Raspunde la subiect  [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Campioana decisă la masa verde! 
Autor Mesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Campioana decisă la masa verde!
se pare ca justiția a decis ca prima etapa sa fie omologata....!
schimbări spectaculoase in clasamentul CN!
AGVPSul nu spune nimic!
Federatia tace :roll:
cine ne va reprezenta la CM?....

_________________
Baricada Carp Club


11 Sep 2012, 09:26
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
VICTORIE!!!!
Acvila a fost pishata cu Selaru si restul infractorilor!!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Sep 2012, 11:26
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dan _city_center scrie:
cine ne va reprezenta la CM?....

Africa de Sud !!! ;) ... :lol:


11 Sep 2012, 11:45
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Eu cred ca singurul raspunzator pt acest circ este Dl Teodor Bentu reprezentant AJVPS care cu de la sine putere
a hotarat ca este normal sa incalce regulamentul competitiei prin anulare rezultatului din prima etapa pe motiv ca un numar majoritar de manageri de cluburi participante nu au fost de acord cu rezultatul final,printre care si ENERGI BRASOV.

La momentul respectiv in sedinta care sa tinut cu toti manageri i-am spus dl Bentu ca anulare rezultatului pe motive fictive fara dovezi este impotriva orcarui regulament al unei competiti sportive oficiale si ca cel mai bine ar fi urmatoarele:



- Validarea rezultatului primei etape
- Sanctionare clubului coorganizator pt proasta organizare(grile prost facute.................smd,in masura dovezilor existente)
- Schimbarea grilelor prin vot unanim


Stiti ce mi-a raspuns Dl Bentu,toata lumea trebuie sa fie multumita sa iasa bine sa nu dam satisfactie la concurenta.
Dl Bentu o competitie sportiva trebuie sa se desfasoare in litera regulamentului stabilit,nu in staboruri adhoc.
Dupa parerea mea cred ca esti singurul raspunzator de situatia creata si cred ca cel mai bine ar fi sa va dati demisia din fruntea pescarilor pe care i-ati reprezentat cu rusine si nu cu succes.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


11 Sep 2012, 11:53
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
david nicu scrie:
.................
Stiti ce mi-a raspuns Dl Bentu,toata lumea trebuie sa fie multumita sa iasa bine sa nu dam satisfactie la concurenta.
....................

... si concurenta era reprezentata de Liga lu' Mitica ! :lol:


11 Sep 2012, 12:10
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Concurenta era APCR si stie toata lumea asta,eu cred ca in fruntea pescarilor trebuie pus un om integru.impartial care sa aiba timpul si placerea sa fie la curent cu toate problemele si necesitatile acestui sport,nu unul care intr-o sedinta a managerilor in care erau de dezbatut probleme importante sa isi inceapa discursul de 10 min cu dosarele de la DNA de care se ocupa si ce probleme grave sunt acolo.

Tristetea mare este ca am inceput sa avem rezultate dintre cele mai bune in acest sport si nu stim sa le gestionam si promovam.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


11 Sep 2012, 12:16
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dan _city_center scrie:
se pare ca justiția a decis ca prima etapa sa fie omologata....!
schimbări spectaculoase in clasamentul CN!
AGVPSul nu spune nimic!
Federatia tace :roll:
cine ne va reprezenta la CM?....



Pai si un clasament se stie?
Cine ne reprezinta la CM?
Comunicat oficial da cineva?


11 Sep 2012, 19:52
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
AZI FEDERATIA a mai adaugat o nuoa victorie! :lol: :lol: :lol:
NU v A Grabiti sa desemnati Echipa CAstigatoare care va Reprezenta ROMANIA!
Selectionerul va anunta in timp util LOTUL ce va aduce AURUL !
MAINE dl Presedinte Popescu va reveni cu ULTIMILE NOUTATI!
:!: :!: :!:

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


11 Sep 2012, 20:08
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Justitia nu a decis nimic. Totul a fost decis de Selaru. Avocatii partilor erau brat la brat, intrucat Selaru a dat verdictul; merge Carping club. Mai este de solutionat o cerere; cererea in interventie a FRPS care a solicitat sa se constate ca AGVPSR nu este autorizata sa organizeze Campionatul National de pescuit si sa dispuna dizolvarea acesteia, pentru incalcarea art. 14 din OG 26/2000. Instanta nu a judecat cererea Carping club (intrucat partile au decis ca au rezolvat amiabil diferendul si au prezentat decizia lui Selaru) si a ramas in pronuntare, inclusiv pe cererea in interventie in interes propriu al federatiei. O sa fie lucruri interesante. Ce este de retinut, este ca Selaru decide. Il doare in cot de cluburile de pescuit sportiv care au fost folosite doar pentru a cotiza, in conditiile in care castigatorul se stia dinainte. Ramane sa meditati fiecare si sa vedeti unde va este locul.


11 Sep 2012, 22:33
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2007
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Popescu Stefan,
Cine va reprezenta Romania in cazul in care aveti succes in instanta?

_________________
Baricada Carp Club


11 Sep 2012, 22:52
Profil

Membru din: 08 Apr 2012, 11:08
Mesaje: 42
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
băi fraţilor :o
citesc şi mă crucesc :roll Ruşine Bentu şi Orhei , Rudeanu & CO


12 Sep 2012, 00:12
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 27 Feb 2011, 18:42
Mesaje: 47
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Viorel Calugarescu
CS Carp Zone


12 Sep 2012, 06:45
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
razvan ulmeanu scrie:
Popescu Stefan,
Cine va reprezenta Romania in cazul in care aveti succes in instanta?

Din punct de vedere legal, nimeni. AGVPSR nu are autorizație pentru a organiza Campionatul Mondial de pescuit sportiv la crap, iar federația (datorită lui Andrei Vlădeanu și intervențiilor politice făcute de Șelaru) nu a obținut autorizațiile pe care trebuia ca ANST să i le elibereze. Succesul în instanță va fi după desfășurarea Campionatului Mondial. Nu intenționăm să deranjăm competiția (din respect pentru România, nu pentru AGVPSR și nici pentru cluburile care s-au lăsat prostite de niște neica nimeni și care din punctul meu de vedere își merită soarta atâta timp cât s-au asociat unor excroci), dar nici nu vom lăsa nesancționată această nerușinată încălcare a legii. Cluburile nedreptățite (și pe care le-am avertizat asupra celor ce vor urma) nu au decât să-și spele rufele murdare cu AGVPSR. Le pot oferi consultanță juridică gratuit și le pot pune la dispoziție documente pentru a devoala această mare minciună care domină pescuitul sportiv și care se numește AGVPSR.


12 Sep 2012, 07:59
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
razvan ulmeanu scrie:
Popescu Stefan,
Cine va reprezenta Romania in cazul in care aveti succes in instanta?

Din punct de vedere legal, nimeni. AGVPSR nu are autorizație pentru a organiza Campionatul Mondial de pescuit sportiv la crap, iar federația (datorită lui Andrei Vlădeanu și intervențiilor politice făcute de Șelaru) nu a obținut autorizațiile pe care trebuia ca ANST să i le elibereze. Succesul în instanță va fi după desfășurarea Campionatului Mondial. Nu intenționăm să deranjăm competiția (din respect pentru România, nu pentru AGVPSR și nici pentru cluburile care s-au lăsat prostite de niște neica nimeni și care din punctul meu de vedere își merită soarta atâta timp cât s-au asociat unor excroci), dar nici nu vom lăsa nesancționată această nerușinată încălcare a legii. Cluburile nedreptățite (și pe care le-am avertizat asupra celor ce vor urma) nu au decât să-și spele rufele murdare cu AGVPSR. Le pot oferi consultanță juridică gratuit și le pot pune la dispoziție documente pentru a devoala această mare minciună care domină pescuitul sportiv și care se numește AGVPSR.



:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ma faceti sa rad...pai nu aveti temei legal ca sa "deranjati competitia" ca altfel ati fi facut-o...parol.


12 Sep 2012, 08:18
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Am toate temeiurile din lume. Uite unul, de exemplu.
http://frpsc.ro/category/despre-frps/
Competițiile oficiale sunt inregistrate de federatie la OSIM.
Pentru asta am cerut dizolvarea AGVPSR, nu anularea competiției:
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AyMTMzNTA*
Nu mă oprea nimeni ca odată cu depunerea cererii de dizolvare să solicit prin Ordonanță președențială suspendarea organizării oricărei competiții oficiale.


12 Sep 2012, 08:28
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
câteva precizari făcute prin telefon la o ora tarzie in noapte ,de către dl col Oliviu Orhei ,șef subcomisie crap:
(probabil va intra si dumnealui cu precizari când timpul ii va permite)

la CM ne va reprezenta lotul Energy BRasov (componenta lotului putin modificata)

lista lotului fiind transmisă la Fips-Cips cu ceva timp in urma

delegatia României va fi condusă oficial de dl Bentu si dl Orhei si dl Carstocea

in caz ca Energy va câștiga CM, la anul 2013 , tot aceștia ne vor reprezenta in Portugalia .

CN 2013 se va organiza in condițiile anunțate cu mult timp in urma si va avea drept scop desemnarea echipei campioane fără drept de reprezentare la CM.

obligatoriu ca din 2013 toate cluburile care vor participa la CN sa facă parte din AGVPS (sa fie afiliate ,in caz contrar neavând drept de participare).

_________________
Baricada Carp Club


12 Sep 2012, 08:32
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
popescu stefan scrie:
Am toate temeiurile din lume. Uite unul, de exemplu.
http://frpsc.ro/category/despre-frps/
Competițiile oficiale sunt inregistrate de federatie la OSIM.
Pentru asta am cerut dizolvarea AGVPSR, nu anularea competiției:
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... AyMTMzNTA*
Nu mă oprea nimeni ca odată cu depunerea cererii de dizolvare să solicit prin Ordonanță președențială suspendarea organizării oricărei competiții oficiale.


Dle Popescu...existati...dar doar atat...nu aveti putere...nu puteti face nimic....nici organiza CN...nici dizolva....nici amesteca...nimic.


12 Sep 2012, 08:47
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dan _city_center scrie:
câteva precizari făcute prin telefon la o ora tarzie in noapte ,de către dl col Oliviu Orhei ,șef subcomisie crap:
(probabil va intra si dumnealui cu precizari când timpul ii va permite)

la CM ne va reprezenta lotul Energy BRasov (componenta lotului putin modificata)

lista lotului fiind transmisă la Fips-Cips cu ceva timp in urma

delegatia României va fi condusă oficial de dl Bentu si dl Orhei si dl Carstocea

in caz ca Energy va câștiga CM, la anul 2013 , tot aceștia ne vor reprezenta in Portugalia .

CN 2013 se va organiza in condițiile anunțate cu mult timp in urma si va avea drept scop desemnarea echipei campioane fără drept de reprezentare la CM.

obligatoriu ca din 2013 toate cluburile care vor participa la CN sa facă parte din AGVPS (sa fie afiliate ,in caz contrar neavând drept de participare).


Sa fie AGVPS sanatoasa...mergem la CN doar de dragul de a merge????
Nu a r fi mai bine sa mearga doar AGVPS la CN...ei intre ei...???


12 Sep 2012, 08:49
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
Acest circ nou creat se numeste mocirla lui Bentu si rog contestatari sa participe la protest pt a schimba ceva la varful conduceri.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


12 Sep 2012, 08:58
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Campioana decisă la masa verde!
dan _city_center scrie:
câteva precizari făcute prin telefon la o ora tarzie in noapte ,de către dl col Oliviu Orhei ,șef subcomisie crap:
(probabil va intra si dumnealui cu precizari când timpul ii va permite)

la CM ne va reprezenta lotul Energy BRasov (componenta lotului putin modificata)

lista lotului fiind transmisă la Fips-Cips cu ceva timp in urma

delegatia României va fi condusă oficial de dl Bentu si dl Orhei si dl Carstocea

in caz ca Energy va câștiga CM, la anul 2013 , tot aceștia ne vor reprezenta in Portugalia .

CN 2013 se va organiza in condițiile anunțate cu mult timp in urma si va avea drept scop desemnarea echipei campioane fără drept de reprezentare la CM.

obligatoriu ca din 2013 toate cluburile care vor participa la CN sa facă parte din AGVPS (sa fie afiliate ,in caz contrar neavând drept de participare).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ia uite ce zice legea:
ART. 20 Ministerul Tineretului și Sportului autorizează participarea reprezentativelor naționale la campionatele mondiale, europene și regionale în baza cererii scrise a federației sportive naționale, care va cuprinde:
a) locul și data desfășurării acțiunii;
b) obiectivele de performanță;
c) componența nominală și calitatea oficială a fiecărui membru în delegație

Să nu creadă Orhei și alții că el fac legile în România.


12 Sep 2012, 10:25
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 66 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle