Raspunde la subiect  [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 CAMPIONATUL NATIONAL 2012 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
...Nu este nici un populism; este adevarul neaos. Si o stii foarte bine.


Nu nu o stiu. Si ca sa vorbim concret, sa spuneti punctual ce masuri luati ca "sa nu se mai stoarcă ceva marafeți din buzunarele și așa golite, ale pescarilor de competiție..."

Ca pana acum vad doar ca cereti, taxe de afiliere si cotizatii. Cu ce ajuta (material) federatia cluburile sportive???

Asta chiar este un subiect interesant, se poate face un topic nou.

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


16 Ian 2012, 12:34
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Simplu; pescarii nu vor mai plăti taxe de participare pentru competițiile oficiale, nu vor mai plăti arbitrajul, etc. De asemenea, federația le pune la dispoziție câte o locație pe care să o folosească pentru pregătire și competiții. Numai să vrea cluburile și să fie în stare să le administreze. Știi principiul: Ca să faci, trebuie întâi să vrei.
Taxele de afiliere si cotizațiile sunt prevăzute in statut și se folosesc pentru chestiuni strict administrative. Atât.


16 Ian 2012, 13:18
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Simplu; pescarii nu vor mai plăti taxe de participare pentru competițiile oficiale, nu vor mai plăti arbitrajul, etc. De asemenea, federația le pune la dispoziție câte o locație pe care să o folosească pentru pregătire și competiții. Numai să vrea cluburile și să fie în stare să le administreze. Știi principiul: Ca să faci, trebuie întâi să vrei.
Taxele de afiliere si cotizațiile sunt prevăzute in statut și se folosesc pentru chestiuni strict administrative. Atât.




Cine garanteaza toate asta?
Ca daca tu esti garantia atunci cred ca ai sa ramai singur.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


16 Ian 2012, 13:51
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Domnule Nicu,
Nu mai confundați federația cu o singură persoană. Este un for serios, iar faptul că eu sunt perceput ca un zbir nu se justifică. Întrebați pe careva care mă cunoaște, că singur nu mă pot caracteriza. Si uitați-vă un pic aici:
http://www.youtube.com/watch?v=7bCN7S3G2jc
Deci, nu spun povești.
PS Tineți minte data de 10 februarie 2012.


16 Ian 2012, 13:55
Profil

Membru din: 23 Feb 2011, 14:07
Mesaje: 242
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
tibi_m,
Nu încerca să traduci din română în română pentru că nu este cazul. În general stăpânesc bine verbul și, spre deosebire de alții, îmi asum reponsabilitatea celor spuse, ba chiar și argumentez de multe ori afirmațiile pe care le fac.
În ceea ce privește generalizarea ta, este un populism ieftin și care nu face altceva decât să te descalifice din calitatea ta de realizator de emisiuni de pescuit sportiv, poziție care ar trebui să te plaseze într-o neutralitate și un obiectivism reale.
Să-ți traduc ce am vrut să spun, deși sunt sigur că ai priceput corect afirmația mea.
Când am spus că se pariază pe gloabe, m-am referit la o competiție care, după părerea mea nu va avea loc, întrucât cei care se erijază în organizatori nu sunt autorizați în acest sens. Și ca să-ți detaliez, îți fac o demonstrație simplă. Anul trecut am făcut o afirmație care mi-a adus o groază de apelative nemeritate pentru ca în final cele afirmate de mine să se adeverească 100%. Mă refer la așa zisul club NEXGEN. Am afirmat atunci că proiectul NEXGEN s-a născut mort și că nu este decât o mânărie pentru ca anumiți indivizi să ajungă la Jocurile Mondiale din Italia. Nu contest că majoritatea sportivilor incluși în acel lot, care se dorea club sportiv, sunt pescari sportivi de excepție. Odată obiectivul atins (particiaparea la JM) a încetat orice tentativa de a se materializa proiectul respectiv.
Revenim la ora actuală.
Pe listele ce se vehiculează acum, apar o serie de cluburi care, după modelul patentat, nu există. Vezi loturile RIG SERVICE, și alte structuri care nu sunt constituite ca și cluburi sportive, dar care apar ca participante la acest simulacru de Campionat Național.
Am explicat de multe ori (în speranța că se va pricepe într-un final) că loturile reprezentative ale unei țări, trebuie să cuprindă cei mai buni sau în formă sportivi din acea țară, la un moment dat. Nu este vorba aici de a se reprezenta un club, ci o națiune. Așa că acest atribut nu poate aparține decât unei federații sportive și nu anumitor grupuri de interese care, în bunul obicei încetățenit deja, să mai stoarcă ceva marafeți din buzunarele și așa golite, ale pescarilor de competiție.
Când am spus că dintre cluburile care vor participa la acest simulacru nu vor participa la actualul Campionat Mondial, am făcut-o în baza unor realități pe care nimeni nu le mai poate contesta. Federația va depune documentele de afiliere la Congresul CIPS și va înlocui AGVPSR din postura de reprezentant al României la acest for.
În mod evident, AGVPSR a fost suficient de vicleană (prin șefii săi) să oblige cluburile (direct sau prin formele lor actuale de reprezentare) să se afilieze la aceasta, deși legea le interzice așa ceva. În mod evident ele nu pot să se afilieze în timp util la federație pentru a se integra în Campionatul oficial de competiție, care, nota bene, va fi primul Campionat Național oficial organizat în România, întrucât o să le solicităm să vină cu dovada dezafilierii din orice altă structură neautorizată, lucru care nu se face așa ușor, fiind nevoie de o hotărâre a AG respective privind dezafilierea lor. Reține nuanța „oficial”. Cred că știi la ce mă refer. În lotul național nu vor fi selecționați decât sportivii legitimați la cluburile din federație. Asta ca să știe din start și cei care, din oportunism, se duc acolo unde cred ei ca le este bine, nu acolo unde legea îi obligă să se ducă. Dar acest lucru nu privește federația, aceasta nefiind obligată să se roage de cluburi să se afilieze.
Așa că te-aș ruga să renunți la populismele ieftine și mai bine să te concentrezi asupra altor subiecte care să ajute pescuitul sportiv de competiție. Vremea găștilor din pescuitul sportiv din România a apus, deși unii se fac că nu pricep acest lucru. O fac în defavoarea lor și a celor care încă mai cred în minciunile lor.


Am pus o intrebare de o jumatate de rand si am primit un raspuns de jumatate de pagina.
Probabil ca niste scuze erau mai nimerite.
E populist faptul ca ma intriga o jignire colectiva adresata unor pescari in mare majoritate neimplicati in manevrele de culise?

In schimb nu e populist sa promiti o multime de lucruri pe care le vei face intr-un viitor incert pentru pescuitul din Romania, desi nu ai inca nici recunoastere legala, nici recunoasterea pescarilor si nici macar aderentii pe care declari ca ii ai. (unul dintre cluburile ce sunt anuntate ca facand parte din aceasta federatie a negat public).

Uneori cea mai buna replica este lipsa de replica. Asa ca o sa ma abtin de a da curs acestei polemici evident inegale. A intra in polemica cu dvs. este echivalent cu a lua acadeaua unui copil de 3 anisori cu caciulita cu pompoane.

Daca insa insistati este posibil sa ma convingeti :))


16 Ian 2012, 15:27
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mai 2011, 23:57
Mesaje: 69
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
popescu stefan scrie:
Nici o asociație din AGVPSR (mă refer la cele consacrate, nu la APCR, ALRC și Carping Club, afiliate din oportununism)



Domnule Popescu va jucati din nou cu cuvintele si va atrageti alte antipatii. Carping Club a depus cerere de afiliere la AGVPS in 2010 dupa renuntarea la statutul de membru APCR, din motive cunoscute pescarilor de crap, nu si dumneavoastra din cate vad.
Afilierea in cadrul AGVPS garanta in acel moment clubului nostru participarea la Campionatul National, oricare ar fi fost organizatorul acestuia si nu oportunismului ca poate in 2012 Romania va organiza Campionatul Mondial iar noi vom depune un proiect castigator pentru locatia desfasurarii acestuia.

V Hodorog

_________________
www.carpingclub.ro


17 Ian 2012, 10:06
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
saptamana trecuta ar fi trebuit sa fie semnate si parafate actele/la mai bine de 6-7 zile de la termenul stabilit cum se prezinta situatia? :roll:


19 Ian 2012, 23:26
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
http://pv-tv.tv/romanian/video/interviu ... -frps.html

Ai un posibil răspuns aici!


21 Ian 2012, 17:16
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
din parte AGVPS va vorbi cineva la PV-TV?


25 Ian 2012, 17:03
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Asa ar fi normal, desi corect era sa fie la aceeasi masa toate partile. Si reporterul sa cunoasca legile, nu sa presupuna ca interlocutorul are probabil dreptate. Si acolo nu s-a exprimat o opinie, ci un punct de vedere oficial.


25 Ian 2012, 18:28
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
CAMPIONATUL NATIONAL 2012 - PREZENTARE

In urma sedintei avute in cursul zilei de 27.01.2012 la sediul AGVPS, s-au hotarat ca fiind definitive urmatoarele puncte:

LOCUL DE DESFASURARE: Balta Corbul 2, Jud. Constanta
PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Pentru a participa la CN 2012, apartenenta cluburilor sau a pescarilor la AGVPS nu este obligatorie.
COMPONENTA LOT: 11 persoane. In fiecare mansa se vor nominaliza astfel: 6 pescari titulari, 2 rezerve, 1 capitan, 1 manager, 1 delegat.
MOD DE DESFASURARE: 3 manse cu participarea tuturor loturilor inscrise
REGULAMENTUL DE DESFASURARE: FIPS-CIPS
MODUL DE PUNCTARE SI DE INTOCMIRE AL CLASAMENTULUI – conform Regulament FIPS-CIPS, cu acumularea punctelor din fiecare mansa. Lotul care va acumula cele mai putine puncte va fi declarat CAMPION NATIONAL urmand a reprezenta ROMANIA la Campionatul Mondial 2012, restul loturilor urmand a fi clasate in ordinea crescatoare a punctelor obtinute. In cazul egalitatii punctajelor obtinute diferentierea se va face prin cantitatea de peste capturata de fiecare lot. Locurile 1-12 vor participa in Divizia A a CN 2013, iar loturile 13-25 vor participa in Divizia B a CN 2013. Loturile clasate pe locurile 1-6 in Divizia A 2013 vor participa in aceeasi divizie a CN 2014, locurile 7-12 urmand a retrograda in Divizia B 2014. Loturile clasate pe locurile 1-6 in Divizia B 2013 vor promova in Divizia A pentru editia 2014 a CN, restul loturilor urmand a evolua tot in Divizia B 2014. Acest sistem de punctare si promovare/retrogradare se va pastra pentru cel putin 3 ani.
ARBITRAJ: corpul de arbitri al AGVPS
PERIOADA DE DESFASURARE:
14-17.06.2012 prima etapa a Campionatului National

28-01.07.2012 a doua etapa a Campionatului National

12-15.07.2012 ultima etapa a Campionatului National

COST ESTIMATIV: 37.000 lei, reprezentand cheltuieli cu arbitrajul. Contravaloarea altor bunuri si servicii necesare desfasurarii Campionatului National (veste, cupe, media, etc) vor fi detaliate in protocolul ce urmeaza a se semna cu organizatorul administrator al evenimentului, SC RIG SERVICE SA.
RESPONSABILI ORGANIZARE: RIG SERVICE SA, responsabil administrative si COMITETUL DE ORGANIZARE AGVPS, responsabil sportiv.
In cazul in care incasarile vor fi mai mari decat cheltuielile, ocupantii podiumului vor fi premiati si financiar.
Dupa terminarea perioadei de inscrieri, la sediul AGVPS se va desfasura sedinta tehnica, de la fiecare club inscris fiind invitat cate un reprezentant.

Cluburi care si-au manifestat intentia de participare:
1. Clubul Pelicanul
2. Clubul Carp Zone
3. Clubul Pescarilor
4. Aviators Fishing Club
5. Energy Carp
6. Natural Crap
7. AVPS Acvila
8. CS Ovidius Constanta
9. Clubul Sportiv Overten
10. Smart Fishing Club
11. Carping Club
12. Clubul "Mr. Fish" - George Tite
13. Carphatic Fishing Club
14. Free Carp - Deva
15. Professional Fishing
16. Rig Service
17. Senior Crap
18. Clubul Sportiv Senzor
19. GREEN LAKE
20. EXTREME CARP PLOIESTI

PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Taxa de participare se va depune pana pe data 30.04.2012 in contul:
SC RIG SERVICE SA
Strada Marc Aureliu nr. 18 Constanta Romania
Cont RO18CITI 0000 0007 0008 0005 CITIBANK


30 Ian 2012, 10:02
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
CAMPIONATUL NATIONAL 2012 - PREZENTARE

In urma sedintei avute in cursul zilei de 27.01.2012 la sediul AGVPS, s-au hotarat ca fiind definitive urmatoarele puncte:

LOCUL DE DESFASURARE: Balta Corbul 2, Jud. Constanta
PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Pentru a participa la CN 2012, apartenenta cluburilor sau a pescarilor la AGVPS nu este obligatorie.
COMPONENTA LOT: 11 persoane. In fiecare mansa se vor nominaliza astfel: 6 pescari titulari, 2 rezerve, 1 capitan, 1 manager, 1 delegat.
MOD DE DESFASURARE: 3 manse cu participarea tuturor loturilor inscrise
REGULAMENTUL DE DESFASURARE: FIPS-CIPS
MODUL DE PUNCTARE SI DE INTOCMIRE AL CLASAMENTULUI – conform Regulament FIPS-CIPS, cu acumularea punctelor din fiecare mansa. Lotul care va acumula cele mai putine puncte va fi declarat CAMPION NATIONAL urmand a reprezenta ROMANIA la Campionatul Mondial 2012, restul loturilor urmand a fi clasate in ordinea crescatoare a punctelor obtinute. In cazul egalitatii punctajelor obtinute diferentierea se va face prin cantitatea de peste capturata de fiecare lot. Locurile 1-12 vor participa in Divizia A a CN 2013, iar loturile 13-25 vor participa in Divizia B a CN 2013. Loturile clasate pe locurile 1-6 in Divizia A 2013 vor participa in aceeasi divizie a CN 2014, locurile 7-12 urmand a retrograda in Divizia B 2014. Loturile clasate pe locurile 1-6 in Divizia B 2013 vor promova in Divizia A pentru editia 2014 a CN, restul loturilor urmand a evolua tot in Divizia B 2014. Acest sistem de punctare si promovare/retrogradare se va pastra pentru cel putin 3 ani.
ARBITRAJ: corpul de arbitri al AGVPS
PERIOADA DE DESFASURARE:
14-17.06.2012 prima etapa a Campionatului National

28-01.07.2012 a doua etapa a Campionatului National

12-15.07.2012 ultima etapa a Campionatului National

COST ESTIMATIV: 37.000 lei, reprezentand cheltuieli cu arbitrajul. Contravaloarea altor bunuri si servicii necesare desfasurarii Campionatului National (veste, cupe, media, etc) vor fi detaliate in protocolul ce urmeaza a se semna cu organizatorul administrator al evenimentului, SC RIG SERVICE SA.
RESPONSABILI ORGANIZARE: RIG SERVICE SA, responsabil administrative si COMITETUL DE ORGANIZARE AGVPS, responsabil sportiv.
In cazul in care incasarile vor fi mai mari decat cheltuielile, ocupantii podiumului vor fi premiati si financiar.
Dupa terminarea perioadei de inscrieri, la sediul AGVPS se va desfasura sedinta tehnica, de la fiecare club inscris fiind invitat cate un reprezentant.

Cluburi care si-au manifestat intentia de participare:
1. Clubul Pelicanul
2. Clubul Carp Zone
3. Clubul Pescarilor
4. Aviators Fishing Club
5. Energy Carp
6. Natural Crap
7. AVPS Acvila
8. CS Ovidius Constanta
9. Clubul Sportiv Overten
10. Smart Fishing Club
11. Carping Club
12. Clubul "Mr. Fish" - George Tite
13. Carphatic Fishing Club
14. Free Carp - Deva
15. Professional Fishing
16. Rig Service
17. Senior Crap
18. Clubul Sportiv Senzor
19. GREEN LAKE
20. EXTREME CARP PLOIESTI

PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Taxa de participare se va depune pana pe data 30.04.2012 in contul:
SC RIG SERVICE SA
Strada Marc Aureliu nr. 18 Constanta Romania
Cont RO18CITI 0000 0007 0008 0005 CITIBANK


30 Ian 2012, 10:02
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Cluburi care si-au manifestat intentia de participare:
1. Clubul Pelicanul
2. Clubul Carp Zone
3. Clubul Pescarilor
4. Aviators Fishing Club
5. Energy Carp
6. Natural Crap
7. AVPS Acvila
8. CS Ovidius Constanta
9. Clubul Sportiv Overten
10. Smart Fishing Club
11. Carping Club
12. Clubul "Mr. Fish" - George Tite
13. Carphatic Fishing Club
14. Free Carp - Deva
15. Professional Fishing
16.Clubul Lufarul
17. Senior Crap
18. Clubul Sportiv Senzor
19. GREEN LAKE
20. EXTREME CARP PLOIESTI

[b]PERIOADA DE INSCRIERE: 30.03-30.04.2012
TAXA DE INSCRIERE: 600 EURO
Taxa de participare se va depune pana pe data 30.04.2012 in contul:
SC RIG SERVICE SA
Strada Marc Aureliu nr. 18 Constanta Romania
Cont RO18CITI 0000 0007 0008 0005 CITIBANK
[/b]

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei


30 Ian 2012, 11:27
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Derogare la Regulamentul FIPS.
In urma adresei trimise de catre AGVPS cate FIPS, pentru obtinerea unor derogari de la Regulament, s-au primit urmatoarele raspunsuri:
- distanta intre standuri pe un sector va fi de minim 31 de metri;
- standul de pescuit va fi de 15 m pe 10m.

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei


31 Ian 2012, 17:26
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
21. AVPS Califarul Alb

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


31 Ian 2012, 19:19
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Cum a aprobat FIPS sa micsoreze distanta intre standuri ?
Cand a fost propunerea pentru Tancabesti 1,2 si Moara Vlasiei faceati borboroci ca baltile sunt mici .........etc
Domnule Colonel ai rasucit sforile in pescuit cum ai vrut dumneata .
Totusi eu doresc sa iasa bine C.N si C.M . Sper ca ordinea , disciplina si spiritul de organizare care va caracterizeaza sa dea roade .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


31 Ian 2012, 19:27
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
In curand vom prezenta Lotul Califarul Alb .Mai asteptam raspunsul si actele de transfer ale domnului Max .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


01 Feb 2012, 08:46
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Comunicat,
Datorita unor neintelegeri privind participarea la Campinatul National de pescuit la CRAP 2012 se fac urmatoarele precizari:
- Pot participa la Campionatul National numai Cluburi Infiintate prin HOTARARE JUDECATOREASCA sau A.V.P.S. membre AGVPS.
- Va putea participa numai un singur lot de 11 pesccari dintr-un singur CLUB sau AVPS.
- Pescarii care compun Cluburile nu trebuie sa fie membri AGVPS.
- In cazul in care un Club care iese campion national iar pescarii nu sunt membri AGVPS acestia se vor face membri pentru a putea participa la Capionatul Mondial.
Definirea atributiilor: capitanului, managerului si delegatului, li se vor da atributiile dupa terminarea Congresului FIPS din luna martie 2012, o data cu comunicarea Regulamentului de desfasurare a C.N. – din cauza unor modificari ce vor putea aparea la acesta.

Presedinte Subcomisie de pescuit sportiv la CRAP - AGVPS
Oliviu Orhei


01 Feb 2012, 10:31
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Credeam ca numai inainte se ........ dar vad ca nu sa schimbat nimic decat niste nume . Pleaca Vladene ca vin eu si fac ce faceai tu .
Va urez mult succes !
Una ati zi si alta ati lins !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


01 Feb 2012, 13:52
Profil

Membru din: 07 Ian 2012, 16:51
Mesaje: 88
Mesaj Re: CAMPIONATUL NATIONAL 2012
Buhac Constantin scrie:
In curand vom prezenta Lotul Califarul Alb .Mai asteptam raspunsul si actele de transfer ale domnului Max .


Maxx? :o :shock: :shock: :shock: probabil este o confuzie :o interesant sa putem afla si componenta loturilor inscrise


01 Feb 2012, 22:29
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 99 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle