Raspunde la subiect  [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul
 Lotul National 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: Lotul National
Sunt convins ca aceasta lista este asteptata cu mare interes.
va multumesc

_________________
http://www.alinpitters.ro/


13 Feb 2012, 13:41
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
alin chiorean scrie:
Sunt convins ca aceasta lista este asteptata cu mare interes.
va multumesc

urmăriți web site-ul federației www.frpsc.ro și o puteți consulta începând din această seară.


13 Feb 2012, 13:45
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
florianserban scrie:
nici Apcr,nici liga,nici Agvps nu au balti,dar nici federatia la ora actuala nu are o balta proprie unde sa organizeze campionatul mondial...
astept propunerea pentru balta!

Vă înșelați. Conform prevederilor Regulamentului de autorizare a federației pentru organizarea unei competiții internaționale ce se desfășoară pe teritoriul național, la documentația de autorizare de depune și angajamentul deținătorului respectivei locații care acceptă să găzduiască respectiva competiție. Federația deține aceste documente.
Probatoriu:
Art. 21. -
(1) Ministerul Tineretului si Sportului autorizeaza desfasurarea pe teritoriul Romaniei a campionatelor mondiale, europene si regionale, in urmatoarele conditii:
a) angajarea de negocieri cu organismele sportive internationale privind acceptarea candidaturii federatiilor sportive nationale de organizare in Romania a unor competitii sportive oficiale - campionate mondiale, europene sau regionale - se poate realiza numai cu aprobarea prealabila a Ministerului Tineretului si Sportului;
b) aprobarea pentru depunerea candidaturii unei federatii sportive nationale de a organiza in Romania campionate mondiale, europene si regionale se acorda cu respectarea urmatoarelor cerinte:
-prezentarea devizului de cheltuieli si precizarea surselor din care vor fi acoperite acestea;
-prezentarea angajamentului scris al detinatorului bazei sportive in cadrul careia urmeaza sa se desfasoare competitia, care sa confirme asigurarea tuturor conditiilor necesare;
-prezentarea programului de masuri privind organizarea si desfasurarea competitiei.
(2) Dupa acordarea dreptului de organizare in Romania a competitiei sportive oficiale de catre organismul international federatia sportiva nationala actioneaza in scopul pregatirii, organizarii si desfasurarii competitiei in cele mai bune conditii.
(3) La incheierea competitiei federatia sportiva nationala inainteaza Ministerului Tineretului si Sportului un raport complet cu privire la desfasurarea acesteia.

Sper că v-ați lămurit.
nu m-ati lamurit domnule Popescu iar bateti campi...eu am spus ca nu aveti o baza sportiva a federatiei unde sa se poata desfasura campionatul mondial....contracte cu balti private...asta este altceva...d-nul Buhac a spus ca o sa organizati pe Sarulesti care este propiretate Raduta Sporting Tours nu proprietatea federatiei...ce nu ati inteles...


13 Feb 2012, 16:04
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Inca odata va inselati. Avem autorizatie pe lacul Morii.
PS Daca nu ati avea probleme cu limba romana, ati fi inteles exact ce spune legea. Mai insistati. Am scris cu litere mai. Sigur va sar in ochi.


13 Feb 2012, 16:57
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: Lotul National
Domnu Popescu imi puteti spune va rog daca clubul meu se afla pe lista cluburilor afiliate Federatiei, All4Carp.
Sa stiu cat de repede trebuie sa imi fac actele de dezafiliere.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


13 Feb 2012, 17:22
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
alin chiorean scrie:
Domnu Popescu imi puteti spune va rog daca clubul meu se afla pe lista cluburilor afiliate Federatiei, All4Carp.
Sa stiu cat de repede trebuie sa imi fac actele de dezafiliere.

Clubul dumneavoastra s-a adresat federatiei in acest sens. Aveti chiar 2 membri cu functii importante in federatie. Dl. Bolboaca este chiar al 2-lea in ierarhia federatiei, fiind secretar general, iar dl. Ghiusan este presedintele comisiei de disciplina.
Biroul nu sa pronuntat asupra afilierii clubului neavand CIS-ul eliberat.
PS Afilierea si dezafilierea se solicita prin Hotararea AG. Sunteti singurul membru?


13 Feb 2012, 17:30
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
alin chiorean scrie:
Domnu Popescu imi puteti spune va rog daca clubul meu se afla pe lista cluburilor afiliate Federatiei, All4Carp.
Sa stiu cat de repede trebuie sa imi fac actele de dezafiliere.

Clubul dumneavoastra s-a adresat federatiei in acest sens. Aveti chiar 2 membri cu functii importante in federatie. Dl. Bolboaca este chiar al 2-lea in ierarhia federatiei, fiind secretar general, iar dl. Ghiusan este presedintele comisiei de disciplina.
Biroul nu sa pronuntat asupra afilierii clubului neavand CIS-ul eliberat.
PS Afilierea si dezafilierea se solicita prin Hotararea AG. Sunteti singurul membru?


M-ati inteles gresit, ma refeream la dezafilierea de la club a mea personala.
Va multumesc.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


13 Feb 2012, 17:37
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Sunteti liber sa faceti ce vreti. Nimeni nu poate fi obligat sa faca parte dintr-o asociatie. (Conventia universala a drepturilor omului). Sa nu regretati mai tarziu. Cu mine nu o sa va intalniti niciodata pe pista de concurs.


13 Feb 2012, 17:45
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Inca odata va inselati. Avem autorizatie pe lacul Morii.
PS Daca nu ati avea probleme cu limba romana, ati fi inteles exact ce spune legea. Mai insistati. Am scris cu litere mai. Sigur va sar in ochi.

pe lacul morii o sa facetii campionatul mondial de pescuit la p....a ciobanului.. :lol: :lol: :lol:


13 Feb 2012, 18:05
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Sunteti liber sa faceti ce vreti. Nimeni nu poate fi obligat sa faca parte dintr-o asociatie. (Conventia universala a drepturilor omului). Sa nu regretati mai tarziu. Cu mine nu o sa va intalniti niciodata pe pista de concurs.


Este adevarat .
Eu pescuiesc pentru distractie, performanta sportiva in acest domeniu nu ma intereseaza iar la competitii merg mai mult sa socializez cu toti acesti oameni pe care d-voastra i-ati jignit.

Va multumesc inca o data pentru amabilitatea de a-mi raspunde.

_________________
http://www.alinpitters.ro/


13 Feb 2012, 18:08
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Vă apreciez și vă respect punctul de vedere și sinceritatea. Nu știu cu ce i-am jignit pe acești oameni, dacă prin felul meu de a mă exprima am prezentat lucrurile așa cum sunt. De asta nu pot să fac carieră în politică. Adevărul de cele mai multe ori supără. Din punctul meu de vedere, performanța presupune alte calități ale unui sportiv, nu doar pasiunea de a merge la o partidă de pescuit și la o bere. La competițiile federației alcoolul va fi interzis cu desăvârșire. La revedere.


13 Feb 2012, 19:58
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Lotul National
Popescule cred ca a sosit momentul sa pui cartile pe masa sau in caz ca un le ai la tine sa ne mai slabesti putin ca tocmai sa pus de o galceava impotriva ta.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


13 Feb 2012, 20:37
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
david nicu scrie:
Popescule cred ca a sosit momentul sa pui cartile pe masa sau in caz ca un le ai la tine sa ne mai slabesti putin ca tocmai sa pus de o galceava impotriva ta.

Câinii latră, caravana trece. Mă lasă rece orice gâlceavă, atâta timp cât am legea de partea mea!


13 Feb 2012, 20:52
Profil

Membru din: 12 Feb 2011, 16:13
Mesaje: 72
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
david nicu scrie:
Popescule cred ca a sosit momentul sa pui cartile pe masa sau in caz ca un le ai la tine sa ne mai slabesti putin ca tocmai sa pus de o galceava impotriva ta.

Câinii latră, caravana trece. Mă lasă rece orice gâlceavă, atâta timp cât am legea de partea mea!


Pai mai lasati-ne in pace ca ne-ati intoxicat,ramaneti dvs. cu legea si noi cu pescuitul........fiecare cu ce stie ;) !

_________________
www.jaluzeleverticale.eu
CS CARP ZONE


13 Feb 2012, 23:34
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: Lotul National
nea Costica,nea Costica Buhac ce stii de treaba asta?...
1.Dan Mitranescu
2.Gabi Tomulescu
3.Claudiu Lucaks
4.Sorin Ionescu
5.Marius Barbu
6.Balasz Istvan
7.Mailat Doru
8.Tudor Cosmin
9.Vasile Ivan
10.Bogdan Dragan
11.Nitu Ioan
12.Maty
13.Dudila Ciprian
14.Paraschiv Emilian
15.Mirea Florin
16.Ghiușan Gheorghe
17.Mircea Gheran
18.Nelu Capitanu
19.George Galita
20.Nicolae Marin
21.Nitu Irinel
22. Teodorescu Alin
23 Adrian Culea
24. Cezar Enescu
25. Iulian Staicu
26. Dan Liviu
27. Stefan Fâșie

logistica?echipament?nada?


14 Feb 2012, 01:28
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Toată logistica, echipamentul și nada se asigură de federație.
PS Lista a fost întocmită de dl. Costică Buhac în calitatea lui de oficial al federației pe secțiunea crap, după consultarea cu cluburile afiliate federației. Au fost luați în calcul și sportivii care au obținut rezultate de-a lungul anilor, în vederea integrării lor într-un sistem competițional oficial. Federația vrea să recunoască și să oficializeze performațele sportive anterioare constituirii ei.


14 Feb 2012, 09:27
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Federația vrea să recunoască și să oficializeze performațele sportive anterioare constituirii ei.


Domnule Esculap va rog sa-l premiati si sa-i oficializati meritele in primul rand lui Cristi Mitrea, sunt sigur ca dupa asta restul de oficiosi se vor autooficia, nemaiexistand un oficial al oficioasei Federatii at all :lol:

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


14 Feb 2012, 10:43
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
curatmurdar scrie:
popescu stefan scrie:
Federația vrea să recunoască și să oficializeze performațele sportive anterioare constituirii ei.


Domnule Esculap va rog sa-l premiati si sa-i oficializati meritele in primul rand lui Cristi Mitrea, sunt sigur ca dupa asta restul de oficiosi se vor autooficia, nemaiexistand un oficial al oficioasei Federatii at all :lol:

Orice este posibil, cu condiția să vrea și susnumitul. Orice lucru făcut cu forța știți cum se numește! :D


14 Feb 2012, 11:31
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 13:42
Mesaje: 169
Mesaj Re: Lotul National
VIOL? :D

_________________
Fieldtester 'Academia Catavencu'
Colaborator 'Urzica'
Key Account Manager 'cimitirul Vesel de la Săpânţa'

Un șut în coaie ar însemna un pas înainte Catavencii
Viata e ca firul de par din cur...scurta si plina de rahat ! Dinescu


14 Feb 2012, 11:36
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 3036
Mesaj Re: Lotul National
curatmurdar scrie:
VIOL? :D

Nu mah...Munca Silnica se numeste ! :D :lol:


14 Feb 2012, 12:32
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 0 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle