am incercat sa ii inteleg ratiunile comportamentale. Am avut varianta unui marketing agesiv - a cazut din motivul ca orice invatacel in marketing stie ca nu iti faci dusman segmentul tinta. Am avut varianta unei deviatii comportamentale generate de o lipsa a jucariilor in copilarie si a sindromului marginalizarii - a cazut din motivul obstinatiei cu care incaseaza. Am avut varianta unei mutatii genetice generata de o posibila consangvinitate - asta inca nu a cazut. Si in fine am avut varianta unui om inteligent dar plictisit care stie ca toata constructia lui e utopica dar isi petrece timpul instigand dezvoltari comportamentale - a cazut datorit nivelului demonstrat in conversatii. Cred asadar ca numai un individ lipsit de orice ratiune poate crede ca o sa se integreze intr-o colectivitate pe care o blameaza si o invectiveaza frecvent.
Concluzie unica:
Acest individ nu exista.
El este o inventie a cuiva care doreste sa coaguleze toate fortele in fata unui dusman comun. De aceea presupun ca este o clona inventata de Selaru.:) :) :)

Lasand gluma, astazi 12-02-2012 declar razboi mediatic acestei gauri negre din pescuitul romanesc pe care o voi numi in continuare "Pelagra de la Alba"


12 Feb 2012, 18:02
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
Imagine

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 18:13
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: Lotul National
Eu cred ca ar trebui urmat exemplul de pe celelalte forumuri ca l-au banat .
este intr-adevar iarna dar este deja prea mult
Poate are cineva timp si dipozitia de a intocmi o petitie impotriva acestui domn , stiu eu ... ceva clar trebuie facut.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


12 Feb 2012, 18:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
eu cred ca nu are rost sa il mai bagam in seama sa il ignoram total...omul nu e pe linia lui si vrea
dragoste cu forta ...altceva decat sa bata campi nu stie...se crede D-zeu pescuitului si al pescarilor...nu mai e altul ca el,le stie pe toate..
pe prost il omori cu tacerea! :evil: :evil: :evil:


12 Feb 2012, 20:21
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
Buhac Constantin scrie:
D-le Florian nu trebuie sa deveniti nervos doar pentru simplu fapt ca cineva face un Lot .
Pe ce faceti pariu ?
Locatia va fi Sarulesti .
Criterii :
1,80 inaltime
Sa aiba masina de teren
Conturi grase

pe ce vreti facem pariul....
eu credeam ca selectia se face dupa ce are fiecare pescar in pantaloni :evil: :evil:
si ca locatie barajul de la Vidraru :evil: :evil:


12 Feb 2012, 20:25
Profil

Membru din: 28 Dec 2011, 21:51
Mesaje: 41
Mesaj Re: Lotul National
inca o asa zisa institutie numita frps ... in care vor sa se ocupe de organizare niste oameni care nu au organizat in viata lor nici macar majorate ... de aia e romania cum e acum ... daca era la conducere unul care organizase in viata lui vreun concurs , vreun c.n mai ziceam ...dar ne-am ales cu individul asta de a vrut si el sa organizeze ceva la doripesco si a fost singurul concurs de pescuit la crap din romania din ultimii ani in care a tepuit pe toata lumea ... decat cu tine mai bine sa fim pescari amatori .... cum zicea si dan ... ai gresit complet metoda de abordare a celor pe care vrei sa ii conduci ... iti atragi in fiecare zi pe forumuri antipatia a tot mai multi pescari ... o sa ai un lot national din nea marin si jenel pescari pe corbeanca ... ca astia s-au afiliat de buna voie ...


12 Feb 2012, 20:42
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
tibi_m scrie:
Deja s-au depasit toate limitele. Ale bunului simt, ale sanatatii mentale, ale standup-comedy, si orice altceva. Daca pana acum au fost tolerate, privite cu indulgenta, injurate sau scuipate interventiile nesolicitate ale acestui individ, cred ca a venit vremea sa ne oprim. "Norocul" nostru e ca i-au picat ochii pe pescuit. Daca se apuca sa organizeze industria muzicala, asfaltarile de autostrazi, politica de sector sau operatiile de marire de sani eram noi vaduviti de maganifica lui prezenta. Am incercat sa ii inteleg ratiunile comportamentale. Am avut varianta unui marketing agesiv - a cazut din motivul ca orice invatacel in marketing stie ca nu iti faci dusman segmentul tinta. Am avut varianta unei deviatii comportamentale generate de o lipsa a jucariilor in copilarie si a sindromului marginalizarii - a cazut din motivul obstinatiei cu care incaseaza. Am avut varianta unei mutatii genetice generata de o posibila consangvinitate - asta inca nu a cazut. Si in fine am avut varianta unui om inteligent dar plictisit care stie ca toata constructia lui e utopica dar isi petrece timpul instigand dezvoltari comportamentale - a cazut datorit nivelului demonstrat in conversatii. Cred asadar ca numai un individ lipsit de orice ratiune poate crede ca o sa se integreze intr-o colectivitate pe care o blameaza si o invectiveaza frecvent.
Concluzie unica:
Acest individ nu exista.
El este o inventie a cuiva care doreste sa coaguleze toate fortele in fata unui dusman comun. De aceea presupun ca este o clona inventata de Selaru.:) :) :)

Lasand gluma, astazi 12-02-2012 declar razboi mediatic acestei gauri negre din pescuitul romanesc pe care o voi numi in continuare "Pelagra de la Alba"

A te denigra cineva la emisiunea ta, este cea mai buna reclama. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS De unde ai tras concluzia ca vreau sa ma integrez in comunitatea voastra? Narcisimul de care dati dovada va face incompatibili cu obiectivele federatiei. Habar nu aveti ce inseamna sportul de performanta. Sunt pline cimitirele cu oameni de neinlocuit. Cineva trebuia sa va puna cu picioarele pe pamant.


12 Feb 2012, 20:53
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
...De unde ai tras concluzia ca vreau sa ma integrez in comunitatea voastra? Narcisimul de care dati dovada va face incompatibili cu obiectivele federatiei. Habar nu aveti ce inseamna sportul de performanta. Sunt pline cimitirele cu oameni de neinlocuit. Cineva trebuia sa va puna cu picioarele pe pamant.

Si ce-a zis medicul, te mai faci bine??? Cred ca nu... ;)

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2012, 21:23
Profil YIM WWW
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle