Raspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?.... 
Autor Mesaj
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
popescu stefan scrie:
Domnule Nicu David,
Mă văd nevoit să vă contrazic, cel puțin în privința dorinței dumneavoastră. Nu cred că puteți face parte din orice club doriți dumneavoastră, dintr-un motiv foarte simplu; trebuie să vrea și clubul să vă primească printre membri săi sau să vă legitimeze ca pescar sportiv. Deci de la dorință la putință este de făcut un pas esențial.
Vreau să vă asigur că nu sunt deloc agitat. Dimpotrivă, agitația trebuie identificată acolo unde este de fapt și anume printre cluburile sportive de pescuit, care constată din ce în ce mai pregnant că locul lor nu este la AGVPSR, lucru pe care eu îl spun de ani de zile, fără ca nimeni să țină cont de asta.
Nu știu dacă ați remarcat, dar eu nu invit cluburile să se afilieze la federație. Afilierea este un act de voință al cluburilor, nu o acțiune de prozelitism a federației. Federația s-a constituit și în ciuda eforturilor disperate ale lui Andrei Vlădeanu de a împiedica funcționarea ei, își va intra în drepturi. Cu cât mai devreme, cu atât mai bine pentru pescuitul sportiv. Oricum, altă federație sportivă nu se mai poate constitui, legea nepremițând acest lucru.
Ce nu cunoașteți, deși am repetat de multe ori acest lucru, este principiul democratic al unei asocieri și faptul că legea de organizare al acesteia îl constituie statutul acesteia care este obligatoriu pentru membri ei și cei care vor să se afilieze sunt obligați să îl respecte. Vreți alegeri democratice în federație? Au avut deja loc și mai sunt posibile peste patru ani. Faptul că nu ați participat la ele nu deranjază pe nimeni. Din câte am constatat, am fost ales cu unanimitate


de voturi, afirmația dumneavoastră că nu mă vrea nimeni o puteți folosi în cercul dumneavoastră de prieteni, nu în cadrul federației.

patrick,
Am constatat, în perioada în care mă ocup de organizarea pescuitului sportiv (cheltuind din banii propri, nu așa cum cred unii că eu le cheltuiesc banii), că administrarea unei astfel de structuri sportive este un lucru diferit total cu organizarea unei partide de pescuit sportiv. Calitatea celor care se vor conducătorii unei astfel de structuri este în primul rând de a fi un bun administrator, nu neapărat un sportiv de elită. Pentru a susține marea performanță (așa cum o înțeleg eu) trebuiesc în primul rând bani. Banii nu sunt valabili dacă sunt făcuți la imprimantă, ci proveniți din surse legale. Performanța sportivă făcută pe banii pescarilor s-a dovedit un fiasco, tot mai mulți practicanți talentați de pescuit sportiv retrăgându-se din activitatea competițională din lipsa acestora. Noutatea pe care eu vreau să o aduc în organizarea pescuitului sportiv este de a crea cluburi puternice, capabile să genereze surse solide de venit din activități economice conexe activității sportive și interzicerea taxării pescarilor sportivi pentru a putea participa la competiții sportive oficiale. În acest sens (în perioada în care unii au crezut că stau degeaba) am început să creez surse serioase de venituri pentru federație, în vederea susținerii activităților de pregătire și participare a loturilor naționale la competițiile oficiale. Federația își constituie deja baza materială în acest sens, inclusiv prin amenajarea propriilor piste de competiții, pentru a elimina taxele aberate percepute de patronii de bălți pentru competițiile oficiale. Avem ca obiective atragerea tinerilor către acest sport, inclusiv prin crearea unor locații pentru cantonamente de pregătire ale loturilor de copii și juniori, etc. Sunt multe de făcut, dar din păcate nimeni nu se înghesuie când este vorba de făcut ceva constructiv. De lătrăi sunt deja sătul.
Ce pot să te asigur, este că niciun rinocer dintre cei care s-au erijat până acum ca mari diriguitori ai pescuitului sportiv nu își vor găsi locul printre cei chemați să se ocupe de reorganizarea pescuitului sportiv din România. Dacă erau capabili, ar fi putut să o facă până acum. Costică Buhac știe că nu glumesc și a avut posibilitatea să vadă că și fac, nu numai vorbesc.
Și ca să îți probez, așa se lucrează la prima pistă de competiții a federației:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater






Popescule daca se va pune problema sa imi doresc sa activez la vre-un club de pescuit sportiv din Romania si nu numai cu siguranta voi fi acceptat,in schimb tu ma tem ca nu poti merge decat la o clona asa cum este si Federatia in momentul de fata,dar sti de ce?pt ca atungi cand ai vrut sa faci parte din lumea pescarilor adevarati si nu virtuali ai fugit cu bani lor.asta dupa parerea mea este o gresala capitala pe care nu cred ca o mai poti repara vreodata.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


15 Noi 2012, 13:27
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Serios?
Întreabă-l pe gabi galiță. Este unul dintre premiați. Mai târziu, dar corect. Lăsând la o parte că taxa de 100 lei pentru participare a stârnit zâmbete. Deci banii au fost dați de mine, nu de pescari. Este o diferență. Nu s-au pus bani în căciulă și s-au tras jumătate și jumătate s-au dat premii. Este o chestiune pe care trebuie să o știi ca să vorbești în cunoștință de cauză. Nu am plecat cu banii nimănui.
PS Eu nu te-aș lua la clubul meu. Și am serioase semne de întrebare că înțelegi ce este aceea o clonă.


15 Noi 2012, 15:24
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Cred ca tu ai vrut sa spui ca nu vrei sa ma primesti la Federatia ta unde nici eu nu vreau sa ajung atata timp cat tu esti presedintele ei.
Treaba cu bani si Gica Popescu a dat bani inapoi,dar fapta ramane fapta si in mintea oamenilor tot furt ramane.

Ref la club ca tu sa ma vrei este nevoie ca eu sa ti-o cer,lucru care nu se va intimpla niciodata ,si sti de ce ?pt ca nu dau doi bani pe tine si pe balastiera,clubul,federatia........ta.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


15 Noi 2012, 18:38
Profil

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Tare rau comparatia asta cu Gica Popescu,i-ai dat-o direct in dinti Jubi :lol: :lol: :lol: :lol: !
BIG LIKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

david nicu scrie:
Cred ca tu ai vrut sa spui ca nu vrei sa ma primesti la Federatia ta unde nici eu nu vreau sa ajung atata timp cat tu esti presedintele ei.
Treaba cu bani si Gica Popescu a dat bani inapoi,dar fapta ramane fapta si in mintea oamenilor tot furt ramane.Ref la club ca tu sa ma vrei este nevoie ca eu sa ti-o cer,lucru care nu se va intimpla niciodata ,si sti de ce ?pt ca nu dau doi bani pe tine si pe balastiera,clubul,federatia........ta.

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


16 Noi 2012, 01:18
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
david nicu scrie:
Cred ca tu ai vrut sa spui ca nu vrei sa ma primesti la Federatia ta unde nici eu nu vreau sa ajung atata timp cat tu esti presedintele ei.
Treaba cu bani si Gica Popescu a dat bani inapoi,dar fapta ramane fapta si in mintea oamenilor tot furt ramane.

Ref la club ca tu sa ma vrei este nevoie ca eu sa ti-o cer,lucru care nu se va intimpla niciodata ,si sti de ce ?pt ca nu dau doi bani pe tine si pe balastiera,clubul,federatia........ta.

Nici un fel de problemă. Înseamnă că niciunul nu avem nimic de pierdut. Ar fi totuși niște corecții de făcut. Federația nu este a mea. Eu am onoarea să fiu primul ei președinte. Ea aparține celor care au constituit-o, respectiv cluburilor sportive, printre care și cel la care sunt membru fondator.
Am precizat acest lucru, întrucât ai făcut mai sus o afirmație prin care ai spus : „daca se va pune problema sa imi doresc sa activez la vre-un club de pescuit sportiv din Romania si nu numai cu siguranta voi fi acceptat
Am vrut să spun că nu este așa de sigur.
PS Nu sunt de vânzare și nici nu am de gând să mă vând. Au încercat alții, mult mai titrați decât tine, să mă facă să renunț la acest proiect și nu au reușit.
Dacă vreodată (și ține minte acest lucru) drumurile vieții te vor duce prin federație să știi că nu-ți port pică. Sunt convins că atunci o să prezinți scuzele de rigoare.


16 Noi 2012, 09:19
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Popescule ma subestimezi in continuare si nu stiu daca ai calificare necesara,parerea mea ca la nivelul in care te prezinti pe aceste forumuri lasi impresia daca nu chiar asta esti,unui escrocasi de moda veche cu mult tupeu si incapatanare de a obtine un os greu de ros pt tine.

Am sa va fac o precizare tie si celor ca tine,schimbati tactica sau mai simplu lasatine pt ca generatia asta tanara care nu va reprezinta, haotica si plina de entuziasm nu mai este chiar asa usor de pacalit.


Ref la mine in federatia asta artificiala creata de tine ,sigur nu o sa ne intersectam niciodata,pica nu o sa iti port nici eu pt ca dupa ce ti-am facut profilul psihologic am realizat ca tu faci parte din categoria celor descrisi mai sus si nu poti fi daunator decat cel mult odata.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


16 Noi 2012, 15:02
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
A vorbit cineva de păcăleală? Problema la care va trebui să-ți dai singur un răspuns este una singură; dacă o altă federație sportivă nu se mai poate constitui pentru că legea nu permite, unde o să te regăsești? Tu și alții care vor să facă pescuit sportiv de performanță. Și mai ales unde ți-e locul, pentru că în federație văd că ai realizat că nu te vei regăsi niciodată.
Precizez încă odată; federația nu reprezintă tânăra generație, ci cluburile sportive. Tânăra generație poate aspira cel mult la a vrea să facă performanță sportivă, nu să facă regulile în pescuitul sportiv. Nu se pricepe. Dacă se pricepea, o făcea până acum.


16 Noi 2012, 15:13
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Iti repet acest os nu este pt tine si iti dau voi sa ma citezi de fiecare data cand vei avea ocazia.

Ti-ai luat un mic avantaj legat de “daca ei nu ma vor eu ii vreau“,dar credama este temporar.
Iar atunci cind ti-am zis ca poti fi strivit ca pe o musca m-am inselat acum cred ca poti fi strivit mult mai usor.

Si ca sa iti dau un indiciu am sa iti spun ca in max 6 luni o sa ne scri de la cusca.(Nu iti doresc asta,dar din ce stiu eu asta te asteapta.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


16 Noi 2012, 20:24
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Ai fi cumva o Mafalda? Stiu ca multi nu ma inghit, dar nici nu au vreo sansa. Dorm linistit din punctul asta de vedere. :lol: :lol: :lol: :lol:


17 Noi 2012, 12:47
Profil

Membru din: 02 Mar 2011, 21:56
Mesaje: 6
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
se vor organiza calificari la Corbu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lotul care se va clasa pe primul loc se va deplasa in Portugalia pentru a reprezenta Romania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

intra in cursa primele 12 loturi
ENERGY CARP - BRASOV
CARPING - BUCURESTI
OVIDIUS - CONSTANTA
AVPS-BUCURESTI-BARICADA
PLANET CARP
GREEN LAKE
SENZOR BUCURESTI
CARP ZONE
CRAP CORBU CCC - CONSTANTA
PELICANUL - BUCURESTI
OVERTEN - BUCURESTI
MR.FISH - BUCURESTI


22 Noi 2012, 20:52
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Domnul Cornel C M si W C C vor fi doar antrenamente :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Performanta trebuie facuta de toti particpantii si nici unul sa nu mai fie dscalificat cu AI patit un Lot in 2007 .
Pescarii chiar nu pot lasa din orgolii pentru coagularea intereselor sub umbrela FRPS ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


10 Dec 2012, 10:46
Profil

Membru din: 08 Feb 2012, 17:22
Mesaje: 48
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
david nicu scrie:
Marian Constantin scrie:
decizia agvps- ului este de rasul curcilor




Indiferent de decizie, Federatia lui Popescu nu este o solutie pt noi,atata timp cat si acolo lucrurile sunt neclare din punct de vedere managerial.



acum , lucrurile s-au limpezit ,AV antrenor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
La tăţi ni-i greu şi nu mă cert cu un prost că mă bate cu experienţa !; membru SCI


26 Iun 2013, 07:04
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Dacă cineva își închipuie că federația va alerga cu prosopul în băț după el, se înșală. Colaborarea cu federația are trei principii simple; trebuie să vrei, să știi și să poți. Colaborarea cu Andrei Vlădeanu se face pe bază de contract de muncă și în baza unei Fișe de post cu prevederi clare. La fel se va face cu toți care își exprimă disponibilitatea de a sprijini pescuitul sportiv din România. Respectând cele trei principii.
Federația nu-și permite să fie al doilea AGVPSR.


26 Iun 2013, 07:22
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Radu Tudor scrie:


acum , lucrurile s-au limpezit ,AV antrenor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


nu pot sa cred ca este adevărat !

_________________
Baricada Carp Club


26 Iun 2013, 13:14
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Buhac Constantin scrie:
Adunarea Generală va avea loc la Bucuresti sau la Constanta .


Maine la sediul MTS se va PREZENTA lotul ,selectionata, care va merge la CM Portugalia!
In aceasta seara domnul presedinte Popescu va nominalize pescarii ,afiliati si cu cluburile la Federatie!

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


26 Iun 2013, 19:34
Profil

Membru din: 03 Feb 2013, 07:43
Mesaje: 22
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
1.Peter Micula-
2.Norbert Pongranz
3.Claudiu Lucaks
4.Sorin Ionescu
5.Marius Barbu
6.Balasz Istvan*
7.Mailat Doru
8.Tudor Cosmin
9.Vasile Ivan
10.Bogdan Dragan*
11.Nitu Ioan
12.Dan Mitranescu
13.Carstocea Florin**
14.Paraschiv Emilian
15.Mirea Florin
16.Ghiușan Gheorghe*
17.Mircea Gheran
18.Nelu Capitanu
19.George Galita
20.Tomulescu Gabriel
21.Irinel Bunica
22.Teodorescu Alin
23 .Iohhan Kraus
24.Cezar Enescu
25.Dan Badarcea
26.Vali Vesa
27.Stefan Fâșie*
28.Antonescu Nicolae Dorin
29.Marian Constantin
30. Val Pangica*
31.Avram Robert
Se poate spune ca acesta este lotul largit al federatiei disciplina crap:idea:


27 Iun 2013, 22:54
Profil

Membru din: 04 Noi 2012, 22:08
Mesaje: 37
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Popescu Stefan nu a glumit atunci când a declarat în mai multe rânduri că niciun pescar de la Planet-Piatra Neamt nu va fi selectionat . Nici macar Gabi sandu,proaspat uns de un C25 campion national , nu se află pe lista celor 30 de jucători care fac parte din lotul „tricolorilor” pentru partida din "Portugalia" :roll:

Din păcate acest Popescu Stefan iar începe cu stangul, ceea ce s-a întîmplat si anul trecut .Acum pleaca la drum cu doua de stanga . Nu e de ras, e caracteristic lui. Probabil că în alte vremuri de mult apuse 'APCERICA" nu se băga în seamă un astfel de incident, dar aici se va discuta mult. Imaginea naţionalei - a clubului Ovidius e zilnic şifonată,ce mai contează ce doreste sa faca Popescu impreuna cu Vladeanu? acesta din urma e un băiat admirabil, loial echipei naţionale. Nu-l pedepsiti .


28 Iun 2013, 06:07
Profil WWW
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
http://frpsc.ro/federatia-a-depus-primu ... m-de-crap/


28 Iun 2013, 11:05
Profil
MAESTRU IN PESCUIT

Membru din: 20 Mar 2013, 08:45
Mesaje: 125
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
http://www.pvtv.ro/video/cu-cine-mergem ... -crap.html


28 Iun 2013, 14:03
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Incet dar sigur lucrurile intra pe fagas normal .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


28 Iun 2013, 18:35
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle