Raspunde la subiect  [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
 CAMPIONATUL NATIONAL 2012 
Autor Mesaj
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
robert pena scrie:
Buhac Constantin scrie:
In curand vom prezenta Lotul Califarul Alb .Mai asteptam raspunsul si actele de transfer ale domnului Max .


Maxx? :o :shock: :shock: :shock: probabil este o confuzie :o interesant sa putem afla si componenta loturilor inscrise


Sunt doi ... unul este cu "x" si celalalt cu "xx" .
Eu il cunosc numai pe "XX" :


Fisiere atasate:
MAXX.jpg
MAXX.jpg [ 7.04 KiB | Vizualizat de 9010 ori ]

_________________
http://www.danmitranescu.ro
01 Feb 2012, 22:47
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
oliviu orhei scrie:
Comunicat,
Datorita unor neintelegeri privind participarea la Campinatul National de pescuit la CRAP 2012 se fac urmatoarele precizari:
- Pot participa la Campionatul National numai Cluburi Infiintate prin HOTARARE JUDECATOREASCA sau A.V.P.S. membre AGVPS.
- Va putea participa numai un singur lot de 11 pesccari dintr-un singur CLUB sau AVPS.
- Pescarii care compun Cluburile nu trebuie sa fie membri AGVPS.
- In cazul in care un Club care iese campion national iar pescarii nu sunt membri AGVPS acestia se vor face membri pentru a putea participa la Capionatul Mondial.
Definirea atributiilor: capitanului, managerului si delegatului, li se vor da atributiile dupa terminarea Congresului FIPS din luna martie 2012, o data cu comunicarea Regulamentului de desfasurare a C.N. – din cauza unor modificari ce vor putea aparea la acesta.

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei

Subcomisarul Orhei ar trebui sa spuna cluburilor care se inscriu in AGVPSR ca acolo vor ramane. Ca si el de altfel. Lada de vechituri comuniste o ia la vale. Omul asta nu pricepe ca AGVPSR nu va organiza Campionatul Mondial. Treaba lui.


01 Feb 2012, 23:05
Profil

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
oliviu orhei scrie:
Comunicat,
Datorita unor neintelegeri privind participarea la Campinatul National de pescuit la CRAP 2012 se fac urmatoarele precizari:


- Pot participa la Campionatul National numai Cluburi Infiintate prin HOTARARE JUDECATOREASCA sau A.V.P.S. membre AGVPS. -

Va putea participa numai un singur lot de 11 pesccari dintr-un singur CLUB sau AVPS.
- Pescarii care compun Cluburile nu trebuie sa fie membri AGVPS.
- In cazul in care un Club care iese campion national iar pescarii nu sunt membri AGVPS acestia se vor face membri pentru a putea participa la Capionatul Mondial.
Definirea atributiilor: capitanului, managerului si delegatului, li se vor da atributiile dupa terminarea Congresului FIPS din luna martie 2012, o data cu comunicarea Regulamentului de desfasurare a C.N. – din cauza unor modificari ce vor putea aparea la acesta.

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei

Subcomisarul Orhei ar trebui sa spuna cluburilor care se inscriu in AGVPSR ca acolo vor ramane. Ca si el de altfel. Lada de vechituri comuniste o ia la vale. Omul asta nu pricepe ca AGVPSR nu va organiza Campionatul Mondial. Treaba lui.


domnule Popescu ,trebuie ca sa stiti , de ce trebuie ca cluburile sa fie legal constituite ,cu hotarire judecatoreasca ,iar AVPS-urile trebuiesc sa fie doar membre AGVPS.care sunt mai legale ??ca nu mai inteleg nimic :shock:
si exista posibilitatea ca brat la brat cu domnii Orhei,Vladeanu si Tarus sa faceti ceva in tara aceasta pentru pescari?/


01 Feb 2012, 23:12
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Pe mine ma intereseaza sa fac ceva pentru pescuit. Pentru pescari trebuie sa faca cluburile. Deocamdata am creat cadru legal de desfasurare a competitiilor sportive de pescuit. Ce fac ceilalti este ce au facut si pana acum si anume o afacere personala.Acest pseudo subcomisar este un oportunist de doi lei care incearca sa beleasca pescarii, dupa ce la inlaturat de la ciolan pe andrei Vladeanu. Nu vor reusi, intrucat nu vom permite acest lucru.
Cat priveste legalitatea structurilor sportive, raspunsul il gasiti in Legea 6/2000.


01 Feb 2012, 23:48
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Cum sa intamplat la mai multe institutii din Romania REVOLUTIA a creat cadru legal doar pentru schimbarea termopanelor,usilor si mobilierului acum cred ca AGVPS va schimba PARCHETUL .
In prima faza dupa trambitarea schimbarii lui Vladeanu credeam ca ceva se va schimba dar acum pot sa spun ca cei care vroiau sa "CONDUCA LEGAL" Val ,Vladeanu etc erau niste dulceti de baieti si vroiau sa faca ceva cam FORTAT dar ceva la care se priceprau si erau promotorii pescuitului sportiv din Romania .
Avea Val o zicala cu Lupu si Cainii acum cu zapada si gerul din Romania ar putea fi practica si in pescuit .
Mai lati toti din orgolii si sa mergem pe mana Federatiei cu Campionatul National Organizat de Vladeanu la Sarulesti .
Daca facem front comun in Martie Reprezentantii Federatiei se vor putea intoaece din Spania cu toate aprobarile .
Prin dialog se pot rezolva usor aceste mici probleme care in ultima perioada nu au avut finalizare numai din cauza marilor orgolii .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


02 Feb 2012, 09:20
Profil

Membru din: 08 Feb 2011, 19:21
Mesaje: 22
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Buhac Constantin scrie:
Cum sa intamplat la mai multe institutii din Romania REVOLUTIA a creat cadru legal doar pentru schimbarea termopanelor,usilor si mobilierului acum cred ca AGVPS va schimba PARCHETUL .
In prima faza dupa trambitarea schimbarii lui Vladeanu credeam ca ceva se va schimba dar acum pot sa spun ca cei care vroiau sa "CONDUCA LEGAL" Val ,Vladeanu etc erau niste dulceti de baieti si vroiau sa faca ceva cam FORTAT dar ceva la care se priceprau si erau promotorii pescuitului sportiv din Romania .
Avea Val o zicala cu Lupu si Cainii acum cu zapada si gerul din Romania ar putea fi practica si in pescuit .
Mai lati toti din orgolii si sa mergem pe mana Federatiei cu Campionatul National Organizat de Vladeanu la Sarulesti .
Daca facem front comun in Martie Reprezentantii Federatiei se vor putea intoaece din Spania cu toate aprobarile .
Prin dialog se pot rezolva usor aceste mici probleme care in ultima perioada nu au avut finalizare numai din cauza marilor orgolii .



...in situatia data,marea problema e atitudinea d-lui popescu care nu e 'capabil' sa-si apropie pescarii...,poate doar sa-i inraiasca


02 Feb 2012, 10:14
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 19:42
Mesaje: 322
Localitate: Cluj-Napoca
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
sandupodaru scrie:
...in situatia data,marea problema e atitudinea d-lui popescu care nu e 'capabil' sa-si apropie pescarii...,poate doar sa-i inraiasca


A reusit ceva mai mult, sa uneasca toti pescarii :mrgreen:
... desigur impotriva lui :lol:

_________________
http://www.alinpitters.ro/


02 Feb 2012, 10:21
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Buhac Constantin scrie:
Cum sa intamplat la mai multe institutii din Romania REVOLUTIA a creat cadru legal doar pentru schimbarea termopanelor,usilor si mobilierului acum cred ca AGVPS va schimba PARCHETUL .
In prima faza dupa trambitarea schimbarii lui Vladeanu credeam ca ceva se va schimba dar acum pot sa spun ca cei care vroiau sa "CONDUCA LEGAL" Val ,Vladeanu etc erau niste dulceti de baieti si vroiau sa faca ceva cam FORTAT dar ceva la care se priceprau si erau promotorii pescuitului sportiv din Romania .
Avea Val o zicala cu Lupu si Cainii acum cu zapada si gerul din Romania ar putea fi practica si in pescuit .
Mai lati toti din orgolii si sa mergem pe mana Federatiei cu Campionatul National Organizat de Vladeanu la Sarulesti .
Daca facem front comun in Martie Reprezentantii Federatiei se vor putea intoaece din Spania cu toate aprobarile .
Prin dialog se pot rezolva usor aceste mici probleme care in ultima perioada nu au avut finalizare numai din cauza marilor orgolii .


Domnule Buhac,
Daca tot imi faceti reclama vedeti ca am si mocheta cat si covoare.


02 Feb 2012, 10:52
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Era vorba de o reclamatie nu de reclama dar experienta dumneavoastra o poate transforma cu foarte mare usurinta in reclama .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


02 Feb 2012, 12:03
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Val am participat si eu la sedinta in care toti dadeau cu vorbe grele in Maestru,fara sa stie cate lucruri bune a facut ,cat timp si alergaturi pe drumuri pentru a putea participa Romania la Campionatele Mondiale si culmea carcotasilor ca obtinea rezultate foarte bune .
Atunci am fost singurul care am zis ceva si in procesul verbal a fost trecut altceva.Atuci trebuia sa accepti functia de Presedinte APCR .
Val asa am si eu o functie la Federatie pana cand se vor strange Cluburile sub umbrela ei si dupa aceea am si eu altceva mai bun de facut si ii voi lasa pe altii care se pricep,le place si au timp pentru asta.
In pescuit am cunoscut foarte multi oameni deosebiti si din greseala am avut si cateva rezultate bune dar nici cand nu am fost printre primi nu a fost nici un fel de suparare .
Doresc sa particip la concursuri sa ma relaxez .
Dar si acum cineva vrea sa arate ca EL este miezul . Nu vreau sa continui ca cinestie ce mai zic si nu vreau sa plec nervos la VANATOARE .Avem inchiriata cabana la Letca doua zile .Daca nu ai program si vrei sa iesi la un purcelul da un semn de viata .
Stii ccumva ce au facut ieri la Tribunal Popescu - Vladeanu ?
Mai bine ar da mana si sa lucreze impreuna .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


03 Feb 2012, 11:50
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Vlădeanu nu s-a prezentat. Părerea mea este că trage de timp. Oricum nu v-a apuca să înceapă Campinatul Național de crap - Marcă înregistrată. Am făcut o socoteala simplă. Excedentul rezultat (taxe-premii) era de 66.500 lei. Păcat de cei care cotizează, întrucât în caz de dizolvare banii nu se restituie.
Cât privește pe Orhei, o să fac o sesizare la ANAF să vadă ce și cum cu taxele de la Cupa RIG SERVICE. RIG SERVICE repară vapoare, nu este structură sportivă. După cum vezi, nu mă ascund. O fac public. Să nu zică nimeni că nu a știut.


03 Feb 2012, 12:42
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Un mare BRAVO pentru dom' Popescu. Pentru el si pentru toti cei ce-l tin in brate. Da-i inainte cu tupeu... :evil:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


03 Feb 2012, 14:19
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
...o să fac o sesizare la ANAF să vadă ce și cum cu taxele de la Cupa RIG SERVICE. RIG SERVICE repară vapoare...


Ha, ma stric de ras. Pune-te tu cu RIG si... mai vedem... :lol: :lol: :lol:

PS Sa-ti vand un pont in legatura cu premiile de la Cupa Rig. Dar mai bine lasa... sa descoperi singur...

http://www.youtube.com/watch?v=-tddaAfV ... re=related
:lol: :lol:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


03 Feb 2012, 14:31
Profil YIM WWW
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Nea Popescule, vezi ca RIG SERVICE ESTE mult mai mare decat iti inchipui, este exact cat o balena care papa un pestisor mic ca dumneata fara sa il simta.
Pe net ai gasit ca repara vapoare, vezi ca se mai ocupa si cu altceva, service auto, etc.
Oricum nu poti sa faci nimic cu Rig.
Mai bine inveti sa pescuiesti cu un zigRIG :lol:

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


03 Feb 2012, 14:50
Profil WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Val scrie:
Est foarte periculoasa afirmatia asta publica ca nimeni nu se pune cu RIG , ca balena nu stiu ce face.... haideti sa fin un pic mai ponderati , ca am impresia ca sarim din lac in put ... :| si de data asta intr-un put adinc .
Mentalitatea asta de pestisor care nu ataca balene a tinut o vreme dar uite ca acum lumea se revolta - iar societatea civila tinde sa se regrupeze
Deocamdata trebuie acordata prezumptia ca cei implicati vor sa faca ceva legal si frumos . Ce va fi la sfarsit - veti discuta atunci .


Legal nu este in niciun caz. Si nu vor face acest Campionat Mondial. I-am notificat in acest sens. Daca cineva isi mai inchipuie ca se mai poate merge pe burta, se insala.


05 Feb 2012, 09:45
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Federatia va organiza ,bine,frumos si legal C.M .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


05 Feb 2012, 11:40
Profil

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Buhac Constantin scrie:
Federatia va organiza ,bine,frumos si legal C.M .


Domnule Buhac,indraznesc sa va pun o intrebare:

cine nu a dorit ca CNul (agvps)sa se desfasoare pe Tancabesti respectiv Moara Vlasiei 2.?am sentimentul ca impinsi de la spate de catre Parfene Vlad,Ovidiu si Victoras Petcu acum eram mult mai departe si mult mai linistiti!!!le-am dat cu piciorul unor oameni care in orice moment puneau baltile la dizpozitie gratuit si chiar mai scoteau cite ceva de ordinul miilor din buzunar


05 Feb 2012, 19:55
Profil

Membru din: 07 Feb 2012, 21:31
Mesaje: 2
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
preda scrie:
oliviu orhei scrie:
Cluburi care si-au manifestat intentia de participare:
1. Clubul Pelicanul
2. Clubul Carp Zone
3. Clubul Pescarilor
4. Aviators Fishing Club
5. Energy Carp
6. Natural Crap
7. AVPS Soimul
8. AVPS Acvila
9. CS Ovidius Constanta
10. Clubul Sportiv Overten
11. Smart Fishing Club
12. Carping Club
13. Clubul "Mr. Fish" - George Tite
14. Carphatic Fishing Club
15. Free Carp - Deva
16. Professional Fishing
17. :arrow: Rig Service


batrane, daca tot au inceput sa apara SRL -uri la campionatul national te rog sa inscrii si lotul Clanul Camatarilor si Clanul Sportivilor .

in primul rand salut pe toata lumea.
in al doilea rand o sa va arat pt ce am fost banat pe un alt siteComan Valentin
Subiectul mesajului: Re: CN 2012- INSCRIERI
MesajScris: Dum Feb 05, 2012 4:58 pm
Neconectat

Membru din: Dum Mar 20, 2011 7:15 pm
Mesaje: 9
Vladut Mateianu scrie:
1 PELICANUL
2 ENERGY CARP
3 CARP-ZONE
4 CLUBUL PESCARILOR
5 OVER TEN
6 AVIATORS FISHING
7 ACVILA
8 CARPING
9 NATURAL CARP
10 CS SENZOR
11 CS SENIOR CRAP
12 GREEN LAKE
13 CS LUFARUL CONSTANTA
14 OVIDIUS
15 MR FISH
16 SMART FISHING CLUB
17 CARPHATIC FISHING CLUB
18 FREE CARP DEVA
19 PROFESSIONAL FISHING
20 EXTREME CARP PLOIESTI
21 SPEED CARP CLUB
22 ANKORA CRAP PRO
23 CALIFARUL ALB
24 CS PLANET IASI

A disparut RIG SERVICE :shock: :roll: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Vladut Mateianu
Subiectul mesajului: Re: CN 2012- INSCRIERI
MesajScris: Dum Feb 05, 2012 6:01 pm
Neconectat
Partener Crapmania.ro
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 08, 2005 8:23 pm
Mesaje: 9962
Localitate: BUCURESTI http://www.snz.ro
Daca ai de comentat, o poti face cu numele tau..... :oops:

Rig Service nu a avut niciodata lot, a fost vb de o confuzie...


07 Feb 2012, 21:47
Profil

Membru din: 07 Feb 2012, 21:31
Mesaje: 2
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
oliviu orhei scrie:
Cluburi care si-au manifestat intentia de participare:
1. Clubul Pelicanul
2. Clubul Carp Zone
3. Clubul Pescarilor
4. Aviators Fishing Club
5. Energy Carp
6. Natural Crap
7. AVPS Acvila
8. CS Ovidius Constanta
9. Clubul Sportiv Overten
10. Smart Fishing Club
11. Carping Club
12. Clubul "Mr. Fish" - George Tite
13. Carphatic Fishing Club
14. Free Carp - Deva
15. Professional Fishing
16.Clubul Lufarul
17. Senior Crap
18. Clubul Sportiv Senzor
19. GREEN LAKE
20. EXTREME CARP PLOIESTI

[b]PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Taxa de participare se va depune pana pe data 30.04.2012 in contul:
SC RIG SERVICE SA
Strada Marc Aureliu nr. 18 Constanta Romania
Cont RO18CITI 0000 0007 0008 0005 CITIBANK
[/b]

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei

Va intreb pe dumneavoastra domnule Orhei:
Unde a disparut acest lot RIG SERVICE ???


07 Feb 2012, 21:58
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle