Raspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Sedinta AGVPSR 
Autor Mesaj

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
david nicu scrie:
Si sa sti ca toate astea sau intimplat datorita arogantei si lipsei de toleranta,intelegere,deschidere si comunicare productiva a acestei federati reprezentata pe forumurile de specialitate de Popescu Stefan.

Am toate atuurile pentru pozitia mea. Apropo, pe ce ramura de sport se va constitui noua federatie? :lol: :lol: :lol: :lol:


10 Feb 2013, 22:14
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979 scrie:
OVIDIUS
NEXTGEN
OVERTEN
PLANET CARP
PELICANUL
CARP ZONE
HOOK
GREEN LAKE
ENERGY
BARICADA
SENZOR
CARPING
CCC

...divizia A ! :D
Unanimitate ... probleme ceva ?! :)


10 Feb 2013, 22:15
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979 scrie:
Dl Popescu...gresit.

Sau discutat foarte multe lucruri interesante printre care si un statut...
In zilele ce urmeaza cei de la AGVPS vor fi informati despre intentiile cluburilor de pescuit la crap din Romania de a se constitui intr-o entitate juridica.

Care va fi noua entitate? Mai exista: APCR si ALRC. Asta cum se va mai numi? Si AGVPSR ce calitate are?


10 Feb 2013, 22:17
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR

Membru din: 29 Ian 2011, 13:43
Mesaje: 2564
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
george scrie:
Maxx1979 scrie:
OVIDIUS
NEXTGEN
OVERTEN
PLANET CARP
PELICANUL
CARP ZONE
HOOK
GREEN LAKE
ENERGY
BARICADA
SENZOR
CARPING
CCC

...divizia A ! :D
Unanimitate ... probleme ceva ?! :)


nicio problema!...pana la bani!
sa insemne Momentul 0 si sfarsitul celor care vlaguiesc inca de la inceputuri sistemul competitional?...

_________________
Baricada Carp Club


10 Feb 2013, 22:41
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979,
Statutul discutat semana cumva cu statutul FRPS? Nu de alta, dar federatia are un statut excelent!


10 Feb 2013, 22:44
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Maxx1979,
Statutul discutat semana cumva cu statutul FRPS? Nu de alta, dar federatia are un statut excelent!


Nu, era redactat de avocatul care a fost prezent la intalnire.


10 Feb 2013, 22:55
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Si ce fel de statut era? De asociatie sau de federatie?


10 Feb 2013, 23:09
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Si ce fel de statut era? De asociatie sau de federatie?

Esti de la secu? Daca esti asa de interesat de ce nu ai vent la Constanta? Poate a fost ultimul "tren"... si l-ai pierdut...

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


11 Feb 2013, 02:07
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Probabil că duminică la Constanța se va lua decizia de afiliere a cluburilor la federație. Domnul Cârstocea a primit un mesaj din partea federației în acest sens.

Adevarat. Dl Carstocea ne-a expus avantajele aderarii cluburilor la federatie. Dar sunt multe cluburi care nu au CIS, asa ca propunerea a cazut. Daca ati fi fost prezent poate ca altfel stateau lucrurile. Si mai mult ca sigur si la ora asta eram inca la discutii... :lol:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


11 Feb 2013, 02:13
Profil YIM WWW
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Si ce fel de statut era? De asociatie sau de federatie?




Esti fiert tinere,iar te=a sarit randul.

_________________
BARICADA CRAP CLUB


11 Feb 2013, 08:32
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Maxx1979 scrie:
Dl Popescu...gresit.

Sau discutat foarte multe lucruri interesante printre care si un statut...
In zilele ce urmeaza cei de la AGVPS vor fi informati despre intentiile cluburilor de pescuit la crap din Romania de a se constitui intr-o entitate juridica.

Care va fi noua entitate? Mai exista: APCR si ALRC. Asta cum se va mai numi? Si AGVPSR ce calitate are?




ma surprinzi cu curiozitatea ta,unde ti-a fost trimisul din partea federatiei?
a pierdut trenul?

_________________
BARICADA CRAP CLUB


11 Feb 2013, 08:34
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Nu. A fost prezent, dar văzând nivelul discuțiilor s-a retras. Nici nu era împuternicit să angajeze cumva federația, ci doar ca observator. Discuția cu dl. Cârstocea o voi avea personal, astăzi!


11 Feb 2013, 08:51
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Nu. A fost prezent, dar văzând nivelul discuțiilor s-a retras. Nici nu era împuternicit să angajeze cumva federația, ci doar ca observator. Discuția cu dl. Cârstocea o voi avea personal, astăzi!


Observatorul dumneavoastra a spus la un moment dat...citez:"'asta nu se va face"'.
In prima instanta am fost de acord cu el dar dupa ce a plecat sau schimbat un pic discutiile si eu cred ca se va face 100 %.


11 Feb 2013, 09:08
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Probabil că știa ce spune!


11 Feb 2013, 09:10
Profil
MEMBRU ONORIFIC
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 20:35
Mesaje: 617
Localitate: Mogosoaia
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Probabil că știa ce spune!


Poate stia din trecut ( ca stiti bine ca am mai incercat si cu alte entitati ) dar acum este altceva.


11 Feb 2013, 09:12
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979,
O să cred acest lucru când voi vedea rezervarea de denumire a noii structuri eliberată de ministerul de justiție. Mă gândesc că s-a stabilit și o persoană pentru a se ocupa de așa ceva. După aceea povestim.


11 Feb 2013, 09:20
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2013, 12:50
Mesaje: 26
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Observand cum se desfasoara discutiile am fost nevoit sa fac un pas inapoi si sa dispar inca de la inceputul circului .Linguselile si pupincurismul din pescuit nu vor dispare .Vali,vali,vali de capul nostru pe mana coi a ajuns pescuitul !Generic vorbind prostia este in continua crestere , totul ia amploare de la nepotismul si toate gradele de rudenie facute cu interes de sacalii pescuitului .Cununii,botezuri,divorturi,intreruperi de sarcina si multe altele pentru a putea fi tinuti calzi aplaudacii zonali .
Suleyman magnificul este singurul care poate organiza pe Sulimanu un campionat fara sa fie contestat de nimeni .


11 Feb 2013, 22:01
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Maxx1979 scrie:
popescu stefan scrie:
Probabil că știa ce spune!


Poate stia din trecut ( ca stiti bine ca am mai incercat si cu alte entitati ) dar acum este altceva.

Maxx1979,
Am retinut si din alte surse, ca domnul Carstocea a sustinut exact aceleasi lucruri ca mine. Adica consolidarea cluburilor, in asa fel incat sa fie capabile sa sustina activitatea de performanta. Gresesc?
Chiar am retinut sintagma ca acestea trebuie sa functioneze ca niste societati comerciale capabile sa genereze venituri si nu povestile pe care unii le debiteaza pe forumuri si care cred ca ei au inventat pescuitul sportiv si ca fara ei nu se poate. Acum intelegi politica federatiei de a consolida intai cluburile si dupa aceea sa purcezi la construirea infrastructurii, a bazei de selectie, etc.? Ma bucur ca, participand la astfel de intalniri, care din punctul meu de vedere nu vor avea finalitate, va veti convinge ca organizarea pescuitului se face pe alte considerente si nu pe bune intentii. Nu-i un lucru usor si multi vor renunta la asa ceva. Oricum, cu o constructie temeinica, asa cum se vrea federatia, aceste probleme se vor rezolva si pescuitul sportiv va merge mai departe, avand in vedere potentialul urias de care aceasta tara dispune. Problema este ca toata suflarea din pescuitul sportiv sa interpreteze aceeasi partitura si cei care fac din el un interes personal sa fie eliminati fara mila.


11 Feb 2013, 23:34
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
După tăcerea conspirativă ce caracterizează această întâlnire, am tras concluzia că s-a consumat un nou moment zero al pescuitului sportiv la crap. Odihnească-se în pace!


12 Feb 2013, 10:32
Profil
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Tacerea asta conspirativa poate fi prevestitoare de multe lucruri... bune....rele.... depinde din ce parte a baricadei privesti.

_________________
Baricada Carp Club


12 Feb 2013, 11:01
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle