Raspunde la subiect  [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 CAMPIONATUL NATIONAL 2012 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
dnule Popescu care sunt pescarii pe care antrenorul lotului se bazează :shock: si tata Nitu este selecționer?
dumnealui nu stie nimic :cry: :roll:


13 Ian 2012, 17:02
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
patrick scrie:
dnule Popescu care sunt pescarii pe care antrenorul lotului se bazează :shock: si tata Nitu este selecționer?
dumnealui nu stie nimic :cry: :roll:


Pai Tata Nitu apare (in viziunea lui Popescu, popit... :)) si selectioner la federatie, si pescar in lotul Clubul Pescarilor.

Si anul trecut il dadea dl Popescu ca antrenor/selectioner pe Tata Nitu, lucru infirmat atat de Tata Nitu cat si de situatia de fapt :lol:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


13 Ian 2012, 20:18
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
suspecta linistea la doua zile distanta de momentul in care ar fi trebuit semnat protocolul cu agvps :!: :mrgreen:cluburile apcr silentio ;)


13 Ian 2012, 21:23
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Tata Nițu este un om discret și cu bun simț și nu vrea să agite apele. Destul că unii l-au făcut trădător când odată s-a ocupat de lotul Greciei. Lotul o să-l aflați la timpul potrivit, ca și locația de competiție. Evident, după ce FRPS v-a înlocui AGVPSR la CIPS la congresul din februarie, la care federația va avea o delegație cu toate documentele de afiliere. Lambada asta a cluburilor nu face decât să le aducă deservicii. Atenție Carp Zone, că ați fost afiliați la federație. Statul cu fundul în 2 bărci nu face decât să vă discrediteze.
PS Pescarii care vor fi selecționați nu-i știu și nici nu doresc să mă implic în selectarea și pregătirea lor. Sunt convins că cei care se vor ocupa de lot știu ce au de făcut.
Cât privește liniștea „organizatorilor” am vaga idee că RIG SERVICE a solicitat autorizația de organizare a competiției eliberată de ANST și pe care AGVPSR nu o are.


14 Ian 2012, 09:54
Profil

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
bine dar se observa cu usurinta ca si cluburi din cadrul AGVPS sunt inscrise la aceste calificari.cum va explicati faptul ca in lotul Acvila sigur se afla si TATA NITU? selectioner ori concurent?


14 Ian 2012, 10:02
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Nici o asociație din AGVPSR (mă refer la cele consacrate, nu la APCR, ALRC și Carping Club, afiliate din oportununism) nu sunt cluburi sportive, înregistrate în Registrul sportiv și autorizate de ANST ca structuri sportive. Plimbatul sportivilor de la o asociație la alta, în funcție de interes, nefiind până acum o federație care să facă ordine în pescuitul de performanță, a încetat. Sportivii vor fi obligați să se legitimeze la un club autorizat și să aibă contracte sportive ferme, încheiate cu acestea. Asta dacă vor să participe la competiții sportive oficiale. Unii încă mai visează că pescuitul sportiv va continua să fie o brăilă. Îi anunț că se înșală. Îți dau o dată calendaristică; 10 februarie 2012. Urmărește cu atenție această dată. O să fie distracție mare.


Ultima oara modificat de popescu stefan pe 14 Ian 2012, 10:39, modificat 1 data in total.



14 Ian 2012, 10:38
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Tata Nițu este un om discret și cu bun simț și nu vrea să agite apele. Destul că unii l-au făcut trădător când odată s-a ocupat de lotul Greciei. Lotul o să-l aflați la timpul potrivit, ca și locația de competiție. Evident, după ce FRPS v-a înlocui AGVPSR la CIPS la congresul din februarie, la care federația va avea o delegație cu toate documentele de afiliere. Lambada asta a cluburilor nu face decât să le aducă deservicii. Atenție Carp Zone, că ați fost afiliați la federație. Statul cu fundul în 2 bărci nu face decât să vă discrediteze.
PS Pescarii care vor fi selecționați nu-i știu și nici nu doresc să mă implic în selectarea și pregătirea lor. Sunt convins că cei care se vor ocupa de lot știu ce au de făcut.
Cât privește liniștea „organizatorilor” am vaga idee că RIG SERVICE a solicitat autorizația de organizare a competiției eliberată de ANST și pe care AGVPSR nu o are.


exista riscul ca Romania sa nu poata organiza Campionatul Mondial?spuneti ca in citeva zile federatia va fi prezenta cu o delegatie la congresul FIPS,sa-mi fie cu iertare :? dar pe ce baza ?


14 Ian 2012, 10:39
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Riscul de a nu organiza CM este exclus. Numai că nu va fi organizat de AGVPSR. De fapt s-au și spălat pe mâini, dând așa zisa organizare unui S.A., conștienți de faptul că ei nu pot fi organizatori în lipsa autorizației ANST, impusă de lege. Așa cred ei că pot fi exonerați de răspundere. Federația va solicita CIPS să ia act de faptul că România și-a schimbat reprezentantul legal și nimic mai mult. România, ca națiune, este afiliată la CIPS. Și organizarea a fost dată României, ca națiune membră, nu unei persoane.
Baza pe care ne vom prezenta la Congresul CIPS sunt documentele prevăzute de lege privind afilierea federațiilor sportive la forurile internaționale și cele impuse pentru organizarea competițiilor internaționale pe teritoriul național și de care unii se pare că nici nu au auzit.


14 Ian 2012, 10:46
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Tata Nițu este un om discret și cu bun simț și nu vrea să agite apele. Destul că unii l-au făcut trădător când odată s-a ocupat de lotul Greciei. Lotul o să-l aflați la timpul potrivit, ca și locația de competiție. Evident, după ce FRPS v-a înlocui AGVPSR la CIPS la congresul din februarie, la care federația va avea o delegație cu toate documentele de afiliere. Lambada asta a cluburilor nu face decât să le aducă deservicii. Atenție Carp Zone, că ați fost afiliați la federație. Statul cu fundul în 2 bărci nu face decât să vă discrediteze.
PS Pescarii care vor fi selecționați nu-i știu și nici nu doresc să mă implic în selectarea și pregătirea lor. Sunt convins că cei care se vor ocupa de lot știu ce au de făcut.
Cât privește liniștea „organizatorilor” am vaga idee că RIG SERVICE a solicitat autorizația de organizare a competiției eliberată de ANST și pe care AGVPSR nu o are.


Domnul Popescu,
Sunt unul dintre cei care a sustinut aderarea clubului Carp Zone la FRPS.
Am facut multi ani sport de performanta , stiu ce inseamna club , federatie ,legi sportive .
Vreau ca pescuitul de competitie la crap sa ajunga la asa ceva .
Vreau ca cei care nu au un comportament nesportiv sa poata fi penalizati ( furt , injurii , tupeu ... ) .
Vreau ca regulamentele sa fie " batute in cuie " nu sa fie facute dupa interese de moment.
Vreau ca ultimul cuvant intr-o competitie sa il aiba arbitrul nu organizatorul ... Si multe altele ...

Cu toate acestea imi place sa pescuiesc in competitii chiar si asa cum este acum ... Oricum regimul este mult superior pescuitului "la liber" de unde am plecat .
Nu stiu de ce obtiunea de a participa la o competitie privata poate sa ma discrediteze. CN-ul care se contureaza este o competitie privata .

Cea mai mare problema a pescuitului de competitie in a ajunge sport de aici pleaca. Se scriu zeci de pagini pe forumuri legat de acest subiect , dar nimeni nu spune "buba" cea mare :
CAMPIONATUL MONDIAL este o competitie privata :!:

Asa ca acordul nostru in dorinta ca pescuitul sa ajunga sport in adevaratul sens nu cred ca ne poate discredita daca vrem sa continuam " joaca " in competitiile private care pana una alta ne-a facut "pescari de competitie " .

P.S. Imi doresc mult ca pescuitul sa ajunga condus de o federatie , dar pana atunci vreau sa si pescuiesc ( sa raman in forma :) ) . Nu vreau ca aceste decizii sa ma "discrediteze " in fata dumneavoastra si nici in fata pescarilor de la alte cluburi care nu va simpatizeaza. In situatia mea se afla toti membrii clubului Carp Zone . Si in numele lor am aceiasi rugaminte .

_________________
http://www.danmitranescu.ro


14 Ian 2012, 14:22
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Domnule Mitrănescu,
Un campionat național nu este o competiție privată, ci o competiție oficială, care se înscrie în calendarul competițional al unei federații sportive. De fapt, acest lucru îl găsiți înregistrat ca marcă al FRPS la OSIM.
Campionatul Mondial este la rândul lui o competiție oficială, care la rândul lui, dacă se desfășoară pe teritoriul României, este la rândul lui marcă înregistrată a FRPS.
Vă puteți convinge răsfoind un pic pagina următoare:
http://www.facebook.com/pages/Federatia ... 78?sk=wall
Pescuitul sportiv a fost recunoscut ca sport încă din anul 2002, dovadă faptul că faceți parte dintr-un club sportiv, înscris in Registru sportiv și autorizat ca atare.
Faptul că din interese mai mult sau mai puțin oneste nu s-a constituit o federație sportivă, ar trebui să v-o imputați dumneavoastră, nu mie. Obiectivul meu a fost să creez acest cadru legal de desfășurare al competițiilor oficiale, lucru pe care l-am îndeplinit.
PS Sunt conștient că nu sunt simpatizat, nu de pescari, ci de anumiți indivizi care au scăpat jucăria din mână și au încercat cu disperare să-mi maculeze imaginea. Pe cei mai puțin informați poate au reușit. Pe cei care pricep cum stă treaba (și îmi place să cred că vă numărați printre ei) nu cred. Ca să vă țineți în formă, este suficient ca structura sportivă din care faceți parte să vă creeze un calendar de pregătire și antrenament, nu să vă pună să cotizați din buzunar la niște impostori. Și-au făcut destul de cap cu pescuitul sportiv. E timpul să se dea la o parte. Nesiguranța cluburilor denotă o lipsă crasă de informare și responsabilitatea le revine în totalitate. Cred că era suficient să-mi dați un telefon și nu mai era cazul să faceți afirmația nefondată că pescuitul sportiv nu este sport și Campionatul Național și Mondial este o chestie privată. Se pare că nu cunoașteți suficient cu ce se mănâncă sportul de performanță, cel puțin la nivelul lui de organizare, administrare și control.
Mă refer aici și la faptul că arbitri sportivi sunt licențiați de federația sportivă, nu de APS, AGVPSR sau alte bazaconii. Este suficient să răsfoiți pagina de web a federației și găsiți acolo tot ce vă interesază, de la regulamente, legi, etc.
Apropo, cine se ocupă de pregătirea sportivilor în clubul dumneavoastră? Cred că aveți cunoștință de HG 343/2011 privind statutul antrenorului. :oops:
http://frpsc.ro/2011/05/07/statutul-antrenorului/
Nici măcar nu vă închipuiți câte mai aveți de făcut la club ca să puteți spune că vreți să faceți sport de performanță.


14 Ian 2012, 14:44
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Domnule Mitrănescu,
Un campionat național nu este o competiție privată, ci o competiție oficială, care se înscrie în calendarul competițional al unei federații sportive. De fapt, acest lucru îl găsiți înregistrat ca marcă al FRPS la OSIM.
Campionatul Mondial este la rândul lui o competiție oficială, care la rândul lui, dacă se desfășoară pe teritoriul României, este la rândul lui marcă înregistrată a FRPS.
Vă puteți convinge răsfoind un pic pagina următoare:
http://www.facebook.com/pages/Federatia ... 78?sk=wall
Pescuitul sportiv a fost recunoscut ca sport încă din anul 2002, dovadă faptul că faceți parte dintr-un club sportiv, înscris in Registru sportiv și autorizat ca atare.
Faptul că din interese mai mult sau mai puțin oneste nu s-a constituit o federație sportivă, ar trebui să v-o imputați dumneavoastră, nu mie. Obiectivul meu a fost să creez acest cadru legal de desfășurare al competițiilor oficiale, lucru pe care l-am îndeplinit.
PS Sunt conștient că nu sunt simpatizat, nu de pescari, ci de anumiți indivizi care au scăpat jucăria din mână și au încercat cu disperare să-mi maculeze imaginea. Pe cei mai puțin informați poate au reușit. Pe cei care pricep cum stă treaba (și îmi place să cred că vă numărați printre ei) nu cred. Ca să vă țineți în formă, este suficient ca structura sportivă din care faceți parte să vă creeze un calendar de pregătire și antrenament, nu să vă pună să cotizați din buzunar la niște impostori. Și-au făcut destul de cap cu pescuitul sportiv. E timpul să se dea la o parte. Nesiguranța cluburilor denotă o lipsă crasă de informare și responsabilitatea le revine în totalitate. Cred că era suficient să-mi dați un telefon și nu mai era cazul să faceți afirmația nefondată că pescuitul sportiv nu este sport și Campionatul Național și Mondial este o chestie privată. Se pare că nu cunoașteți suficient cu ce se mănâncă sportul de performanță, cel puțin la nivelul lui de organizare, administrare și control.
Mă refer aici și la faptul că arbitri sportivi sunt licențiați de federația sportivă, nu de APS, AGVPSR sau alte bazaconii. Este suficient să răsfoiți pagina de web a federației și găsiți acolo tot ce vă interesază, de la regulamente, legi, etc.
Apropo, cine se ocupă de pregătirea sportivilor în clubul dumneavoastră? Cred că aveți cunoștință de HG 343/2011 privind statutul antrenorului. :oops:
http://frpsc.ro/2011/05/07/statutul-antrenorului/
Nici măcar nu vă închipuiți câte mai aveți de făcut la club ca să puteți spune că vreți să faceți sport de performanță.


Am fost la Campionatul Mondial Franta 2009 ... cu buletinul. Atat !
Nu mi-a cerut legitimatie , nu m-a intrebat de la ce club vin . Nimic. Daca voia Vladeanu sa o bage pe bunica in stand titulara putea !
Am fost arbitrat de persoane care nu mai participasera in viata lor la o competitie de pescuit. Nu aveau nicio pregatire ...
Am vazut cum se strang cotizatiile tarilor participante in sala de mese ( eram la ciorba in acel moment ) ...
Daca acest CM este recunoscut de forurile internationale sportive cred ca avem o problema. De aici am dedus ca CM-ul este tot o "braila" ...

La noi in club pregatirea se face individual. Nu avem antrenor momentan. Prin definitie trebuie sa fie cineva mai bun decat noi ... inca nu am gasit . :D
Glumesc , vorbiti de lucruri sfinte ... mai este mult pana acolo . Personal va sustin.

_________________
http://www.danmitranescu.ro


14 Ian 2012, 15:20
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Popescule ai ajuns si pe aici cu aberatiile tale.......................
Dupa parerea mea nu ai sa reusesti vreodata sa iti atingi obiectivul cu tonul asta arogant si plin de minciuni.
Sfatul meu,daca tu chiar crezi ca asta se va intimpla,si federatia va ajunge acolo unde ti-ai propus date la o parte si lasa fraiele federatiei pe mana unui pescar ca Dan Mitranescu sau alti ca doar asa se va pune in aplicare.


Asa cum a spus si Dan pescuitul competitional in Romania si in lume se face sub patrimoniu privat.
Cu Federatia aia ce vrei sa faci?Crezi tu in nebunia ta ca pescarii pasionati de concursuri private vor renunta la ele si se vor indrepta catre cele organizate de federatie unde tu le ceri asig medicale,cotizati,antrenamente............etc pt ca tu le spui ca o trec in penal sau ca este impotriva legi.........ma faci sa rad .

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Ian 2012, 16:35
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Domnule Nicu,
Am primit pe privat un mesaj de la un prieten al dumneavoastra prin care mi se cerea sa va inteleg ca sunteti baiat bun. Sunt convins de acest lucru si va acord circumstantele de rigoare. Cititi totusi cu atentie ce a scris dl. Mitranescu mai sus. Am sa va dezamagesc cu propriile dumneavoastra afirmatii; si federatia sportiva este o persoana juridica de drept privat. Asa ca ea isi desfasoara activitatea in conformitate cu legea privind persoanele de drept privat. Din pacate pentru unii, vor trebui in final sa fie de acord sa devenim o mare familie, cu toate bunele si relele pe care aceasta mare familie le va avea. Indiferent daca le place sau nu fata cuiva. Trist este ca acest lucru nu s-a facut atunci cand federatia s-a constituit, adica acum un an. Pe undeva poate ca este mai bine, intrucat s-au eliminat unele frecusuri, inerente in asemenea constructii.

PS Obiectivul la care te referi s-a atins. Federatia a fost infiintata si o alta nu se mai poate constitui. De asta sunt unii disperati.


14 Ian 2012, 16:51
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Scuzama in formula actuala nou creata Vladeanu,Tarusi,Popescu si patronul asta de la Sarulesti nu o sa reusiti nimic.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Ian 2012, 17:16
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Tocmai incercam sa va spun ca am reusit, dar se pare ca nu ati inteles. Si formula pe care o invocati nu corespunde adevarului. Conducerea federatiei o gasiti aici:
http://frpsc.ro/2011/03/01/biroul-federal/

Seamana cu ce ati spus dumneavoastra?

Si comisiile tehnice aici:
http://frpsc.ro/2011/03/01/comisii-frps/

PS Andrei Vladeanu nu va face niciodata parte din conducerea federatiei. Cel putin cat eu voi face parte din ea. Cunosc si ultima directiva APCR de a se aciui pe la federatie dupa obtinerea CIS-ului si afilierea la CIPS. Nu ti se pare suspecta tacerea APCR? Cat despre Orhei &CO sunt o gluma trista. O sa vedeti distractie luna viitoare, dupa afilierea FRPS la CIPS.


14 Ian 2012, 17:25
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Nu paria pe gloabe. Niciunul dintre aceste cluburi nu vor participa la C.M. Și nici la vreo selecție.


E doar impresia mea, sau tocmai a numit "gloabe" membrii ai 16-17 cluburi de pescuit?

Incepe sa devina interesant.


15 Ian 2012, 00:42
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
tibi_m,
Nu încerca să traduci din română în română pentru că nu este cazul. În general stăpânesc bine verbul și, spre deosebire de alții, îmi asum reponsabilitatea celor spuse, ba chiar și argumentez de multe ori afirmațiile pe care le fac.
În ceea ce privește generalizarea ta, este un populism ieftin și care nu face altceva decât să te descalifice din calitatea ta de realizator de emisiuni de pescuit sportiv, poziție care ar trebui să te plaseze într-o neutralitate și un obiectivism reale.
Să-ți traduc ce am vrut să spun, deși sunt sigur că ai priceput corect afirmația mea.
Când am spus că se pariază pe gloabe, m-am referit la o competiție care, după părerea mea nu va avea loc, întrucât cei care se erijază în organizatori nu sunt autorizați în acest sens. Și ca să-ți detaliez, îți fac o demonstrație simplă. Anul trecut am făcut o afirmație care mi-a adus o groază de apelative nemeritate pentru ca în final cele afirmate de mine să se adeverească 100%. Mă refer la așa zisul club NEXGEN. Am afirmat atunci că proiectul NEXGEN s-a născut mort și că nu este decât o mânărie pentru ca anumiți indivizi să ajungă la Jocurile Mondiale din Italia. Nu contest că majoritatea sportivilor incluși în acel lot, care se dorea club sportiv, sunt pescari sportivi de excepție. Odată obiectivul atins (particiaparea la JM) a încetat orice tentativa de a se materializa proiectul respectiv.
Revenim la ora actuală.
Pe listele ce se vehiculează acum, apar o serie de cluburi care, după modelul patentat, nu există. Vezi loturile RIG SERVICE, și alte structuri care nu sunt constituite ca și cluburi sportive, dar care apar ca participante la acest simulacru de Campionat Național.
Am explicat de multe ori (în speranța că se va pricepe într-un final) că loturile reprezentative ale unei țări, trebuie să cuprindă cei mai buni sau în formă sportivi din acea țară, la un moment dat. Nu este vorba aici de a se reprezenta un club, ci o națiune. Așa că acest atribut nu poate aparține decât unei federații sportive și nu anumitor grupuri de interese care, în bunul obicei încetățenit deja, să mai stoarcă ceva marafeți din buzunarele și așa golite, ale pescarilor de competiție.
Când am spus că dintre cluburile care vor participa la acest simulacru nu vor participa la actualul Campionat Mondial, am făcut-o în baza unor realități pe care nimeni nu le mai poate contesta. Federația va depune documentele de afiliere la Congresul CIPS și va înlocui AGVPSR din postura de reprezentant al României la acest for.
În mod evident, AGVPSR a fost suficient de vicleană (prin șefii săi) să oblige cluburile (direct sau prin formele lor actuale de reprezentare) să se afilieze la aceasta, deși legea le interzice așa ceva. În mod evident ele nu pot să se afilieze în timp util la federație pentru a se integra în Campionatul oficial de competiție, care, nota bene, va fi primul Campionat Național oficial organizat în România, întrucât o să le solicităm să vină cu dovada dezafilierii din orice altă structură neautorizată, lucru care nu se face așa ușor, fiind nevoie de o hotărâre a AG respective privind dezafilierea lor. Reține nuanța „oficial”. Cred că știi la ce mă refer. În lotul național nu vor fi selecționați decât sportivii legitimați la cluburile din federație. Asta ca să știe din start și cei care, din oportunism, se duc acolo unde cred ei ca le este bine, nu acolo unde legea îi obligă să se ducă. Dar acest lucru nu privește federația, aceasta nefiind obligată să se roage de cluburi să se afilieze.
Așa că te-aș ruga să renunți la populismele ieftine și mai bine să te concentrezi asupra altor subiecte care să ajute pescuitul sportiv de competiție. Vremea găștilor din pescuitul sportiv din România a apus, deși unii se fac că nu pricep acest lucru. O fac în defavoarea lor și a celor care încă mai cred în minciunile lor.


15 Ian 2012, 10:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Nu s-a inteles mesajul...
Pai care e diferenta intre un pescar legitimat la un club din cadrul federatiei care nu are rezultate si unul independent care rupe tot? de ce trebuie ca pescarii sportivi sa faca obligatoriu parte dintr-un club ? eu unul daca stau mai mult plecat prin strainatate nu voi avea sansa sa fiu selectionat ,desi particip cu rezultate bunicele la concursuri de crap din Austria,Germania,UK.
si nu ca ar fi vorba de mine...dar in principiu selectionata tarii nu ar trebui sa contina ce este mai de valoare indiferent de unde joaca pescarul?Cred ca deja e si concurenta...care ia mai mult !
Asta da ceva "NOCIV"


15 Ian 2012, 14:58
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
... Așa că acest atribut nu poate aparține decât unei federații sportive și nu anumitor grupuri de interese care, în bunul obicei încetățenit deja, să mai stoarcă ceva marafeți din buzunarele și așa golite, ale pescarilor de competiție...


Asta nu este "populism ieftin"? :mrgreen:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


15 Ian 2012, 17:26
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
patrick scrie:
Nu s-a inteles mesajul...
Pai care e diferenta intre un pescar legitimat la un club din cadrul federatiei care nu are rezultate si unul independent care rupe tot? de ce trebuie ca pescarii sportivi sa faca obligatoriu parte dintr-un club ? eu unul daca stau mai mult plecat prin strainatate nu voi avea sansa sa fiu selectionat ,desi particip cu rezultate bunicele la concursuri de crap din Austria,Germania,UK.
si nu ca ar fi vorba de mine...dar in principiu selectionata tarii nu ar trebui sa contina ce este mai de valoare indiferent de unde joaca pescarul?Cred ca deja e si concurenta...care ia mai mult !
Asta da ceva "NOCIV"


Pentru ca asa prevede legea. Sportul de performanta se face cu sportivi legitimati la un club sportiv. Iar cluburile pentru a putea participa la competitii oficiale, trebuie sa se afilieze la federatie.

Vali Vesa,
Nu este nici un populism; este adevarul neaos. Si o stii foarte bine.


15 Ian 2012, 19:03
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 4 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle