Raspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Urmatorul
 conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii 
Autor Mesaj

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
In mod sigur. Dar v-am rugat sa discutati la subiect. E mult mai important pentru pescuitul sportiv, desi unora nu le vine sa creada. Pentru cei care nu credeau, sa urmăreasca http://www.apcr.eu si o sa constate ca APCR a schimbat firma. Nu ii mai zice campionatul national de crap APCR ci AGVPSR- Campionatul de pescuit la Crap Neumark. Andrei Vladeanu mai are ceva urme de logica si si-a dat seama ca APCR nu are autorizatie si intra in penal pentru substituirea de calitati oficiale si a pasat campionatul inapoi la AGVPSR.
Unde sunt laudele alea prin care APCR era totul in pescuitul la crap? Si apoi cine incaseaza banii; APCR sau AGVPSR?


19 Mar 2011, 13:39
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnul Orhei diplomatia a facut jaf in Romania .
Despre ce diplomatie mai putem discuta la ora actuala cand NIMENI nu isi asuma raspunderea ?
APCR incepe inscriirile pentru C.N dar nu are un document prin care este imputernicit sa organizeze in anul 2011 !
Liga si AVPS-urile sunt in aceiasi situatie dar macar au bunul simt si nu au dat drumul la inscrieri !
Cel mai tare vine din urma Federatia care stie cel mai bine ce are de facut pentru simplu fapt ca toata strategia este facuta de un singur OM !

Este bine pentru un pescar care are si servici ca in data de 19 Martie 2011 nu stie nimic concret despre ce,cum,unde ,cand si cine organizeaza C.N ?
Pentru a participa la cel mai ravnit eveniment pescarii fac sacrificii enorme dar este pacat ca soarta lor este decisa de [ nu stiu cum sa le zic ] .
Daca AGVPS are dreptul de organizare de ce nu rupe pisica ?
Daca AGVPS nu are personal pregatit pentru organizare de ce nu incredinteaza organizarea altcuiva ? Cum procedeaza asfaltatorii uni liciteaza si altii executa !
Chiar crezi ca pe pescari ii intereseaza numele organizatorului ?

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


19 Mar 2011, 14:19
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2011, 14:38
Mesaje: 198
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
alternativ ne uitam pe mai multe canale de comunicare fiecare pescar are o parere partinitoare in functie de interesul personal dar si comercial :oops:
sunt convins ca este o chestiune doar de timp pina cind federatia va functiona la capacitatea normala

gafele facute de catre apcr prin cei care vor sa conduca pescuitul nu au facut decit sa grabeasca aderarea multor cluburi la federatie.
poate dl popescu va avea inspiratia de a face cit mai curind inca o invitatie comuna catre toate cluburile de pescuit la crap indiferent de unde sunt.


19 Mar 2011, 17:33
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnul Cornel eu stiu ca interesul pescarilor este deosebit pentru Campionatul Mondial si de aceea cred ca ar cam trebui sa stim cine organizeaza Campionatul National .Dar dupa cum decurg lucrurile cred ca o sa avem macar o televiziune sa ne transmita in direct desfasurarea C.M .ca la noi slabe sperante de organizare .
Dupa cate vrajeli citesc sunt vreo patru GASTI care organizeaza dar nici una nu este in regula la ora actuala ! Daca stii cine organizeaza si nu ne spui si noua inseamna ca doresti sa castigi anul acesta daca nu mai se deoache vreun peste ca in 2007 !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


19 Mar 2011, 17:49
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
pentru cine nu cunoaste
anul 2007 povestea cu calificarile la Hobaia :oops:
cind lotul lui Cornel conducea lejer balta iar rosioru cu vladeanu i-a trimis acasa :oops: pe motiv de peste mort...pe niste calduri infernale,


19 Mar 2011, 18:05
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
cornelserbu scrie:
popescu stefan scrie:
In mod sigur. Dar v-am rugat sa discutati la subiect. E mult mai important pentru pescuitul sportiv, desi unora nu le vine sa creada. Pentru cei care nu credeau, sa urmăreasca http://www.apcr.eu si o sa constate ca APCR a schimbat firma. Nu ii mai zice campionatul national de crap APCR ci AGVPSR- Campionatul de pescuit la Crap Neumark. Andrei Vladeanu mai are ceva urme de logica si si-a dat seama ca APCR nu are autorizatie si intra in penal pentru substituirea de calitati oficiale si a pasat campionatul inapoi la AGVPSR.
Unde sunt laudele alea prin care APCR era totul in pescuitul la crap? Si apoi cine incaseaza banii; APCR sau AGVPSR?


domnu' popescu, nu sunt un fan apcr, poate din contra, dar pana una alta, constructiei dumneavoastra ii lipseste temelia si tare mi-e ca se va darama...nu aveti recunoastere internationala si eu cred ca cips-fips face ceva pe legea 69 care pentru ei nu face doi bani...treaba dumneavoastra ce parere aveti despre asta, dar e clar ca va imbatati cu apa rece si ce-i mai rau este ca falsul dumneavoastra entuziasm este impartasit de prea multi creduli...pacat !


Domnule Serbu,
Scepticismul dumneavoastra cu privire la aderarea federatiei la CIPS/FIPS a inceput sa ma distreze. Dumneavoastra dati un verdict negativ inca inainte ca federatia sa fi solicitat acest lucru. De un singur lucru vreau sa va asigur; daca nu eram convins ca FRPS va fi afiliata la CIPS/FIPS, nu m-as fi apucat sa o infiintez. Sperieturile aruncate de Andrei Vladeanu si altii, sunt semnele unui om disperat care a avut in mana cutia cu perle si a aruncat-o la porci. Fiti convins ca federatia stie ce are de facut si o va face cu profesionalism. Ce nu inteleg este de ce nu luati in serios faptul ca federatia exista si nu procedati in consecinta. Am mai spus-o si o repet; federatia nu va face prozelitism, alergand dupa cluburi sa adere la ea. Aceasta este o optiune a fiecarui club. Ce pot sa va asigur este ca nici o competitie oficiala incepand cu anul 2011 nu va mai avea loc daca sportivii de performanta nu vor fi legitimati si inscrisi de cluburi in campionate, pe fiecare proba. Cine vrea sa-si arate talentul platind bani grei la APCR, fara a beneficia de vreo clasificare sportiva, nu are decat sa o faca.


20 Mar 2011, 10:11
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
popescu stefan scrie:
cornelserbu scrie:
popescu stefan scrie:
In mod sigur. Dar v-am rugat sa discutati la subiect. E mult mai important pentru pescuitul sportiv, desi unora nu le vine sa creada. Pentru cei care nu credeau, sa urmăreasca http://www.apcr.eu si o sa constate ca APCR a schimbat firma. Nu ii mai zice campionatul national de crap APCR ci AGVPSR- Campionatul de pescuit la Crap Neumark. Andrei Vladeanu mai are ceva urme de logica si si-a dat seama ca APCR nu are autorizatie si intra in penal pentru substituirea de calitati oficiale si a pasat campionatul inapoi la AGVPSR.
Unde sunt laudele alea prin care APCR era totul in pescuitul la crap? Si apoi cine incaseaza banii; APCR sau AGVPSR?


domnu' popescu, nu sunt un fan apcr, poate din contra, dar pana una alta, constructiei dumneavoastra ii lipseste temelia si tare mi-e ca se va darama...nu aveti recunoastere internationala si eu cred ca cips-fips face ceva pe legea 69 care pentru ei nu face doi bani...treaba dumneavoastra ce parere aveti despre asta, dar e clar ca va imbatati cu apa rece si ce-i mai rau este ca falsul dumneavoastra entuziasm este impartasit de prea multi creduli...pacat !


Domnule Serbu,
Scepticismul dumneavoastra cu privire la aderarea federatiei la CIPS/FIPS a inceput sa ma distreze. Dumneavoastra dati un verdict negativ inca inainte ca federatia sa fi solicitat acest lucru. De un singur lucru vreau sa va asigur; daca nu eram convins ca FRPS va fi afiliata la CIPS/FIPS, nu m-as fi apucat sa o infiintez. Sperieturile aruncate de Andrei Vladeanu si altii, sunt semnele unui om disperat care a avut in mana cutia cu perle si a aruncat-o la porci. Fiti convins ca federatia stie ce are de facut si o va face cu profesionalism. Ce nu inteleg este de ce nu luati in serios faptul ca federatia exista si nu procedati in consecinta. Am mai spus-o si o repet; federatia nu va face prozelitism, alergand dupa cluburi sa adere la ea. Aceasta este o optiune a fiecarui club. Ce pot sa va asigur este ca nici o competitie oficiala incepand cu anul 2011 nu va mai avea loc daca sportivii de performanta nu vor fi legitimati si inscrisi de cluburi in campionate, pe fiecare proba. Cine vrea sa-si arate talentul platind bani grei la APCR, fara a beneficia de vreo clasificare sportiva, nu are decat sa o faca.


Va salut,

Urmaresc de mai mult timp pe mai multe forumuri, nasterea Federatiei, cu bunele si cu relele sale, dar va rog respectuos sa fiti mai atent in formulari gen "cutia de perle aruncata la porci",
O intrebare normala la cele afirmate de catre Dvs. ar fi: cine sunt porcii?

Cu stima,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


20 Mar 2011, 10:45
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Era un citat din Noul Testament. O parabola. Credeam ca s-a inteles. :) Sensul era: Ai inceput un lucru si l-ai abandonat. Cu referire stricta la faptul ca Andrei Vladeanu a blocat infiintarea federatiei, desi cluburile consimtisera la infiintarea ei.
O sa incerc sa evit subtilitatile.


20 Mar 2011, 10:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2011, 19:59
Mesaje: 206
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnule Stefan,

Va multumesc pentru precizare,

Cu stima,
Vlad

_________________
there's no glory without balls


20 Mar 2011, 10:59
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnule Serbu,
Din auzite pot sa spun si eu multe. O dati inainte cu rezultatele federatiei cand ea deabia s-a infiintat. Asta ma face sa trag concluzia ca habar nu aveti ce inseamna o federatie sportiva si care este scopul si obiectivele ei.
PS Interesant mod de a gandi; fa tu totul si dupa aia venim noi. Oare cine va credeti domnule Serbu? Tipic romanesc.
PPS Daca nu apaream eu in peisaj, faceati sluj la Selaru pana la adanci batranete.


20 Mar 2011, 12:01
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Iata o logica interesanta. Lipsa argumentelor da nastere la fantezii. Exemplu: va credeti un Mesia al pescuitului sportiv; pescarii va vor invada dupa ce veti afilia federatia si dupa aceea vor invada alba iulia si mai pe de-a dreptul va vor da afara.
De ce nu o fac inainte si dupa aceea sa o afilieze ei?
Domnule Serbu,
Imi mentin afirmatia ca habar nu aveti ce inseamna o federatie. Ba mai mult nici nu vreti sa pricepeti. O tot dati cu invazia pescarilor care vor face si vor drege. Aici se inscriu cluburi, nu pescari. Vazandu-va frustrarea ma duceti cu gandul la un personaj in voga in acest moment. Se numeste Gadafi. Nu cumva credeti ca mai curand va vor da dumneavoastra pescarii un bombeu pe undeva pentru ca nu ati fost in stare sa-i reprezentati?
Va dau un sfat; vorbiti in numele dumneavoastra, nu a altora. Sunt convins ca pescarii au priceput de unde bate vantul.
Sa fiti sanatos.


20 Mar 2011, 19:56
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Sper ca nu insinuati ca va impiedic cu ceva sa pescuiti. Sper ca nu vom avea ocazia sa mai discutam. Nu avem acelasi nivel.


20 Mar 2011, 20:41
Profil

Membru din: 04 Feb 2011, 12:51
Mesaje: 49
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
popescu stefan scrie:
Sper ca nu insinuati ca va impiedic cu ceva sa pescuiti. Sper ca nu vom avea ocazia sa mai discutam. Nu avem acelasi nivel.


nea Fane ,
..... trai-ti-ar , ..... nenicule , ii faci reclama mascata cumva ??? Faci ce faci si sugerezi intrarea ta pe viata la presidentia federatiei. ...... Pe bune , .... intru la idei .

...neoficial, cica nea Fane nici p-acasa nu mai da...sta toata noaptea pe trepte la ministere la o cafea si priveste in gol. :D
hai recunoaste-te invins ;)


22 Mar 2011, 07:20
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Aiurea. Timpul meu in Bucuresti a fost de cateva ore, iar CIS-ul va fi eliberat in 2-3 zile. Sa te vedem cum joci dupa aceea. Parca vad ca joci pe loc. Pentru magariile pe care le-ai incercat o sa dai socoteala.


22 Mar 2011, 08:34
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Joaca Bine Mirel scrie:
popescu stefan scrie:
Sper ca nu insinuati ca va impiedic cu ceva sa pescuiti. Sper ca nu vom avea ocazia sa mai discutam. Nu avem acelasi nivel.


nea Fane ,
..... trai-ti-ar , ..... nenicule , ii faci reclama mascata cumva ??? Faci ce faci si sugerezi intrarea ta pe viata la presidentia federatiei. ...... Pe bune , .... intru la idei .

...neoficial, cica nea Fane nici p-acasa nu mai da...sta toata noaptea pe trepte la ministere la o cafea si priveste in gol. :D
hai recunoaste-te invins ;)


Am citit si eu hotararea judecatoreasca de pe apcr.eu si m-a umflat rasul. Prin Decizia respectiva APCR s-a transformat in Club sportiv. Instanta a retinut acest lucru in mod irevocabil. Ce o sa zica celelalte cluburi cand vor citi acest inscris nu este treaba mea. Dar in virtutea gafelor facute de AV a uitat sa o inscrie la Registrul sportiv si sa-si ia Autorizatia de functionare.
Mirelus, instanta iti acorda personalitate juridica, dar nu te autorizeaza pentru desfasurarea activitatilor competitionale. Citeste si tu art. 14 din OG 26/2000, iar daca nu il pricepi, roaga un avocat. De asemenea L.69/2000 te obliga sa te inregistrezi in Registru Sportiv, dupa ce instanta iti da personalitate juridica. De ce nu o faci? :lol: :lol: :lol:

PS Nu ma las asa usor invins, mai ales ca detin Autorizatiile respective. Si nu de tine.


22 Mar 2011, 14:04
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2011, 12:45
Mesaje: 46
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
se poate domnule popescu sa aveti bunavointa sa numerotati cluburile sportive care alcatuiesc federatia in acest moment si daca Sunt pescari cunoscuti publicului larg,pescari care au participat la diferite concursuri si au obtinut ceva rezultate meritori,oameni pe care se bazeaza federatia la vremuri sa le spunem de izbeliste?
cu respect'
daca spuneti ca domni NITU si MATEESCU sunt, pe mine unul aproape ca ma-ti convins


23 Mar 2011, 01:51
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Am si eu o intrebare; cine v-a prins pestele cu care v-ati pozat?


24 Mar 2011, 11:14
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
cornelserbu scrie:
nu e peste, e tramvai, dar stiu ca va e greu sa deosebiti unul de altul :D


Pestele e ala din spate. In fapt vorbeam cu tramvaiul.
:lol: :lol: :lol:


24 Mar 2011, 12:30
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 23:46
Mesaje: 490
Localitate: PLANET EARTH
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
domnilor , on topic va rog ...
multumesc

_________________
B.C.C.
Born To Fish
Baricada is a "CARP" Club , not "CRAP"...


24 Mar 2011, 12:42
Profil

Membru din: 01 Feb 2011, 23:36
Mesaje: 26
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
burak,
on topic, on topic, dar mai bine ati inchide topicul asta ! Daca a ajuns un domn asa zis presedinte de federatie de pescuit sa-l intrebe pe Cornel Serbu cine i-a prins pestele...ne ducem dracului si ne apucam de sapat santuri,zau ! :evil:


24 Mar 2011, 19:01
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle