Raspunde la subiect  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
azi dl popescu stefan s-a aflat pentru citeva ore in capitala cu treburi,
din numeroasele intilniri avute, cu diferite conduceri ale unor cluburi de profil din tara si din bucuresti am avut ocazia, deloc intimplatoare ,
de a participa pentru putin timp la unele dintre acestea,
au fost discutii de interes general ,despre federatie,despre cluburi, concursuri si pescari. :roll:

ps. au fost discutii transparente
si numai cine nu a dorit sa nu vada acte, nu le-a vazut

_________________
Baricada Carp Club


17 Mar 2011, 22:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 30 Ian 2011, 18:31
Mesaje: 84
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
cu cine s-a intilnit? :o :shock: sa umblii liber asa prin bucuresti :roll:sigur nu este o gluma? :D

ce s-a discutat? :lol:


18 Mar 2011, 08:14
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2011, 14:38
Mesaje: 198
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
eu nu cred ca s-a intilnit cineva cu dl POPESCU mai ales in Bucuresti :roll:


18 Mar 2011, 10:33
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Despre obtinerea CIS-ului federatiei, despre cum Andrei Vladeanu incearca in disperare sa blocheze infiintarea federatiei, despre ce presupune functionarea federatiei, despre modul cum se poate obtine afilierea, etc.
PS Pentru cei care se opun infiintarii federatie, le transmit ca este prea tarziu sa mai obstructioneze infiintarea ei. Mai mult decat atat, fiind in posesia documentelor prin care incearca acest lucru, le atrag atentia ca voi supune aprobarii AG declararea lor ca persona non grata. S-ar putea ca propunerea sa fie aprobata si sa devina niste amintiri in pescuitul de performanta. Toate merg pana aici. Multumesc d.lui dan constantin pentru ca a inteles corect scopul si obiectivele federatie si pentru modul echilibrat si onest prin care trateaza acest eveniment.


18 Mar 2011, 10:37
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
turcu ionel scrie:
eu nu cred ca s-a intilnit cineva cu dl POPESCU mai ales in Bucuresti :roll:

Doresti si niste poze? :D

PS Din ce in ce mai multi vor dori sa se intalneasca cu dl. Popescu. :lol: :lol: :lol:


18 Mar 2011, 10:38
Profil

Membru din: 31 Ian 2011, 12:18
Mesaje: 191
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
ar fi totusi recomandat sa spuneti cu cine va-ti intilnit,
din antenele care le am ,se pare ca totusi sunt si cluburi din apcr dar si de la liga
neaga dl popescu? :mrgreen: ca sa intilnit cu dl Orhei pe Baneasa? :o :oops:


18 Mar 2011, 10:59
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
popescu stefan scrie:
turcu ionel scrie:
eu nu cred ca s-a intilnit cineva cu dl POPESCU mai ales in Bucuresti :roll:

Doresti si niste poze? :D

PS Din ce in ce mai multi vor dori sa se intalneasca cu dl. Popescu. :lol: :lol: :lol:


Popescule eu nu am stiut ca daca stiam veneam sigur sa te ajut sa le dai bani pescarilor,dar poate te prind data viitoare.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


18 Mar 2011, 11:48
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnul David Nicu in curand pescarii clasati pe podiumuri vor primi banii !

Pentru cei care sunt curiosi cu cine sa intalnit dl Popescu pot sa va spun ca si eu ma numar printre ei .Au fost mai multi pescari care fac parte din Liga si APCR dar din diferite motive nu vor sa afle XXXXXX si YYYYYYY ca apreciaza NASTEREA Federatiei dorind sa participe si ei la botezul care va avea loc la Alba Iulia .

Domnul Popescu va deranjeaza daca pun o poza in care suntem decat noi amandoi ?
Cu tot grupul prezent eu pun din respect pentru cei prezenti !
Astept telefon de confirmare .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


18 Mar 2011, 12:10
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
OK.


18 Mar 2011, 12:11
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Buhac Constantin scrie:
Domnul David Nicu in curand pescarii clasati pe podiumuri vor primi banii !

Pentru cei care sunt curiosi cu cine sa intalnit dl Popescu pot sa va spun ca si eu ma numar printre ei .Au fost mai multi pescari care fac parte din Liga si APCR dar din diferite motive nu vor sa afle XXXXXX si YYYYYYY ca apreciaza NASTEREA Federatiei dorind sa participe si ei la botezul care va avea loc la Alba Iulia .

Domnul Popescu va deranjeaza daca pun o poza in care suntem decat noi amandoi ?
Cu tot grupul prezent eu pun din respect pentru cei prezenti !
Astept telefon de confirmare .



Domnul Buhac Constantin daca Popescu da bani pescarilor,nu mai am nici un fel de problema cu el,cat despre Federatie treba cu bani nu are nici un fel de legatura cu ea,dupa cum stiti nu ma intereseaza nici daca se infiinteaza ,nici daca nu se infiinteaza..............las ciolanul pe mana dulailor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


18 Mar 2011, 12:17
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Domnul Nicusor stiti ca DULAII nu pleaca de la macalarie daca nu sunt batuti :lol: :lol: :lol: :lol:

Eu cunosc spiritul dumneavoastra de sportivitate si stiu ca nu va intereseaza cine organizeaza ca la ce Lot aveti defilati pana in Italia !
Fir intins !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


18 Mar 2011, 12:33
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 22:06
Mesaje: 99
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
poza pentru care avem permisiunea


Fisiere atasate:
asasa.jpg
asasa.jpg [ 6.41 KiB | Vizualizat de 8339 ori ]
18 Mar 2011, 12:49
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Deci nu este greu de observat ca domnul Popescu este simpatizat si de domnisoare care iubesc pescuitul si au participat la eveniment !

Oricum fetele sunt mai curajoase decat baietii si isi asuma consecintele faptelor !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


18 Mar 2011, 13:11
Profil

Membru din: 04 Feb 2011, 12:51
Mesaje: 49
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
nea Fane
asa cum ai aflat ,pe unde ai umblat ;)
CN si cupa Romaniei raman la noi ;)


18 Mar 2011, 16:56
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
Am aflat lucruri si mai interesante. La ANST nu se cunostea art. 94 din Legea 69/2000 si ca legea contine si un capitol de sanctiuni. Discutia cu doamna Melinte si cei doi consilieri juridici, s-a purtat pe parcursul a o ora si jumatate (mare parte fiind consacrata strategiei de dezvoltare a pescuitului sportiv in viziunea noastra) si a disperarii unora care simt ca scapa din mana o afacere, fiind in stare de niste mizerii care sunt sub demnitatea unui barbat adevarat (adica sa ameninti un demnitar cu parchetul si cine? un neica nimeni). Per total, saptamana viitoare federatia va obtine CIS-ul si avizul de afiliere internationala. Cat priveste asemanarea dintre situatia din pescuitul sportiv si columbofili, au constatat ca art. 94 din lege rezolva problema definitiv in favoarea noilor constituiti in mod legal. Asa ca CN si Cupa Romaniei s-ar putea ca de saptamana viitoare sa devina pentru tine o amintire si s-ar putea ca acelasi destin sa aiba si APCR. Si cand te gandesti ca ai avut federatia in mana. :lol: :lol: :lol:


18 Mar 2011, 21:33
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:26
Mesaje: 166
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
dl.Stefan Popescu
felicitari pentru actiunea de ieri,consider intilnirile de ieri cu cei de la rapitor ;)si crap ,sunt primii pasi spre normalitate.
cum va explicati faptul real ca la rapitor lucrurile au fost intelese de catre cei care doreau organizarea,acum batint pe fata spre retragere iar la crap faptele dovedesc contrariul,deja APCR deschizinde lista inscrierilor si totodata incasarea /sa fie cei de la crap mai reticienti ?

_________________
Baricada Carp Club


18 Mar 2011, 22:49
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
PITICU COSTEL CC scrie:
dl.Stefan Popescu
felicitari pentru actiunea de ieri,consider intilnirile de ieri cu cei de la rapitor ;)si crap ,sunt primii pasi spre normalitate.
cum va explicati faptul real ca la rapitor lucrurile au fost intelese de catre cei care doreau organizarea,acum batint pe fata spre retragere iar la crap faptele dovedesc contrariul,deja APCR deschizinde lista inscrierilor si totodata incasarea /sa fie cei de la crap mai reticienti ?


Explicatia este foarte simpla. Inca inainte de inceperea procedurilor de constituire a federatiei, am facut public acest lucru si chiar am avut discutii cu majoritatea presedintilor de club, cu exceptia APCR, intrucat cunoscand interesele tesute in jurul Clubului Senzor si vanitatea lui Andrei Vladeanu am considerat acest lucru inutil. Asta nu inseamna ca nu am discutat si cu anumite cluburi din APCR, unele exprimandu-si chiar in scris intentia de afiliere la federatie.
Afilierea este o chestiune de vointa a cluburilor care nu poate fi pusa in aplicare decat in baza unei hotarari a adunarii generale si care se trimite in scris catre federatie.
Intrega perioada de parcurgere a procedurilor de infiintare a federatiei a fost binecuvantata de suvoaie de mizerii care s-au revarsat in capul subsemnatului de persoane de care nu am auzit in viata mea, ascunse sub diferite clone, doar, doar vor compromite acest demers, care recunosc, a facut praf afacerile semiclandestine care se desfasurau sub asa zisele concursuri de pescuit sportiv si care, nimeni nu poate contesta, au constituit o sursa serioasa de venit pentru anumite pesoane, venituri care proveneau din asa zisele taxe de concurs incasate de diferita persoane, in general firme de articole de pescuit sau patroni de balti.
O atentie speciala as acorda cluburilor de spinning, care s-au simtit frustrate (si pe buna dreptate) de faptul ca initiativa nu a pronit de la ei. Asta nu se poate imputa practicantilor de spinning, oameni deosebiti de altfel, ci acelora care s-au aflat la conducerea respectivei discipline si care nu au stiut cum sa infiinteze federatia. Toata tevatuta starnita si in aceasta forma semilegala de functionare (LRS fiind asociatie, nu liga si nefiind inregistrata ca structura sportiva) a plecat tocmai de la acest deziderat: vrem federatie, dar sa o facem noi. Ceea ce este o mare prostie, mai ales ca federatia presupune o cu totul si cu totul alta forma de organizare si administrare decat o simpla competitie sportiva.
Cert este ca federatia este infiintata prin Decizie definitiva si irevocabila si nu o mai poate nimeni desfiinta.
Calea legala de urmat este cea prevazuta de lege. Partenerii de dialog unici ai federatiei sunt cluburile sportive si nicidecum asa zisii reprezentanti gen APCR, LRC, LRS, care nu sunt structuri sportive si pe cale de consecinta nu putem demara discutii cu ele. Formele de organizare legale si la a caror constituire am demarat procedurile sunt Asociatiile judetene si a municipiului Bucuresti care se vor constitui in urma avizului favorabil dat de FRPS si care acum incep sa se infiinteze. Cluburile sportive vor trebui sa-si inscrie echipe, atat in cadrul asociatiilor judetene cat si in diviziile superioare ale campinatelor nationale.
Ca sa nu discriminam pe nimeni, am decis ca in diviziile superioare inscrierea sa se faca in ordinea afilierilor, considerand ca nu suntem cu nimic obligati fata de cluburile care nu sunt membre si de sfaturi date de binevoitori suntem satui.
Asteptam acordul de vointa al cluburilor pentru afiliere. Federatia are de lucru cat cuprinde fiind deja in activitatea de constituire a corpului federal de arbitri si a comisiilor de specialitate.
Mi-as permite sa atrag atentia cluburilor care au sportivi ce vor sa faca performanta, sa urmeze procedurile legale privind legitimarea si incheierea contractelor sportive cu acestia, competitiile sportive neputand demara decat dupa indeplinirea acestor formalitati. Cert este ca federatia nu intentioneaza sa-si externalizeze dreptul de a organiza competitiile oficiale (campionate, cupe, etc.) iar cei care se erijaza in reprezentanti legali ai pescuitului nefiind autorizati in acest sens, o fac pe riscul lor. Federatia nu va permite acest lucru, iar legea este de partea nostra.
Agitatia lui Andrei Vladeanu este inutila.

PS As aprecia daca discutiile se vor desfasura pe aceasta tema, evitand divagatiile pe subiecte colaterale. Multumesc.


19 Mar 2011, 09:43
Profil

Membru din: 29 Ian 2011, 13:19
Mesaje: 146
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
cea mai tare scrie:
poza pentru care avem permisiunea


Domnule Buhac,
Din punct de vedere, diplomatic, oare este bine ce ati facut?


19 Mar 2011, 11:18
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
oliviu orhei scrie:
cea mai tare scrie:
poza pentru care avem permisiunea


Domnule Buhac,
Din punct de vedere, diplomatic, oare este bine ce ati facut?


inteleg ca mai multi reprezentanti ai unor cluburi reprezentative s-au intilnit miercuri cu POPESCU STEFAN presedintele federatiei de pescuit.
nu aveau voie?
din postarea dl.ORHEI reiese faptul ca nu a stiut de aceasta reuniune :roll:aflind ulterior ce s-a pus la cale, unul sau mai multe proiecte.
cert este un lucru POPESCU a fost in Bucuresti a stat de vorba cu pescarii iar lucrurile se misca ,in ce directie?
ramane de vazut.


19 Mar 2011, 12:05
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 31 Ian 2011, 12:49
Mesaje: 196
Mesaj Re: conducerea Federatiei de pescuit ..de vorba cu pescarii
daca da si banii datorati pescarilor nu se supara nimeni :mrgreen:
oare i-i va da? ce spuneti domnule POPESCU? haide-ti cu valul de vesti bune :lol:


19 Mar 2011, 12:07
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 2 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle