Raspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Campioana decisă la masa verde! 
Autor Mesaj

Membru din: 29 Ian 2011, 15:39
Mesaje: 680
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
...Să nu creadă Orhei și alții că el fac legile în România.

...da, daca DD va iesi... Presedinte :roll: :lol: ...


12 Sep 2012, 12:39
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Pai noi nu avem Federatie...din pacate...aveti dvs ceva...dar nu are valoare fara...CIS.


12 Sep 2012, 13:02
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Maxx1979 scrie:
Pai noi nu avem Federatie...din pacate...aveti dvs ceva...dar nu are valoare fara...CIS.

Vă înșelați. Federația există și a dobândit personalitate juridică în baza avizului de constituire nr. 1/25.02.2011 eliberat de ANST. Faptul că nu are CIS se datorează unor binevoitori (a se citi Andrei Vlădeanu și Șelaru) care ne tot bagă fitile pentru a tergiversa eliberarea lui. Dar, ce întârzie, nu trece. Am câștigat procesele cu ANST de până acum, rămânând doar o ultimă sentință care se va da și ea în curând. Nu ne grăbim.
Pe undeva aveți dreptate. Voi (pentru că ați folosit pluralul) nu aveți federație și nici șanse să mai constituiți vreuna. Tot la Alba vor trebui să se adreseze cluburile sportive pentru afiliere. Vă asigur că voi fi corect cu ele, dar în același timp și exigent. Exigența se va referi strict la capacitatea lor de a susține activitatea competițională și de a respecta drepturile sportivilor legitimați. Bineînțeles, în conformitate cu legea.
PS Puteți să-mi spui și mie ce CIS are AGVPSR? Nu uitați parabola cu paiul și bârna.
PPS E adevărat ce se aude cum că „scorul” pentru a participa la CM a ajuns la 30.000 EUR?


12 Sep 2012, 15:23
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
Maxx1979 scrie:
Pai noi nu avem Federatie...din pacate...aveti dvs ceva...dar nu are valoare fara...CIS.

Vă înșelați. Federația există și a dobândit personalitate juridică în baza avizului de constituire nr. 1/25.02.2011 eliberat de ANST. Faptul că nu are CIS se datorează unor binevoitori (a se citi Andrei Vlădeanu și Șelaru) care ne tot bagă fitile pentru a tergiversa eliberarea lui. Dar, ce întârzie, nu trece. Am câștigat procesele cu ANST de până acum, rămânând doar o ultimă sentință care se va da și ea în curând. Nu ne grăbim.
Pe undeva aveți dreptate. Voi (pentru că ați folosit pluralul) nu aveți federație și nici șanse să mai constituiți vreuna. Tot la Alba vor trebui să se adreseze cluburile sportive pentru afiliere. Vă asigur că voi fi corect cu ele, dar în același timp și exigent. Exigența se va referi strict la capacitatea lor de a susține activitatea competițională și de a respecta drepturile sportivilor legitimați. Bineînțeles, în conformitate cu legea.
PS Puteți să-mi spui și mie ce CIS are AGVPSR? Nu uitați parabola cu paiul și bârna.
PPS E adevărat ce se aude cum că „scorul” pentru a participa la CM a ajuns la 30.000 EUR?


Dle Popescu,

Vecina mea ( o cunoasteti foarte bine, ati vb de multe ori cu ea ) imi spune altceva...referitor la CIS.
Nu stiu daca AGVPS are sau nu CIS...nu ma intereseaza.
Cei 30,000 de Euro .... nu ma intereseaza.


12 Sep 2012, 18:21
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Popescule din pacate cu ei fara ei,constiinta imi spune ca daca te-am sprijini pe tine ar insemna sa sarim din lac in put,asa ca mai bine stam in lac si incercam sa il curatim.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


12 Sep 2012, 18:56
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
domn presedinte Popescu,
cluburile care au fost anul acesta la Corbu ,timp de trei etape,mult timp.....insumand vreo luna de zile si au fost doar cotizante ...jocurile fiind facute prin birourile din calea Mosilor la sfarsitul competitiei cu banii pe masa, cui ar trebuii sa se adreseze, in litera legii pentru le fi aparate drepturile...stiti pe cineva care le poate oferii consultanta juridica?...au nevoie pescarii de voci multe pentru a se face auziti la ce intoxicari au fost supusi in cadrul acestor calificari?......

_________________
Baricada Carp Club


12 Sep 2012, 20:14
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Probabil ca la un avocat. Eu nu pot decat sa le indic ce scrie legea:
- cluburile sportive se pot afilia la:
1. asociatiile judetene pentru a participa la competitii locale
2. la federatia sportiva nationala pentru a participa la competitiisportive oficiale nationale si internationale.
Concluzia urmeaza sa o traga fiecare.

david nicu scrie:
Popescule din pacate cu ei fara ei,constiinta imi spune ca daca te-am sprijini pe tine ar insemna sa sarim din lac in put,asa ca mai bine stam in lac si incercam sa il curatim.

Nu v-am cerut sprijinul si nici nu puteti sa mi-l dati. Ma pot descurca si singur. Cat despre lacul de care vorbiti este de fapt o mocirla in care se scalda niste mistreti. Nu o sa reusiti decat sa murdariti la fel ca ei. Asa ceva nu se poate curatii. Constinta va joaca feste de aceasta data.


12 Sep 2012, 21:00
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Nu v-am cerut sprijinul si nici nu puteti sa mi-l dati. Ma pot descurca si singur. Cat despre lacul de care vorbiti este de fapt o mocirla in care se scalda niste mistreti. Nu o sa reusiti decat sa murdariti la fel ca ei. Asa ceva nu se poate curatii. Constinta va joaca feste de aceasta data.[/quote]



Exact ce spuneam,nu vrem sa sarim din lac in put.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


13 Sep 2012, 07:46
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Ca să probez ca sunteți confuz, vă rog să precizați care ar fi sprijinul pe care l-ați putea oferi? Dumneavoastră, ca persoană fizică sau pescarii sportivi, ca grup.
PS V-aș recomanda să vorbiți în nume propriu și să nu folosiți pluralul. Nu cred că toată lumea vă împărtășește opiniile.


13 Sep 2012, 08:25
Profil

Membru din: 23 Iun 2011, 23:32
Mesaje: 36
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
Ca să probez ca sunteți confuz, vă rog să precizați care ar fi sprijinul pe care l-ați putea oferi? Dumneavoastră, ca persoană fizică sau pescarii sportivi, ca grup.
PS V-aș recomanda să vorbiți în nume propriu și să nu folosiți pluralul. Nu cred că toată lumea vă împărtășește opiniile.



Mai omule mai bine fa si tu ceva constructiv si lasa polemicile de pe forum cum vezi cite un scandal hop si tu cred ca deabea astepti s-a iasa cite un scandal sa-ti faci aparitia.

_________________
Lukacs Claudiu

*** CAMPION NATIONAL 2012***
***CAMPION MONDIAL 2012 ***
***VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012***


13 Sep 2012, 09:01
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
:lol: :lol: :lol:
@Claudiu,
ce semnătura interesantă .... :lol: :lol: :lol:
știi cumva si clasamentul general al CN ului?....cel de săptămâna aceasta??..

nu stiu de ce :!: :idea: dar lucrurile sunt departe de a fi definitivate!

_________________
Baricada Carp Club


13 Sep 2012, 09:40
Profil

Membru din: 23 Iun 2011, 23:32
Mesaje: 36
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dan _city_center scrie:
:lol: :lol: :lol:
@Claudiu,
ce semnătura interesantă .... :lol: :lol: :lol:
știi cumva si clasamentul general al CN ului?....cel de săptămâna aceasta??..

nu stiu de ce :!: :idea: dar lucrurile sunt departe de a fi definitivate!


Dane habar nam de clasament dar se pare ca dupa ce le-am rupt curu in 5 concursuri pe corbu s-au declarat campioni natonali,mi-as dori s-a cistige Baricada ;)

_________________
Lukacs Claudiu

*** CAMPION NATIONAL 2012***
***CAMPION MONDIAL 2012 ***
***VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012***


13 Sep 2012, 10:50
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Claudiu...care 5 concursuri...???


13 Sep 2012, 10:55
Profil

Membru din: 23 Iun 2011, 23:32
Mesaje: 36
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Maxx1979 scrie:
Claudiu...care 5 concursuri...???


MAXIII PE CORBU NU AU FOST 5 CONCURSURI 3 ETAPE DE CAMPIONAT SI 2 CONCURSURI ATI IESIT VOI CUMVA CA LOT MAI BINE SI IEU NU STIU :?:

_________________
Lukacs Claudiu

*** CAMPION NATIONAL 2012***
***CAMPION MONDIAL 2012 ***
***VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012***


13 Sep 2012, 11:03
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
claudiubv scrie:
Maxx1979 scrie:
Claudiu...care 5 concursuri...???


MAXIII PE CORBU NU AU FOST 5 CONCURSURI 3 ETAPE DE CAMPIONAT SI 2 CONCURSURI ATI IESIT VOI CUMVA CA LOT MAI BINE SI IEU NU STIU :?:


Da...prima etapa de CN...CZ 16 pct ...Energy 17 pct...


13 Sep 2012, 11:14
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
@Cladiu

deci lucrurile la nivel de AGVPS stau in felul următor ?.....
Carping este declarata Campioana-dar fără drept de a reprezenta Romania la CM?....
voi ,Energy locul 2, si mergeți la mondiale ?....

exista si posibilitatea ca Romania sa nu fie reprezentata in condițiile actuale?.....este posibil?...

_________________
Baricada Carp Club


13 Sep 2012, 11:22
Profil

Membru din: 30 Mai 2011, 11:23
Mesaje: 3
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
claudiubv scrie:
dan _city_center scrie:
:lol: :lol: :lol:
@Claudiu,
ce semnătura interesantă .... :lol: :lol: :lol:
știi cumva si clasamentul general al CN ului?....cel de săptămâna aceasta??..

nu stiu de ce :!: :idea: dar lucrurile sunt departe de a fi definitivate!


Dane habar nam de clasament dar se pare ca dupa ce le-am rupt curu in 5 concursuri pe corbu s-au declarat campioni natonali,mi-as dori s-a cistige Baricada ;)



foarte urat...nu ai rupt curu nimanui...sau poate in alte imprejurari.Campioni Nationali este Carping pentru ca in urma punctajului stabilit dupa 3 manse Locul I i se cuvine fara drept de apel.
Iar faptul ca voi veti merge la Mondiale ca ocupanti ai locului II este mai mult decat o mare favoare care vi se face.
Felicitari pentru locurile II la Cupa Rig. La individual ati demonstrat ca aveti valoare. Pe loturi insa...sunteti pe alte cai...gresite dupa umila mea parere.

_________________
*******CARPING CLUB*******
*** CAMPION NATIONAL 2012 ***


13 Sep 2012, 11:54
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dacă pana anul trecut CNul era gestionat de apcr ,o gasca de hoti, inconjurata de sugative ,in acest an ,lucrurile sau schimbat .dar nu foarte mult in bine .avem de-a face cu o asociație, agvps , care nu este capabilă sa organizeze un CN corect .nici măcar acum cand s-a hotarat schimbarea campioanei ,nu au curajul sa iasa pentru a da un comunicat oficial !!! in condițiile in care in aceste zile se încasează taxa de participare a loturilor care vin la CM! sa aiba si ei bani de pâine



fraieri care sa meargă la CN in 2014 agvps cu siguranța nu ar trebuit sa se mai găsească !
timp exista !oameni capabili fără interese personale in fenomen se mai găsesc ....

_________________
Baricada Carp Club


13 Sep 2012, 17:31
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
Ca să probez ca sunteți confuz, vă rog să precizați care ar fi sprijinul pe care l-ați putea oferi? Dumneavoastră, ca persoană fizică sau pescarii sportivi, ca grup.
PS V-aș recomanda să vorbiți în nume propriu și să nu folosiți pluralul. Nu cred că toată lumea vă împărtășește opiniile.



Sa probezi tu?pai cine esti?in ce calitate vrei sa probezi?
Ai vre-o functie oficiala ?reprezinti vre-un club de pescari?
Nu am auzit de tine decat pe net,unde bati campi,fara suparare, de doi ani.

Ma tem ca nu toata lumea imi impartaseste opinia printre care si tu ,esti liber sa o faci,nu ma intereseaza.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


14 Sep 2012, 14:11
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
ACUM CA S-A MODIFICART SISTEMUL PUNCTARE ,ACVILA IN CE DIVIZIE JOACA LA ANUL? :lol: :lol: :lol:

AM RAMAS IN A SAU IN B ? :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


14 Sep 2012, 15:37
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle