Raspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Urmatorul
 Sedinta AGVPSR 
Autor Mesaj

Membru din: 03 Feb 2012, 16:12
Mesaje: 17
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
radu martinescu scrie:
Dragi pescari nu va mai contrati pe forumurile de specalitate .Atmosfera facuta de pescari este departe de realitate .Astazi am avut termen pentru un proces si intamplator am vazut tripleta Stanila-Vladeanu -Popescu care negociau viitorul pescuitului .Din putinele discutii la care am asistat" mosneagul "cam detine controlul iar " oportunistii " il cam bibileau cu vorbe frumoase .Nu mar mira sa aud ca Alba este recunoscuta de conducerea apcr ca si capitala pescuitului dupa deciziile luate de agvps .

Stai linistit, atata timp cat "diliu" nu are dreptul sa inscrie echipa la mondiale, duetul apcr-ist nu poate face altceva decat sa-si pregateasca terenul in eventualitatea ca...bla, bla, bla...ceea ce e foarte greu de crezut, dar nu imposibil, gandesc ei...
Interesant e ca lui Vladeanu ii place de la un timp mai mult la tribunal decat pe balta.
Si inca ceva, tripleta de poveste cred ca este acum PV-TV, APCR si Carping. Momentan astia trei se cred capitala virtuala a pescuitului, caci cea adevarata e la AGVPS, unde Orhei se crede si ala cel putin Mesia. :oops:
Te doare capul, ce mai !?!


28 Ian 2013, 17:50
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
radu martinescu scrie:
Dragi pescari nu va mai contrati pe forumurile de specalitate .Atmosfera facuta de pescari este departe de realitate .Astazi am avut termen pentru un proces si intamplator am vazut tripleta Stanila-Vladeanu -Popescu care negociau viitorul pescuitului .Din putinele discutii la care am asistat" mosneagul "cam detine controlul iar " oportunistii " il cam bibileau cu vorbe frumoase .Nu mar mira sa aud ca Alba este recunoscuta de conducerea apcr ca si capitala pescuitului dupa deciziile luate de agvps .



daca acesta intilnire chiar a avut loc le dorim multa Mui.............

_________________
BARICADA CRAP CLUB


28 Ian 2013, 18:39
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
pescarus scrie:
Stai linistit, atata timp cat "diliu" nu are dreptul sa inscrie echipa la mondiale, duetul apcr-ist nu poate face altceva decat sa-si pregateasca terenul in eventualitatea ca...bla, bla, bla...ceea ce e foarte greu de crezut, dar nu imposibil, gandesc ei...
Interesant e ca lui Vladeanu ii place de la un timp mai mult la tribunal decat pe balta.
Si inca ceva, tripleta de poveste cred ca este acum PV-TV, APCR si Carping. Momentan astia trei se cred capitala virtuala a pescuitului, caci cea adevarata e la AGVPS, unde Orhei se crede si ala cel putin Mesia. :oops:
Te doare capul, ce mai !?!



sa vedem ce ne spune domnul presedinte Popescu in cursul serii....
o sa fie interesant faptul ca azi s-au intalnit multe sugative negative sau pozitive ale fenomenului?...


.....azi am vorbit cu Buhac care era la Comitetul Olimpic si astepta nu stiu ce hartie care se pare se ratacise printr-un sertar la arhiva :roll: :roll: :roll:

despre tripleta ...nu stiu cine se mai murdareste cu apcrul dupa cate tepe dovedite a dat de-a lungul timpului,ultima in 2011 .....
cat despre AGVPS...sper sa vorbim cat mai curand la trecut...

lupta pentru ciolan ... ..

_________________
Baricada Carp Club


28 Ian 2013, 18:58
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Inca putina rabdare si totul se rezolva . Oricum ne aflam in perioada de transferuri .

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


28 Ian 2013, 21:45
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Interesante opinii si mai ales curiozitati. Problema pescarilor de crap este la rascruce. Singurele optiuni sunt AGVPSR sau FRPS. Fiecare este liber in ce directie vrea sa mearga. Lozul castigator va fi tras de cineva. Cert este ca nici un club care merge pe varianta AGVPSR nu va fi acceptat in federatie niciodata. Asta ca sa fie stiut de la inceput si sa nu existe discutii.


28 Ian 2013, 23:30
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
david nicu scrie:
radu martinescu scrie:
Dragi pescari nu va mai contrati pe forumurile de specalitate .Atmosfera facuta de pescari este departe de realitate .Astazi am avut termen pentru un proces si intamplator am vazut tripleta Stanila-Vladeanu -Popescu care negociau viitorul pescuitului .Din putinele discutii la care am asistat" mosneagul "cam detine controlul iar " oportunistii " il cam bibileau cu vorbe frumoase .Nu mar mira sa aud ca Alba este recunoscuta de conducerea apcr ca si capitala pescuitului dupa deciziile luate de agvps .



daca acesta intilnire chiar a avut loc le dorim multa Mui.............

Care-i treaba domnu Nicu? Daca tot nu va inspira incredere federatia, ce va intereseaza cu cine discuta si mai ales ce discuta? Sunteti unul din negociatorii cu AGVPSR. Va doresc succes in negocieri. Federatia va face ce crede de cuvinta. Oricum, capitala pescuitului va fi la Alba Iulia. Indiferent daca va place sau nu!


29 Ian 2013, 00:08
Profil

Membru din: 03 Feb 2012, 16:12
Mesaje: 17
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Cert este ca nici un club care merge pe varianta AGVPSR nu va fi acceptat in federatie niciodata. Asta ca sa fie stiut de la inceput si sa nu existe discutii.

Sandilo, da' ce-i federatia lu' ma-ta ???? :oops: :oops: :oops: :oops:


29 Ian 2013, 00:56
Profil

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Pana mai ieri numai FRSP era optiunea cluburilor in opinia ta,acum ai mai introdus si AGVPSR :lol: :lol: :lol: :lol: ............maine mai introduci si APCR-ul .......se adevereste din ce in ce mai mult ce spun pescarii,credibilitatea ta este 0 (zero) in fata LOR!


popescu stefan scrie:
Interesante opinii si mai ales curiozitati. Problema pescarilor de crap este la rascruce. Singurele optiuni sunt AGVPSR sau FRPS. Fiecare este liber in ce directie vrea sa mearga. Lozul castigator va fi tras de cineva. Cert este ca nici un club care merge pe varianta AGVPSR nu va fi acceptat in federatie niciodata. Asta ca sa fie stiut de la inceput si sa nu existe discutii.

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


29 Ian 2013, 02:17
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
pescarus scrie:
popescu stefan scrie:
Cert este ca nici un club care merge pe varianta AGVPSR nu va fi acceptat in federatie niciodata. Asta ca sa fie stiut de la inceput si sa nu existe discutii.

Sandilo, da' ce-i federatia lu' ma-ta ???? :oops: :oops: :oops: :oops:

măgăruș,
Federația este a celor care au constituit-o și intră în ea doar cei aprobați de adunarea generală.
medelin dârlă,
În federație au acces doar cluburile sportive autorizate și acceptate de AG. Federația nu este autogară pentru ca să intre cine vrea, după ce a fost boicotată atâta timp. Atât și nimic mai mult. Să le iasă din cap acelora care își închipuie acest lucru. Dacă federația va face ceva cu celeritate, aceasta va fi ordinea din pescuitul sportiv. Unii o să simtă pe pielea lor acest lucru!


29 Ian 2013, 08:38
Profil
MAESTRU IN PESCUIT
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2011, 18:54
Mesaje: 1343
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Domnule Presedinte ma bucur ca primul pas a fost facut .Lasati putin de la dunneavoastra si Andrei cu Stanila din orgolii si totul se poate rezolva foarte usor .De foarte mult timp stam in fata calculatoarelor si scriem cate o parere ,unii scriu serios ,altii se distreza dar cei mai multi decat citesc si se crucesc de felul cum decurg discutiile .Timpul tace si trece . Si uite asa pescarii din Romania dau dovada ca nu sunt capabili sa se organizeze .Daca au posibilitatea sa plece de acasa si sa bage mana cat mai adanc in buzunar pentru echipamente scule,nazi si taxe cat mai mari atunci raman fericiti .Cu cat este taxa de participare mai mare cu atat creste si importanta pescarului .
Pentru functia de conducere de la Crap Andrei Vladeanu este cel mai indicat .Hai bateti palma si pescarii va vor pomenii !

_________________
federatia de pescuit este garantia competitiilor corecte


29 Ian 2013, 09:35
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Costică,
Știi foarte bine că atribuțiile mele nu au legătură cu organizarea competițiilor sportive ci cu totul și cu totul altele. Ți-am și spus că nu mă voi implica în așa ceva ci de acest lucru se va ocupa cineva care s-a mai ocupat de așa ceva. Dar federația nu-și permite să lucreze decât cu cei care consimt să facă parte din federație. Federația este persoană juridică de drept privat și doar cei din casă au dreptul de a lua decizii. Așa că mingea nu mai este la federație, ci la cei care doresc să facă parte din ea. Opțiunea este liberă.


29 Ian 2013, 10:17
Profil

Membru din: 03 Feb 2012, 16:12
Mesaje: 17
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Federația este a celor care au constituit-o și intră în ea doar cei aprobați de adunarea generală.

Pai si atunci de unde stii tu, dilimane, dinainte ce o sa aprobe adunarea aia de trogloditi ???
Du-te, ba, d-aici cu fantoma ta de federatie si lasa-ne pe noi in afara legii ca si pina acum. Uite asa in afara legii am iesit campioni mondiali si pe echipe si la individual si am castigat si WCC, cacandu-ne pe legea sportului si pe federatia lu' Popescu nebunu' :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si la anul vom face la fel oricat te-ai da tu cu curul de pamant :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


29 Ian 2013, 12:24
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
@Popescu,

Pana una-alta, am auzit ca a demisionat din functia pe care o avea la federatie unul din cei mai buni reprezentanti ai spinning-ului, Vali Stratonov. Adevarat?

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


29 Ian 2013, 12:29
Profil YIM WWW

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Auzi fanica,
tu crezi ca fara federatia matale nu se mai poate pescui?ti-am mai spus si ma repet,decat sa fiu condus de un personaj ca tine mai bine ma retrag din fenomen.Pentru mine nu existi ca om.Punct!

Citat:
medelin dârlă,
În federație au acces doar cluburile sportive autorizate și acceptate de AG. Federația nu este autogară pentru ca să intre cine vrea, după ce a fost boicotată atâta timp. Atât și nimic mai mult. Să le iasă din cap acelora care își închipuie acest lucru. Dacă federația va face ceva cu celeritate, aceasta va fi ordinea din pescuitul sportiv. Unii o să simtă pe pielea lor acest lucru!

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


29 Ian 2013, 12:43
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Madalin Dirla scrie:
Auzi fanica,
tu crezi ca fara federatia matale nu se mai poate pescui?ti-am mai spus si ma repet,decat sa fiu condus de un personaj ca tine mai bine ma retrag din fenomen.Pentru mine nu existi ca om.Punct!

Citat:
medelin dârlă,
În federație au acces doar cluburile sportive autorizate și acceptate de AG. Federația nu este autogară pentru ca să intre cine vrea, după ce a fost boicotată atâta timp. Atât și nimic mai mult. Să le iasă din cap acelora care își închipuie acest lucru. Dacă federația va face ceva cu celeritate, aceasta va fi ordinea din pescuitul sportiv. Unii o să simtă pe pielea lor acest lucru!

Nu. Nu se poate pescui, cel putin pe competițiile oficiale, alea care au ca scop participarea la competițiile internaționale. Brăile pa malul gărlei puteți face câte doriți.
PS Așa mare jale și amar m-a cuprins că pentru tine nu exist, că am lăcrimat puțin. Și reciproca este valabilă. Consideră-te retras din fenomen.


29 Ian 2013, 12:58
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
@Popescu,

Pana una-alta, am auzit ca a demisionat din functia pe care o avea la federatie unul din cei mai buni reprezentanti ai spinning-ului, Vali Stratonov. Adevarat?

Nu am primit nici o cerere în acest sens. Nu cred că vrea să demisioneze. Probabil că a zis-o la nervi.


29 Ian 2013, 13:02
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Nu am primit nici o cerere în acest sens. Nu cred că vrea să demisioneze. Probabil că a zis-o la nervi.

Dupa ce-a scris pe rapitori.ro, nu prea pare gluma... ;)

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


29 Ian 2013, 13:13
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Am avut o discuție telefonică după și nu se confirmă.


29 Ian 2013, 13:16
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fanele ai prin glas..........in max 2 saptamani vei fi redus la tacere ca de fiecare data.
nu ai inteles nici acum ca tu si federatia ta sunteti nuli la fel ca orice braila.
nu merge indiferent cat de mult ti-ai dorio.
continua sa scri ca doar asa trece iarna mai repede,cred ca la anul daca nu ai mai scrie o sa iti ducem lipsa si tre sa inventam alt nebun :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S sa ma kaka pe federatia ta asa de mult sunt interesat de ia sa o sa fiu.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


29 Ian 2013, 15:32
Profil

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Nu o sa ai tu ocazia asta :lol: :lol: ,iti trebui minte sa poti face ceva in fenomenul asta,vrajala ta tine la fraieri nu la noi pescarii ;) .
P.S. Ce ai facut tu pentru pescari pana acum?concret!

Citat:
Nu. Nu se poate pescui, cel putin pe competițiile oficiale, alea care au ca scop participarea la competițiile internaționale. Brăile pa malul gărlei puteți face câte doriți.
PS Așa mare jale și amar m-a cuprins că pentru tine nu exist, că am lăcrimat puțin. Și reciproca este valabilă. Consideră-te retras din fenomen.

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


29 Ian 2013, 17:33
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 3 vizitatori


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle