Raspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?.... 
Autor Mesaj
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Iar intra?Au mai intrat de 10 ori pina acum,si degeaba.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


28 Iun 2013, 23:15
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
De data asta nu mai intra degeaba , banjj vorbesc :lol: :lol: :lol: totul se face cu contracte .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


29 Iun 2013, 19:03
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Buhac Constantin scrie:
Incet dar sigur lucrurile intra pe fagas normal .


intra pe dracu, :oops: :oops: ne zbatem sa ne aliniem cerintelor actuale , vorbim cu Nicu G ,stabilim ,ne transferam,ne legitimam cu totii la ASOCIAȚIA CLUBUL SPORIV RENAȘTEREA :!:
rezolvam problema pentru ca clubul sa fie beton, legal si ne trezim ca se strecoara printre noi ,pe muteste,pe usa din dos,direct la nivelul unu , vechi combinatori ai sistemului :oops: :oops: :oops:
e mana ta?..stiai de aceasta colaborare?..


si inca ceva!daca tot s-a rezolvat problema ,(locatia) ca sediul Federatiei sa fie mutat la Bucuresti ,de ce inca si in ziua de azi mai cauta Aurel si chiar Maxx sediu?
macar un telefon se putea :evil:

_________________
Baricada Carp Club


30 Iun 2013, 14:12
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Deja totul este normal . De ce va zbateti sa va aliniati la cerintele actuale prin afilierea indivuala a pescarilor la Clubul Renasterea cand ati avut atata timp la dispozitie sa dati nastere unui Club cu cel mai frumos nume BARICADA ? BARICADA a stat foarte mult timp pe buzele pescarilor datorita membrilor cu palmarese mari in pescuitul de Crap .Membrii BARICADEI au demonstrat de nenumarate ori ca pot organiza cele mai ieftine ,frumoase si spectaculoase BRAILE . A fost o buna perioada cand BARICADA gazduia AICI cei mai multi pescari datorita subiectelor si discutiilor libere care se puteau purta AICI .
Combinator este pentru tine . pentru mine este cel mai bun AMBASADOR al pescuitului Romanesc . FRPS are o singura usa care a fost si ramane deschisa pentru toti cei care vor .pot si stiu sa pescuiasca la Cluburi constituite conform legilor in vigoare .Pana acum toti sperau ca vor castiga antrenamentul de la Corbu si vor avea posibilitatea sa reprezinte Romania la CM 2013 in Portugalia .Eu personal nu am crezut si nici nu cred ca cei mai buni pescari se pot afilia la un singur Club .Tocmai de aceea am sustinut idea ca SELECTIONERUL sa aiba posibilitatea alcatuirii Lotului din pescarii momentului si care au cel mai apropiat stil de pescuit care se potriveste pe fiecare locatie unde se vor desfasura Campionatele Mondiale .
Nu e mana mea ,e strategia FRPS . De aceasta colaborare stiau toti membrii FRPS dar putini speram ca se va realiza . Aceasta colaborare demonstreaza iar ca dl Popescu Stefan merita functia de PRESEDINTE si face tot ce se pricepe dumnealui mai bine ca pescarii de Crap din Romania sa poata fi reprezentati de cel mai iubit si titrat pescar de Crap din Romania . De acelas tratament vor beneficia si celelalte discipline .
Sediul FRPS ramane la Alba pentru ca CIPS-FIPS de el stie .Sediul este asezat strategic sa poate ajunge in cel mai scurt timp membrii din conducerea FRPS .Dupa cum vezi tu lucrurile sediul ar trebui mutat la Ovidiu :lol: :lol: :lol: :lol:
Telefoane tot am dat ,acum astept :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


30 Iun 2013, 17:29
Profil

Membru din: 03 Feb 2013, 07:43
Mesaje: 22
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Nea Costica,
in actuala formula sigur ca te pregatesti de vacanta :lol: :lol: :lol: :lol:
umbla vestea ca de mai bine de 3 ani in care ai fost motorul disciplinei crap , , conducerea sa te anunte printr-un SMS ca prefera in locul dumitale pe cineva mai ieftin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


30 Iun 2013, 18:43
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Despre ce vacanta vorbesti ? La cata treaba avem dl Presedinte nici liber nu ne da nu mai zic de concediu .Daca te referi la alta vacanta stai linistit ca avem contract BETON !
Nu a venit nimeni in locul meu ,poate ai vrut sa spui in Lotul de Crap :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce te face sa crezi ca e mai ieftin ? Eu sunt un pic mai grasut dar daca ne cantareste cu medaliile si cupele castigate de fiecare atunci ma depaseste cu foarte mult . Eu va sfatuiesc sa nu umblati cu nuiaua printre gard ca nu tine :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


30 Iun 2013, 20:37
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Despre ce vacanta vorbesti ? La cata treaba avem dl Presedinte nici liber nu ne da nu mai zic de concediu .Daca te referi la alta vacanta stai linistit ca avem contract BETON !
Nu a venit nimeni in locul meu ,poate ai vrut sa spui in Lotul de Crap :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce te face sa crezi ca e mai ieftin ? Eu sunt un pic mai grasut dar daca ne cantareste cu medaliile si cupele castigate de fiecare atunci ma depaseste cu foarte mult . Eu va sfatuiesc sa nu umblati cu nuiaua printre gard ca nu tine :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


30 Iun 2013, 20:42
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
...doua lucruri sunt certe:
-Clubul OVIDIUS va reprezenta Romania la CM-2013 in Portugalia
-Incepind cu 01.09.2013 d=l Andrei Vladeanu va fi antrenor in cadrul FRPS cu contract de munca...
"nea" Costica, nu iese fum la gura tevii, daca nu executi foc ;) :D ...asa zice lumea prin tirg :D ...


30 Iun 2013, 20:56
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Domnul Viorel
Clubul Ovidiu daca doreste va putea sustine si prezentaa echipamentul Lotului Romaniei in Portugalia :lol: :lol: :lol: :lol:
Cu 01.09 2013 se stie si toata lumea este de acord . Cei care contesta o fac la vrajeala pentru intarirea pozitiei .
Se poate executa foc si cu cartuse oarbe :lol: :lol: :lol: :lol: manevra .
Singurul targ cu vorbe adevarate este cel de la Gaina :lol: :lol: :lol:
Prin alte targuri oamenii isi dau cu parerea cu ce sume sa mai tepuiasca pescarii si in 2014 si cum dl Carstocea sa puna la dispozitie vreo patru etape balta la dispozitie gratuit . :lol: :lol: :lol: :lol: Vise

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


30 Iun 2013, 21:30
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2013, 12:50
Mesaje: 26
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
viorel dulamita scrie:
...doua lucruri sunt certe:
-Clubul OVIDIUS va reprezenta Romania la CM-2013 in Portugalia
-Incepind cu 01.09.2013 d=l Andrei Vladeanu va fi antrenor in cadrul FRPS cu contract de munca...
"nea" Costica, nu iese fum la gura tevii, daca nu executi foc ;) :D ...asa zice lumea prin tirg :D ...




nea Vio,un singur lucru este adevarat- doar clubul Ovidius va merge in Portugalia pentru a reprezenta Romania la CM!



aia cu focul si gura tevii nu o gusta Costica ,el avand inca de anul trecut din primavara ca propunere de antrenor federal,un fost sef subcomisie crap agvps ,si anume pe intaiul vanator creator de saituri pescaresti .


30 Iun 2013, 21:45
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Buhac Constantin scrie:
Domnul Viorel
Clubul Ovidiu daca doreste va putea sustine si prezentaa echipamentul Lotului Romaniei in Portugalia :lol: :lol: :lol: :lol:
....nici nu va sustine, nici nu va prezenta, ci va REPREZENTA Romania la CM-2013 ;) :D ...
Cu 01.09 2013 se stie si toata lumea este de acord . Cei care contesta o fac la vrajeala pentru intarirea pozitiei .
...aici ai dreptate ;) ...
Se poate executa foc si cu cartuse oarbe :lol: :lol: :lol: :lol: manevra .
...dar...iese fum :lol: :lol: :lol: ...
Singurul targ cu vorbe adevarate este cel de la Gaina :lol: :lol: :lol:
...nu ma intereseaza, ca am trecut de nunta de argint :D si...o duc bine :lol: :lol: :lol: ...
Prin alte targuri oamenii isi dau cu parerea cu ce sume sa mai tepuiasca pescarii si in 2014 si cum dl Carstocea sa puna la dispozitie vreo patru etape balta la dispozitie gratuit . :lol: :lol: :lol: :lol: Vise
...aici s-ar putea sa ai din nou dreptate :D , dar...sa mai traim pina atunci :lol: :lol: :lol: ...vezi ploile :mrgreen: ...


30 Iun 2013, 21:52
Profil

Membru din: 09 Mai 2013, 23:12
Mesaje: 18
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Observatorul stie !!!!!!!!!!! Intradevar Val a fost prezentat de Costica dar a intervenit Mateianu care umbla cu lugu,lugu pe langa Fane zicandu-i ca este prieten de familie cu Selaru si pe deasupra mereu a fost sponsor si responsabil cu bagajele . Ca si cum nu ar fi fost destul a mai bagat mazilirea lui L.V si pe aia cu vodca si cola . Atunci Fane a zis ca este foarte periculos si nu a mai fost contactat .

_________________
iustin staicu


30 Iun 2013, 22:09
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
...incet, incet, incepeti sa mai dati ceva din "casa" ;) :D ...


30 Iun 2013, 23:33
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Subiectul este pe cat de interesant pe atat de incalcit.
Cica Fane federalul are coada bagata peste tot.
Are spioni peste tot care spioneaza si toarna ce il intereseaza.
Problema este spinoasa.
Cred ca la CM 2013 Portugalia trebuie sa ne reprezinte echipa care a castigat CN anul acesta.
Daca Fane federalul, sau mai sti eu cine vrea sa faca o donatie catre clubul Ovidius C-ta, sa le mareasca bugetul de cheltuieli pentru deplasare, este ok. Baietii merita tot sprijinul.

In curand cred ca se vor auzi multe chestii din culise.
Nea Costica sti ceva exact si nu vrei sa dai pe teava?
Cum sta treaba cu oranduirea lucrurilor pe fagasul normal?!

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


01 Iul 2013, 19:07
Profil WWW
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
lasa'l pe Costica!
probabil o sa fie suparat nevoie mare, postul de la federatie fiindu-i amenintat de insusi "Ambasadorul Pescutului"-acesta propunand pe forumul Crapmania* :mrgreen: schimbarea sa de la disciplina crap . uite asa se pierd 2500 lei pe luna din veniturile lui Costica via Alba :evil:
eu personal i-am spus inca din timpul concursului international din Serbia ca aducerea in cadrul federatiei a persoanelor care au distrus pescuitul competitional v-a dauna intr-un fel sau altul imaginea lui si a federatiei.nu m-a crezut! acum spun unii :mrgreen: suporta consecintele!



se poate ca situatia reala sa fie alta ! in urma negocierilor telefonice din ultima vreme ,unde si domnul Victor Oana a fost martor fara voie (2 euro minutul,poate confirma!),alianta cu domnul colonel Orhei sa se fi concretizat si sa traim cat de curand clipe istorice in ceea ce priveste soarta noastra a pescarilor de competie!
orice este posibil ,anul trecut s-a demonstrat din plin acest lucru,Romania iesind Campioana Mondiala!
asta si datorita noii structuri de conducere .

_________________
Baricada Carp Club


01 Iul 2013, 20:02
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
CRAPMANIA*- este frumos si corect sa editati , stergeti postari in care apare numele clubului nostru?....

_________________
Baricada Carp Club


01 Iul 2013, 20:11
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Paulletta eu nu am auzit anul acesta de Campionat National .[ antrenament ]
Domnul Presedinte nu are spioni are angajati [ atributiuni de munca ]
FRPS nu sponsorizeaza suporterii .
In curand vor fi anuntate datele si locatiile unde se vor desfasura concursurile organizate de FRPS . [ fara taxe de participare ]
Cluburile afiliate la FRPS deja au trimis listele cu pescarii care vor participa .
Selectionerul va avea de unde sa alcatuiasca Lotul pentru Portugalia 2013 .
Fagasul normal este ca pescarii consacrati adera la Cluburile afiliate la FRPS .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


01 Iul 2013, 20:43
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
City
FRPS are posturi pentru toata lumea .Pentru dl Carstocea respect maxim ! Un pas inapoi il fac cu placere pentru VIITORUL PESCUITULUI daca dl Presedinte imi sugereaza . Contractul e mai bun decat cel semnat de PITI ! Deocamdata Selectionerul trebuie sa faca tot ce stie mai bine pentru alcatuirea lotului de restul are cine sa se ocupe . A fost o glumita dupa ce a sifonat unul AICI ca propunerea mea a fost fratele Val mai demult .Acum este egal mergem inainte
Dl Orhei a demonstrat ca are mana buna din cate il cunosc de locul doi [ chiar mondial ] nu a fost interesat niciodata . E prietenul meu .
City si tu esti pescar de competitie ? :lol: :lol: :lol: La ce Club :!: :roll:
Donatorule :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


01 Iul 2013, 21:05
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
dan _city_center scrie:
CRAPMANIA*- este frumos si corect sa editati , stergeti postari in care apare numele clubului nostru?....

...poi :roll: , aici ai dreptate ;) , eu am apucat sa citesc mesajul, apoi a disparut b.a.r.i.c.a.d.a. :mrgreen: ...


01 Iul 2013, 22:40
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 22:46
Mesaje: 1126
Mesaj Re: cine ne va reprezenta la CM 2013-Portugalia ?....
Buhac Constantin scrie:
Paulletta eu nu am auzit anul acesta de Campionat National .[ antrenament ]
Domnul Presedinte nu are spioni are angajati [ atributiuni de munca ]
FRPS nu sponsorizeaza suporterii .
In curand vor fi anuntate datele si locatiile unde se vor desfasura concursurile organizate de FRPS . [ fara taxe de participare ]
Cluburile afiliate la FRPS deja au trimis listele cu pescarii care vor participa .
Selectionerul va avea de unde sa alcatuiasca Lotul pentru Portugalia 2013 .
Fagasul normal este ca pescarii consacrati adera la Cluburile afiliate la FRPS .


Nea' Costica, pe Crapmania am vazut oarece postari care sunt despre dumneata.
Cica unu Cornel Serban, crede ca stie cu ce se mananca pescuitul competitional si da tare din gura.
Ce parere ai ?
Despre ce presedinte este vorba, ca doar doamne fereste aici nu vorbim despre Basescu....si vorba aia.....si el are angajati.
Cu CN de anul acesta eu cred ca a fost o treaba bine pusa la punct.Donatorii stiu de ce (SIC)!.
FRPS(Federatia de Racolat Pescari Sportivi) nu vrea sa sponsorizeze suporterii, vrea doar banii lor!
Cum va reusi FRPS sa organizeze concursuri fara taxe de participare? in ce locatii? in cele care au fost dragate(balastiere)?
Cate cluburi REALE si cati membri din aceste cluburi cunoasteti? Pe viu, nu in acte, formal....
Cine credeti ca va fi selectionerul echipei nationale? sunt vehiculate aici nume grele, si unul dintre ele ar fi Tata Nitu.
Lotul pentru Portugalia nu va fi cel al clubului Ovidius?
Clubul ovidius este un club fantoma? de ce nu se vrea a fi recunoscut? oare nu ei sunt cei care au castigat la Corbul? AJVPS-ul nu mai reprezinta nimic in tara aceasta? FRPS este noua ordine in pescuit?
Fagasul normal cred ca ar fi daca toti cei implicati ar pune osul la treaba si nu ar mai duce o lupte de culise asupra ciolanului.
Am observat ca in momentul in care se urneste ceva catre bine, apare pe neasteptat tavalugul si distruge, oare nu a sosit vremea ca fosilele sa se retraga la muzeu si sa faca loc dinozaurilor tineri care vor sa faca ceva bun?

_________________
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

http://www.baricadacarp.ro/forum/viewto ... ?f=22&t=23


01 Iul 2013, 23:43
Profil WWW
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle