Raspunde la subiect  [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
 Sedinta AGVPSR 
Autor Mesaj

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Razvan Ulmeanu,
Dacă această construcție va reuși, eu, Popescu Ștefan, mă retrag definitiv din federație. Ceilalți ce vor face? :lol: :lol: :lol: :lol:


12 Feb 2013, 11:08
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Razvan Ulmeanu,
Dacă această construcție va reuși, eu, Popescu Ștefan, mă retrag definitiv din federație. Ceilalți ce vor face? :lol: :lol: :lol: :lol:

Da', ce va retine sa va retrageti acum ?
Faptul ca de ani de zile faceti gargara pe forum, nu realizati nimic din cele pe care le promiteti de azi pe maine, intrati in conflicte cu pescarii si tineti cu dintii de scaunul si functia aia de la federatie, pe mine persoinal ma fac sa cred ca aveti un interes mai mare decat orice alt "profitor" din domeniu ! Sincer ... nu poti sa iei atatea p@le in kur (ma scuzati de expresie) fara sa ai un scop care sa merite toate astea ! 8-)


12 Feb 2013, 11:43
Profil

Membru din: 30 Ian 2011, 00:12
Mesaje: 240
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
......... Odihnească-se în pace!



si FRPSCSPLDT la fel .. :lol:


12 Feb 2013, 11:58
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Vezi george,
Aici a ajuns gândirea din țara asta. Dacă vrea cineva să facă un lucru util, este automat catalogat ca profitor. Dacă și eu renunț la proiectul ăsta, unde va ajunge pescuitul sportiv cu această țigănie care îl caracterizează de atâția ani?
Eu sunt un pic căpos. Dacă mă apuc de un lucru îl fac, indiferent câți se pun contra.
Dar îți garantez un lucru și să-l ții minte. Aruncătorii ăștia de zoaie, după autorizarea federației vor deveni niște dizgrațioși pupători de cur.


12 Feb 2013, 11:59
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Marian Constantin scrie:
popescu stefan scrie:
......... Odihnească-se în pace!



si FRPSCSPLDT la fel .. :lol:

Marian Constantin,
Prin Încheierea Tribunalului Alba, definitivă și irevocabilă, denumirea federației este începând cu 1 februarie 2013 „Federația Română de Pescuit Sportiv”. Ai înțeles?


12 Feb 2013, 12:01
Profil
MODERATOR
MODERATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:16
Mesaje: 944
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Marian Constantin scrie:
popescu stefan scrie:
......... Odihnească-se în pace!



si FRPSCSPLDT la fel .. :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
BARICADA CRAP CLUB


12 Feb 2013, 12:23
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
...după autorizarea federației vor deveni niște dizgrațioși pupători de cur.

Breeeee, mai schimba placa asta, ca o auzim de cativa ani... Asta ca sa nu zic de cuvintele elevate folosite, demne de un presedinte de federatie. Halal...

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2013, 12:31
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
Vezi george,
Aici a ajuns gândirea din țara asta. Dacă vrea cineva să facă un lucru util, este automat catalogat ca profitor. .........

Pai aici vad eu problema ... cat de utila este federatia dvs. atat timp cat nu face nimic ? Era normal sa faceti treaba, nu sa scrieti pe forum ...si la fel de normal era sa va intalniti cu pescarii in fata (ma rog, cu presedintii de cluburi) nu sa-i luati la misto si sa-i amenintati cu nu stiu de chestii din nu stiu ce lege ! Daca prin absurd federatia dumitale isi incepe activitatea legal, dar 90% din cluburile sportive refuza afilierea, ce faci ?...cat de reprezentativa la nivel national poate fi o astfel de federatie, in fata celor de la CIPS ? Tine cont ca aia nu dau 2 bani pe legea din Romania si daca AGVPS vine si spune ca ei au sub aripa 90% din pescarii de competitie, nu-i mai scoti in veci din schema !


12 Feb 2013, 12:32
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
@Popescu

Ia zi, cum e cu "intoxicarea" aia, Carp Zone membru al federatiei? Ca m-am intalnit sambata cu Florentin si l-am intrebat daca este adevarat. Zi tu, sa nu spun eu... :lol:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2013, 12:37
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
...Poti sa incerci la Carp Zone. Este deja afiliat...

:?: :?: :?:

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2013, 14:12
Profil YIM WWW

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
@Popescu

Ia zi, cum e cu "intoxicarea" aia, Carp Zone membru al federatiei? Ca m-am intalnit sambata cu Florentin si l-am intrebat daca este adevarat. Zi tu, sa nu spun eu... :lol:

Florentin Iuga nu mai este președinte la Carp Zone, întrucât i-a expirat mandatul din anul 2012. Dacă vrei să-ți dovedesc acest lucru, îți pot trimite cererea de afiliere și documentele atașate și Procesul verbal al CE de afiliere a acestuia.
Sau dacă vrei alte amănunte, discută cu Vlad Parfenie, întrucât mie F. Iuga mi-a declarat că nu-l mai interesează Clubul carp Zone.
Nu există nici o cerere privind dezafilierea lui transmisă în scris, conform Statutului FRPS.


12 Feb 2013, 14:47
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
george scrie:
popescu stefan scrie:
Vezi george,
Aici a ajuns gândirea din țara asta. Dacă vrea cineva să facă un lucru util, este automat catalogat ca profitor. .........

Pai aici vad eu problema ... cat de utila este federatia dvs. atat timp cat nu face nimic ? Era normal sa faceti treaba, nu sa scrieti pe forum ...si la fel de normal era sa va intalniti cu pescarii in fata (ma rog, cu presedintii de cluburi) nu sa-i luati la misto si sa-i amenintati cu nu stiu de chestii din nu stiu ce lege ! Daca prin absurd federatia dumitale isi incepe activitatea legal, dar 90% din cluburile sportive refuza afilierea, ce faci ?...cat de reprezentativa la nivel national poate fi o astfel de federatie, in fata celor de la CIPS ? Tine cont ca aia nu dau 2 bani pe legea din Romania si daca AGVPS vine si spune ca ei au sub aripa 90% din pescarii de competitie, nu-i mai scoti in veci din schema !

George, dacă tu crezi că pescuitul sportiv din România se reduce la cele câteva cluburi de crap și câteva de spinning care se manifestă acum pe pistele de concurs, te înșeli. Sunt mii de pescari dornici să participe la competiții și nu pot datorită caracterului sectar al acestor cluburi. Avem viziuni diferita asupra a ce înseamnă administrarea pescuitului sportiv și ce pretenții trebuie să îndeplinească cluburile sportive. Vali Vesa așa moralist cum îl vezi tu, mi-a confirmat telefonic faptul că la aceste pretenții Clubul Ovidius Constanța nu poate aspira. O să vă convingeți că actualele cluburi nu se ridică nici măcar la o centima din ceea ce presupune un club sportiv. Multe din ele vor deveni amintiri dacă nu sunt capabile să se ridice la statutul de club sportiv în adevăratul sens al cuvântului.


12 Feb 2013, 14:54
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Confirm. Dar ia spune, din cluburile member ale federatiei, cate indeplinesc TOATE conditiile??? Copii, juniori, fete, baza de antranament... ??? Pun capul ca nici unul !
Asa ca, mai usor cu pianul...

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2013, 16:59
Profil YIM WWW
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2011, 00:27
Mesaje: 258
Localitate: Constanta
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Madaline, zi ceva de Carp Zone. Confirmi ce spune dl presedinte?

_________________
https://www.facebook.com/club.ovidius


12 Feb 2013, 17:00
Profil YIM WWW
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2011, 12:25
Mesaje: 2008
Localitate: Bucuresti
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
Popescu Stefan,
Rezumatul activitatii tale pana acum: vorbe goale. Atat.
Multi au crezut in federatia ta, inclusiv eu. Dar timpul a demostrat altceva: realizari 0, atacuri pe forumuri si multe citate din legi, procese pierdute....etc.
Ceva concret? Nu.
Nu vrei sa intelegi realitatea. Ai o federatie care nu este recunoscuta de MTS.
Si mai multe cluburi fantoma.
Sa fii sanatos! Vino si cheama cluburi si pescari langa tine cand o sa ai langa ce sa ai chemi. Acum nu ai nimic.
Si sa mai stii un lucru: suntem multi cu coloana vertebrala. Si nu pupam pe nimeni in kur. Iti place sau nu, asta e realitatea.

_________________
Baricada Carp Club


12 Feb 2013, 17:48
Profil
Avatar utilizator

Membru din: 05 Feb 2011, 13:58
Mesaje: 2973
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
popescu stefan scrie:
George, dacă tu crezi că pescuitul sportiv din România se reduce la cele câteva cluburi de crap și câteva de spinning care se manifestă acum pe pistele de concurs, te înșeli. Sunt mii de pescari dornici să participe la competiții și nu pot datorită caracterului sectar al acestor cluburi. ............

Pai daca sunt mii de pescari dornici, de ce tot tragi de astea cateva cluburi de crap si spining care nu te vor ? Apare iar intrebarea : ce cauti pe forum ? Daca tot nu reprezinta parti din viziunea federatiei vis-a-vis de pescuitul de performanta, ce vrei de la comunitatile de crap si spining ? Cum iti explici ca din comunitatile astea nu s-a prea lipit nimeni de tine ? Toti pescarii cu un cuvant de spus in comunitatea astea, dupa ce la un moment dat au avut o tangenta cu tine, te-au lasat balta ... de ce ?


12 Feb 2013, 18:29
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
Madaline, zi ceva de Carp Zone. Confirmi ce spune dl presedinte?

Ar putea sa confirme. Semnatura lui apare pe lista de semnaturi a membrilor care au aprobat hotararea de aderare!


12 Feb 2013, 21:01
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
george scrie:
popescu stefan scrie:
George, dacă tu crezi că pescuitul sportiv din România se reduce la cele câteva cluburi de crap și câteva de spinning care se manifestă acum pe pistele de concurs, te înșeli. Sunt mii de pescari dornici să participe la competiții și nu pot datorită caracterului sectar al acestor cluburi. ............

Pai daca sunt mii de pescari dornici, de ce tot tragi de astea cateva cluburi de crap si spining care nu te vor ? Apare iar intrebarea : ce cauti pe forum ? Daca tot nu reprezinta parti din viziunea federatiei vis-a-vis de pescuitul de performanta, ce vrei de la comunitatile de crap si spining ? Cum iti explici ca din comunitatile astea nu s-a prea lipit nimeni de tine ? Toti pescarii cu un cuvant de spus in comunitatea astea, dupa ce la un moment dat au avut o tangenta cu tine, te-au lasat balta ... de ce ?

Cine m-a lasat balta? Un individ care a refuzat sa-si faca atributiile? Ce caut pe forum? Cred ca dreptul la libera exprimare. daca nu va convine ce spun, aveti optiunea ignore!
PS Ai impresia ca am tras de vreun club?


12 Feb 2013, 21:08
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
Confirm. Dar ia spune, din cluburile member ale federatiei, cate indeplinesc TOATE conditiile??? Copii, juniori, fete, baza de antranament... ??? Pun capul ca nici unul !
Asa ca, mai usor cu pianul...

Cluburile membre au avantajul ca au contribuit la constituirea federatiei. Federatia la randul ei le va sprijini sa se consolideze. Atat si nimic mai mult.


Ultima oara modificat de popescu stefan pe 12 Feb 2013, 21:11, modificat 1 data in total.



12 Feb 2013, 21:09
Profil

Membru din: 07 Feb 2011, 17:14
Mesaje: 557
Mesaj Re: Sedinta AGVPSR
vali vesa scrie:
Confirm. Dar ia spune, din cluburile member ale federatiei, cate indeplinesc TOATE conditiile??? Copii, juniori, fete, baza de antranament... ??? Pun capul ca nici unul !
Asa ca, mai usor cu pianul...

Unde ai fost cand s-a constituit federatia? Un club din Constanta are calitatea de membru fondator.


12 Feb 2013, 21:09
Profil
Afiseaza mesajele din ultimele:  Sorteaza dupa  
Raspunde la subiect   [ 247 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navigheaza pe acest forum: Niciun utilizator inregistrat si 1 vizitator


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti publica fisiere atasate in acest forum

Mergi la:  
Powered by Webstyle