Raspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Sedinta AGVPSR 
Autor Mesaj

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Bate campii :lol:!!!! nu v-ati obisnuit :lol: ???

vali vesa scrie:
Madaline, zi ceva de Carp Zone. Confirmi ce spune dl presedinte?

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


13 Feb 2013, 00:59
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2011, 00:15
Mesaje: 4
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Stefan, am incetat de mult comunicarea cu tine, deoarece am ajuns la concluzia ca nu te mai poate ajuta nimeni, pentru ca nu accepti ajutorul nimanui.
Un singur lucru iti cer in mod ferm si public. Nu mai mentiona numele meu si al clubului Carp Zone in polemicile pe care le porti pe toate forumurile. E prima si ultima oara cand ti-o cer. Nu te juca cu mine ca nu inghit prea multe si nu vrei sa ma ai dusman. Sper din tot sufletul sa nu-mi raspunzi nici macar ca sa confirmi ca ai inteles, sa-mi respecti rugamintea si sa oprim aici orice alt comentariu.

_________________
"Mens agitat molem" (Virgiliu)


13 Feb 2013, 03:26
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Un proverb românesc spune: Cine se scuză, se acuză. Întrebarea lui Vali Vesa este simplă și la obiect. Este adevărat sau nu? Pentru mine este foarte simplu să scanez și să fac publice Cererea de afiliere a Clubului Carp Zone, Hotărârea Adunării generale a clubului în acest sens și Lista cu semnăturile membrilor. Să o fac?
Cât despre expirarea mandatului ce să mai spun de un președinte care nici măcar propriul statut al Clubului pe care cică îl reprezintă este o necunoscută și nici nu știe că i-a expirat mandatul.
PS Amenințările au început să nu-mi mai facă nici o impresie, indiferent de unde vin.


13 Feb 2013, 08:51
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Madalin Dirla scrie:
Bate campii :lol:!!!! nu v-ati obisnuit :lol: ???

vali vesa scrie:
Madaline, zi ceva de Carp Zone. Confirmi ce spune dl presedinte?

Să-ți împrospătez memoria; ești pe lista de semnături la poz. 6. Între Iulian Comănescu și Florin Mirea. Florentin Iuga este la poz. 1, că de, era președinte atunci!


13 Feb 2013, 09:11
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
domn presedinte Popescu cum a decurs intalnrirea cu domnul Carstocea?.....exista speranța ?....

_________________
Baricada Carp Club


13 Feb 2013, 09:17
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
dan _city_center scrie:
domn presedinte Popescu cum a decurs intalnrirea cu domnul Carstocea?.....exista speranța ?....

Nu există nici o speranță pentru această construcție care nu poate avea caracter oficial. Mai mult, pentru încălcarea prevederilor art. 24 din Legea 69/2000, cluburile sportive riscă să-și piardă CIS-urile. O să-i transmit d.lui Cârstocea o notificare scrisă în acest sens.


13 Feb 2013, 09:20
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
...Unde ai fost cand s-a constituit federatia? ...

LA PESCUIT !!!

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


13 Feb 2013, 11:05
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
popescu stefan scrie:
...Unde ai fost cand s-a constituit federatia? ...

LA PESCUIT !!!

Probabil că acolo o să și rămâi! :lol:


13 Feb 2013, 11:16
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
vali vesa scrie:
popescu stefan scrie:
...Unde ai fost cand s-a constituit federatia? ...

LA PESCUIT !!!

Probabil că acolo o să și rămâi! :lol:

Si SIGUR e mult mai placut. Canalul Poarta Alba-Midia e la 20 m de curte. Cu cobra, de pe terasa, nadesc pe malul celalalt. :lol: Vreau sa prind somn primavara asta.

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


13 Feb 2013, 12:00
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
În curând o să ajungi un pescar bătrân. Este nevoie de o nouă generație în pescuitul sportiv de competiție. Țara asta are multe posibilități.
PS Nu ar strica să mai ai o discuție cu dl. Cârstocea! S-ar putea să aibă noutăți!


13 Feb 2013, 12:34
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
I don't give a shit !

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


13 Feb 2013, 12:40
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Probabil că acolo o să și rămâi! :lol:


_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


13 Feb 2013, 13:14
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
.......... S-ar putea să aibă noutăți!

Uite asa o arzi de ani de zile ... s-ar putea, o sa vedeti, daca, parca, nu ar strica, etc.,etc... si rezultatul il stie toata lumea ! Cand ti-i s-a spus sa vii cu ceva concret, ai inceput sa citezi texte de lege, sa ameninti cu procese, sa faci intampinari, dizolvari, etc. ! :(
Ca tot spuneam mai inainte ca tragi cu dintii de cluburi...exemplul CZ e relevant ! Te-au crezut la inceput si au facut o cerere de afiliere...cand au realizat ca trec anii pe langa obiectivele tale precum expresul de Viena pe langa halta Patarlagele, au renuntat ! ...dar tu esti precum Lapusneanu ...daca voi nu ma vreti, eu va vreau ! :lol:


13 Feb 2013, 13:48
Profil

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
dl. Vesa nu-i pomeniti de "cobra" ca cine stie ce intelege omul,o sa creada ca detineti serpi periculosi si va mai treziti cu garda de mediu pe la poarta. :lol: :lol:


Citat:
Si SIGUR e mult mai placut. Canalul Poarta Alba-Midia e la 20 m de curte. Cu cobra, de pe terasa, nadesc pe malul celalalt. :lol: Vreau sa prind somn primavara asta.

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


13 Feb 2013, 13:57
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
george,
Dacă nu știi, bănuiești deranjul făcut prin constituirea federației și câți s-au repezit să o strângă de gât. Nu am avut altă cale decât cea prin justiție pentru a obține un drept pe care legea ni-l conferă. Nu este vina mea că justiția din România funcționează cum funcționează. Dar stau și mă întreb, cei direct interesați de pescuitul sportiv ce fac? Așteaptă să se ocupe de soarta lor un om ca după aia să vină să se așeze la masă? Mulțumesc de așa ajutor. Nu știu de ce nu iei în calcul și situația în care cluburile sportive se afiliau acolo unde legea le permite și lăsau AGVPSR cu vânătorii lor. Cu ce ieșea AGVPSR pe piață? Scuza că AGVPSR este afiliată la CIPS este demnă de milă, întrucât chiar dacă AGVPSR susține că este afiliată la CIPS, ea nu este recunoscută de statul român ca structură de reprezentare a sa. Să nu vă mire dacă toate rezultatele sportive obținute sub egida AGVPSR vor fi anulate de CIPS. Măgăria asta nu mai poate continua și cluburile sportive ar trebui să-și asume vina de a gira o asociație care reprezintă România ilicit.


13 Feb 2013, 13:59
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Mădălin,
Vali Vesa te întrebase altceva. Te jenează răspunsul? Și mai citește ce scrii înainte de a posta. S-ar putea ca omul să se uite după gară degeaba. :lol: :lol: :lol: :lol:


13 Feb 2013, 14:01
Profil

Membru din: 23 Oct 2012, 23:01
Mesaje: 64
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Eu personal am semnat la momentul respectiv,asta se intampla acum 2 ani, dar ti-am mai spus,in cazul in care ai avea drepturi legale sa ne reprezinti in secunda doi imi dau DEMISIA din CARP ZONE decat sa fiu condus de un om ca tine si ca mine sunt multi crede-ma ;) .


popescu stefan scrie:
Mădălin,
Vali Vesa te întrebase altceva. Te jenează răspunsul? Și mai citește ce scrii înainte de a posta. S-ar putea ca omul să se uite după gară degeaba. :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
www.jaluzele-rolete.com.ro


13 Feb 2013, 19:39
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Popescu Stefan,
Ceea ce este foarte interesant la tine este faptul ca muti discutia in alte planuri cand postarile opozite ca si continut devin concise.
Iti scria si George mai sus niste chestii clare, dar discutia s-a mutat pe carp zone....discutie dealtfel irelevanta.
Sa stii ca toti suntem prosti. Nu ne dam seama de nimic.
Spor la citat paragrafe din legi.

_________________
Baricada Carp Club


13 Feb 2013, 20:18
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2011, 00:15
Mesaje: 4
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Stimate domnule Popescu Stefan, pentru buna dvs. informare, va aduc la cunostinta urmatoarele:
- sunt si voi fi presedintele Carp Zone atat cat va exista actuala structura juridica a clubului. Asa cum sunt sigur ca ati studiat situatia, conform (ne)pregatirii dvs. pseudo-securiste, clubul are in componenta 4 persoane: subsemnatul, fratii Vlad si Ovidiu Parfene si Costica Buhac. Deoarece insa, inca de la infiintare fratii Parfene mi-au incredintat prin procura notariala reprezentarea lor deplina, in orice situatie decizionala, inclusiv in relatiile administrative si cu bancile, lucru pe care ma mir ca nu vi l-a adus la cunostinta Costica impreuna cu care am deschis contul clubului, rezulta ca detin majoritatea cu 3 voturi la 1 in consiliul de conducere. Conform acestui algoritm, din cand in cand ii mai aduc aminte lui Costica despre reinoirea mandatului de presedinte. Daca s-a lamurit asta, atunci va aduc la cunostinta si al doi-lea aspect:
- Clubul Carp Zone a depus pe cale oficiala o cerere scrisa, insotita de toata documentatia solicitata, pentru a fi admis ca membru al federatiei. Intrucat in termen de 18 luni nu am primit niciun raspuns oficial si nu am mai fost invitati la nicio sedinta a federatiei, conform legislatiei si uzantelor juridice, consideram respinsa de drept solicitarea de afiliere si anularea de la sine a tuturor demersurilor facute. La acest moment nu ne consideram membrii ai acestei structuri, care a intrerupt unilateral orice canal oficial de comunicare cu clubul nostru si nici nu dorim in actuala conjunctura sa reluam acest demers. In acest scop, va somez sa nu mai folositi numele clubului sau al meu personal in nicio referire la componenta federatiei.

Fane, sunt de altfel o multime de lucruri care m-au determinat sa resping orice apropiere de vreo structura in care sa fii la conducere. Sunt (ne)fericitul posesor ;) al interesantei filmari din partea a doua a sedintei de la Alba, dupa ce au fost dati afara din sala membrii simpli sau solicitanti si a ramas doar consiliul de conducere. Camera a mers desi intrerupsesem transmisia in direct pentru linistea ta. E interesant pentru toata lumea sa-ti cunoasca adevarata fata de dictator, sa vada toti cum ai anulat un vot cu 10 la 1 si cum te certai chiar si cu cei mai apropiati oameni ai tai, doar pentru ca nu vroiai in ruptul capului sa renunti la procesul cu LRS, ba mai mult nici macar in procesul verbal de sedinta nu ai vrut sa fie mentionat votul, motiv pentru care si secretarul(juristul) tau s-a ridicat de vreo 2 ori nervos si a vrut sa plece. Continuarea, cu alte dezvaluiri chiar mai interesante, filmari si marturii, stii unde o sa o urmaresti. Ti-ai facut o imagine de tot rahatul. Eu o sa te ajut sa-ti desavarsesti opera. Ti-ai cautat-o cu lumanarea si nu stii cu ce te joci. Te-am avertizat. Asta e doar inceputul. :mrgreen:

_________________
"Mens agitat molem" (Virgiliu)


13 Feb 2013, 20:48
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
baga Florentine fara frica sa distrugem si mitul asta cu federatia de la Alba.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


13 Feb 2013, 21:59
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle