Raspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?.... 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
ehe...acum este acum :roll:
Romania este Campioana Mondiala,intrebarea care se pune tot mai des in aceste ore suna cam asa:
cine ne va reprezenta la mondialul din Portugalia?
1.Campioana Mondiala -Energy-Brasov
2.Campioana Nationala 2012-AGVPS-clubul Carping
3.Calificari?... CN a fost cu mult mai puternic ca CM..orice echipa din fruntea clasamentului s-ar fi putut bate de la egal la egal cu Energy..
4.Selectionata Federatie?....

_________________
Baricada Carp Club


30 Sep 2012, 19:33
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Dane , vezi ca nu e decat o campioana nationala si binenteles si mondiala ..


30 Sep 2012, 20:30
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Marian Constantin scrie:
Dane , vezi ca nu e decat o campioana nationala si binenteles si mondiala ..




Corect Marian,oficial exista Campioana Nationala Carping si Campioana Mondiala Energi pt ca visele lui Popescu nu vor deveni niciodata realitate nu mai ramane decat calificarile.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


30 Sep 2012, 22:26
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
david nicu scrie:
Marian Constantin scrie:
Dane , vezi ca nu e decat o campioana nationala si binenteles si mondiala ..




oficial exista Campioana Nationala Carping ..........


Care oficial !? se pare ca inaintea inceperii CM-ului comisia AGVPS nu stia nimic de acel comunicat ...


30 Sep 2012, 22:51
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
tie ti-au spus una mie alta smd.
Impotant este ca avem o situatie reala si comfuza pe care momentan ar trebui tratata cu indiferenta pt a nu strica acest moment magic pt noi pescari.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


30 Sep 2012, 23:19
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Marian Constantin scrie:
Dane , vezi ca nu e decat o campioana nationala si binenteles si mondiala ..


azi marți 13 !
se poate constata cu acceptul cluburilor implicate in CN crap decesul agvpsului in materie de pescuit competitional la crap.
păcat de munca si eforturile financiare depuse de către cele 18 cluburi !
si-au bătut joc de noi toți si pentru asta trebuie sa plătească .cum si in ce fel depinde de fiecare club in parte.

_________________
Baricada Carp Club


13 Noi 2012, 18:20
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
dan _city_center scrie:
........... azi marți 13 !..................si-au bătut joc de noi toți si pentru asta trebuie sa plătească .cum si in ce fel depinde de fiecare club in parte.


de ce de fiecare club in parte ? ... impreuna suntem mai puternici ...


13 Noi 2012, 18:44
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
dan _city_center scrie:
Marian Constantin scrie:
Dane , vezi ca nu e decat o campioana nationala si binenteles si mondiala ..


azi marți 13 !
se poate constata cu acceptul cluburilor implicate in CN crap decesul agvpsului in materie de pescuit competitional la crap.
păcat de munca si eforturile financiare depuse de către cele 18 cluburi !
si-au bătut joc de noi toți si pentru asta trebuie sa plătească .cum si in ce fel depinde de fiecare club in parte.



Sa intimplat ceva notabil?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


13 Noi 2012, 21:13
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
decizia agvps- ului este de rasul curcilor


13 Noi 2012, 21:41
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Marian Constantin scrie:
decizia agvps- ului este de rasul curcilor


Despre ce este vorba?
Oameni Buni ce s-a intamplat?
Va poate ajuta intr-un fel Federatia?EU?.... :roll: :roll: prin dl.PreSedinte Popescu STefan? :roll: :roll:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


13 Noi 2012, 21:54
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
asteptam comunicatul oficial ....


13 Noi 2012, 23:01
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Marian Constantin scrie:
decizia agvps- ului este de rasul curcilor




Indiferent de decizie, Federatia lui Popescu nu este o solutie pt noi,atata timp cat si acolo lucrurile sunt neclare din punct de vedere managerial.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Noi 2012, 11:50
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
david nicu scrie:
Marian Constantin scrie:
decizia agvps- ului este de rasul curcilor




Indiferent de decizie, Federatia lui Popescu nu este o solutie pt noi,atata timp cat si acolo lucrurile sunt neclare din punct de vedere managerial.


La Federatie lucrurile sunt foarte clare din punct de vedere legislativ,Nicusor
Sper ca pe 16 Decembrie la Adunarea Generală a Federatiei ,cluburile care doresc sa faca performante sa vina într-un număr suficient de mare pentru a pune capăt unei situații ce nu mai poate fi tolerata.

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


14 Noi 2012, 13:25
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Adunarea Generală va avea loc la Bucuresti sau la Constanta .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


14 Noi 2012, 13:28
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Buhac Constantin scrie:
david nicu scrie:
Marian Constantin scrie:
decizia agvps- ului este de rasul curcilor




Indiferent de decizie, Federatia lui Popescu nu este o solutie pt noi,atata timp cat si acolo lucrurile sunt neclare din punct de vedere managerial.


La Federatie lucrurile sunt foarte clare din punct de vedere legislativ,Nicusor
Sper ca pe 16 Decembrie la Adunarea Generală a Federatiei ,cluburile care doresc sa faca performante sa vina într-un număr suficient de mare pentru a pune capăt unei situații ce nu mai poate fi tolerata.




Dl. Costel salutam initiativa Federatiei numai ca atata timp cat ia va fi manageriata de Nea Fane nu contati pe noi(noi insemnand majoritatea).

Daca se vor face alegeri democratice si in urma lor se va alege un presedinte care sa ne reprezinte pe toti si nu interesele personale noi vom fi prezenti si venim si cu o propunere in persoana Dl Andrei Vladeanu (asta daca si el va fi de acord).

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Noi 2012, 16:38
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Domnule Nicu David,
Puteți să spuneți din ce club faceți parte și dacă acesta este înregistrat ca structură sportivă în Registrul sportiv? În numele cui vă permiteți să vorbiți? Dacă o faceți în nume personal, pot să vă asigur că alegerile din cadrul federației au fost și vor fi totdeauna democratice. Țin să vă atenționez totuși că dreptul de vot în federație este un atribut al membrilor acesteia și nu cred că aceștia vor permite vreodată altor persoane să le impună pe ce reguli să ia decizii în afara prevederilor statutare și a propriilor interese.
PS Din punct de vedere managerial nu cred că sunteți calificat să vă pronunțați. Nici nu cred că veți participa vreodată la vreo decizie a federației dacă nu veți avea calitatea de președinte al unui club (sau delegat de vreunul) afiliat la federație. Așa că privitul peste gard nu face impresie nimănui. Aș putea să vă invit eu personal, ca să vă convingeți ce înseamnă o federație serioasă. Dacă acceptați, puteți să-l însoțiți pe dl. Buhac la Adunarea generală din 15 decembrie de la Alba Iulia. Considerați invitația făcută.


14 Noi 2012, 17:47
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2012, 17:07
Mesaje: 186
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
in ciuda multor declaratii deplasate si jignitoare ale lui Popescu Stefan ,se observa clar faptul ca vine cu alternativa ,iar ca sa-l suspectezi ca nu ar fi de buna credinta dupa catva ani de lupte cu AGVPS :oops:
@Popescu Stefan -luati in calcul si posibilitatea de a lucra la federatie cu Orhei Oliviu si Teodor Bentu?


14 Noi 2012, 19:10
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
popescu stefan scrie:
Domnule Nicu David,
Puteți să spuneți din ce club faceți parte și dacă acesta este înregistrat ca structură sportivă în Registrul sportiv? În numele cui vă permiteți să vorbiți? Dacă o faceți în nume personal, pot să vă asigur că alegerile din cadrul federației au fost și vor fi totdeauna democratice. Țin să vă atenționez totuși că dreptul de vot în federație este un atribut al membrilor acesteia și nu cred că aceștia vor permite vreodată altor persoane să le impună pe ce reguli să ia decizii în afara prevederilor statutare și a propriilor interese.
PS Din punct de vedere managerial nu cred că sunteți calificat să vă pronunțați. Nici nu cred că veți participa vreodată la vreo decizie a federației dacă nu veți avea calitatea de președinte al unui club (sau delegat de vreunul) afiliat la federație. Așa că privitul peste gard nu face impresie nimănui. Aș putea să vă invit eu personal, ca să vă convingeți ce înseamnă o federație serioasă. Dacă acceptați, puteți să-l însoțiți pe dl. Buhac la Adunarea generală din 15 decembrie de la Alba Iulia. Considerați invitația făcută.




Mai Nea Fane iar te agiti ca un pepsei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: expirat?Ma intrebi din ce club fac parte sau daca sunt afiliat la escrocheria ta?nu si nici nu vreau,iar cu privire la club fac parte din ce club vreau eu si cind vreau eu.
Conditia era urmatoarea:
Ref la cererea ta ca toate cluburile sa se afilieze la federatie ca sa fi si tu in sfarsit recunoscut de cineva.

-vrem alegeri in cadrul federatie democratice si lipsite de abuz.
-nu te vrea nimeni presedinte,din pacate pt tine
-daca nu iti convine ramai tu presedinte la federatia de clone in continuare 100 de ani.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Noi 2012, 19:25
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
patrick scrie:
in ciuda multor declaratii deplasate si jignitoare ale lui Popescu Stefan ,se observa clar faptul ca vine cu alternativa ,iar ca sa-l suspectezi ca nu ar fi de buna credinta dupa catva ani de lupte cu AGVPS :oops:
@Popescu Stefan -luati in calcul si posibilitatea de a lucra la federatie cu Orhei Oliviu si Teodor Bentu?



Daca Bentu va mai face parte din vre-o stuctura sportiva legata de pescuitul la crap eu propun sa il tragem in teapa. :mrgreen: :mrgreen:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Noi 2012, 19:27
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Domnule Nicu David,
Mă văd nevoit să vă contrazic, cel puțin în privința dorinței dumneavoastră. Nu cred că puteți face parte din orice club doriți dumneavoastră, dintr-un motiv foarte simplu; trebuie să vrea și clubul să vă primească printre membri săi sau să vă legitimeze ca pescar sportiv. Deci de la dorință la putință este de făcut un pas esențial.
Vreau să vă asigur că nu sunt deloc agitat. Dimpotrivă, agitația trebuie identificată acolo unde este de fapt și anume printre cluburile sportive de pescuit, care constată din ce în ce mai pregnant că locul lor nu este la AGVPSR, lucru pe care eu îl spun de ani de zile, fără ca nimeni să țină cont de asta.
Nu știu dacă ați remarcat, dar eu nu invit cluburile să se afilieze la federație. Afilierea este un act de voință al cluburilor, nu o acțiune de prozelitism a federației. Federația s-a constituit și în ciuda eforturilor disperate ale lui Andrei Vlădeanu de a împiedica funcționarea ei, își va intra în drepturi. Cu cât mai devreme, cu atât mai bine pentru pescuitul sportiv. Oricum, altă federație sportivă nu se mai poate constitui, legea nepremițând acest lucru.
Ce nu cunoașteți, deși am repetat de multe ori acest lucru, este principiul democratic al unei asocieri și faptul că legea de organizare al acesteia îl constituie statutul acesteia care este obligatoriu pentru membri ei și cei care vor să se afilieze sunt obligați să îl respecte. Vreți alegeri democratice în federație? Au avut deja loc și mai sunt posibile peste patru ani. Faptul că nu ați participat la ele nu deranjază pe nimeni. Din câte am constatat, am fost ales cu unanimitate de voturi, afirmația dumneavoastră că nu mă vrea nimeni o puteți folosi în cercul dumneavoastră de prieteni, nu în cadrul federației.

patrick,
Am constatat, în perioada în care mă ocup de organizarea pescuitului sportiv (cheltuind din banii propri, nu așa cum cred unii că eu le cheltuiesc banii), că administrarea unei astfel de structuri sportive este un lucru diferit total cu organizarea unei partide de pescuit sportiv. Calitatea celor care se vor conducătorii unei astfel de structuri este în primul rând de a fi un bun administrator, nu neapărat un sportiv de elită. Pentru a susține marea performanță (așa cum o înțeleg eu) trebuiesc în primul rând bani. Banii nu sunt valabili dacă sunt făcuți la imprimantă, ci proveniți din surse legale. Performanța sportivă făcută pe banii pescarilor s-a dovedit un fiasco, tot mai mulți practicanți talentați de pescuit sportiv retrăgându-se din activitatea competițională din lipsa acestora. Noutatea pe care eu vreau să o aduc în organizarea pescuitului sportiv este de a crea cluburi puternice, capabile să genereze surse solide de venit din activități economice conexe activității sportive și interzicerea taxării pescarilor sportivi pentru a putea participa la competiții sportive oficiale. În acest sens (în perioada în care unii au crezut că stau degeaba) am început să creez surse serioase de venituri pentru federație, în vederea susținerii activităților de pregătire și participare a loturilor naționale la competițiile oficiale. Federația își constituie deja baza materială în acest sens, inclusiv prin amenajarea propriilor piste de competiții, pentru a elimina taxele aberate percepute de patronii de bălți pentru competițiile oficiale. Avem ca obiective atragerea tinerilor către acest sport, inclusiv prin crearea unor locații pentru cantonamente de pregătire ale loturilor de copii și juniori, etc. Sunt multe de făcut, dar din păcate nimeni nu se înghesuie când este vorba de făcut ceva constructiv. De lătrăi sunt deja sătul.
Ce pot să te asigur, este că niciun rinocer dintre cei care s-au erijat până acum ca mari diriguitori ai pescuitului sportiv nu își vor găsi locul printre cei chemați să se ocupe de reorganizarea pescuitului sportiv din România. Dacă erau capabili, ar fi putut să o facă până acum. Costică Buhac știe că nu glumesc și a avut posibilitatea să vadă că și fac, nu numai vorbesc.
Și ca să îți probez, așa se lucrează la prima pistă de competiții a federației:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater


15 Noi 2012, 08:59
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle