Raspunde la subiect  [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
 Lotul National 
Autor Mesaj
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
florianserban scrie:
D-nule Popescu imi fac si eu un club de pescuit si ma afiliez la federatie dvs,ce sanse am sa fiu selectionat in lotul pentru campionatul mondial?
ce sanse are acest lot la acest campionat mondial in conditiile in care echipele vor fi formate din doi pescari care nu au mai pescuit impreuna?
unde se vor face antrenamentele pentru acest campionat mondial si cine va suporta cheltuielile cu antrenamentul lotului national?
lotul national cu ce nada va pescui(daca sunt doi pescari in echipa fiecare va vrea sa pescuieasca cu nada in care are incredere si cu care a mai pescuit)?

Domnule Șerban,
Înființarea unui club sportiv nu este o chestiune simplă. Cel mai ușor lucru este să-l constitui. Greul vină după aceea, întrucât trebuie să fie în stare să susțină activitatea sportivă de performanță. Asta depinde de cei care l-au constituit, dacă sunt în stare să asigure bugetele necesare în acest sens. Nu este suficient ca cei care se asociază în acest sens să vrea acest lucru, ci să conștientizeze ce urmează după. Toate cluburile care au avut ca principiul acest obiectiv o să dispară rând pe rând. Cu regret o spun și sper să fiu un profet mincinos. Așa că mai meditați asupra acestei perspective și decideți în consecință. Cât privește lotul național selecționat federația îi va asigura condițiile de pregătire în așa fel încât atunci când va trebui să reprezinte România să o facă la cel mai înalt nivel. Probabil că primul stagiu de pregătire se va face pe Săcel, lângă Sibiu în luna martie sau aprilie, iar apoi cel puțin 2 stagii pe lacul care va găzdui Campionatul Mondial. Federația va acoperi toate costurile de pregătire.

nu cred ca lotul national nu va putea face performanta la un campinat moondial daca echipele sau pescarii care fac parte din acest lot nu vor fi selectionati in urma unor calificari.


15 Feb 2012, 13:41
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Este punctul dumneavoastră de vedere și vi-l respect, cu toate că nu corespunde cu punctul de vedere oficial al federației. Federația funcționează și se conduce după statut, iar competițiile sportive se desfășoară în baza regulamentelor aprobate de Adunarea Generală, ele fiind legile ce guvernează activitatea competițională.
Cât privește admiterea clubului d.voastră in federație, aceasta depinde de votul adunării generale, după examinarea cererii dumneavoastră de afiliere și avizul dat de Biroul federal. Șansele de a fi selecționat sunt evaluate de selecționer, nu de federație în ansamblul său. Este un atribut pe care îl găsiți la toate federațiile sportive. Nu este suficient să consideri că ești bun, trebuie să-i convingi și pe alții de acest lucru. Cum? Prin seriozitate, comportament, performanțe sportive, etc. Nu eu stabilesc aceste criterii. Nu intră în atribuțiile președintelui , ci al comisiilor. Sper că am construit o structură serioasă și în același timp democratică.


Ultima oara modificat de popescu stefan pe 15 Feb 2012, 13:50, modificat 1 data in total.



15 Feb 2012, 13:45
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2011, 10:29
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
Cred că știți la fel de bine ca mine că nu toți pescarii sportivi au această șansă. Faptul că insinuați că selecționarea se face pe pile, este din punctul meu de vedere incorectă. Colectivul tehnic care se va ocupa de selecționarea și pregătirea loturilor au și obligații, nu numai drepturi. Una din obligația lor este atingerea obiectivelor de performanță propuse prin participarea la o competiție oficială. Selecția operează și în cazul lor.
PS Pe ce vă bazați când afirmați că federația nu va va trimite în acest an lotul reprezentativ? Știți vreo altă federație constituită fără ca eu să știu? Dacă vă referiți la AGVPSR vă înșelați![/quote]


Care este competitia oficiala la care au participat pescarii din actualul lot largit postat pe site-ul federatiei si care sunt obiectivele de performanta de care amintiti care il poate califica pe un pescar in lotul federatiei.
Ma astept la un raspund obiectiv la subiect si nu vre-un copy-paste de prin vre-un regulament/lege sau mai stiu eu ce.
Multumesc


15 Feb 2012, 13:49
Profil
MODERATOR
MODERATOR

Membru din: 06 Feb 2011, 17:57
Mesaje: 278
Mesaj Re: Lotul National
florianserban scrie:
D-nule Popescu,in primul rand nu mi-ati raspuns la toate intrebarile.
In al doilea rand repet prima intrebare,daca imi fac un club de pescuit care vrea si isi permite sa sustina activitatea sportiva de performanta ce sanse am eu ca pescar sau membrii clubului sa fie selectionatii in lotul national?
astept din partea dumnevoastra un raspuns la fiecare intrebare in parte.
multumesc!


Aceleasi intrebari le-am pus si eu lui Mircea Sandu si Razvan Lucescu ...
Astept si acum raspuns . :D

Recunosc , la pescuit poate sa fie putin altfel :
http://www.youtube.com/watch?v=jyuQb7Sa ... re=related
:D

_________________
http://www.danmitranescu.ro


15 Feb 2012, 13:54
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
De exemplu:
Lotul propus de Clubul de pescuit sportiv Arad (Antonescu DAniel, Cistelecan Călin, Baltă Călin, Avram Robert) Locul II (loc I pe sector) la EURO CUP ed. X 2011 desfășurat în Serbia, Locul I (concursuri numai pe sectoare) CLASIC BOILIES CUP 2011 (participare 3 națiuni) Serbia, Loc III sect. la CUPA ENDURO 2011 Ungaria.
Restul sunt de notorietate.
PS Competiții oficiale pe teritoriul național nu au fost deocamdată, întrucât ele se organizează doar de federațiile sportive. Vor fi de actualitate din acest an.


15 Feb 2012, 13:56
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2011, 10:29
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
De exemplu:
Lotul propus de Clubul de pescuit sportiv Arad (Antonescu DAniel, Cistelecan Călin, Baltă Călin, Avram Robert) Locul II (loc I pe sector) la EURO CUP ed. X 2011 desfășurat în Serbia, Locul I (concursuri numai pe sectoare) CLASIC BOILIES CUP 2011 (participare 3 națiuni) Serbia, Loc III sect. la CUPA ENDURO 2011 Ungaria.
Restul sunt de notorietate.
PS Competiții oficiale pe teritoriul național nu au fost deocamdată, întrucât ele se organizează doar de federațiile sportive. Vor fi de actualitate din acest an.


Cu alte cuvinte imi spuneti ca sunteti in completa ilegalitate. Nu am absolut nimic cu niciunul din pescarii aflati acum in lotul largit postat pe site-ul federatiei dvs dar ei in acest moment sunt alesi "dupa urechea" dlui Buhac.

Cat despre criteriile de performanta sa inteleg ca nu le aveti?


15 Feb 2012, 14:36
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Lotul National
Dl Popescu,

Federatia va ingradi pescarilor din Romania dreptul de a participa la calificari in vederea participari la CM...asta in momentul in care veti putea trimite un lot la CM.

ps: ce se intampla daca nici un pescar din cei selectionati de Federatie nu vor raspunde afirmativ convocarilor?


15 Feb 2012, 14:52
Profil

Membru din: 05 Feb 2012, 19:03
Mesaje: 8
Mesaj Re: Lotul National
Asta este o intrebare foarte buna....


15 Feb 2012, 14:55
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
florianserban scrie:
D-nule Popescu imi fac si eu un club de pescuit si ma afiliez la federatie dvs,ce sanse am sa fiu selectionat in lotul pentru campionatul mondial?
ce sanse are acest lot la acest campionat mondial in conditiile in care echipele vor fi formate din doi pescari care nu au mai pescuit impreuna?
unde se vor face antrenamentele pentru acest campionat mondial si cine va suporta cheltuielile cu antrenamentul lotului national?
lotul national cu ce nada va pescui(daca sunt doi pescari in echipa fiecare va vrea sa pescuieasca cu nada in care are incredere si cu care a mai pescuit)?

domnule Popescu nu vad de ce nu raspundeti la toate intrebarile obiectiv.de ce va abatate de la subiect?partea cu clubul si selectionarea am inteles-o?raspunsul la celelalte intrebari vad ca le evitati.daca nu sunteti dvs in masura sa dati aceste raspunsuri asteptam un raspuns din partea cuiva din cadrul federatie.
si eu stiu sa pescuiesc,si am participat si la concursuri,dar nu pot sa ma bag in fata altor pescarii care au facut performanta in concursuri "neoficiale".deci daca vreti sa prezentati la startul unui campionat mondial un lot competent care sa aduca un rezultat bun,trebuie facuta o selectie in urma unor calificari,nu asa dupa ureche,in pescuitul crapului nu este ca in alte sporturi.pestele nu se prinde la carligul gol,nu oricine stie sa il prinda,si bani nu rezolva problema.nu aruncati in fata niste pescari care au avut rezultate pe nu stiu ce balti prin nu stiu ce tari.daca acesti pescari au valoare trebuie sa o demonstreze pe balta, nu impinsi de la spate de cineva.
acolo ne vom bate cu tari ca Anglia,Africa de Sud,Franta,Croatia care cam stiu cu ce se manaca acest sport,nu putem alinia la start un lot facut dupa ureche si dupa pile.
inca astept raspunsurile la intrebarile mele,la obiect.

multumesc!


15 Feb 2012, 15:14
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Maxx1979 scrie:
Dl Popescu,

Federatia va ingradi pescarilor din Romania dreptul de a participa la calificari in vederea participari la CM...asta in momentul in care veti putea trimite un lot la CM.

ps: ce se intampla daca nici un pescar din cei selectionați de Federație nu vor raspunde afirmativ convocarilor?

D.le Maxx1979,
Nu-mi traduceți postările în limbaj propriu. Eu v-am prezentat condițiile în care un pescar poate participa la competițiile sportive oficiale, în conformitate cu obligațiile impuse de lege. Nu-mi fac nici un fel de griji cu privire la refuzul unuia sau altuia dintre cei propuși pentru selecționare să participe la selecția făcută de persoanele desemnate de federație să se ocupe de acest lucru. Mai mult de jumătate au confirmat deja.
Sunt convins că pescarii sportivi au înțeles corect toate cele afirmate de mine și care s-au și confirmat. Pot să vă asigur că nemulțumiți vor fi tot timpul. Dar atâta timp cât aceștia nu sunt integrați în sistemul competițional al federației, nu au cum să schimbe deciziile pe care federația le va dispune. De fapt, cred că ați constatat și dumneavoastră că cei care critică acțiunile federației, a scăzut drastic.


15 Feb 2012, 15:16
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Lotul National
Dl. Popescu,

Nu am tradus nimic, a fost doar opinia mea.
Daca sunteti dragut sa ne prezentati si noua CV-urile pescarilor selectionati sa vedem si noi cine ne reprezinta la CM...revin...cativa din ei nu sunt in lista decat prin PILE.


15 Feb 2012, 15:20
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
florianserban scrie:
florianserban scrie:
D-nule Popescu imi fac si eu un club de pescuit si ma afiliez la federatie dvs,ce sanse am sa fiu selectionat in lotul pentru campionatul mondial?
ce sanse are acest lot la acest campionat mondial in conditiile in care echipele vor fi formate din doi pescari care nu au mai pescuit impreuna?
unde se vor face antrenamentele pentru acest campionat mondial si cine va suporta cheltuielile cu antrenamentul lotului national?
lotul national cu ce nada va pescui(daca sunt doi pescari in echipa fiecare va vrea sa pescuieasca cu nada in care are incredere si cu care a mai pescuit)?

domnule Popescu nu vad de ce nu raspundeti la toate intrebarile obiectiv.de ce va abatate de la subiect?partea cu clubul si selectionarea am inteles-o?raspunsul la celelalte intrebari vad ca le evitati.daca nu sunteti dvs in masura sa dati aceste raspunsuri asteptam un raspuns din partea cuiva din cadrul federatie.
si eu stiu sa pescuiesc,si am participat si la concursuri,dar nu pot sa ma bag in fata altor pescarii care au facut performanta in concursuri "neoficiale".deci daca vreti sa prezentati la startul unui campionat mondial un lot competent care sa aduca un rezultat bun,trebuie facuta o selectie in urma unor calificari,nu asa dupa ureche,in pescuitul crapului nu este ca in alte sporturi.pestele nu se prinde la carligul gol,nu oricine stie sa il prinda,si bani nu rezolva problema.nu aruncati in fata niste pescari care au avut rezultate pe nu stiu ce balti prin nu stiu ce tari.daca acesti pescari au valoare trebuie sa o demonstreze pe balta, nu impinsi de la spate de cineva.
acolo ne vom bate cu tari ca Anglia,Africa de Sud,Franta,Croatia care cam stiu cu ce se manaca acest sport,nu putem alinia la start un lot facut dupa ureche si dupa pile.
inca astept raspunsurile la intrebarile mele,la obiect.

multumesc!

Domnule florianserban,
Vă asigur că știu cu ce se mănâncă sportul de performanță, întrucât sunt unul care mă număr printre cei care l-au făcut în mod organizat. Probabil că cele ce voi spune acum îi va face pe unii să zâmbească, dar să știți că eu cred în ceea ce spun. O pregătire serioasă a unui lot reprezentativ nu se rezumă doar la numărul orelor petrecute pe baltă. O importanță deosebită o presupune pregătirea teoretică a sportivilor participanți. De exemplu este imperios necesar să ai cunoștințe minime despre caracteristicile pistei de competiții privind cartografia cuvetei, speciile de pești eligibili pentru respectiva competiție privind densitatea și dimensiunile lor, nada preferată cantitățile de nadă folosită pentru nădire, perioadele de hrănire, etc. Aceste aspecte au fost neglijate până acum și pot da nenumărate exemple. De exemplu în Africa de sud, boillesul prinzător a fost cel caramel și aromă de banană, în Franța cred cel cu aromă de zmeură, ș.a. Aceste metode de antrenament nu sunt la îndemâna oricui și atrag atenția în modul cel mai serios celor care se vor implica în activitățile federației că exigențele vor fi maxime. Aici activitatea se va desfășura la foc continuu, nu la fără frecvență. De aceea adoptăm sistemul pe divizii al probelor sportive pentru a da flexibilitate administrării acestora în funcție de particularitățile fiecăreia.


15 Feb 2012, 15:29
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Maxx1979 scrie:
Dl. Popescu,

Nu am tradus nimic, a fost doar opinia mea.
Daca sunteti dragut sa ne prezentati si noua CV-urile pescarilor selectionati sa vedem si noi cine ne reprezinta la CM...revin...cativa din ei nu sunt in lista decat prin PILE.

Fiți convins că dacă așa ceva este adevărat, aceștia nu vor putea să participe în lotul național, întrucât din lotul propus doar 9 sportivi vor rămâne în lotul definitiv, iar cel desemnat să selecționeze lotul nu va permite (sper) să includă în lot sportivi neperformanți. Dar să rețineți un lucru; ca să poți să fi selecționat, trebuie în primul rând să vrei, după aceea se va vedea dacă și poți.
PS Nu mă ocup cu dosarele sportivilor. Există o comisie specială pentru acest lucru. Eu am alte atribuții!


15 Feb 2012, 15:32
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 22 Dec 2011, 10:29
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
mariusd scrie:
popescu stefan scrie:
De exemplu:
Lotul propus de Clubul de pescuit sportiv Arad (Antonescu DAniel, Cistelecan Călin, Baltă Călin, Avram Robert) Locul II (loc I pe sector) la EURO CUP ed. X 2011 desfășurat în Serbia, Locul I (concursuri numai pe sectoare) CLASIC BOILIES CUP 2011 (participare 3 națiuni) Serbia, Loc III sect. la CUPA ENDURO 2011 Ungaria.
Restul sunt de notorietate.
PS Competiții oficiale pe teritoriul național nu au fost deocamdată, întrucât ele se organizează doar de federațiile sportive. Vor fi de actualitate din acest an.


Cu alte cuvinte imi spuneti ca sunteti in completa ilegalitate. Nu am absolut nimic cu niciunul din pescarii aflati acum in lotul largit postat pe site-ul federatiei dvs dar ei in acest moment sunt alesi "dupa urechea" dlui Buhac.

Cat despre criteriile de performanta sa inteleg ca nu le aveti?


Nu uitati va rog de intrebarea de mai sus. Altfel se poate intelege ca ca lotul s-a intocmit prin metode arbitrare, pe pile sau poate e doar o gluma de-a domnului Buhac.
Nu trebuie sa le enumerati pe toate, trei sunt de ajuns.


15 Feb 2012, 15:36
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
Maxx1979 scrie:
Dl. Popescu,

Nu am tradus nimic, a fost doar opinia mea.
Daca sunteti dragut sa ne prezentati si noua CV-urile pescarilor selectionati sa vedem si noi cine ne reprezinta la CM...revin...cativa din ei nu sunt in lista decat prin PILE.

Fiți convins că dacă așa ceva este adevărat, aceștia nu vor putea să participe în lotul național, întrucât din lotul propus doar 9 sportivi vor rămâne în lotul definitiv, iar cel desemnat să selecționeze lotul nu va permite (sper) să includă în lot sportivi neperformanți. Dar să rețineți un lucru; ca să poți să fi selecționat, trebuie în primul rând să vrei, după aceea se va vedea dacă și poți.
PS Nu mă ocup cu dosarele sportivilor. Există o comisie specială pentru acest lucru. Eu am alte atribuții!


Da...ma opresc aici...cred ca toti pescari care citesc acest forum sunt de acord cu mine...pe balta toata lumea...ne incrucisam lansetele...cei mai buni fac lotul...pe echipe de 2+1 rezerva...sau...pe loturi...fiecare club isi prezinta pe balta cei buni pescari....3 sectoare...punct.


15 Feb 2012, 15:42
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
popescu stefan scrie:
florianserban scrie:
florianserban scrie:
D-nule Popescu imi fac si eu un club de pescuit si ma afiliez la federatie dvs,ce sanse am sa fiu selectionat in lotul pentru campionatul mondial?
ce sanse are acest lot la acest campionat mondial in conditiile in care echipele vor fi formate din doi pescari care nu au mai pescuit impreuna?
unde se vor face antrenamentele pentru acest campionat mondial si cine va suporta cheltuielile cu antrenamentul lotului national?
lotul national cu ce nada va pescui(daca sunt doi pescari in echipa fiecare va vrea sa pescuieasca cu nada in care are incredere si cu care a mai pescuit)?

domnule Popescu nu vad de ce nu raspundeti la toate intrebarile obiectiv.de ce va abatate de la subiect?partea cu clubul si selectionarea am inteles-o?raspunsul la celelalte intrebari vad ca le evitati.daca nu sunteti dvs in masura sa dati aceste raspunsuri asteptam un raspuns din partea cuiva din cadrul federatie.
si eu stiu sa pescuiesc,si am participat si la concursuri,dar nu pot sa ma bag in fata altor pescarii care au facut performanta in concursuri "neoficiale".deci daca vreti sa prezentati la startul unui campionat mondial un lot competent care sa aduca un rezultat bun,trebuie facuta o selectie in urma unor calificari,nu asa dupa ureche,in pescuitul crapului nu este ca in alte sporturi.pestele nu se prinde la carligul gol,nu oricine stie sa il prinda,si bani nu rezolva problema.nu aruncati in fata niste pescari care au avut rezultate pe nu stiu ce balti prin nu stiu ce tari.daca acesti pescari au valoare trebuie sa o demonstreze pe balta, nu impinsi de la spate de cineva.
acolo ne vom bate cu tari ca Anglia,Africa de Sud,Franta,Croatia care cam stiu cu ce se manaca acest sport,nu putem alinia la start un lot facut dupa ureche si dupa pile.
inca astept raspunsurile la intrebarile mele,la obiect.

multumesc!

Domnule florianserban,
Vă asigur că știu cu ce se mănâncă sportul de performanță, întrucât sunt unul care mă număr printre cei care l-au făcut în mod organizat. Probabil că cele ce voi spune acum îi va face pe unii să zâmbească, dar să știți că eu cred în ceea ce spun. O pregătire serioasă a unui lot reprezentativ nu se rezumă doar la numărul orelor petrecute pe baltă. O importanță deosebită o presupune pregătirea teoretică a sportivilor participanți. De exemplu este imperios necesar să ai cunoștințe minime despre caracteristicile pistei de competiții privind cartografia cuvetei, speciile de pești eligibili pentru respectiva competiție privind densitatea și dimensiunile lor, nada preferată cantitățile de nadă folosită pentru nădire, perioadele de hrănire, etc. Aceste aspecte au fost neglijate până acum și pot da nenumărate exemple. De exemplu în Africa de sud, boillesul prinzător a fost cel caramel și aromă de banană, în Franța cred cel cu aromă de zmeură, ș.a. Aceste metode de antrenament nu sunt la îndemâna oricui și atrag atenția în modul cel mai serios celor care se vor implica în activitățile federației că exigențele vor fi maxime. Aici activitatea se va desfășura la foc continuu, nu la fără frecvență. De aceea adoptăm sistemul pe divizii al probelor sportive pentru a da flexibilitate administrării acestora în funcție de particularitățile fiecăreia.


vorbiti de boiliesuri prinzatoare,de unde stiti dvs ca pe balta in timpul concursului nu o sa se suceasca pestele.pregatirea teoretica nu are nici o relevanta intr-un concurs de pescuit.e vorba de strategie daca stiti ce insemna asta,nada nu doar aroma,aroma este doar eticheta nadei respective..la capitolul asta sa stiti ca ma pricep..nu aroma din nada prinde peste...este un factor de care trebuie tinut cont dar nu unul decisiv...credeti ca daca aruncam in apa nada cu aroma de nu stiu ce pestele o sa stea pe patul nostru de nada si o sa castigam detasat...o perioada de hranire nu se poate sa fie aceasi, depinde de multi factori, o nada care merge azi maine s-ar putea sa nu mai mearga,pestele poate sa manace pe patul de nada sau in afara lui...azi s-ar putea sa trebuiesca sa nadesti mult maine deloc...azi s-ar putea sa manace la bile de 20mm maine la bile de 12mm si exemplele pot continua...strategiile de pescuit nu au nici o valoare ...e important sa stim configuratia baltii,populatia piscicola,aroma,perioadele de harnire,cantitate de nada si uite asa castigam campionatul mondial...
va inselati domnule Popescu!
credeti-ma ca orele petrecute pe balta sunt un factor decisiv in castigarea unui concurs.


15 Feb 2012, 15:47
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 29 Apr 2011, 12:07
Mesaje: 208
Mesaj Re: Lotul National
Maxx1979 scrie:
popescu stefan scrie:
Maxx1979 scrie:
Dl. Popescu,

Nu am tradus nimic, a fost doar opinia mea.
Daca sunteti dragut sa ne prezentati si noua CV-urile pescarilor selectionati sa vedem si noi cine ne reprezinta la CM...revin...cativa din ei nu sunt in lista decat prin PILE.

Fiți convins că dacă așa ceva este adevărat, aceștia nu vor putea să participe în lotul național, întrucât din lotul propus doar 9 sportivi vor rămâne în lotul definitiv, iar cel desemnat să selecționeze lotul nu va permite (sper) să includă în lot sportivi neperformanți. Dar să rețineți un lucru; ca să poți să fi selecționat, trebuie în primul rând să vrei, după aceea se va vedea dacă și poți.
PS Nu mă ocup cu dosarele sportivilor. Există o comisie specială pentru acest lucru. Eu am alte atribuții!


Da...ma opresc aici...cred ca toti pescari care citesc acest forum sunt de acord cu mine...pe balta toata lumea...ne incrucisam lansetele...cei mai buni fac lotul...pe echipe de 2+1 rezerva...sau...pe loturi...fiecare club isi prezinta pe balta cei buni pescari....3 sectoare...punct.

sunt de acord in totalitate cu Maxx..lotul national se face pe balta nu in fata calculatorului..


15 Feb 2012, 15:50
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Sunt convins că, dacă ați participat la competiții de crap, numele de pe listă cât și performanțele celor propuși pentru selecție nu vă sunt necunoscute. Nu pot să vă spun care sunt criteriile de selecție, întrucât nu m-am implicat în această acțiune și nici nu mă voi implica, atâta timp cât voi fi pe funcția actuală. Încă odată subliniez și vă rog să rețineți. Deciziile le iau cei care au consimțit să facă parte din structurile federației, nu alții, indiferent de părerile celor de pe margine.

D.le florianserban,
Vi se pare că cei propuși în lot au puține ore pe baltă?


15 Feb 2012, 15:50
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Lotul National
Maxx1979, S-au dus acele vremuri când vă întâlneați pe baltă și făceați lotul. Studiază puțin Linkul următor.
http://frpsc.ro/statutul-antrenorului/
Am mai spus-o și o repet. Federația va respecta legea.
Nu ți se pare că se schimbă standardele?
Ia zi d.le florianserban, clubul pe care vrei să-l constitui, își permite să plătescă salariul unui antrenor?


15 Feb 2012, 15:59
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 21 Mar 2011, 17:06
Mesaje: 52
Localitate: bucuresti
Mesaj Re: Lotul National
lol.

Max: Gussssfrabaaaaa :lol:

_________________
Renegade Radio
http://www.radioul.ro


15 Feb 2012, 16:22
Profil YIM WWW
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 185 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle