Raspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Urmatorul
 Sedinta AGVPSR 
Autor Mesaj

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
george,
Îți voi cita un text din Biblie: Evanghelia asta a înțelepciunii va fi propovăduită în toată lumea și apoi va veni sfârșitul.
Plecând de la acest adevăr de necontestat, pot să spun că prin postările mele (care chiar dacă au deranjat pe unii) nu pot fi acuzate de lipsă de realism. Probabil că duminică la Constanța se va lua decizia de afiliere a cluburilor la federație. Domnul Cârstocea a primit un mesaj din partea federației în acest sens.


08 Feb 2013, 16:39
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
david nicu scrie:
va rog sa dezvoltati intr-un fel sau altul ce iseamna aceasta hotarare si ce rol are aceasta notificare

ANTS a condiționat eliberarea CIS-ului de modificarea denumirii federației în Federația Română de Pescuit Sportiv. Acest lucru s-a rezolvat prin căile legale printr-o decizie definitivă și irevocabilă a Tribunalului Alba. Deci nu mai sunt motive de tergiversare a eliberării CIS-ului. Sper ca acesta să iasă în timp util pentru a începe activitatea sportivă efectivă a federației.


08 Feb 2013, 16:42
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
eu nu cred ca CIS-ul era problema ca aceasta federatie sa preia prerogativele pescuitului competitional in Romania,ci recunoasterea ei la nivel international.

Cat despre ce se va discuta la Constanta va asigur ca nu exista pe oridinea de zi nici un punct propus de vre-un club anume membru sau nu in federatia dv,in vederea aderari cluburilor la federatia de la Alba.
Ba mai mult astazi am fost la sedinta AGVPS unde au fost prezente toate ramurile de pescuit sportiv din Romania si iarsi nu am auzit nimic de Federatia de la Alba.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


08 Feb 2013, 17:29
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Domnule Nicu,
Afilierea la forurile internaționale este un act ulterior înregistrării ca structură sportivă reprezentativă. Ce ați fi dorit să se discute la AGVPSR? Că funcționează ilegal? Apropo, v-am rugat să le adresați o întrebare la ședință: Este recunoscută AGVPSR ca structură reprezentativă a pescuitului sportiv din România și deține autorizația de reprezentare a României la CIPS?
Probabil că nu ați fost invitat pentru că mizam să puneți această întrebare.
PS Îmi puteți spune și mie câte ramuri are pescuitul sportiv din România? :lol: :lol: :lol:
Vă sugerez prietenește un lucru. Nu mai faceți afirmații dacă nu stăpâniți termenii. Ramura de sport este pescuit sportiv, restul sunt probe sportive.


08 Feb 2013, 17:39
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Invitat am fost,si prezent totodata,ce am vrut sa spun este ca federatia internationala recunoaste dor AGVPS nu si federatia

_________________
BARICADA CRAP CLUB


08 Feb 2013, 17:51
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
david nicu scrie:
Invitat am fost,si prezent totodata,ce am vrut sa spun este ca federatia internationala recunoaste dor AGVPS nu si federatia

Domnule Nicu,
La CIPS este Afiliată România, nu AGVPSR. Dacă citiți cu atenție statutul CIPS, o să vedeți și cum se pierde calitatea de membru al acesteia. Și nu CIPS recunoaște reprezentantul unei națiuni, ci națiunea își desemnează reprezentantul. CIPS ia doar act de acest lucru și nu este în măsură să recunoască reprezentantul unei națiuni. Conform legii române, federațiile sunt singurele structuri ce pot reprezenta România la forurile sportive internaționale. Ori AGVPSR nu are calitate de federație sportivă.


08 Feb 2013, 17:58
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
din cite stiu eu ei indeplinesc si sustin prerogativele pescuitului in Romania,nu federatia de la Alba.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


08 Feb 2013, 18:10
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Noi deja ne pregatim pt campionatul national sub sigla AGVPS

_________________
BARICADA CRAP CLUB


08 Feb 2013, 18:11
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Vă doresc succes.
david nicu scrie:
din cite stiu eu ei indeplinesc si sustin prerogativele pescuitului in Romania,nu federatia de la Alba.

Puteți să probați această afirmație? Aștept cu interes un document în acest sens emis de statul român! Gen CIS (vă spune ceva această noțiune?), autorizație de funcționare, aviz de afiliere internațională, etc.


08 Feb 2013, 18:16
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Multumim,asteptare usoara in vederea primiri de raspunsuri la intrebarile catre statul Roman si nu numai

_________________
BARICADA CRAP CLUB


08 Feb 2013, 18:19
Profil

Membru din: 03 Feb 2012, 16:12
Mesaje: 17
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Probabil că duminică la Constanța se va lua decizia de afiliere a cluburilor la federație. Domnul Cârstocea a primit un mesaj din partea federației în acest sens.

Popescule, iar ai mancat fructe de padure ??? Nebunelele nu sunt comestibile :lol: :lol: :lol:


08 Feb 2013, 19:07
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
david nicu scrie:
Multumim,asteptare usoara in vederea primiri de raspunsuri la intrebarile catre statul Roman si nu numai

Domnu Nicu,
Ati fost la Momentul zero? Din cate am inteles a fost din nou un ZERO total! Este adevarat?


10 Feb 2013, 21:18
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
asteptam cu interes de la Maxx sau de la cei care au fost prezenti -Marian Constantin,Oana,Orhei,Florentin... ,detalii despre discutiile de azi...........

_________________
Baricada Carp Club


10 Feb 2013, 21:27
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
david nicu scrie:
Multumim,asteptare usoara in vederea primiri de raspunsuri la intrebarile catre statul Roman si nu numai

Domnu Nicu,
Ati fost la Momentul zero? Din cate am inteles a fost din nou un ZERO total! Este adevarat?




Nu stiu daca ai inteles bine sau nu dar tin sa te anunt oficial ca incepind de maine federatia de la alba chiar a devenit istorie daca pt uni nu era.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


10 Feb 2013, 21:39
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Dl Popescu...gresit.

Sau discutat foarte multe lucruri interesante printre care si un statut...
In zilele ce urmeaza cei de la AGVPS vor fi informati despre intentiile cluburilor de pescuit la crap din Romania de a se constitui intr-o entitate juridica.


10 Feb 2013, 21:49
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Si sa sti ca toate astea sau intimplat datorita arogantei si lipsei de toleranta,intelegere,deschidere si comunicare productiva a acestei federati reprezentata pe forumurile de specialitate de Popescu Stefan.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


10 Feb 2013, 21:52
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
La aceste discutii a fost prezent si un avocat care ne va ajuta la obtinerea documentelor necesare.
Sau mai discutat printre altele si organizarea CN-urilor urmatoare, taxe, numar de etape, sponsorizari, etc...


10 Feb 2013, 21:57
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
pana la urma cine a fost prezent azi la Constanta?...ce cluburi?..

domn presedinte Popescu a fost si dumnealui?..Costica ?

_________________
Baricada Carp Club


10 Feb 2013, 22:01
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
OVIDIUS
NEXTGEN
OVERTEN
PLANET CARP
PELICANUL
CARP ZONE
HOOK
GREEN LAKE
ENERGY
BARICADA
SENZOR
CARPING
CCC


10 Feb 2013, 22:10
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979 scrie:
La aceste discutii a fost prezent si un avocat care ne va ajuta la obtinerea documentelor necesare.
Sau mai discutat printre altele si organizarea CN-urilor urmatoare, taxe, numar de etape, sponsorizari, etc...

Max,
Primul lucru care trebuie obtinut intr-o astfel de situatie este o rezevare de denumire de la Registrul National ONG. Cand o sa vad rezspectivul document, o sa incep sa cred.
Atentie la Campionate. Il voi atentiona pe dl. Carstocea asupra denumirii competitiilor si a caracterului lor neoficial.


10 Feb 2013, 22:13
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle